vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

242 επισκέπτες, 9 χρήστες
Alexander20, Buliwyf, gioupi, komos, Lazy Dog, grag, bujinkan, maprix, camber

Twitter

Five Pawns mix and vape

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1005 στις: Ιανουαρίου 16, 2022, 02:49 »
Μέχρι στιγμής ναί ! 

Έχω κάνει γύρω στα 10-15 μλ μέχρι τώρα και η αντίσταση κατάλευκη. 
Και όσο ωριμάζει, τόσο μου βγάζει πολλές "νότες" απο το παλιό. 
Ίσως έβγαλαν απλά τη γαλατίλα και άφησε το υγρό να ξεδιπλωθεί περισσότερο. 
Αν το έχει δοκιμάσει και κάποιος άλλος, ας το αναφέρει για να σιγουρευτώ πως δεν "ατμίζω" αναμνήσεις, και όντως το άλλαξαν ! 


Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1006 στις: Ιανουαρίου 16, 2022, 22:39 »
Επειδη ατμιζω σαν μονιμο υγρο το reserve πολλα χρονια (για τα γουστα μου, το καλυτερο υγρο που κυκλοφορει), θελω και εγω μια ακομα αποψη για το απλο του 21. 
Του 20 παντως το απλο καστρο ηταν γευση εμετου με σως  εντοσθια ασβου

Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1007 στις: Ιανουαρίου 23, 2022, 21:17 »
Εμένα μου αρέσει η καρύδα σε υγρά, το castle long τι λέει; Είναι καλό απλά  δεν είναι τόσο καλό όπως παλιότερα ή είναι χάλια;

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1008 στις: Ιανουαρίου 23, 2022, 23:40 »
Δεν είναι σαν το παλιό σε καμιά περίπτωση >:(

Αλλά εγώ το ατμιζω ακόμα.

Μια δοκιμή δεν βλάπτει ;)

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1009 στις: Ιανουαρίου 24, 2022, 09:23 »
Ξανά Καλημερα ! Λοιπον η περιέργεια μου με ώθησε να επικοινωνήσω με την ίδια την five pawns. Όπως λέει η ίδια τίποτα δεν άλλαξε. Οι ουρανίσκοι μας αλλάζουν. Βέβαια πρώτον ατμισα ένα cl δυο μηνών και ήταν το κλασικό love to hate  νέο cl  που μας απογοήτευσε όλους μια μέρα , και την ίδια μέρα  ατμισα του 15/10/2021 και ήταν αισθητή η διαφορα και στο χρωμα και στη γεύση. Δεύτερον έβαλα δυο φίλους δοκίμασαν έπαθαν το ίδιο. Συμπέρασμα ή πέτυχα καλή παρτίδα , ή ατμιζαμε τόσα χρόνια ένα λάθος της εταιρείας στη χώρα μας ενώ στις υπόλοιπες είχαν ερθει νέες παρτίδες.  :confused1:

Εγω θα το ξαναπάρω για να μου φυγει η απορία !  Πάντως επειδή ήμουν τζανκι με το παλιό, από ολα τα μαϊμούδια που εχω ατμισει δικά μου και άλλων εταιρειών, αυτό ήταν ό,τι πιο κοντά στην παλιά μου «δόση» :D ;D

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1010 στις: Φεβρουαρίου 01, 2022, 13:29 »
Λοιπόν, μόλις δοκίμασα τα :

1. Vape Renda : Whirling Dervish
2. District one 21 : Salted Caramel

Πρώτες εντυπώσεις .

1. Η πρώτη τζούρα μου έδωσε μια γερή δώση γλυκάνισου και μπαχαριών με μέλι όπως τα μέλια της HALO longhorn ? . Εξηγώ, βαριά πικρόγλυκια και υπόγεια γευση ψημμένου μελιού που λικερίζει λίγο.
Θα το  χαρακτήριζα κάπως "βουνίσιο" . Η κανέλα σε συνδυασμό με το ψημμένο μέλι και τα μαπχάρια μου βγάζουν κατι σαν "αφέψημα με την κατσαρόλα να βράζει με τα βότανα και τα μπαχάρια στο τζάκι"
Πολύ λιγότερο στο υπόβαθρο μου βγάζει κατι γλυκο να είναι εκεί που υποθέτω οτι είναι το Ντόνατ κανέλας.
Η κρέμα πάλι μου βγάζει κάτι μαζί με καπνικό. Αν δεν είχα αλλάξει βαμβάκι θα είχα την εντύπωση πως προηγούμενο υγρό ήταν το Skipper απο Rope Cut.
Το σίγουρο είναι πως όντως είναι πολυεπίπεδο υγρό. Σε κάθε τζούρα μου βγάζει κάτι το διαφορετικό αλλα κάπως περιεργο.
Να τονίσω πως δεν το εχω αφήσει να ωριμάσει, είναι μερικών ωρών.
Ελπίζω μέλι και μπαχάρια να κατευνάσουν ώστε να γίνει πιο στρογγυλεμένο.
Ωστόσο έχω μια ανεπαίσθητη αίσθηση πως προς το παρόν εαν έβγαζα το μέλι, ίσως μου θύμισε για μια στιγμή το ΝΟΝΑ. Όσοι το εχετε προλάβει ίσως με καταλάβετε. Μιλάω για τη γήινη γεύση ζύμης,μπαχαρικών, γλυκάνισου, καρδαμου, κανέλας, μοσχοκάρυδου και κρέμας. Ίσως είναι και η ιδέα μου. Πάντως και το ΝΟΝΑ το ξεκίνησα προσπαθόντας να πείσω τον εαυτό μου να ξαναπάρει τζούρα "έλα five pawns είναι, κατι λάθος έχει η μύτη σου και οχι η εταιρεία" και κατέληξα να αναζητώ το υ γρό ξανά χωρίς να το βρίσκω.  Τελος παντων, ισως είναι και η ιδέα μου.
Όσο γράφω συνεχίζω το άτμισμα και η κανέλα αντί να κατεβαίνει νομίζω πως ανεβαίνει με το μούδιασμα στη γλώσσα σε συνδυασμό με το γλυκάνισο να γίνονται όλο και πιο έντονα. Ίσως έτυχ και στη τζούρα. Περίεργο !


2. Η πρώτη τζούρα λίγο ψόφια, και πάλι η κρέμα μου θυμίζει σκίπερ για κάποιο λόγο, δεν ξερω αν ειναι η ιδέα μου, όμως είναι ξεκάθαρα πιο νόστιμο και "ευκολοτερο" υγρο. Θα βρεί σίγουρα περισσότερους χρήστες επειδή είναι πολυ πιο απλό. Καραμέλα δεν γεύομαι όμως υπάρχει εκει. Πραλίνες πάλι δεν γεύτηκα. Δεν είναι του τύπου "ας το γεμίσουμε με sweeteners kai suirls να πρήζονται τα μιλίγκια" όμως θα το χαρακτήριζα γλυκο.
Πολυπαιγμένο προφιλ σίγουρα όχι σαν τον 1ο ! .  Θα του δώσω μια ευκαιρία όμως γιατί δεν γέμισα κάν τανκ, εκανα 2-3 σταγόνες .

UPDATΕ:
1. καταγάλιασε αρκετά ή το συνήθισε η γεύση μου, το γλυκάνισο έφυγε απο το προσκήνιο, και ήρθε η κανέλα με την κρέμα και το custard και τα μπαχάρια.(ακόμα μου θυμίζει NONA)
2. Η πραλίνα σαν μορφή γκοφρέτας, έκανε την εμφανισή της και πλέον μπήκε στο προσκήνιο μαζί με την κρέμα . Πολύ νόστιμο υγρό που κρατάει τα μέτρα και τα σταθμά με αποτέλεσμα να μην κουράζει.
Έχω στο στόμα μου μια αίσθηση οτι έφαγα ξυροκάρπια, υποθέτω πως είναι η αλατισμένη καραμέλα χωρίς να την γεύομαι.
Αυτά . Αν δω κατι να αλλάζει αρκετά θα επανέλθω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2022, 17:16 από billemp »

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1011 στις: Φεβρουαρίου 02, 2022, 17:35 »
Μιας και το ξεκίνησα το θέμα, ας πω και για το 3ο της σειράς σαν συνέχεια της προηγούμενης ανάρτησής μου. 
3. Dillinger
Η πρώτη μυρωδιά απο το μπουκάλι μου βγάζει μια βαθειά και πλούσια κάσταρντ με μια φανταστική κρέμα βανίλια. 
Προχωρώντας στη δοκιμή, η κάσταρντ είναι λίγο πιο "πίσω". 
Βγάζει μια καραμέλα χωρίς να την αισθάνεσαι σαν μυρωδιά ή γεύση, όμως είναι εκεί στο στόμα και αφήνει τα ίχνη της συνεχώς.
Κλασσική συνταγή γλυκού υγρού παγωτό βανίλια καραμέλα που όμως η εταιρεία πάλι δεν το τιγκάρει στα sweeteners και στα swirl cream αλλά μια χαρά γλυκό είναι το υγρό χωρίς να χρειάζεσαι τη ζάχαρη να τα σκεπάζει όλα. 
Αντίθετα μπορείς να φανταστείς το γλυκο στο τραπέζι σου , είναι εκεί το παγωτό κυρίως στη μύτη μαζί με μια εσάνς απο ξηροκάρπι παλι, ίσως χρησιμοποιούν την ίδια salted caramel του disctrict 21.
Πείτε με φαντασιόπληκτο , όμως παλι μου θυμίζει ένα υγρό άσχετο και συγκεκριμένα το don pistacchio οσο αφορά το nutty του πράγματος, δεν μπορω να καταλάβω γιατί.Προφανώς χωρίς την καπνική παρουσία.
 Σημαντικό να πω οτι παρατήρησα πως ήθελα να αυξήσω τα βάτ ή να το βάλω σε πνευμονικό. Δεν έχει ένταση καπνική και έτσι μάλλον είναι πολυ πιο ήπιο απο πλευράς  throat hit. 

Αποσυνδεδεμένος g10rg0s

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1012 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2022, 09:49 »
Μετα απο απουσια 6 χρονων επεστρεψα στο ατμισμα. Ακομα οι γευστικοι μου καλυκες ειναι μπουκωμενοι με το στριφτο τσιγαρο. Χθες πηρα το Grandmaster Flavor Base. To ατμιζω σε Kangertech mini με pionner ipv mini 2 στα 15 W με 0.9Ω. Δεν αντεχα να περιμενω καμια βδομαδα να "ωριμασει". Ειμαι ενθουσιασμενος γιατι δεν το περιμενα να με γυρισει πισω 6 χρονια.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2022, 10:01 από g10rg0s »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1013 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2022, 10:56 »
Καλά έκανες. Τις βασικές γεύσεις τις βγάζει ούτως ή άλλως. Και βέβαια καλωσήλθες πίσω στο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1014 στις: Μαΐου 24, 2023, 02:19 »
Οσοι εχουν δοκιμασει παλια & θυμουνται υπαρχει στα ετοιμα υγρα το qeenside.
Δυστυχως ΔΕΝ υπαρχει ουτε σε αρωμα, αλλα ουτε και σε shake & vape.
Η περιγραφη του απλουστατη : σαγγουινι (κοκκινα πορτοκαλια) & βανιλια.
Το αποτελεσμα : Απιστευτο-Υπεροχο-να θελεις να το πιεις !!! (για τους δικους μου καλυκες τουλαχιστον)
Ρωτησα σε μαγαζια , εψαξα... δεν εισαγεται.
Κατι παρομοιο βρηκε καποιος ? (αν φυσικα ειχε δοκιμασει το qeenside και του ειχε αρεσει)

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1015 στις: Μαΐου 24, 2023, 16:39 »
εξαντλημένο, ούτε στο σκρούτζ

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1016 στις: Ιουνίου 19, 2023, 07:44 »
Τίτλοι τέλους για την Five Pawns που σταματάει τις πωλήσεις της στις ΗΠΑ από την 1η Ιουλίου 2023.

"We are writing with heavy hearts to inform you that Five Pawns will be ceasing sales in the USA effective July 1, 2023. This is due to the FDA's misguided regulatory framework, which makes it impossible for us to continue to sell our products in the US market."

"We want to thank you for your loyalty and support over the past 10 years. Without you, Five Pawns would not be what it is today. We are forever grateful for your business and your commitment to our mission of offsetting the leading cause of preventable death."


Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 308
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1017 στις: Ιουνίου 19, 2023, 08:27 »
Λόγω νομοθεσίας  σταματάει τις πωλήσεις στις ΗΠΑ. Θα συνεχίσει το εργοστάσιο της την παρασκευή για εξαγωγές ? θα το δούμε μελλοντικά .........

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Five Pawns mix and vape
« Απάντηση #1018 στις: Ιουλίου 28, 2023, 02:28 »
Σύμφωνα με ανακοίνωση της Five Pawns φαίνεται ότι η εταιρεία συνεχίζει την παραγωγή, για τις εκτός ΗΠΑ αγορές, μετά το οριστικό κλείσιμο του online καταστήματος.

Dear Five Pawns Family,
As you have no doubt noticed by now, Five Pawns has ceased product sales on our website. This is due to the FDA's misguided regulatory framework, which makes it impossible for us to continue to sell our products in the US market.
We want to thank you for your loyalty and support over the past 10 years. Without you, Five Pawns would not be what it is today. We are forever grateful for your business and your commitment to our mission of offsetting the leading cause of preventable death.
We have been dealt an unfair and unreasonable requirement by the FDA, but must comply to their demand to remove our product for retail sale in the USA.
While this unfortunately means we will no longer be selling our products via our webstore, Five Pawns will continue to manufacture our world-famous flavors to the highest quality standards.
Thank you again for all your support over the last decade! Rest assured, we will continue to fight the fight for tobacco harm reduction!!
If you have any questions, don't hesitate to send us an email or call.
Sincerely,
The Five Pawns Team

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110464 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159678 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146443 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530715 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801560 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet