vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

167 επισκέπτες, 8 χρήστες
tibolaso, Mantis039, I.P, manoslykos, Lazy Dog, aalex, Buliwyf, karless

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα, είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα κι εγώ όταν ξεκίνησα. Μετά από αλλαγές  αναλογίας pg/vg κατέληξα ότι η vg μου το δημιούργησε το πρόβλημα (μιλάμε για χάλια κατάσταση) και πλέον όλα τα φτιάχνω 80pg και δεν έχω θέμα.
Για τη nic δεν ξέρω γιατί αν τη ρίξω πολύ τότε είμαι μόνιμα συνδεδεμένος, οπότε δεν το δοκίμασα.
Καλη Ανάσταση σε όλους!

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις. Θα δοκιμασω νεες αναλογιες και ελπιζω να διορθωθει το ολο θεμα. :)

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 687
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα, 
ήρθε ένας φίλος μου (ο οποίος ατμίζει γύρω στους 6-8 μήνες) και μου είπε ότι έκανε εξετάσεις και του βρήκαν υψηλή γλυκοζυλιωμένη στο αίμα του.Αυτός δεν είχε ποτέ κάτι τέτοιο, μήπως φταίει το η.τ. γι' αυτό;

Υ.Γ. και γώ που έκανα αιματολογικές εξετάσεις το σάκχαρο μου ήταν καλό, αλλα η γλυκοζυλιωμένη λίγο ανεβασμένη.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Αν και νομίζω ότι για αυτά τα θέματα πρέπει να ρωτάμε γιατρό και όχι το φόρουμ η απάντηση από το γιατρό μου αλλά και το κ.Φαρσαλινό είναι όχι. Αν ψάξεις μια συνέντευξη που έχει δώσει στο youtupe τα απαντά όλα αυτά.

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 687
  • Φύλο: Άντρας
Ρώτησα τον κ.Φαρσαλινό και η απάντηση ήταν ξεκάθαρη στο ερώτημα "Καλησπέρα γιατρέ.Υπάρχει περίπτωση η χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου, να ανεβάσει την γλυκοζυλιωμένη;"


"δεν θα το έλεγα. Η πρόσληψη βάρους όταν κάποιος κόβει το κάπνισμα ή μειώνει τη νικοτίνη μπορεί να το κάνει αυτό".

Και μένα αυτό λέει η λογική μου.

edit: 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2021, 07:38 από chkontog »

Καλησπέρα, ξεκίνησα το ατμισμα πριν μια βδομάδα αγοράζοντας ενα voopoo drag x και τις τελευταίες 1-2 ήμερες εχω ενόχληση στο λαιμο, φλέματα και πόνοι στο στήθος. Πιστευω οφείλεται στην υγροποίηση του ατμου και το υγρο που μαζεύεται στους πνεύμονες καθώς στην εκπνοή του ατμου νιώθω μικροσταγονιδια στα χείλη μου και στη μυτη μου. Ποια ειναι η δικη σας εμπειρία?

Αποσυνδεδεμένος thanos1071

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα, το καλύτερο θα ήταν να ρωτήσεις κάποιον γιατρό για τα συμπτώματα που έχεις, αλλά :
Από το άτμισμα, δεν μαζεύεται υγρό στους πνεύμονες.
Αν πριν κάπνιζες και το έκοψες "μαχαίρι", θα μπορούσε να δικαιολογήσει κάπως τα φλέματα.
Για τον πόνο στο στήθος, θα σου αναφέρω ότι το ίδιο έπαθε και η γυναίκα μου, γιατί έκανε πνευμονικές τζούρες σε mtl ατμοποιητή.
Επιβεβαίωσε ότι η συσκευή σου, δουλεύει σωστά, στα watts που πρέπει και ότι η αντίσταση είναι καλή.
Επίσης, μήπως η νικοτίνη είναι υψηλή και σου προκαλεί τον πόνο στον λαιμό?
Όλα αυτά είναι προτάσεις, ΟΧΙ διάγνωση.
Καλύτερα να συμβουλευτείς κάποιον γιατρό, με όποιο ρίσκο εμπεριέχει, να είναι κατά του ατμίσματος.

Νικοτίνη κανω μηδενική. Η συσκευή δουλεύει 35w με 0.3 αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
για την συγκεκριμένη συσκευή έχουν αναφερθεί προβλήματα σχετικά με αδύναμο ρεύμα λόγω μη ύπαρξης ανορθωτή τάσης, όσο πέφτει η μπαταρία πέφτει και η απόδοση και αυτό ίσως εξηγεί τα σταγονιδια και τον βήχα λόγω μη σωστής ατμοποιησης τις συγκεκριμένης αντιστασης, δοκίμασε αντίσταση με μεγαλύτερη ωμικοτητα με φρέσκια μπαταρια μήπως δεις καποια διαφορα

Mε 35w δίνει 3,23V. Kαι με φρέσκια μπαταριά το ιδιο κανει.

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 687
  • Φύλο: Άντρας
Επίσης η PG μπορεί να προκαλέσει ενοχλήσεις στο λαιμό.Δοκίμασε υγρά 70VG -30PG.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Οι παρενέργειες από τό Άτμισμα ,κατάλαβα μετά από καιρό πως στην ουσία είναι ,"" παρενέργειες " από τήν διακοπή 2-3 πακέτων τσιγάρου.

ΑΠΟΤΟΞΊΝΩΣΗ πιθανολογώ ,για να μην πολυλογώ!

Κάτι σέ  ματωματάκι ούλων ,  κάτι σέ λαιμό κάτι σέ θέλω αν και εσύ με γράφεις ,έχει να κάνει στο ότι αρχίζουν να λειτουργούν σιελογόνοι αδένες ,να αρχίζουν τά ούλα ούλα που έλεγε σέ μια ελληνική ταινία να έχουν Αίσθηση , Κυκλοφορεί το αίμα  εκεί που είχαν αναισθητοποιηθεί τά αυτά και τα αυτονουνάκια ,που κανονικά θά έπρεπε να λειτουργούν ,και εν τέλι , ότι και να πώ ο Γερμανός πάει να κερδίσει τό Μάτσ..
Εμείς όμως ωσάν απόγονοι του Τζαβέλα θα τόν απαυτονουνιάσουμε ,με του Τσολιά τήν φουστανέλα..

Μαμιμένο τσιγάρο ,καραούλι και σέ ντουφέκιασα...

200 χρόνια Ελληνική επανάσταση ,Οι γυναίκες Μπουμπουλινιάζουν ,ΟΛΕ ο ταύρος...

...Τι είπα πάλι ?... :WhatHeMeans: :WhatHeMeans: :WhatHeMeans:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2021, 00:54 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Καλημερα, θα ηθελα να σας ρωτησω αν κανεις μετα απο ατμισμα εχει παρατηρησει ενα ελαφρυ μουδιασμα στην γλωσσα.. ειναι λιγο περιεργο... αλλα στο reddit που διαβασα το εχουν αναφερει αρκετα ατομα και λενε οτι ειναι λογο του υγρου που περιεχει νικοτινη και κανει αυτο το θεμα αλλα μετα απο λιγο καιρο περναει... οντως τωρα? ειναι αρκετα περιεργο.. γιατι με iqos που εκανα δεν ειχα κατι τετοιο...

Αποσυνδεδεμένος Thanos.L

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • πισω μεντα,οξω κανελα...
 Δεν ξερω αν επρεπε να μπει εδω,η' στα χαλαρα θεματα. Ας κρινουν οι διαχειριστες και ας το μεταφερουν αν πρεπει,η' ας το διαγραψουν. Προσωπικα πιστευω οτι αν και σηκωνει χαβαλε η κατασταση, αν το βιντεο ειναι αληθινο, σιγουρα δεν ειναι απιθανο να υπαρχουν ανα τον κοσμο περιεργα και αναπαντεχα θεματα υγειας ,που κανεις δεν ξερει πως προεκυψαν. Μονο και μονο γιατι καποιος εμπιστευτηκε ενα σφραγισμενο προιον,θεωρωντας το καθαρο..Παντως σαν τετοιο (αληθινο) δειχνει και υπαρχουν ουκ ολιγα παρομοια περιστατικα στο διαδικτυο απο διαφορες -ασιατικες κυριως- εταιρειες  κατασκευης διαφορων προιοντων και τον διαβοητο <<ποιοτικο>> τους ελεγχο...

https://youtube.com/shorts/4VQL9e6saCg?feature=share
( ποσταρισμα γνωστου ξενου ατμο-reviewer )
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2022, 22:26 από Thanos.L »

Τι να πεις...  Δλδ κάθεται ο άλλος όλη μέρα  ένα οκτάωρο το λιγότερο και τραβάει κροκοδειλισιες από 20 mg αλάτων.. θα κάνει μια κεφάλα.. το κερασάκι στη τούρτα είναι η μάσκα για covid στο πηγούνι.
Δε θέλω να ξέρω τι έχουν μέσα τα υγρά που βάζουν στα disposables

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110428 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159641 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515237 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146418 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12777 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 178 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530698 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801529 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11030 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40965 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet