vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 9 χρήστες
Jorge, dkostas, manoslykos, Xameno_Skli, xsad, Alexander20, lounik, treloneritis, nipapa

Twitter

Παράπονα

Απ: Παράπονα
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 29, 2016, 19:31 »
Ολοι θα παρουν απαντησεις οταν υπαρχουν ερωτησεις αλλα την ερωτηση που θα κανεις εσυ θα την κανουν αλοι 2000. Πραγματικα δεν μπορειται να καταλαβεται τη θελω να πω, δεν μπαίνετε σε αλλα forum? Ναι εγω θα τα μαθω και εχω μαθει πολλα απο εδω μεσα γιατι το ψαχνω και ειμαι ανεργος ,ο αλος που δουλευει δεν θα φαει ομως 5 ωρες να ψαχνει μια απαντηση το λεω ετσι χοντρικα γιατι μαλλων δεν καταλαβαινετε,
ΔΕΝ μιλαω για μενα μιλαω για το γενικοτερο ΚΑΛΟ για να γινει πιο ευκολο το forum ποσο πιο απλα?

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Παράπονα
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 29, 2016, 19:33 »
και γενικα οταν μπενεις σε ενα νημα και χανεσαι ψαξε και βρες ποιος φαινεται πιο διαβασμενος στο εν λογο αντικειμενο και στειλε του ενα πμ.μονο ετσι θα την παλεψεις και θα φτασεις σε ενα καλο σημειο να πεις οτι κατι ξερω καιγω,εγω πριν 4 5 μηνες που αρχισα το ατμισμα φοβομουν να ανεβασω 0.1 τα βατ στο vtc.σημερα μετα απο ψαξιμο δδικο μου και βοηθεια απο φιλους αλλαζω τα φωτα και στα μοντ και στους ατμο.και μιλαμε για φαινομενον!!!

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Παράπονα
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 29, 2016, 19:37 »
Αν και προσωπικα ειμαι τρελος geek / life hacker (στα ορια του nerd) μπορω να πω οτι συμμεριζομαι το φιλο, γιατι το ΗΤ υποτειθεται ειναι ενα προιον που απευθυνεται στους παντες, οποτε θα επρεπε να ειναι 100% plug&play κι οχι να χρειαζεται καποιος να γινει απο ηλεκτρονικος μεχρι χημικος για να το απολαυσει.

Φυσικα και υπηρχε εξ αρχης αυτη η λυση, να πηγαινες πχ σε καποιο αρχικο πακετο πχ το EGO AIO (που δειχνει αξιοπρεπεστατο) να σου δειχναν στο μαγαζι τις λειτουργειες του και να ασχολουσουν μονο με το ποιο υγρο σου αρεσει.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Παράπονα
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 29, 2016, 19:41 »
μα δεν ξεκινησαν πολοι με επισκευασιμο..πολοι απομας πιστευω λιωσαμε ενα εργοστασιακο τουλαχιστον ενα μηνα και μετα με το ψαξε ψαξε μαζευοντας πληροφοριες πηγαμε σε ενα ευκολοστητο επισκευασιμο και φτασαμε πχ να εχουμε εβιβα η φενο η οτιδηποτε αλλο

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παράπονα
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 29, 2016, 20:02 »
Τα μέλη βοηθούν, ο καθένας με τον τρόπο του.
Μερικές φορές δέχομαι Προσωπικά Μηνύματα από νέους με ερωτήσεις για πράγματα που δε γνωρίζω να απαντήσω. Αυτό που κάνω είναι να τα καθοδηγήσω να ρωτήσουν στο σωστό θέμα. Κανονικά και οι απαντήσεις που δίνονται στις "Ερωτήσεις εξπρές" των νέων μελών, θα 'πρεπε να τους καθοδηγούν στο σωστό θέμα. Έχω δει εκεί απαντήσεις από μέλη (να βοηθήσουν προσπαθούσαν αλλά με λάθος τρόπο) για αντικείμενα που δεν γνώριζαν κάνοντας υποθέσεις "Μάλλον θα φταίει αυτό.." κτλ.
Το καλύτερο όμως είναι όταν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι, να ψάξει το συγκεκριμένο θέμα και να ρωτήσει εκεί, γιατί σ' εκείνο το θέμα θα βρει μέλη που έχουν ασχοληθεί με το πρόβλημα που αντιμετωπίζει και θα ξέρουν να του απαντήσουν με πολύ μεγαλύτερες πιθανότητας επιτυχίας στη λύση του προβλήματός του.
Γι' αυτό το πράγμα, μόνο ένα είναι το "φάρμακο": Η "αναζήτηση".
Δοκιμάστε έναν από τους 4 τρόπους που αναφέρονται εδώ:
Πώς κάνω αναζήτηση μέσα σε ένα θέμα ή στο φόρουμ γενικότερα;

Με την ευκαιρία τροποποίησα το μήνυμα για τα νέα μέλη ώστε να είναι πιο κατατοπιστικό, εδώ:


ΠΡΟΣ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2022, 03:29 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παράπονα
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 29, 2016, 20:05 »
Νομίζω πως η Εγκυκλοπαίδεια του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου έχει μείνει πολύ πίσω.
Θα μπορούσε να δίνει κάποιες από τις απαντήσεις που θα ήθελε ο shinigami.
Αλλά θέλει δουλειά και πιθανόν και ριζική αλλαγή.
Αναρωτιέμαι αν θα φτούραγε το να στήναμε κάποιο wiki όπου διάφορα μέλη θα μπορούσαν να υποβάλλουν λήμματα πάνω σε θέματα του ΗΤ που γνωρίζουν καλά -ίσως με ανάγκη έγκρισης από την διαχείρηση.

Όμως κι αυτό ακούγεται λίγο περίεργα:

Οπως καταλαβαινετε υπαρχουν ερωτησεις που φενονται απλες για αυτους που της ξερουν αλλα εγω δεν βρηκα απαντηση και δεν θα κατσω να ψαξω ενα θεμα 300 σελιδων πχ.
Αν το δούμε λίγο... ξινά, ας μην κάτσεις να διαβάσεις εφόσον σου πέφτει τόσο βαρύ - δεν μας κάνεις και χάρη, ούτε είμαστε καθηγητές σε σχολείο να κυνηγάμε "μαθητές" από πίσω. Σαν αρχάριος είχα διαβάσει το μισό φόρουμ πριν ακόμα πάρω την πρώτη μου συσκευή. Το να πληροφορηθώ ήταν δική μου επιθυμία και δουλειά, όχι υποχρέωση κάποιου άλλου που θα του κάνω και παράπονα.

Για να "κάνουμε την ζωή εύκολη" σε ανθρώπους που υποτίθεται πως επιθυμούν οι ίδιοι να βρουν κάποιες πληροφορίες σημαίνει πως μια χούφτα διαχειριστές θα τα  φτύσουν για κανά μηνάκι να ψάχνουν αυτοί τις σελίδες που βαριέσαι να δεις εσύ. Δεν είναι υπάλληλοι κανενός, είναι κι αυτοί άνθρωποι με ζωή που ήδη περνούν πολλές ώρες στο φόρουμ βοηθώντας στην λειτουργία του.
Οπότε, γιατί δεν κάνεις την δική τους ζωή εύκολη (που ήδη δουλεύουν για το φόρουμ που σε ενδιαφέρει άρα ήδη σου έχουν προσφέρει πολλά) να βρεις τις πληροφορίες που θες είτε με διάβασμα είτε ρωτώντας;

Πάντως συμφωνώ στην έλλειψη βολικού τρόπου κάποια στάνταρ πράγματα να είναι εύκολα προσβάσιμα. Ελπίζω όταν έχεις κάποια εμπειρία να βοηθήσεις όντως στην καλύτερη οργάνωση του φόρουμ.


Από τον συντονισμό:
Σχετικά με το Wiki, η συνέχεια εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,110.msg996519.html#msg996519
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2016, 16:30 από Atmos »

Απ: Παράπονα
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 29, 2016, 20:24 »
Φιλε bigsur συμφωνω και με τα 2 σκελη της απαντησεις σου.
Οντως αυτο που ειπα ακουγεται καπως αλλα το ειπα επιτιδες για να δωσω εμφαση στο "προβλημα" προσωπικα δεν διαβασα 300 σελιδας διαβασα 200 αλλα αλο θεμα αυτο.
Και ο τιτλος του θεματος δεν ειναι σωστος αλλα τουλαχιστον ορισμενοι καταλαβαν το μηνυμα που ηθελα να περασω και αυτο μετραει.
Να στε καλα!



Τέτοιες συζητήσεις υπάρχουν πολλές στο φόρουμ σε διάφορα θέματα.

 :locked:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2016, 21:01 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110556 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159777 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303234 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530744 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801596 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet