vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 23:34 »
αφου βρισκει στο καπακι της μπαταριας του pico, τι θηκουλα?

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 00:23 »
Το απλό pico χωράει μέχρι 23άρηδες (π.χ. eviva), επειδή ο 24άρης εμποδίζεται από το καπάκι της μπαταρίας του pico (το ίδιο συμβαίνει και στο swag). Τον Zenith τον βάζω στο pico 25 ή στο primo mini ή στο cuboid lite (στο τελευταίο με ελάχιστο overhang). Αυτά τα mods έχω. Δεν μπορώ να πω για άλλα.

Ο Zenith είναι ευρύτερων δυνατοτήτων από τον Ναυτίλο 2 (ρίξτε μια ματιά στο νήμα του), αν και επειδή είναι καινούργιος, δεν έχει δοκιμαστεί από αρκετούς. Κατά την άποψή μου (φυσικά), νομίζω ότι είναι ένας εργοστασιακός που "αγγίζει" τον hussar σε πολλά χαρακτηριστικά του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2018, 00:34 από alexoyiorgis »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 02:59 »
Οι κεφαλές του ναυτίλου είναι κατα γενική ομολογία απ τις καλύτερες επιλογές (αν όχι η καλύτερη).
Ο ίδιος ο ναυτίλος.... όχι και τόσο. Για τον 2 μιλάω.
Ένα απόγευμα τον είχα πάρει για δοκιμή. Έκανα μισό τανκ. Το βράδυ έκανε το άλλο μισό το κομοδίνο.
Θα σου πρότεινα τον elf της ijoy που παίρνει τις κεφαλές του ναυτίλου αλλά δεν έχει τα προβλήματά του.
Εγώ προσωπικά τον λάτρεψα.
Η βασική διαφορά είναι οτι δεν έχει διαρροές. Αυτό είναι το αντικειμενικό προτέρημά του.
Οι άλλες διαφορές που για εμένα είναι υπέρ του elf αλλά μπορεί σε άλλους να μην αρέσουν είναι:
1) Σε κάθε τρύπα ρύθμισης τζούρας έχει "κλικ". Δεν χρειάζεται να τον κοιτάς για να βρείς ή να αλλάξεις τη ρύθμισή σου. Τώρα σε άλλους μπορεί αυτό να μην αρέσει γιατί μπορεί να θέλουν να ατμίζουν με μισή τρύπα οπότε το ελεύθερο δαχτυλίδι του ναυτίλου να τους βολεύει περισσότερο. 
2) Για να τον γεμίσεις βγάζεις το επάνω καπάκι και όχι όλο το "σώμα". 
Γενικά είναι ένας βολικός και απροβλημάτιστος ατμοποιητής που παίρνει τις πιο αγαπημένες εργοστασιακές κεφαλές.

Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 25, 2018, 16:55 »
Χαμηλός μου φαίνεται ο elf . Μήπως βγάζει καυτό τον ατμό;
Δεν θέλω ζεστό ατμό καθόλου.


Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 25, 2018, 20:36 »
Όχι. Είναι πιο αεράτος από τον Ναυτίλο 2 (παίζει ρόλο και το φαρδύτερο driptip που κρατάει ανοιχτότερα τα χείλη). Γι' αυτό θέλει ένα κλικ παραπάνω watt για να δώσει τη γεύση που δίνει η ίδια κεφαλή στον Ναυτίλο 2

Αποσυνδεδεμένος Esprit

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • But without the dark, we’d never see the stars...
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 01, 2019, 10:45 »
Καλημέρα, θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με την επιλογή ενός ατμοποιητή MTL ή και κάποιου που μπορεί να τρέξει και σαν MTL και σαν DL (ιδανικά). Όχι όμως καθαρόαιμου DL. Το mod που έχω είναι το Revenger X της Vaporesso και σκεφτόμουν με σειρά προτεραιότητας τους εξής:

1. Joyetech Cubis Max (στα συν το tank των 5 ml)
2. Joytech Procore Motor
3. Vaporesso Veco
4. Aspire Nautilus X
5. Eleaf Melo 4
6. Vaporesso Guardian

Οι τρεις πρώτοι μου αρέσουν πολύ και σε εμφάνιση και νομίζω σαν σύνολο ταιριάζουν και με το Revenger X mod.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια σας!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 01, 2019, 10:54 »
Πάρε της Hellvape τον Hellbeast. Πάιρνει τις κεφαλές του Ναυτίλου για Mtl και δικές του για dl.
Oι Joyetech που έχεις γράψει, οκ καλοί είναι, αλλά α) είναι παλιοί β) ο Procore Motor δεν είναι mtl.


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 01, 2019, 11:01 »
O Ηellbeast  εκτός απο τις δικιές του για DL παίρνει και όλες τις smok για τα baby beast που έχουν βγει οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις μια για να καλύπτει τα γούστα σου :yes:

Αποσυνδεδεμένος Esprit

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • But without the dark, we’d never see the stars...
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 01, 2019, 11:40 »
Πάρε της Hellvape τον Hellbeast. Πάιρνει τις κεφαλές του Ναυτίλου για Mtl και δικές του για dl.
Oι Joyetech που έχεις γράψει, οκ καλοί είναι, αλλά α) είναι παλιοί β) ο Procore Motor δεν είναι mtl.


Στο site της Joyetech πάντως για τον Procore Motor λέει ότι με την κεφαλή Pro C1-S (25Ohm) τον δίνει για MTL.
Για τον Cubis Μax υπάρχουν καλές κριτικές;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 01, 2019, 12:12 »
κοιτάζεις ατμοποιητές που ναι μεν ήταν καλούληδες για τοτε που βγηκάν, αλλά πλέον έχουν ξεπεραστεί κατά πολύ σε απόδοση. Για όλα υπάρχουν κριτικές. αλλά τα γραφόμενα ισχυουν για τότε.

Αποσυνδεδεμένος Esprit

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • But without the dark, we’d never see the stars...
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 13, 2019, 19:43 »
Τελικά προμηθεύτηκα τον Hellbeast μιας και με επηρέασαν τα σχόλια σας και πραγματικά δεν θα μπορούσα να είμαι περισσότερο ευχαριστημένος! Με την αντίσταση 0,7Ω Nautilus, στα 18W και με τρεις τρυπούλες ανοιχτές, εκπληκτική τσιγαρίσια αίσθηση που ήθελα εξ' αρχής!
Σας ευχαριστώ πολύ Stepeha & paloukaros για την βοήθεια στην σωστή επιλογή!

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 13, 2019, 20:01 »
 Τσιγαρισια αισθηση με 0.7 αντισταση και 18 watt?
 
 Για μενα mtl και τσιγαρισια αισθηση κατω απο 1 ohm αντισταση και πανω απο 13 με 14 watt το πολυ δε γίνεται ρε παιδια, στα πλην οτι χαλαει πιο γρήγορα η αντισταση λογω watt, γνωμη μου αλλα παω πασο γιατι ειναι και θεμα γούστου.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Esprit

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • But without the dark, we’d never see the stars...
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 13, 2019, 20:11 »
Τσιγαρισια αισθηση με 0.7 αντισταση και 18 watt?
 
 Για μενα mtl και τσιγαρισια αισθηση κατω απο 1 ohm αντισταση και πανω απο 13 με 14 watt το πολυ δε γίνεται ρε παιδια, στα πλην οτι χαλαει πιο γρήγορα η αντισταση λογω watt, γνωμη μου αλλα παω πασο γιατι ειναι και θεμα γούστου.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μιας και το αναφέρεις θα δοκιμάσω και πιο ψηλή αντίσταση με χαμηλότερα watt, μπορεί να είναι ακόμα καλύτερη εμπειρία...
Σε ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 13, 2019, 20:18 »
Το καλυτερο ειναι να πειραματιστείς με ολα, να τα "φιλτράρεις" και εν τελη να μεινεις εκει που ειχες τη καλύτερη ατμιστικη εμπειρια.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερος τσιγαρισιος ατμοποιητης
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 13, 2019, 20:53 »
Ναυτίλος Χ με αντίσταση 1,2 του Ποκεξ στα 14 βατ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110639 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159849 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515328 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303249 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530766 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801625 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11060 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet