vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mantis039, tibolaso, I.P, manoslykos, stamatisgr, e-akapnos, Buliwyf, Olga68

Twitter

Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 13, 2016, 18:07 »
καλησπέρα 
Η Επιστροφή των βετεράνων.  :thumbsup_move_1:
Αυτά που κυκλοφορούν τώρα ελπίζω να σου κρατήσουν το ενδιαφέρον και να είναι μόνιμη
μια πρόταση που νομίζω θα σε κάλυψη και είναι σχετικά οικονομική
UMAMI Woody Snuff
 

 

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 13, 2016, 21:14 »
Welcome back Κωσταντινε.
Χαρα μας να σε εχουμε παλι κοντα μας φιλε.
Δεν εχω κατι να προτεινω αδερφε εκτος απο αυτα που εχουν γραψει οι πιο πανω συνατμιστες , γιατι ατμιζω πολυ ''φλωρικα'' αρωματακια .

Μπηκα να γραψω μονο οτι χαιρομαι που εισαι και παλι κοντα μας φιλε.
Καλη πορεια πλεον ................... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 13, 2016, 21:56 »
Καλώς όρισες και πάλι στον "ατμό". Θα συμφωνήσω με τον συνατμιστή πιο πάνω πως μια εξαιρετική σειρά καπνικών υγρών που συνδυάζουν τιμή- απόδοση και αποτελούν κατ' εμέ ιδανική πρόταση για τους λάτρεις του "καπνού" είναι τα τα Ben Northon. Η προσωπική μου επιλογή είναι το Road Five.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 15, 2016, 21:46 »
Σιγά σιγά με δοκιμές θα βρεις τι σου αρέσει και βέβαια σε δυο μήνες μπορεί να έχεις αλλάξει γούστα πάνω στα υγρά. Εγώ το πρώτο μήνα έψαχνα καπνικο να θυμίζει τσιγάρο δεν βρήκα γιατί ήμουν άσχετος και δεν είχα μπει στο φόρουμ όποτε μετά μου πέρασε και ανακάλυψα τη custard :) το πρώτο καιρό δεν με ενθουσίαζε τίποτα μετά βρήκα αρκετά που μου αρέσουν πολύ...υπομονή και ψάξιμο


Sent from my iPad using Tapatalk
Καλησπέρα στηβ, έστω και αργοπορημένα. Το κακό είναι πως μέσα στο μήνα που είμαι άκαπνος, για τσιγάρα και υγρά έχω χαλάσει ήδη πανω απο 160€. Οποτε τις πολύ χρήσιμες συμβουλές θα τις εξετάσω μόλις μπει το μηνιάτικο. Σε ευχαριστω πολυ όπως και να ´χει!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
καλησπέρα
Η Επιστροφή των βετεράνων.  :thumbsup_move_1:
Αυτά που κυκλοφορούν τώρα ελπίζω να σου κρατήσουν το ενδιαφέρον και να είναι μόνιμη
μια πρόταση που νομίζω θα σε κάλυψη και είναι σχετικά οικονομική
UMAMI Woody Snuff
 

 
Χαχαχα! Ναι βετεράνος! Έχουν δοκιμάσει εμένα κινεζιές τα πνευμονακια μου για να ατμιζετε εσείς λευτεροι! 😋

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Welcome back Κωσταντινε.
Χαρα μας να σε εχουμε παλι κοντα μας φιλε.
Δεν εχω κατι να προτεινω αδερφε εκτος απο αυτα που εχουν γραψει οι πιο πανω συνατμιστες , γιατι ατμιζω πολυ ''φλωρικα'' αρωματακια .

Μπηκα να γραψω μονο οτι χαιρομαι που εισαι και παλι κοντα μας φιλε.
Καλη πορεια πλεον ................... :thumpup:
Κι αυτο που έγραψες ήταν ακομα καλύτερο κι απο συμβουλή για αγορά υγρών. Σε ευχαριστω παρα πολυ! Να εισαι καλα!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Καλώς όρισες και πάλι στον "ατμό". Θα συμφωνήσω με τον συνατμιστή πιο πάνω πως μια εξαιρετική σειρά καπνικών υγρών που συνδυάζουν τιμή- απόδοση και αποτελούν κατ' εμέ ιδανική πρόταση για τους λάτρεις του "καπνού" είναι τα τα Ben Northon. Η προσωπική μου επιλογή είναι το Road Five.

Σε ευχαριστω πολυ φίλε. Ναι νομίζω πως είμαι αυτής της κατηγορίας αν και μια δόση του κάτι διαφορετικού στην εκπνοή της τζουράς, νομίζω πως θα το ήθελα πια. Πχ κόλλησα με τη μυρωδιά καφέ που σου αφήνει ένα υγρό που δοκίμασα τελευταία ενώ ήμουν κατηγορηματικά εναντίον οποιασδήποτε γλυκιάς ή άλλης επίγευσης. Τα northon μου τα πρότειναν κι άλλοι. Οποτε είναι στις μελλοντικές αγορές μου. 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2016, 21:55 από Cyan »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:15 »
Καλωσήλθες πάλι Κωνσταντίνε :bye: :thumpup:
Η δική μου πρόταση είναι μια καλή σκέτη βάση και ένα έτοιμο υγρό. Castle Long. Ενδεχομένως και Grandmaster. Five Pawns και τα δύο. Ακριβά αλλά επιδέχονται αραίωση οπότε μετατρέπονται σε value for money υγρά.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:24 »
Καλώς τα παλιοσείρια! Να εισαι καλα φίλε. Χαίρομαι που βρίσκω γνωστό κόσμο ακομα εδω. Για όσα μπήκες στον κόπο να γράψεις έχω να πω πως δεν κατάλαβα τίποτα. Έχετε προχωρήσει πολυ. Παρόλα αυτά αν εχεις να μου προτείνεις κάποιο σύνδεσμο εδω μέσα προκειμένου να αρχίσω τα δικά μου μαγειρέματα, θα το εκτιμούσα. 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:34 »
Για τα υγρά της Five Pawns που πρότεινε ο Tem ρίξε μια ματιά εδώ:
Castle Long
Castle Long Reserve
GrandMaster
;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2016, 22:40 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:37 »
Σκέτη βάση κανείς δεν προτείνει στον άνθρωπο ?
Εγώ λοιπόν φίλε μου, θα σου πρότεινα σκέτη βάση με μπόλικα mg Nic.
Η πιο υγιεινή λύση και κακά τα ψέματα η πιο οικονομική.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:39 »
Καλώς τα παλιοσείρια! Να εισαι καλα φίλε. Χαίρομαι που βρίσκω γνωστό κόσμο ακομα εδω. Για όσα μπήκες στον κόπο να γράψεις έχω να πω πως δεν κατάλαβα τίποτα. Έχετε προχωρήσει πολυ. Παρόλα αυτά αν εχεις να μου προτείνεις κάποιο σύνδεσμο εδω μέσα προκειμένου να αρχίσω τα δικά μου μαγειρέματα, θα το εκτιμούσα.


Five Pawns θα βρείς εδώ :
http://www.vapeland.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/Five-Pawns

Βάσεις είναι τα σκέτα υγρά χωρίς άρωμα. Υπάρχουν σε διαφορετικές συθέσεις και περιεκτικότητες νικοτίνης. Ατμίζονται συνήθως όπως είναι , χωρίς να σε μπουχτίζουν.


Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:45 »
Ευχαριστω όλους για τον κόπο. Άρα βρίσκω ένα υγρό που μου κανει και το αραιώνω με βάση. Δε χάνει έτσι την υφή του και τη γεύση του; Πχ κόλλησα με το wu elements. Αν το αραιωσω όμως δε θα χάσει τη γεύση που του προσδίδει το κάτι παραπάνω; Σαφώς και θα κάνω οικονομία όπως καταλαβαίνω αλλα τι γίνεται στο ζήτημα της "απόλαυσης";

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:51 »
Υπάρχει και μια ακόμα εκδοχή Κωνσταντίνε. Δεν είναι απαραίτητο να το αραιώνεις. Απλά ατμίζεις βάση και ενδιάμεσα ατμίζεις και κάποιο αρωματικό υγρό. Συνήθως το αρωματικό υγρό  "μένει" στον ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:52 »
Καλησπέρα , ειναι καποια υγρά που ειναι πιο έντονα και μπορείς να τα αραιώσεις λιγο με βαςη. Ενα ψιλοκάπνικο που αρεςει σε πολλούς και δεν ειναι τοσο ακριβό Ειναι το relax απο eliquid France. Αυτο εχει έντονη γευςη και δέχεται αραίωση. Αν θες δοκιμασε το καποια στιγμή.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:58 »
Κατάλαβα. Υπάρχει λόγος να διαλέξω βάση της ίδιας εταιρείας με το υγρό που προτιμώ (αν μιλήσουμε για αραίωση) ή πανω κάτω όλες το ίδιο είναι;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 15, 2016, 23:05 »
Μπορείς να επιλέξεις οποιαδήποτε βάση. ¨Εχοντας βέβαια υπόψη ότι δεν είναι όλες οι βάσεις ίδιες.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 15, 2016, 23:05 »
Οι βάσεις έχουν διαφορές μεταξύ τους (π.χ. πάρα πολλοί εδώ προτιμούν τις Pink Mule),
αλλά παρ' όλα αυτά μπορείς να αναμίξεις όποια βάση θέλεις με όποιο υγρό θέλεις. Δεν τίθεται κάποιο θέμα "ασυμβατότητας"  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110427 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159639 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515236 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146418 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303189 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12777 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 178 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530698 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801517 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11029 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40965 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet