vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Milarepa, Giannis.B, Alexander20, aalex, Tazz, Jorge, manoslykos

Twitter

Μετα απο 45 χρονια !

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Μετα απο 45 χρονια !
« στις: Ιουνίου 17, 2018, 10:21 »
Καλήμερα σε όλους . Είμαι 30 χρονών και έχω 3.5 περίπου χρόνια στο άτμισμα . από την πρώτη στιγμή με κέρδισε ο ατμός αφού κάπνιζα στριφτό τσιγάρο και έχω ορκιστεί ότι ποτέ τουλάχιστον δεν θα ξαναβάλω τέτοιο πράγμα στο στόμα μου αφού μου έκανε φοβερή ζημιά σε πνευμόνια , δόντια , δάχτυλα , φυσική κατάσταση . 
αφού λοιπόν μπόρεσα κ το έκοψα πάλι καλά . αλλά το θέμα όπως λέει κ ο τίτλος είναι τα 45 χρόνια που καπνίζει ο πατέρας μου . καθότι είναι 60 χρονών πλέον έχει πολύ εμπειρία πάνω στο τσιγάρο . πριν 4 μέρες του πήγα το πιο απλό σετ που πλέον εγώ δεν το χρειαζόμουν . έναν nautilus (5ml) μια αντίσταση 1,8ohm ένα istick40w και ένα υγρό virginia 18mg νικοτίνη . 
μόλις είχε πάει κ αγόρασε κούτα τσιγάρα . καθώς τελείωνε η δουλειά μας του λέω έχε κ τα τσιγάρα κ όποτε θες κανε άμα δεν σε βολέψει . 
αυτό που έγινε δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα . είναι 4 ολόκληρες μέρες άκαπνος με μια κούτα τσιγάρα στο σπίτι που όποτε θέλει έχει την ασφάλεια ότι μπορεί να κάνει . 
με ένα τόσο απλό σετ που καθότανε στο συρτάρι ( εγώ έχω περάσει σε πνευμονικούς με σκέτη βάση πλέον ) κ σκούριαζε κατάφερα να τον κάνω να αρχίσει το ατμισμα . 
αυτό που κατάλαβε από ότι συζητήσαμε ήταν ότι πλέον απολαμβάνει το ατμισμα εχει το εφε του καπνού κ είδη μου παραδεχτηκε οτι δεν νοιωθει τοσο μπουχτισμενος . ενταξει νωρις ειναι ακομα αλλα δεν του λεω κ πολλα γα να μην παρουν τα μυαλα του αερα γτ ειναι πολυ νωρις . εν το μεταξυ ηθελε να ριξει την νικοτινη κ αυτο που τον συμβουλεψα ειναι να μην το κανει ακομα γιατι δεν εχει βγει απο το τσιγαρο . κ καλυτερα να μπουχτιζει λιγο στην αρχη απο την νικοτινη απο το να αναψει τσιγαρο . 
ειναι η καλυτερη κινηση που εχω κανει σαν ατμιστης κ νοιωθω πολυ χαρουμενος . απλα ηθελα να μοιραστω μια εμπειρια μου . εγω πλεον ουτε θελω να καπνισω αλλα θελω να ατμισω γτ με ευχαριστει κ με καλυπτει . πολλες φορες μου εχουν προσφερει τσιγαρο ειχα κ σπιτι ετσι καθοτανε το πακετο μεχρι που ηρθε παρεα κ τους ειπα καντε τα γτ θα ληξουν αν μεινουν εδω . χαχααχ  πριν 3,5 χρονια ουτε που θα το φανταζομουν . 

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος.
Απ: Μετα απο 45 χρονια !
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 17, 2018, 10:33 »
Μπράβο στον πατέρα λοιπόν για το επιχείρημα.Ευχομαι ο ανθρωπος να το βολευτεί και να ξενοιάσει.
Φιλική συμβουλή.
Μην τον βάλεις στον κόσμο των υγρών αλλα και των γεύσεων.Δωστου ένα υγρο καπνικό (γιατί αυτό θέλει επί της ουσ'ιας να πολεμήσει) και πες του αυό είναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο που θα σε βοηθήσει να απαλλαγείς.
Η συμβουλη εχει να κάνει στο να μην ξαναπέσει στο τσιγάρο.αν δηλαδή αρχιζει και ατμίζει όλα αυτά τα οποία μπορει να φάει και να απολαύσει (φρουτα γλυκα μπουγατσες,μανκο,ανανάδες,καρπουζια,βανιλιες και ένα σωρο αλλα μπιχλιμπίδια,ειναι και πολλά)στο τέλος θα παει να παρει και ένα τσιγαρακι από το περιπτερο.


Τουλάχιστον αυτό εγινε με δικούς μου μεγάλους ανθρώπους που προσπάθησαν.Και μάλιστα η καθοδήγηση για τα υγρα αυτά εγινε από δικούς τους φίλους που εκανα το ιδιο ακριβώς.

Όλα αυτά είναι προσωπική καθαρά γνώμη.σίγουρα πολλοί θα διαφωνήσουν αλλά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.


Καλη συνεχεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2018, 10:40 από white varadero »

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Μετα απο 45 χρονια !
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 17, 2018, 10:48 »
Μπράβο και συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Ελπίζω να μείνει μακριά από το τσιγάρο για τα καλά.
Πάντως το έχω πει πολλές φορές, ο original Ναυτιλος με τα bvc coils έχουν σώσει κόσμο από το τσιγάρο, είναι το κορυφαίο starter kit για εμένα.
Και εγώ με αυτό ξεκίνησα μετά από συμβουλή του μεντορα μου [member=17607]CaptainMorgan[/member].

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετα απο 45 χρονια !
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 17, 2018, 14:15 »
εγω ειχα ξεκινησει απο τον κ1 αλλα με κερδισε ο ναυτιλος μετα.τωρα εχω επισκευασιμο.
κ για τα υγρα παντως αυτο του ειπα να παιρνει καπνικα.στην αρχη του πηρα εγω ενα virginia γιατι δεν ηξερε . μετα του εκανα μαθημα για τον ατμοποιητη αν του κανει μπουρμπουληθρες αν του αλλοιωθεί η γευση τι πρεπει να κανει κ γενικα οτι πρεπει να ξερει ενας νεος ατμιστης . του ειπα αρωματα με μπισκοτα κ φρουτα μακρυα τουλαχιστον για ενα τριμηνο μεχρι να καταλαβει οτι δεν χρειαζεται το τσιγαρο κ οτι αυτο που εχει τωρα τον γεμιζει κ δεν του στερει την απολαυση . αν κρατησει 5-7 μερες παντως κ κανει μετα τσιγαρακι δεν θα του αρεσει . τουλαχιστον σε εμενα αυτο ειχε συμβει. τωρα οκ ειμαι καθε μερα μαζι στην δουλεια (γιατι ειναι χωρισμενοι οι γονεις μου) οποτε αν στραβωσει καμια αντισταση η εχει καποιο προβλημα εκει θα ειμαι να του το λυσω αμεσως μιας κ ο ναυτιλος μου εκανε παρεα 2.5 ολοκληρα χρονια μπορεω να πω οτι μπορεω να καταλαβω τα κουσουρια του αμεσως . σας ευχαριστω πολυ παντως κ αν εχετε δικα σας ατομα τα οποια θελουν να απαλλαγούν απο τον καρκινο μακαρι να τα βαλετε στον κοσμο του ατμο .

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετα απο 45 χρονια !
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 17, 2018, 14:22 »
Το ότι έβαλες τον πατέρα σου στα 60 του να ατμισει, κ να παρατήσει το τσιγάρο, είναι από μόνο του μεγάλη επιτυχία.
:respect:

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Μετα απο 45 χρονια !
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 17, 2018, 15:08 »
Ισως η εμπειρία μου, 44,5 χρόνια βαρύς καπνιστής και τελυταία 5,5 χρόνια απλός ατμιστής των 10-12 ml ημερησίως 5mgNIK, με ΑΙΟ & CUBIS kai T3 ατμοποιητές, βοηθήσει.

Εμείς οι άνω των 55 ετών, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ να κόψουμε το τσιγάρο. Θέλουμε να το αντικαταστήσουμε με κάτι πιο ............. (ότι θέλετε συμπληρώσετε)

Πρόταση, 
Ατμοποιητής εύκολος, ΑΙΟ PRO ή ΑΙΟ PRO-C , 4ml, ή κάτι παρεμφερές, να γεμίζει από πάνω με 0,6 αντίσταση , να δίνει πολύ-πλούσιο και χορταστικό ατμό στο στόμα.
Υγρό = για αρχή καπνικό-τασάκι με δεύτερο ένα λίγο πιο μαλακό καπνικό (SOHO-DIRTY-AGRINIO κλπ)
Για Νικοτίνη , η κλασσική μεθοδος
Βοηθάει πολύ να έχουμε 3 ατμοποιητές , όπως οι παραπάνω, συγχρόνως. Εναν με τασάκι, έναν με πιό ήπιο καπνικό και ένας με γεύση δροσερή φρουτομεντα που μας αρέσει .

Ολα τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110542 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159776 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515294 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530742 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet