vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 7 χρήστες
domaze, JohnDag, tony1976, Jorge, Harris, manoslykos, ZoeM

Twitter

Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 13:12 »
Εγώ θα πώ ότι η απλότητα είναι "πολύπλοκη" για αυτούς που δεν την γνώρισαν ακόμα...... Ένα ητ το έχουν μετατρέψει κάποιοι σε κάτι τόσο πολύπλοκο που σε κάνει μερικές φορές να τρομάζεις.......(οικονομικά αν το ψάξουν κάποιοι θα τρομάξουν σίγουρα...)  ;)

Αποσυνδεδεμένος TzinIs

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 13:15 »
Εγώ θα πώ ότι η απλότητα είναι "πολύπλοκη" για αυτούς που δεν την γνώρισαν ακόμα...... Ένα ητ το έχουν μετατρέψει κάποιοι σε κάτι τόσο πολύπλοκο που σε κάνει μερικές φορές να τρομάζεις.......(οικονομικά αν το ψάξουν κάποιοι θα τρομάξουν σίγουρα...)  ;)

Eτσι..... :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 13:16 »
Ο τρόπος που "μίλησες" κάνει να δούμε εύκολα τα δύσκολα κ πολύ δυσκολότερα τα εύκολα φίλε Tzinis  :yes: :yes: :yes:


Ο ArXos τα είπε ναι!!!!!! Εσύ  Tzinis μας τα θύμισες  πάλι κ καλά έκανες!!!!!!   :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2012, 13:32 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος TzinIs

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 13:21 »
Ο τρόπος που "μίλησες" κάνει να δούμε εύκολα τα δύσκολα κ πολύ δυσκολότερα τα εύκολα φίλε Tzinis  :yes: :yes: :yes:

δεν μιλησα εγω....παραθεση αυτα που εγραψε ο φιλος arxos εκανα

και το εψαχνα εχτες σχετικα με ενα θεμα που ειχε ανοιχτει 8)

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3167.0.html

ειναι στη πρωτη σελιδα του θεματος εδω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 21:42 »
Οι Ιταλοι το εχουν θεσει πολυ σωστα: in simplicity lies true greatness. Συμφωνω λοιπον στο ακεραιο με τον Μαυρο Αγγελο  :bye:
Κατ εμε ενα ego-T ή οποιο αλλο προτιμα ο καθενας, 2 μπαταριες, 2 ατμοποιητες, 5 φιλτρακια και 4 υγρα διαφορων πυκνοτητων και αρωματων ειναι υπεραρκετα

Αποσυνδεδεμένος Chris_

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 16:25 »
Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας .... Γιατί πολύ νομίζουμε οτι...τελειώσαμε με το τσιγάρο....Πολύ καλό..... :bye:

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 07:30 »
Ισως θα ενδιεφερε καποιους απο τους μυημενους εδω, να ακουσουν τις σκεψεις ενος νεου στο ΗΤ και στο φορουμ.
Εκανα μια ερευνα αγορας για ΗΤ γιατι το θεωρω ενα αξιομαχο υποκαταστατο του κτ.
Αυτο που προσφερει,με τα μεχρι τωρα δεδομενα,ειναι η ευχαριστηση του κτ χωρις τα αρνητικα του.Τι καλυτερο?
Ειμαι απο αυτους που δεν θελουν (μαλλον δεν μπορουν) να κοψουν το κτ μπαμ και κατω.Ειμαι πολυ αδυναμος σαν χαρακτηρας,μπορω και ξεγελαω τον ιδιο μου τον εαυτο,γιαυτο και δεν προσπαθησα ποτε να το κοψω.
Αλλα η προοπτικη να διατηρησω την καπνιστικη εμπειρια χωρις χιλιαδες χημικα στους πνευμονες μου ηταν τουλαχιστον δελεαστικη.
Ετσι κατεληξα στο φορουμ οπου διαβασα πολυ.
Και μπερδευτηκα ακομα πιο πολυ!
Τα περιμενα πολυ πιο απλα τα πραγματα.Περιμενα οτι θα υπαρχουν 5-10 μοντελα διαλεγω ποιο ταιριαζει και τελος.Αλλα απότι καταλαβα καμμια σχεση.Ειναι βεβαια μια συσκευη σε βρεφικη ακομα ηλικια κατα τη γνωμη μου.Μου εκανε τρομερη εντυπωση το οτι δεν υπαρχει το τελειο ητ.Δεν περιμενα οτι στο 2012 μια ουσιαστικα απλη συσκευη ειναι τοσο δυσκολο να ειναι αξιοπιστη.
Αυτος πιστευω ειναι και ο λογος που γεννηθηκαν και οι μοντες.Στην αναζητηση του τελειου.
Αν ηταν ας πουμε κινητο τηλεφωνο βρισκεις δυο συσκευες που σου κανουν συγκρινεις και τελος.
Εδω μιλαμε οτι ψαρωσα απο την εξειδικευση που υπαρχει.
Πραγμα που δεν ειναι κακο.
Και τα παιδια εδω μεσα που ασχολουνται τοσο εντονα με την κατασκευη και συντηρηση ιδιοκατασκευων σιγουρα δεν ικανοποιουν μονο το παθος τους για το ατμισμα αλλα και την αναγκη υπαρξης καποιυ χομπι.
Αλλοι πειραζουν τα αυτοκινητα τους.
ΑΥτο οχι μονο δεν ειναι κατακριτεο αλλα αντιθετα τους τιμα.Αντι να βλεπουν τηλεοραση ολη μερα βρηκαν κατι που μπορουν να το τροποποιουν κατα τη βουληση τους και να τους δινει τη χαρα της δημιουργικοτητας.
Οποιος αρχιζει το ητ δεν ειναι απαραιτητο να εχει αυτοσκοπο τη ολοκληρωτικη διακοπη του ατμισματος/καπνισματος καποια στιγμη.
Το καπνισμα υπαρχει χιλιαδες χρονια τωρα σαν μεσο ευχαριστησης οπως πχ ενα ποτηρι κρασι.
Απλα παλιοτερα οταν καπνιζαν τον καπνο απ το χωραφι,πολλοι τυχεροι το κανουν ακομα και τωρα,ηταν πιο αγνο.
Αλλα πλεον τα τσιγαρα του εμποριου ειναι καταστροφικα.
Το ΗΤ ειναι το μεσο να διατηρησεις αυτη την ασχολια,γιατι το καπνισμα περα απο εξαρτηση οργανικη ειναι και ψυχολογικη,χωρις τα αρνητικα του.Εγω ας πουμε δουλευω 8ωρο νυχτα και δεν νοειται να μην εχω τσιγαρο ή με τα νεα δεδομενα ατμο.
Ειναι καθαρα υποκειμενικο τελικα το γιατι καταληγει στο ΗΤ ο καθενας.
Εγω παντως αν καταφερω και κοψω το κτ,και βρω ενα ΗΤ που να με καλυπτει δεν θα ξοδεψω αλλα λεφτα.
(ελπιζω να ειναι ενα απο τα δυο που εχω παραγγειλει)
Και γιατι δεν περισσευουν αλλα και γιατι δεν εχω την "αρρωστια" με την καλη εννοια που εχουν πολλα παιδια στο φορουμ.

Αυτα τα πολλα και μπραβο σε οποιον το διαβασε!  :thumpup:

Φιλικα

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 09:56 »
Σωστό και λογικό σε βρίσκω :thumpup:
Η μοναδική μου ενσταση, αν μπορω να το πω ετσι, ισως ειναι προτιμοτερο να το ονομάσω προβληματισμό είναι το εξης: οταν υπερασχολεισαι με κάτι είναι ουσιαστικά σαν να του δίνεις μεγαλυτερη αξία ετσι δεν ειναι? Θελω να πω, ειναι ευκολο να χασεις το μετρο και να δωσεις στο ητ την πραγματικη του διασταση η οποια ποια ειναι? Απλα ενα εργαλειο διακοπης του κτ. Δεν ειναι μοντελο επιδειξης, δεν ειναι ενα εντελως αθωο παιχνίδι. Εαν λοιπον μπουμε στο τρυπακι να τροποποιουμε, να δοκιμαζουμε συνεχως δεα μοντελα νεες γευσεις νεες μπαταριες και ουτω καθ εξης νομιζω οτι αγκιστρωνόμαστε περισσότερο επανω του με αποτελεσμα να μην το αντιμετωπιζουμε σαν ενα προσωρινο μας συμμαχο αλλα ενα μονιμο . Αυτο ειναι κακο γιατι και η νικοτινη απο μονη της βλαπτει, επισης δεν εχουν ακομη διερευνηθει πληρως οι παρενεργεις του ητ.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 13:41 »
συμφωνω με τις περισσοτερες αποψεις που εκφραστηκαν και δε θα επαναλαβω τα ιδια πραγματα.

να επισημανω μονο πως για καποιους(αρκετους ισως), συμπεριλαμβανομενου και εμου, το ατμισμα δεν ειναι απαραιτητα σκαλοπατι της διακοπης του καπνισματος, αλλα αντικατασταση του. θα μπορουσα ισως και να το σταματησω πολυ ευκολα, οσο η παραμονη μου στα 0mg παραμενει. για μενα η μονη εξαρτηση εν ισχυ ειναι η ψυχολογικη και η εκτονωση της νευρικοτητας και της αμηχανιας μου, περα απο την ικανοποιηση στη θεα του ντουμανιου.

ολα αυτα καλυπτονται σε ενα βαθμο απο ολες τις διαθεσιμες συσκευες. οταν δε θα καλυπτονται, βλεπουμε τι κανουμε και αν χρειαζεται..

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 01:18 »
Εγω αυτο που λεω ειναι οτι σιγουρα καποιοι φτανουν στην υπερβολη.
Αλλα υπερβολη βασει ποιων κριτηριων? Ποιος μπορει να θεσει τα στανταρ για το ποσο θα καταπιανεται καποιος με το ΗΤ του?
Οπως ειπα και πριν αλλοι εχουν σκαλωμα με το να πειραζουν τα αυτοκινητα τους.Εγω δεν εχω.Δεν μπορω να κρινω καποιον για κατι που γουσταρει και τον γεμιζει να το κανει.
Και το συμπερασμα ειναι οτι το ΗΤ δεν ειναι απαραιτητα για ολους το σκαλοπατι για τη διακοπη του καπνισματος οπως ειπε ο φιλος απο πανω αλλα μια νεα ασχολια που καλυπτει την ψυχολογικη κατα κυριο λογο εξαρτηση του καθενος.
Το καπνισμα παντα μου αρεσε σαν διαδικασια στην καθημερινη ζωη.Αν μπορω να το κανω χωρις να επιβαρυνω τον οργανισμο μου...τελεια!
Τωρα το ποσο το τραβαει ο καθενας ειναι καθαρα υποκειμενικο.

Αποσυνδεδεμένος omavros

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιστε...χχχ... γιατι χανομαστε
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #115 στις: Απριλίου 09, 2012, 17:36 »
καλημερα σε ολο το σαιτ ,πολυ ενδιαφερον αρθρο .πολλα απο αυτα με εχουν απασχολησει και εμενα,ξεκινησα το η.τ. για να γλυτωσω απ τις βλαβερες συνεπειες του καπνικου τσιγαρου ,το θεμα ομως και το προβλημα ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη,δεν θα ηθελα σε καμμια περιπτωση να ξεφυγω απ τη μια εξαρτηση και να παω σε μια αλλη. αν ξεφυγεις απ το κ. τ. αλλα αποκτησεις εξαρτηση απ το η.τ. νομιζω οτι εχεις χασει το δρομο.

+1000 :thumpup:

Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #116 στις: Απριλίου 09, 2012, 17:44 »
οι υπερβολές οδηγούν στην κατάχρηση που με την σειρά της οδηγεί στον κίνδυνο.
παν μέτρον άριστον,αγαπητοί :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος argibarek

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #117 στις: Απριλίου 09, 2012, 23:05 »
Ωραια τα ειπες συνατμιστη :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος hail

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • φορτίζω-γεμίζω-ατμίζω
Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #118 στις: Απριλίου 10, 2012, 15:27 »
Απλά για να μη μένει ανενεργό αυτό το καταπληκτικό πόστ!! ;) ;)

Απ: Ας μην ξεχνάμε το σκοπό μας
« Απάντηση #119 στις: Απριλίου 24, 2012, 10:47 »
Και το συμπερασμα ειναι οτι το ΗΤ δεν ειναι απαραιτητα για ολους το σκαλοπατι για τη διακοπη του καπνισματος
Δεν είναι το σκαλοπάτι που πρέπει υποχρεωτικά να ανέβεις, αλλά μια διέξοδος -μέθοδος εναλλακτική
που μπορεί μεν να μην έχει οριστικοποιηθεί η επίδρασή του στον οργανισμό μας αλλά είναι σίγουρα
ασφαλέστερη από το να καπνίζεις.
Υπάρχουν τρόποι και άλλες μορφές να σταματήσεις το κ.τ. , το η.τ. όμως το προσεγγίζει σε μεγάλο ποσοστό  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59491 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13917 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084628 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy