vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

229 επισκέπτες, 9 χρήστες
Milarepa, tibolaso, Doubt, kkoumas, nightdream, Lazy Dog, Alexander20, stsoulos, maprix

Twitter

Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Καλημερα σε παλιους και νεους φιλους. Αποφασισα για πλακα να ξαναρχισω το ατμισμα μετα απο χρονια καθως οσοι με θυμουνται ειμαι απο αυτους που εδω μεσα, δοκιμασαμε ο,τι κινεζιά ειχε κυκλοφορησει το 2008-2009. Τα πραγματα εχουν αλλαξει πολυ και χαιρομαι ιδιαιτερα για αυτο. Ειπα λοιπον να ξαναδοκιμασω και κολλησα. Εννοω πως ενω ξαναξεκινησα για πλακα, δεν εχω ορεξη πλεον για καπνισμα. Ειμαι σχεδον ενα μηνα χωρις τσιγαρο. Αλλά.. δε βρισκω υγρο να κολλησω. Ξεχωρισα καπως, μονο το city της el greco και το red Indiana της American stars. Δοκιμασα το Bebeca και το χαρισα αμεσως. Αυτα για να καταλαβετε τα γουστα μου.
Εχω ενα mini iStick και ενα iJustStart+ της eleaf.
Προτασεις καλοδεχουμενες και τους χαιρετισμους μου ειδικα στα αρχαια μελη του φορουμ και στο Atmos.
Κωστας.
Ps: Αν δεν εβαλα το θεμα σε σωστο μερος παρακαλω τους συντονιστες να το μεταφερουν.

spyros1

Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 10, 2016, 09:42 »
Καλημέρα.
Εγω προσωπικα εχω κολησει με το T-Juice Eastern Blend ( Καπνικο)
Να πω και ενα καλώς ήρθες και παλι στην παρέα μας... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2016, 09:54 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 10, 2016, 10:21 »
Σε ευχαριστω πολυ Σπυρο. Θα κανω ενα περασμα και απο κει.

spyros1

Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 10, 2016, 10:36 »
 Όταν παρατήσεις κάτι είναι δεδομένο οτι θα χάσεις πάντα κάποια
επεισόδια...
Όμως δεν έχω πειραματιστεί και  πολύ με αρώματα και υγρά για να σε βοηθήσω περισότερο.
Κράτησα απο αυτά που έγραψες το οτι χάρισες το bebeca (και 'γω το ίδιο ειχα κανει με το συγκεκριμένο υγρο.) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2016, 10:44 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 10, 2016, 10:45 »
Το χαρισα και μου το γυρισαν πισω. Φαντασου. Δοκιμασα ακομα classic tobacco της innovaion, american blend της liqua και classic της el greco. Αλλά δε με γεμιζουν. Ολα με 12αρα νικοτινη. Εχεις καθολου εμπειρια με odin 101 που το διαφημιζουν αρκετα;

spyros1

Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 10, 2016, 10:50 »
Οχι  δεν τα εχω δοκιμάσει καθόλου. :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 10, 2016, 10:53 »
Ρίξε μια ματιά και στα eliquid France, προσωπική σειρά προτίμησης τα Relax, Chopin, Supreme και σίγουρα αξίζουν και άλλα της εταιρείας. Τα βρίσκεις και παντού σχεδόν τη σήμερον ημέρα.. :)

spyros1

Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 10, 2016, 11:11 »
Καλημερα
Μανώλη δώσε  καμιά μυρωδιά   και 'συ γιατί εγώ δεν έχω δοκιμασει πολλα... :)

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 10, 2016, 11:14 »
Δεν την εχω δοκιμασει καθολου τη μαρκα. Ευχαριστω, Μακη.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 10, 2016, 11:16 »
Όλα θα τα βρείτε αναλυτικά στο ίντερνετ, έτσι θα δείτε και ποιο έρχεται πιο κοντά στα δικά σας γούστα!
Σπύρο στον φαινόμενο "έδεσε" το Chopin για μένα, μπανάνα δεν ξέρω αν σου αρέσει βέβαια αλλά εκεί μέσα έπαιξε απίστευτα το πράγμα..! :D

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 10, 2016, 11:25 »
Kαλώς όρισες πίσω φίλε Cyan που ομολογουμένως έχουν αλλάξει πολλά πράγματα εκεί έξω από εκείνη την εποχή.

Η παγίδα της εποχής ειδικά στα υγρά, και μιλάω σαν νέος ατμιστής κ εγώ, είναι ο κακός χαμός από εταιρίες και προιόντα που υπάρχουν στην αγορά, και άντε να βρεις τι σου ταιριαζει πριν ξοδέψεις μια περιουσία!

Αν έχεις μοντάκι και καλό ατμοποιητή να ξέρεις ότι δίνει άλλη εμπειρία άτμισης πιο έντονη και πιο σωστή σε σχέση μ εκείνα τα αρχαία χρόνια με τα ego T !

H Ιnovation και η Αmericn stars είναι από τις λίγες που στέλνουν 3μέλα δοκιαστικά αν είσαι επαρχεία. Προτείνω την σοκολάτα της Ιnovation που ειναι φανταστική και το Royal Blend που είναι καπνικό πολύ κοντά σε όμορφη τσιγαρίσια γεύση το πρωί με τον καφέ.

Από κει και περα η σειρά που έχει κανει πάταγο σε σχέση τιμής ποιόττας, είναι όπως είπαν και τα παιδιά πιο κάτω η Eliquid France, με σημαίες το Relax, Supreme (καπνικό καφε,μπισκοτο βανίλια) και στο άλλο αλλάζει ο καφές με την καρύδα!
 Το Chopin φοβερό αν σου αρέσει η μπανάνα σε ένα ωραίο συνολάκι.

Ρίξε μια ματιά στα ColinsS από φθηνά υγρά (3,90 τα 10ml) που διαπίστωσα ότι αποδίδουν ακριβώς τις γεύσεις και έχουν αρκετά καπνικά.

Τα Odin είναι στο στόχαστρο και το δικό μου ειδικά το Σοκολάτα μέντα!  Φοβερή συσκευασία και φοβερή τιμή μαζί με τα Five Pawns που είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί εκεί εξώ.

Τα Ηalo πολύ έντονα και με σπουδαίο χτύπημα αλλά θέλουν ωρίμανση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2016, 11:30 από savo »

spyros1

Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 10, 2016, 11:30 »
Σπύρο στον φαινόμενο "έδεσε" το Chopin για μένα, μπανάνα δεν ξέρω αν σου αρέσει βέβαια αλλά εκεί μέσα έπαιξε απίστευτα το πράγμα..! :D
Σε ευχαριστώ πολύ.Το "εργαλείο" πάει "σφαίρα "... :) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 10, 2016, 11:46 »
Φίλε Cyan καλώς μας ξανάρθες!
Αν κατάλαβα καλά, σε ενδιαφέρουν τα σχετικά έντονα καπνικά, χωρίς ιδιαίτερη γλυκάδα και άλλες γεύσεις να τα περιβάλλουν. Θα σε ξεκινήσω με τα ακριβά: Black Note τα οποία θα βρεις στη Zerobacco. Και ιδιαίτερα τα Sonata και Legato τα βλέπω να φέρνουν στα γούστα σου. Συνεχίζω με ακριβά, και θα σου πρότεινα το Prime15 από Halo. Ok, αυτό γλυκίζει λίγο και έχει και ένα άρωμα φουντούκι - κακάο, αλλά είναι σχετικά ξηρό. Άλλο ένα από τη σειρά το οποίο, ας γλυκίζει, μπορεί να σου αρέσει, είναι το Black Calico. Έχει κάτι σαν τσάι μέσα, αλλά έχει βαρύ, πουρίσιο καπνικό ως βάση. Σε πιο φυσιολογικές τιμές τώρα, το Divino Cigar από ecig έχει συγκεντρώσει υψηλές προτιμήσεις όσον αφορά τα καπνικά. Άλλο ένα κάπως ακριβό έχω να σου προτείνω, το οποίο είναι το French Tobacco από Simple Vape. Αν δεν κάνω λάθος, το βρίσκεις στο k110.gr
Τέλος, θα σου δώσω τρεις επιλογές από μία σχετικά νέα, ελληνική εταιρεία η οποία όμως έχει δείξει πολύ καλά δείγματα: Πρόκειται για τη Lamda Vape, και τα υγρά είναι τα Reserve de Chateux 1 & 2, και το Gandalf. Ιδιαίτερα το τελευταίο, είναι τρελό κόλλημα! Και με αυτά θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις την αναζήτησή σου.
Καλό Restart εύχομαι!

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 10, 2016, 11:47 »
Kαλώς όρισες πίσω φίλε Cyan που ομολογουμένως έχουν αλλάξει πολλά πράγματα εκεί έξω από εκείνη την εποχή.

Η παγίδα της εποχής ειδικά στα υγρά, και μιλάω σαν νέος ατμιστής κ εγώ, είναι ο κακός χαμός από εταιρίες και προιόντα που υπάρχουν στην αγορά, και άντε να βρεις τι σου ταιριαζει πριν ξοδέψεις μια περιουσία!

Αν έχεις μοντάκι και καλό ατμοποιητή να ξέρεις ότι δίνει άλλη εμπειρία άτμισης πιο έντονη και πιο σωστή σε σχέση μ εκείνα τα αρχαία χρόνια με τα ego T !

H Ιnovation και η Αmericn stars είναι από τις λίγες που στέλνουν 3μέλα δοκιαστικά αν είσαι επαρχεία. Προτείνω την σοκολάτα της Ιnovation που ειναι φανταστική και το Royal Blend που είναι καπνικό πολύ κοντά σε όμορφη τσιγαρίσια γεύση το πρωί με τον καφέ.

Από κει και περα η σειρά που έχει κανει πάταγο σε σχέση τιμής ποιόττας, είναι όπως είπαν και τα παιδιά πιο κάτω η Eliquid France, με σημαίες το Relax, Supreme (καπνικό καφε,μπισκοτο βανίλια) και στο άλλο αλλάζει ο καφές με την καρύδα!
 Το Chopin φοβερό αν σου αρέσει η μπανάνα σε ένα ωραίο συνολάκι.

Ρίξε μια ματιά στα ColinsS από φθηνά υγρά (3,90 τα 10ml) που διαπίστωσα ότι αποδίδουν ακριβώς τις γεύσεις και έχουν αρκετά καπνικά.

Τα Odin είναι στο στόχαστρο και το δικό μου ειδικά το Σοκολάτα μέντα!  Φοβερή συσκευασία και φοβερή τιμή μαζί με τα Five Pawns που είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί εκεί εξώ.

Τα Ηalo πολύ έντονα και με σπουδαίο χτύπημα αλλά θέλουν ωρίμανση.

Ευχαριστω φιλε Savo και καλως σας ξαναβρηκα. Η αληθεια ειναι πως εχω καταληξει να κυκλοφορω με μια σακκουλα σαν τους γερους με τα φαρμακα και να δοκιμαζω μεσ τη μερα διαφορετικα υγρα. Φοβαμαι καπως τα φθηνοτερα υγρα καθως δεν μπηκα ακομα στο τριπακι να τσεκαρω πιστοποιησεις. Θα το κανω και αυτο εν ευθετω χρονω.

Οσο αφορα τα mods ουτε εκει επεκταθηκα, αν και πιστευω πως πρεπει να το κανω συντομα (οταν πχ τελειωσουν οι πληρωμες του ενφια μπας και περισσεψει κανα φραγκο). Για την ωρα αγορασα απλα καποια starter kits που να μη θελουν διαβασμα ωρων για τη σωστη τους λειτουργια. Δεν εχω τοσο θεμα (ακομα) με το χτυπημα που σε οσα δοκιμασα το βρηκα ικανοποιητικο, οσο με τις γευσεις που δε μου καθεται καμμια. Στο μονο που ειμαι σιγουρος ειναι το οτι δε θελω να μπω καθολου σε εντονα αρωματα οπως σοκολατα πχ αλλα προσπαθω να μεινω στα πιο καπνικα οπως αυτα που ανεφερα ηδη.

Θα κρατησω ομως τις προτασεις ολων σας για τις αμεσως επομενες δοκιμες.


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110513 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159747 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515284 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303224 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12793 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530732 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801583 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11046 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet