vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

295 επισκέπτες, 6 χρήστες
mathimatikos1966, manoslykos, ΨΗΛΟΣ, Buliwyf, zalaros, tony1976

Twitter

Χειλια και Υγροποιηση της μυτης

Αποσυνδεδεμένος neokosmitis

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« στις: Μαΐου 03, 2017, 23:44 »
Καλησπερα απο την 1η μερα με η.τ. ( 1 1/2 βδομαδα) 
1ον τα χειλη μου οταν βγαζω καπνο η επαφη με τα χειλι τα ξερενουν με αποτελεσμα ναμαι με ενα liposan φαση
και 2ον οταν εκπνεω τον ατμο απο την μυτη αρχιζει και ψιλοτρεχει χΔ
ξερουμε καμια λυση;

αποτι παρατηρησα παντως και λογικο αφου υγροποιειται ο ατμος, φυσαγα προς τα πανω στα μουστακια μου και εσταζε μετα νερο χΔ

Αποσυνδεδεμένος atmistis13

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 03, 2017, 23:49 »
Για τα χειλη μαλλον υποθετω οτι ειναι η γλυκερινη και για την μυτη επειδη υγροποιειται ενα μερος του ατμου. Ειδικα για τη μυτη δεν υπαρχει ατμιστης που να μην το εχει :))

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 03, 2017, 23:57 »
Φιλε η μυτη εμενα παιζει να προσαρμοστηκε στην υγρασια, γιατι τωρα που δεν ατμιζω τοσο ειναι ξερη και με τρωει :))

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 04, 2017, 00:02 »
Φιλε η μυτη εμενα παιζει να προσαρμοστηκε στην υγρασια, γιατι τωρα που δεν ατμιζω τοσο ειναι ξερη και με τρωει :))
..ξυλο θα φας. το νου σου. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 04, 2017, 00:11 »
Κι εγώ είχα στην αρχή τρέξιμο της μύτης και ξηροστομία, αλλά με το πέρασμα του χρόνου (2-3 βδομάδες) πέρασαν. Δε φαίνεται να είναι κάτι ανησυχητικό.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 04, 2017, 00:14 »
τρεξιμο μυτης εχω απο τοτε που αρχισα την red label που ειναι 70-30.
Απο την μια ειναι καλο γιατι καθαριζει ,απο την αλλη ομως.....δεν εχω ιδεα.




ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 04, 2017, 01:00 »
αλλαξα τα stanless drip tip με πλαστικά και τέλος τα σκασμένα χείλη σε εμένα

Αποσυνδεδεμένος neokosmitis

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 04, 2017, 02:32 »
πλαστικη ειναι και μενα η πιπουλα... τν αλλαξα με.τν εργοστασιαμη που ειχε (ατσαλι ηταν δν ξερω...) αλλα τα χειλη ειναι το σπαστικο η μυτη νταξ παλευεται....
οποτε καποια αλλη λυση για τα χειλη?


Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 04, 2017, 07:25 »
Καλημέρα συνατμιστές
Εχει δίκιο ο φίλος που το έβαλε για τη μύτη τουλάχιστον. Και εγώ έχω υγροποιημένη μύτη και όχι μόνο όταν επνέω από εκεί. Βέβαια θεωρώ ότι είναι φυσικό φαινόμενο αφού κατα τη γνώμη μου μετά από κάθε τζούρα ακόμα και αν δεν εκπνέεις από τη μύρη) στις δυο επόμενες εκπνοές (που η κύρα έξοδος τους γίνεται από τη μύτη) οι αναπομείναντες ατμοί εξερχόμενοι, μέρος τους υγροποιούνται στη μύτη που έχει και τη χαμηλότερη θερμοκρασία από τα τοιχώματα της υπόλοιπης διαδρομής τους. Και αν περιέχονται  μόνο υδρατμοί, οπότε οι επικαθίσεις θα είναι νεράκι δεν τρέχει τίποτα, αλλά εμπεριέχουν κατα τη γνώμη μου και άλλα στοιχεία που η "επικάθιση" τους τι σημαίνει για το βλενογόνο για παράδειγμα ? Και αυτήν την υγροποίηση την έχω όχι μόνο όταν ατμίζω αλλά όλη τη μέρα που πάει να πεί κατα τη γνώμη μου εμπεριέχει και "ελεώδους" μορφής επικαθήσεις αφού η υγροποίηση υδρατμών γρήγορα θα εξατμιζόταν κατί βέβαια που καταλαβαίνω και στην αφή, παρότι η μανούλα μου μου έλεγε να μη σκαλίζω τη μύτη μου.

Αποσυνδεδεμένος neokosmitis

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 04, 2017, 13:08 »
https://www.ecig.gr/aksesouar/%CF%86%CE%AF%CE%BB%CF%84%CF%81%CE%B1-and-drip-tips/drip-tip-teflon-white-big-fat.html
τεφλον; wtf? :P με αυτο υποτιθεται δεν θα εχω θεμα;

@mpari οσον αφορα την υγροποιηση της μυτης μου φαινεται λογικο το φαινομαινο αυτο αφου απο η ατμοποιηση που γινεται μετατρεπεται πολυ γρηγορα ειδικοτερα στην τριχα σε υγροποιημενη μορφη, anyway το μονο επικυνδινο αν υπαρχει οσον αφορα την μυτη πραγμα που δεν ξερω αν ισχυει, θαναι οπως καταστροφη τις τριχας που προστατευει; who knows...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 04, 2017, 13:40 »
Εγω θα ελεγα να μη βγαζετε αυθαιρετα συμπερασματα, σας διαβαζει και ο κοσμος. Υγροποιηση του ατμου στη μυτη υπαρχει και ειναι φυσιολογικη, αλλα ως εκει. Τα περι καταστροφης της τριχας και επικαθησεις  ελαιωδους μορφης ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας που απο οτι βλεπω εχετε μπολικη. Γνωριζουμε τα συστατικα του ατμου (που δεν ειναι υδρατμος) και ουτε περιεχουν κατι που θα μπορουσε να προκαλεσει καταστροφη της τριχας (ημαρτον) :o ουτε βεβαια περιεχουν οποιοδηποτε ειδος ελαιου. Η γλυκερινη που περιεχει ο ατμος εχει την ιδιοτητα να δεσμευει μορια νερου γι' αυτο και αποτελει απαραιτητο συστατικο σε ολες τις ενυδατικες κρεμες (και οχι μονο βεβαια). Αρα δεν μιλαμε για υδρατμους βεβαια και συνακολυθως δεν υπαρχει αμεση εξατμιση του ατμου λογω της παραπανω ιδιοτητας της γλυκερινης.

Εαν εχετε παρατεταμενη παρουσια υγρου στη μυτη και ωρες μετα το ατμισμα, δηλαδη καταρροη, καλο θα ειναι μια επισκεψη στον αναλογο ειδικο ιατρο αν το θεωρειτε ανησυχητικο συμπτωμα, καθως προφανως δε σχετιζεται με το ατμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Sam89

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • RΕSISTANCE IS FUTILE if <1Ω
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 04, 2017, 14:19 »
Αυτό με την μύτη το παθαίνω κι εγώ, νόμιζα ότι είναι λόγω της διακοπής του ΚΤ το οποίο εμπεριέχει της παναγιάς τα μάτια από συστατικά..
Το στόμα δεν ξερένεται επίσης έαν ενυδατώνεσαι αρκετά, εγώ  προσωπικά πίνω αρκετό νερό κατά την διάρκεια της ημέρας.

Αποσυνδεδεμένος neokosmitis

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 04, 2017, 17:26 »
Εγω θα ελεγα να μη βγαζετε αυθαιρετα συμπερασματα, σας διαβαζει και ο κοσμος. Υγροποιηση του ατμου στη μυτη υπαρχει και ειναι φυσιολογικη, αλλα ως εκει. Τα περι καταστροφης της τριχας και επικαθησεις  ελαιωδους μορφης ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας που απο οτι βλεπω εχετε μπολικη. Γνωριζουμε τα συστατικα του ατμου (που δεν ειναι υδρατμος) και ουτε περιεχουν κατι που θα μπορουσε να προκαλεσει καταστροφη της τριχας (ημαρτον) :o ουτε βεβαια περιεχουν οποιοδηποτε ειδος ελαιου. Η γλυκερινη που περιεχει ο ατμος εχει την ιδιοτητα να δεσμευει μορια νερου γι' αυτο και αποτελει απαραιτητο συστατικο σε ολες τις ενυδατικες κρεμες (και οχι μονο βεβαια). Αρα δεν μιλαμε για υδρατμους βεβαια και συνακολυθως δεν υπαρχει αμεση εξατμιση του ατμου λογω της παραπανω ιδιοτητας της γλυκερινης.

Εαν εχετε παρατεταμενη παρουσια υγρου στη μυτη και ωρες μετα το ατμισμα, δηλαδη καταρροη, καλο θα ειναι μια επισκεψη στον αναλογο ειδικο ιατρο αν το θεωρειτε ανησυχητικο συμπτωμα, καθως προφανως δε σχετιζεται με το ατμισμα.
αδερφε δν ειπα κτ με καταφατικο υφος! για αυτο εβαλα και ερωτηματικο απλα υπεθεσα γτ δν ειμαι γνωστης αλλα για να το λες κτ παραπανω θα ξερεις! ωστοσο μετα το περας τ ατμισματος δν εχω καποια καταρροη οποτε σιγα μν παω σε κτηνιατρο χΔ
οσον αφορα τα χειλη καμια προταση? (εκτος απο γλυφομ*** :P ) οχι τπτ ειμαι με ενα λιποσαν στο τσαντακι :@ επιστομιο εχω ενα μαυρο πλαστικο (?) πιο στενο απτο εργοστασιακο επιστομιο τ μελο 3 μινι

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειλια και Υγροποιηση της μυτης
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 04, 2017, 17:31 »
Όχι να μην πας βέβαια, είμαστε για τέτοια τώρα?

Τι άλλη πρόταση θες? Τόσες πήρες.


ΥΓ: Τα φωνήεντα είναι ακριβά στο Νέο Κόσμο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160047 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110828 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303336 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530893 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet