vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

225 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Alexander20, sakissalonika, Tem, bujinkan, th3ofilos, gfilip, Tazz

Twitter

Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 28, 2021, 14:19 »
αυτό το πάθαινα όταν πρώτο ξεκίνησα το ατμισμα με ενα αιο που μου έδωσαν με 18mg ένοιωθα ελαφρά ζάλη, μου πρότειναν να αλλάξω σε 12mg και πρόβλημα λύθηκε. όταν έκανα καμία τράκα τότε στις αρχές και άναβα τσιγαρο πάλι με έπιανε πάλι ζαλη ώσπου το σιχάθηκα πλέον και το πέταξα. τωρα πλέον ελαφρα ζάλη με έχει πιάσει με αλατων η με κάνα πούρο μου που φέρνουν, από το ατμισμα μόνο σε επαναλαμβανομενες μακρόσυρτες τζούρες σε σφιχτους ατμο που χρησιμοποιώ με 3mg. ΕΓΩ στην θέση σου θα κατέβαζα την νικ στο 1.5 mg, θα άλλαζα τον τρόπο τζούρας σε κοφτη και όχι μακροσυρτη, αν μπορούσα που δεν μπορώ θα σταματαγα και το ατμισμα. και επειδή κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και δεν είμαι ειδικος επι του θέματος για να μην παρεξηγηθώ αυτά θα τα έκανα εγω

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 28, 2021, 16:11 »
το προβλημα ειναι οτι με 3αρα νικοτινη επιδει δεν καταλαβαινω και πολυ χτυπημα σε mtl μονο αν βαλω σε dripper δινει καλο χτυπημα η νικοτινη..  ετσι κανω 15-20 τζουρες απανωτες με αποτελεσμα να με πιανει μια εντονη αδυναμια μετα...  με το θερμενομενο δεν μπορουσα να κανω τοσες πολλες μαζι...  δεν με ενοχλει τοσο η ζαλάδα οσο καπια περιεργα συμπτωματα στερητικα θα τα ελεγα,  μετα απο λιγες ωρες που δεν θα πιασω ξανα το ηλεκτρονικο αρχιζει να με πιανει ενα ανχος και να θελω ξανα να παρω νικοτινη για να ειμαι οκ... μου φενεται για καπιο λογο οτι παιρνω οντως πολυ περισσοτερο νικοτινη απο το ατμισμα σε συγκριση με ενα heet...   για την ωρα δεν θα κανω πολλες τζουρες μαζι  και αν δω οτι και μετα απο μια εβδομαδα συμβαινει αυτο τοτε ειλικρινα σταματαω πολυ απλα την νικοτινη...! οπως ειχα κανει και πριν χρονια  με ενα υγρο μενθολης...  

με απλα λογια αυτο που παρατηρω ειναι οτι το ατμισμα με νικοτινη σε εμενα τουλαχιστον μου προκαλει αυξηση της  αδρεναλίνης και μετα απο λιγες ωρες εχω και τρεμουλο..

με το θερμαινομενο τσιγαρο ακριβως το αντιθετο.. μια χαλαρωση και καθολου τρεμουλο..  πιο  πολυ νυστα μου εφερνε ημουν πιο καλα.. αλλα δεν θελω να κανω θερμαινομενο ... και πιο ακριβο ειναι και δεν ξερω ποσο ασφαλες ειναι η χρηση του..σιγουρα ειναι καλυτερο απο το συμβατικο τσιγαρο αλλα ειμαι αρκετα χρονια ατμιστης δεν θελώ να κανω χρηση προιον καπνου ξανα...  

update:  περιεργο πραγμα η νικοτινη στο ατμισμα τελικα... ειδικα οταν την εχεις σταματησει για χρονια και ξεκινας παλι...  μου εφυγε το μουδιασμα στο κεφαλι που μου εκανε... και μου συμβαινει κατι πιο τρελο... ενα φούντωμα στο προσωπο λες και ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι... αυτο κραταει κανα 2ωρο μετα απο το ατμισμα... ειναι ενοχλητικο..  μπορει βεβαια να εχει να κανει με τον θυροειδη που εχω αυτο... πιο πολυ σαν να μου βγαζει ενα ανχος... που θα παει θα περασει και αυτο...! δεν θα ασχοληθω ξανα με προιοντα καπνου.... οτι και να γινει....!  θα κρατησω να παραμεινω στα 3mg και οχι σε καμια περιπτωση 1.5mg ειναι παρα πολυ λιγο.. εδω δεν εχει καλο χτυπημα σε 3mg... παντως μου κανει πολυ εντυπωση πως το iQOS αλλα και το GLO που περιεχουν 0.5/0.3 νικοτινης και εχουν παρα πολυ δυνατο χτηπημα που στο ατμισμα μονο με 12mg νικοτινης  σε ενα καλο mtl θα καταλαβεις παρομοιο χτυπημα νικοτινης...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2021, 23:18 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 30, 2021, 12:52 »
δεν παλευετε τελικα αυτο το πραγμα με το ατμισμα με νικοτινη.... δοκιμασα και 1.5mg τελικα.... τα ιδια.... με 2-3 εισπνοες ξεκιναει το μαρτυριο.... ενα βαρυ κεφαλι ολη την ωρα... τι στο καλο συμβαινει τελικα? δεν μπορω να καταλαβω.. πριν χρονια που ημουν καπνιστης και ξεκινησα αμεσως το ατμισμα δεν θυμαμαι να ειχα το ιδιο προβλημα...

με iqos δεν μου συμβαινει κατι τετοιο παντως.. ειλικρινα ειναι εντελως παραξενο ολο αυτο,  και δεν νομιζω να φταιει το υγρο διοτι δεν εχω γενικα αλλεργιες και τα ιδια eliquids τα ατμιζα καιρο χωρις νικοτινη... αυτο περναει η ολη την ωρα θα εχω αυτο το θεμα? ζαλαδες κλπ δεν εχω... απλα αυτο το βαρος στο κεφαλι και καποιες φορες μια αδυναμια... μιλησα και με γιατρο  μου λεει μην ξεκινησω iqos να παραμεινω στο ατμισμα μεχρι να μαθει ξανα ο οργανισμος ειναι λεει.... ισχιει αυτο τωρα? γιατι παει μια εβδομαδα που με ενοχλει αυτο....  :wall:

Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 30, 2021, 13:37 »
αδερφέ οι παρενεργειες που περιγράφεις απο ότι ξέρω έχουν σχέση με τον θυροειδη πχ δεν παίρνεις το χάπι,  καλό είναι να σε δει  ενδοκρινολογος εκτός από τον γιατρό που σε και αν σε παρακολουθεί

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 30, 2021, 15:02 »
τα ιδια eliquids τα ατμιζα καιρο χωρις νικοτινη...
Γιατί ξαναγύρισες στη νικοτίνη;

Με το 1,5 τι είδους άτιμισμα κάνεις; μη μου πεις ντρίπερ και 10ml / ώρα.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 30, 2021, 19:22 »
[member=19319]dimitris1167[/member] χαπι για θυροιειδη επερνα Τ4 100mg  εδω και 5 χρονια και μου ειπε ο ενδοκρινολογος να το σταματησω.  νομιζω οτι απο τοτε που το σταματησα εχω κατι τετοια περιεργα...  θα μιλησω ξανα με τον γιατρο και θα δουμε τι θα γινει... παντως τωρα ειμαι χαρα...!  δεν ξανα εκανα iQOS κανω 2ml ολη την ημερα σε pod me 3mg νικοτινης... το προβλημα ειναι οτι σε pod τα 3mg ειναι λιγα και δεν εχει καθολου χτυπημα... και τυχενει πολλες φορες και κανω και καμια 10αρια τζουρες μαζι... και καμια φορα την ακουω και λιγο απο την νικοτινη... γιατι η τζουρες που κανω ειναι 3-4sec  ειναι η κακη συνηθεια γιατι ειχα μαθει να ατμιζω σε πνευμονικες και τωρα σε mtl θελω λιγο να το συνηθισω... παντος για να πετυχω καλο χτυπημα με 3mg μαλλον θα παω σε καποιον επισκευασιμο...

[member=13274]Doubt[/member]  χαχα, οχι σε ενα pod ατμιζω το vaporesso xros mini... με αντισταση 1.2ohm αλλα το 1.5mg ηταν σκετος αερας... εδω και τα 3mg αερας ειναι για μενα σε pod...  εχεις να προτείνεις καποιον mtl καλο επισκευασιμο?  γιατι μονο πνευμονικους εχω...







Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #201 στις: Νοεμβρίου 30, 2021, 20:55 »
Δεν πολυπαρακολουθώ τις εξελίξεις, νομίζω Ναυτίλος GT  Anniversary Edition με 0,7 αντίσταση είναι μια πολύ καλή επιλογή. (εκ πείρας)
Ίσως να υπάρχουν και πιο νέες κυκλοφορίες.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #202 στις: Δεκεμβρίου 01, 2021, 10:58 »
δεν ειμαι τελικα εγω να ατμιζω με νικοτινη.... ακομα και με 3mg επιδει δεν καταλαβαινω δυνατο χτυπημα... κανω καμια 20αρια τζουρες απανωτες με αποτελεσμα μετα να την ακουω και να ειμαι καμια ωρα σε μια κατασταση περιεργη σαν μεθυσμένος  ενα πραγμα...  και το κουλο ειναι οτι πιο παλια που εκανα 50mg σε juul ημουν μια χαρα... μαλλον πλεον μπορει να μου κανει τα περιεργα ο θυροειδης μου... δεν υπαρχει ομως θεμα... καλυτερα γιατι αφου βλεπω οτι με χαλαει απλα το σταματαω αμεσως... 

αν μου εδεινε πιο δυνατο χτυπημα παντως η 3αρα με καποιον επισκευασιμο MTL τοτε θα μπορουσα να κανω πιο χαλαρα... καλα σε dripper δινει πολυ χτυπημα αλλα εκει με 1 εισπνοη ταξιδευεις για μερικα λεπτα...   :laugh1:

τελικο συμπερασμα αποφασισα να την σταματησω την νικοτινη εντελως... εξαλου δεν μου προσφερει κατι και ναι... βλακεια μου που ξεκινησα επιδει πιστευα οτι ετσι θα κανω πιο λιγα ml αλλα οχι αν συνεχισω θα φτασω να ατμιζω πιπιλα ολη μερα... οποτε τωρα που το καταλαβα το καλυτερο ειναι να βαλω ενα στοπ στην νικοτινη...!!  ;)




Αποσυνδεδεμένος panagos87

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #203 στις: Δεκεμβρίου 07, 2021, 02:49 »
Ατμιζω απο το 17.τωρα κανω πλεον βαση με 5αρα νικοτινη.την παρασκεη ξεμξνα απο μπαταρια και ενα φιλαρακι που κανει αηκος μου εδωσε να καμω να δω ως ειναι.εκανα 2 heets ο βλακας.το αποτελεσμα μεχρι σημερα δν μπορω να ατμισω.βραζουν τα πνευμονια μου μολις τραβαω τζουρα.τι ειναι αυτο το πραγμα βρε παιδια?ενα βαρος  σαν να εχω μαζεψει φλεμα στα πνευμονια...τι το θελα το ρημαδι..

Αποσυνδεδεμένος jimi40

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #204 στις: Δεκεμβρίου 13, 2021, 14:24 »
τόσο πολύ σε πείραξε το heet?

επειδή εγώ παίζω σε heet και ηλεκτρονικό (κυρίως ηλεκτρονικό , heet παίρνω κανένα πακέτο την εβδομάδα)

όταν παίζω μόνο σε ηλεκτρονικό πραγματικά είμαι σαν να μην καπνίζω , δεν νοιώθω κάτι στα πνευμόνια ή λαιμό...με 6ρα νικοτίνη κάνω 1-2 ml καθημερινά

σε περίοδο που θα πάρω heet κάνω 5-6 τσιγαράκια τη μέρα  , αλλά και πάλι θα νιώσω αυτό το σφίξιμο στα πνευμόνια το πρωί και θα έχω την ενόχληση σε λαιμό μύτη...

καμία σχέση βέβαια με κανονικό τσιγάρο...

αλλά ρε παιδιά με το ηλεκτρονικό σαν να μην καπνίζω καθόλου είμαι...προσπαθώ να πείσω φίλους που καπνίζουν χρόνια αλλά μου λένε ότι δεν τους καλύβει...

το θέμα είναι ότι το άτιμο το heet μου φέρνει πιο κοντά σε τσιγάρο , και δυστυχώς σε συνεχόμενες μέρες με ηλεκτρονικό το "βαριέμαι" και κάνω iqos καμια εβδομάδα μέχρι να ξεβαρεθώ , και τούμπα μετά...

πρέπει να πιάσω καμία καλή τσιγαρίσια γεύση στο η.τ. και ίσως να ανέβαζα νικοτίνη στο 9.

τσιγαρίσια έχω δοκιμάσει 1 παλιότερα και δεν με πολυτρέλανε

έχετε να προτείνετε καμιά καλή τσιγαρίσια??


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110583 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146458 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530751 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801605 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet