vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 3 χρήστες
kurtz, camber, Jorge

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4815 στις: Δεκεμβρίου 18, 2022, 14:50 »

 Έκανα το σφάλμα να πάρω τον skyline r της ulton.

 
Τον αγόρασα κι εγώ πρόσφατα της ULTON τον MTL  μιας και τον πέτυχα φθηνό με 15€ (δεν είχε εξτρά τζαμάκι πλαστικό) και πάντα σε όλους τους άτμο αν υπάρχουν αγοράζω εξτρά τζαμάκια. Το ίδιο έκανα και με τον Skyline, όταν μου ήρθε το πακέτο ο Κινέζος μου είχε βάλει "δωράκι"  ακόμα ένα επιπλέον τζαμάκι, μάλλον κάτι θα ξέρει παραπάνω..
Στα της γεύσης τον βρήκα αξιοπρεπέστατο, όταν δοκιμάζω βάζω υγρό που γνωρίζω καλά, εν προκειμένω το saltybacco vnv και μου το έδωσε πολύ σωστά.
Πρακτικά είναι ήσυχος και καθόλου διαρροές ή γουργούρισμα από το πρώτο στήσιμο, το γέμισμα είναι πανεύκολο, κλείνεις υγρά με το τρίγωνο καπ και μετά ξεβιδώνεις το υπόλοιπο καπ.  ΟΜΩΣ αυτό που κόλλησα είναι να βγάλω την καμπάνα από το ντεκ, έχει πεισμώσει το δακτυλίδι του αέρα.
Τεσπά, όταν βρωμίσει το βαμβάκι θα εξηγηθώ γκαζοτανάλια.. :angry_tickedoff:

Αποσυνδεδεμένος Kostik1982

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4816 στις: Δεκεμβρίου 18, 2022, 18:01 »
Όντως χαζομάρα που δεν πήρα εξτρά τζαμάκι αλλά μάλλον τσάμπα τα λεφτά γιατί από θέμα γεύσης δε με συγκίνησε ιδιαίτερα. Όσα στησίματα και όσα υγρά και να δοκίμασα , δε με εντυπωσίασε καθόλου. Anyway, τον έστειλα σε φίλο που τον ήθελε πάμε για άλλους κινέζους  ;D 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4817 στις: Δεκεμβρίου 18, 2022, 22:46 »
...είναι γνωστό ότι τα τζαμάκια του συγκεκριμένου κλώνου δεν είναι καθόλου ανθεκτικά.
Δυστυχώς, Θέμη, έτσι είναι & του γνήσιου (το έχω αγοράσει) & μάλιστα κοστίζει & €17, χωρίς να θέλω να διαπιστώσω ο ίδιος αν αυτό το borosilicate glass είναι τόσο αρκετά ανθεκτικότερο.

Δεν είναι τυχαίο εξ άλλου, ότι Ulton, Copervape & YFTK έρχονται με δύο "τζαμάκια¨ στην συσκευασία τους. Στους 2 τελευταίους μάλιστα (Copervape & YFTK) το ανταλλακτικό ¨τζαμάκι¨ είναι κατρουλί. Δηλαδή...Ultem λέει, το κατά πόσο δεν είναι ένα απλό βαμμένο πλαστικό δεν το ξεύρω. :)

...όταν μου ήρθε το πακέτο ο Κινέζος μου είχε βάλει "δωράκι"  ακόμα ένα επιπλέον τζαμάκι...... όταν βρωμίσει το βαμβάκι θα εξηγηθώ γκαζοτανάλια.. :angry_tickedoff:
* Οταν λες δωράκι, εννοείς 1 που φοράει συν 2 ανταλλακτικά; Επειδή κανονικά αποστέλλεται με 1 που φοράει συν άλλο 1 ανταλλακτικό;
** Εμένα, έτσι μου ήρθε. Ο ρότορας των υγρών γύριζε τρελά, τον έλυσα & έμεινα με το μπλοκ βάση/καμπάνα κολλημένα  Μπήκε λοιπόν στην κατάψυξη για κανα τεταρτάκι & μετά όλα μέλι γάλα.  ;D
Στη συναρμολόγηση, θέλει πολύ γερό πάτημα η εσωτερική καμπάνα ώστε να καθήσει σωστά στην εξωτερική.

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4818 στις: Δεκεμβρίου 18, 2022, 23:50 »
* Οταν λες δωράκι, εννοείς 1 που φοράει συν 2 ανταλλακτικά; Επειδή κανονικά αποστέλλεται με 1 που φοράει συν άλλο 1 ανταλλακτικό;


Έχω μπερδευτεί, άσε που πρέπει να μαρκάρω τις συσκευασίες να θυμάμαι πιο είναι τι. Την ουρανογραμμή την πήρα μολις 15€ στην στρόγυλη πλαστική βιδωτή συσκευασία, μέσα δεν είχε ουλτεμ κατρουλί τζαμάκι. Τα ανταλλακτικά τζαμάκια τελικά είναι Χ2.Τουτέστιν αυτή τη στιγμή έχω τρια γυαλινα τζαμάκια κι αυτό που φορεί. Το είδα πως τα γνήσια είναι ακριβά και για αυτό τα πήρα.
Όσο για την καμπάνα θα την βαρέσω χαρμόσυνα μέρες που έρχονται.. ;D

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4819 στις: Ιουλίου 12, 2023, 18:04 »
Καλησπέρα.

Έχω έναν κλώνο Skyline-R, μαύρο και μου κόπηκε το o-ring που κάθεται
η καμπάνα στη βάση (φώτο).  Αυτό το o-ring είναι υπερβολικά λεπτό, σχεδόν τριχοειδές.
Έχω 2 σετ o-ring και κανένα δεν είναι τόσο λεπτό και όποιο και αν δοκίμασα να βάλω, το
juice control δεν ανοίγει ή ανοίγει πάρα πολύ δύσκολα.
Παλιότερα αν θυμάμαι είχα δοκιμάσει χωρίς αυτό το o-ring και είχα υπερχείλιση στο γέμισμα...
Γνωρίζουμε τι παίζει με το συγκεκριμένο; 

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4820 στις: Ιουλίου 12, 2023, 19:44 »
Καλησπέρα φίλε αυτό που δείχνεις στη φωτογραφία είναι για το airflow η καμπάνα του Skyline r αποτελείται από δύο μέρη την εσωτερική και την εξωτερική καμπάνα έχεις δοκιμάσει να βγάλεις την εσωτερική καμπάνα να την βάλεις λίγο vg και να δεις εάν ο έλεγχος υγρών δουλεύει

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4821 στις: Ιουλίου 12, 2023, 20:30 »
Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

Στη φώτο δείχνω ένα συγκεκριμένο o-ring που μου κόπηκε το οποίο
είναι πάρα πολύ λεπτό και δεν υπάρχει αντίστοιχο στα σετ o-rings που διαθέτω (2η φωτο).

Όποιο ανταλλακτικό oring και να δοκίμασα είναι παχύτερο με αποτέλεσμα να
σφηνώνει και να μη γυρνάει καθόλου το juice control.

Η ερώτηση είναι για το συγκεκριμένο o-ring (φώτο 1 & 2).

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4822 στις: Ιουλίου 12, 2023, 21:12 »
Φίλε μου στο σημείο που δείχνεις ο δικός μου τις  ulton δεν έχει το συγκεκριμένο όρινγκ ή μπορεί και εγώ στο πλύσιμο κάποια στιγμή να το χασα και δεν ασχολήθηκα, πάντως στο δικό μου δεν έχει κάποιο πρόβλημα με διαρροές και το δουλεύω συνέχεια αύριο άμα είναι θα σου βγάλω και φωτογραφία να την ανεβάσω να τη δεις πώς είναι ο δικός μου

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4823 στις: Ιουλίου 12, 2023, 21:47 »
Το συγκεκριμένο o-ring στεγανοποιεί την βάση ως προς την καμινάδα & πρέπει να υπάρχει. Για να κάνεις σωστά τη δουλειά σου παράγγειλε το σετ με τα γνήσια από τον esmokguru. €4.00 έχουν, πάρε 2 σετ να τα έχεις να βρίσκονται.

https://www.esmokeguru.com/en/esg-mods/skyline-r-accessories.html

Edit:
Βιάστηκα, βλέπω πως είναι out of stock. Αν όντως δεν το έχει; στο σακουλάκι, τότε είτε παίρνεις τηλέφωνο για να μάθεις πότε θα τα έχει, είτε πας σε o-ringάδικο με δείγμα το παλιό & το βρίσκεις (φαντάζομαι πως η επιλογή του να σου το δώσει κάποιος συνατμιστής από τα δικά του, δεν παίζει.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2023, 21:52 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4824 στις: Ιουλίου 12, 2023, 21:52 »
Είναι out of stock...

Έχω 2 σετ o-rings (clone). Κανένα δεν περιέχει το συγκεκριμένο που είναι το
πιο λεπτό o-ring που έχω δει ποτέ. Σαν ψεύτικο, "τριχοειδές"


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4825 στις: Ιουλίου 12, 2023, 22:10 »
Ναι, ξέρω για πιό 0-ring μιλάς. Μου κάνει εντύπωση πώς & δεν το έχεις στα spare (εγώ το τσεκάρησα & το έχω). Καινούριο τον πήρες; Λέω, μήπως & έχει χρησιμοποιηθεί ήδη. Αν όχι, για το αρχείο, ποιανής εταιρίας είναι;

Edit: Δοκίμασες με εκείνο το ψιλό που φαίνεται πάνω τέρμα δεξιά, όπως το δείχνεις στη φωτογραφία;

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4826 στις: Ιουλίου 12, 2023, 22:13 »
Τη φωτογραφία από το δικό μου χωρίς το συγκεκριμένο oring και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με διαρροές
https://ibb.co/tZmzzyJ

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4827 στις: Ιουλίου 12, 2023, 22:18 »

Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click
Αδερφέ, ο ulton που είπες ότι έχεις το φοράει κανονικά. Δες φώτο. Μάλλον το έχασες.


Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Ναι, ξέρω για πιό 0-ring μιλάς. Μου κάνει εντύπωση πώς & δεν το έχεις στα spare (εγώ το τσεκάρησα & το έχω). Καινούριο τον πήρες; Λέω, μήπως & έχει χρησιμοποιηθεί ήδη. Αν όχι, για το αρχείο, ποιανής εταιρίας είναι;

Edit: Δοκίμασες με εκείνο το ψιλό που φαίνεται πάνω τέρμα δεξιά, όπως το δείχνεις στη φωτογραφία;


Καινούριο τον είχα πάρει και έχω 2 σετ o-ring-κλωνάρια που δεν το έχουν μέσα.
Δοκίμασα 2-3 λεπτά που είχε το σετ, αλλά όλα του έπεφταν πιο παχιά και δεν γυρίζει μετά το juice control.
Είναι αυτός εδώ: https://www.2fdeal.com/skyline-r-style-22mm-dtl-rta-w-3-airdisks-32ml-black_p16469.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2023, 08:07 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4828 στις: Ιουλίου 12, 2023, 22:41 »
Δεν αντιλέγω σε αυτό που λες σίγουρα το χω χάσει το oring απλά σε μένα τουλάχιστον στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει θέμα διαρροών και χωρίς να έχει το συγκεκριμένο oring.

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4829 στις: Ιουλίου 12, 2023, 22:49 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.
Θα το δοκιμάσω κάποιες μέρες χωρίς και βλέπουμε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084096 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34863 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 68 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9409 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114635 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271101 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos