vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 7 χρήστες
ZoeM, akis91, manoslykos, Koggiot, Tsimio, pelegrin07, athmichalop

Twitter

Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Πηρα τον Estoc / Vaporesso και για 1 ωρα που τον χρησιμοποιω, μονο θετικα θα μπορουσα να σχολιασω.

Ο χρονος θα δειξει.
Αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι subohm tank και φοράει τις νέες κεραμικές τις vaporesso. Για δώσε καμιά πληροφορία παραπάνω για το αποτέλεσμα.
Διάβασα στο site τους για τα Watt που δουλεύουν οι αντιστάσεις και μου φαίνονται πολύ χαμηλά για 0,6-0,3 ohm καλό θα ήταν να μας πεις τι λένε από γεύση και ντουμάνι


Γεια σε ολους θα θελα τη βοηθεια σας για την αγορα ατμοποιητη πανω σε EVIC VTC mini ειχα εναν μελο3 ο οποίος εσπασε αλλα γενικα δε με ικανοποιούσε  υπηρχαν διαρροες υγρο στο στομα  καποιες φορες και η γευση δε με τρελαινε  ισως να ταν και λογο αντιστασης (0.5) δε γνωριζω πολλα γενικα ειμαι ασχετος.... τωρα βλεπω τον  vaporesso guardian tank και τον cubis pro. ποιον θα προτεινατε για λιγοτερες διαρροες καλυτερη γευση κλπ να αναφερω επισης οτι προτειμω πνευμονικες και δε θελω επισκευασιμους.
  
Κι εγώ τον melo 3 χρησιμοποιώ αρκετό καιρό τώρα και δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Εγώ έχω την 0.3 αντίσταση βέβαια αλλά ακόμα και όταν είχα την 0.5 δεν παρατήρησα κάτι (δοκίμασα και τις 0.5 της eleaf αλλά και αυτές για aspire Atlantis). Γενικότερα είμαι ευχαριστημένος από το tank για πνευμονικές με σχεδόν πάντα τέρμα ανοιχτό τον αέρα (δεν θα πετάξω και την σκούφια μου αλλά γενικά είναι αξιόλογο). Δεν έχω δοκιμάσει για τσιγαρίσιες τζούρες
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2017, 14:05 από Aiakos »

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σε ολους θα θελα τη βοηθεια σας για την αγορα ατμοποιητη πανω σε EVIC VTC mini ειχα εναν μελο3 ο οποίος εσπασε αλλα γενικα δε με ικανοποιούσε  υπηρχαν διαρροες υγρο στο στομα  καποιες φορες και η γευση δε με τρελαινε  ισως να ταν και λογο αντιστασης (0.5) δε γνωριζω πολλα γενικα ειμαι ασχετος.... τωρα βλεπω τον  vaporesso guardian tank και τον cubis pro. ποιον θα προτεινατε για λιγοτερες διαρροες καλυτερη γευση κλπ να αναφερω επισης οτι προτειμω πνευμονικες και δε θελω επισκευασιμους.
  
Εγω για πνευμονικες χρησιμοποιω τον melo III mini με τις 0.3 αντιστασεις στα 50watt και ειμαι ικανοποιημενος, αρκετο ντουμανι και καλη γευση ,τα ανταλλακτικα του μερικες φορες ειναι λιγο βλαμενα ομως δεν λειτουργουν σωστα αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι σε αυτο ουτε βρηκα λυση, δυστηχως απο τη μερα που συνηθισα τις πνευμονικες δεν ξανακουμπησα τον kayfun μου γιατι οι τσιγαρισιες πλεον δεν με κανουν να νιωθω οτι ατιμζω :(
Παρολα αυτα αν υπαρχει καποια προταση για κατι καινουργιο στο μεγεθος του melo III mini με καλυτερη ποιοτητα στην γευση και ντουμανι θα χαιρομουν να το δοκιμασω, απο υγρα μονο eliquid france μου αρεσουν κυριως το chopen που στην γευση ειναι οτι ακριβως θελω αν χρειαζεται σαν πληροφορια για οποιαδηποτε προταση :) .
Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος johny340

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
πριν καποιες μέρες αγόρασα το smok vape pen 22 1650mAber 0.3ohm.Η μεταβαση μου από τσιγαρικους σε πνευμονικους ατμοποιητες είναι κάτι που το επιδιωκα.Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες πλουσιο ατμισμα,αυτονομια 1 ημερα.Μειονεκτημα η γρήγορη καταναλωση υγρου

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 12:18 »
Ρε παιδιά βοηθήστε με κάποιος.
Είπα να κάνω μετάβαση απο τσιγαρίσιες σε πνευμονικές και έτσι πήρα τον SMOK BABY
και χρησιμοποιώ προς το παρόν την Q2 κεφαλή που έχει πάνω.
Το πρόβλημά μου είναι στο υγρό. Σε τσιγαρίσιο ατμοποιητή έκανα 9 - 12 mg νικοτινη και
έτσι είπα να πάρω 6 mg υγρό από τη circus ΡΥ4 (50pg-50vg).
Απλά δέν μπορώ να κάνω πνευμονική με τίποτα με καίνε τα πάντα ο λαιμός ειδικά, δέν μπορώ να κατεβάσω αέρα.
Τί φταίει το υγρό;; Ας μου πει κάποιος!
Και αν γίνεται να μου προτείνετε κάποιο υγρό έστω και μή καπνικό αλλα να κατεβαίνει ο ατμός να μήν με χτυπάει..
Ευχαριστώ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 12:27 από christosagr »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 12:27 »
1o βήμα μειώνεις κι άλλο, σημαντικά τη νικοτίνη.
2ο βήμα, ίσως χρειάζεται να μειώσεις και την pg.
3o βήμα, γυρίζεις πάλι σε MTL εκεί που δεν σε καίει τίποτα  :)

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 12:29 »
Τα Q2 έχουν διπλή αντίσταση μέσα.Η νικοτίνη είναι υπερβολική για τέτοιες αντιστάσεις.

Πέσε στα 2-3mg και θα περάσει ο λαιμός.

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 12:43 »
Ευχαριστώ!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 13:12 »
Επισης για πνευμονικη θα σου προτεινα να παιξεις με λιγοτερο απο 30% pg.

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 17:25 »
Ναι θα το δοκιμασω ευχαριστω!!

Στάλθηκε από το IQ1800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 15:28 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 17:32 »
Αν δοκιμάσεις και με σκέτη vg θα σου άρεσει ακόμα πιο πολύ, γνώμη μου, εγώ με πνευμονικο έχω πέσει στο 3 αλλά σε βαθιές τζούρες πάλι καίει λιγο

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 11:20 »
Μπορεις να μου προτεινεις καποιο υγρο με σκετη vg;;

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 11:32 »
Δες όλα τα υγρά της σειράς High VG της Halo, αλλά και πάλι δεν είναι μόνο VG (έχουν αν θυμάμαι και 30% pg).
Έτοιμο υγρό αναπλήρωσης full vg, δεν μου έρχεται κάποιο στο μυαλό. Έκτός αν προχωρήσεις σε ιδιοκατασκευή.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 11:43 »
Δύσκολα θα βρεις 10ml full vg υγρό.Βασικά πιστεύω δεν υπάρχει στα ράφια

Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 13:33 »
Μπορεις να μου προτεινεις καποιο υγρο με σκετη vg;;
Μπορείς να δοκιμάσει της innovation που βγάζει πολλά σε 100% vg
Θα τα βρεις σε nexxton,στο k110.eu,  στo smokers.land, στο madvape,και σε άλλα.

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sanji_kun

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά, χρησιμοποιώ εδώ κι έναν χρόνο melo 3 σε pico mega 80w. Έχω δοκιμάσει άπειρες αντιστάσεις αλλά τίποτα δε μ έχει ικανοποιήσει πλήρως απο θέμα γεύσης. Επίσης, σ όλες τις αντιστάσεις που χω βάλει σκουριάζει πολύ γρήγορα το σίρμα, αλλάζει η γεύση και το φοβάμαι αυτό απο θέμα υγείας. Μου πρότειναν σ ένα μαγαζί, τον Aspire Cleito. Εσείς τι πιστεύετε;

* ο ατμιστής πρέπει να χει το μάξιμουμ 22 χιλιοχτά διάμετρο, αλλιώς δε χωράει στον pico mega.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33788 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534334 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8073 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237036 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136032 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35208 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478439 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy