vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, camber

Twitter

Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 10, 2016, 12:00 »
Φίλε Cyan καλώς μας ξανάρθες!
Αν κατάλαβα καλά, σε ενδιαφέρουν τα σχετικά έντονα καπνικά, χωρίς ιδιαίτερη γλυκάδα και άλλες γεύσεις να τα περιβάλλουν. Θα σε ξεκινήσω με τα ακριβά: Black Note τα οποία θα βρεις στη Zerobacco. Και ιδιαίτερα τα Sonata και Legato τα βλέπω να φέρνουν στα γούστα σου. Συνεχίζω με ακριβά, και θα σου πρότεινα το Prime15 από Halo. Ok, αυτό γλυκίζει λίγο και έχει και ένα άρωμα φουντούκι - κακάο, αλλά είναι σχετικά ξηρό. Άλλο ένα από τη σειρά το οποίο, ας γλυκίζει, μπορεί να σου αρέσει, είναι το Black Calico. Έχει κάτι σαν τσάι μέσα, αλλά έχει βαρύ, πουρίσιο καπνικό ως βάση. Σε πιο φυσιολογικές τιμές τώρα, το Divino Cigar από ecig έχει συγκεντρώσει υψηλές προτιμήσεις όσον αφορά τα καπνικά. Άλλο ένα κάπως ακριβό έχω να σου προτείνω, το οποίο είναι το French Tobacco από Simple Vape. Αν δεν κάνω λάθος, το βρίσκεις στο k110.gr
Τέλος, θα σου δώσω τρεις επιλογές από μία σχετικά νέα, ελληνική εταιρεία η οποία όμως έχει δείξει πολύ καλά δείγματα: Πρόκειται για τη Lamda Vape, και τα υγρά είναι τα Reserve de Chateux 1 & 2, και το Gandalf. Ιδιαίτερα το τελευταίο, είναι τρελό κόλλημα! Και με αυτά θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις την αναζήτησή σου.
Καλό Restart εύχομαι!

Καλως σας βρηκα, φιλε μου και ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις ολων σας! Λιγη γλυκαδα στο τελος μαλλον την προτιμω μιας και σε ενα απο τα λιγα που μου αρεσαν συμπεριλαμβανω και το city της el greco. Απλα ακομα και σε αυτο...κατι μου ελειπε. Αρκει να μην ειναι βαρια η γευση οπως στη bebeca που προαναφερθηκα. Τελικα πραγματικα ειναι παρα πολλες οι επιλογες αρκει και τα υγρα να ειναι safe. Ουσιαστικα οπως καταλαβες ηδη ψαχνω να βρω το βασικο μου υγρο μιας και επιλογες για δευτερευων νομιζω πως εχω ηδη.
Θα ξεκινησω ομως ακουγοντας τις προτασεις σας, ειδικα στα καπνικα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Kωστα καλώς ήρθες.
Απο μενα κανα δυο προτασεις για "καπνικα" που ξεφευγουν απο μπεμπεκοειδη και τριμπεκοειδη :)) :))
http://www.altersmoke.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/pink-fury-15ml/pink-fury-morning-breath-detail

http://www.altersmoke.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/pink-fury-15ml/pink-fury-good-sheep-detail

Καλως τα παιδια τα δικα μας! Προταση απο SEB γινεται αμεσα αποδεκτη χωρις περαιτερω κουβεντα. Παραγγελνω και σου λεω!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 10, 2016, 12:06 »
Kωστα καλώς ήρθες.
Απο μενα κανα δυο προτασεις για "καπνικα" που ξεφευγουν απο μπεμπεκοειδη και τριμπεκοειδη :)) :))

Είχε πάρει το μάτι μου ότι και κάπου αλλού ξανα έγραψες γι αυτά Κύριε Seb και λέω εδώ κάτι παίζει για να το γράφει η εμπειρία. Προτίμησα τα colinss κα ξεχασα να βάλω κάποιο απ αυτά στο καλάθι. Αν είχες την καλοσύνη να προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο θα το εκτιμούσα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 10, 2016, 12:13 »
Κερια και λιβανια κυριε Σαββας μας :)) :)) :)) 
Σκετο Βαγγελης .
Απο καπνικα τα δυο που προανέφερα για μενα ειναι πολυ ωραια αν και τα γουστα του καθενος αλλαζουν οποτε μια δοκιμη θα σου λυσει αποριες .
Απο αλλα της σειρας τωρα εχω ξεχωρισει και μου εκαναν κλικ αλλα γλυκιζουν ειναι
http://www.altersmoke.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/pink-fury-15ml/pink-fury-nice-try-detail
http://www.altersmoke.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/pink-fury-15ml/pink-fury-big-boss-detail
http://www.altersmoke.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/pink-fury-15ml/pink-fury-green-go-detail

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 10, 2016, 12:35 »
Μαζεύτηκαν προτάσεις αλλά ας αναφέρω κι εγώ 2 που προτιμώ:

Nutacco [AtmosLab]
Love Blond [Ben Northon]

Καλώς ξανάρθες! :D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 10, 2016, 12:50 »
Κάνε και κανένα review αυτά τα Pink Fury ρε Βαγγέλη!!!

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 10, 2016, 12:52 »
Μαζεύτηκαν προτάσεις αλλά ας αναφέρω κι εγώ 2 που προτιμώ:

Nutacco [AtmosLab]
Love Blond [Ben Northon]

Καλώς ξανάρθες! :D

Σε ευχαριστω πολυ για τις προτασεις και τις ευχες.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 10, 2016, 12:54 »
Ασε με ρε Τρυφωνα ...εγω review  για υγρα :idiot1::laugh1: :laugh1: :laugh1:
Εδω με ζαλιζαν οι κινεζοι να κανω review και εκανα κανα δυο για mod να σταματησουν τα e-mail αλλα που :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Eχει αλλους ειδικους ....εγω πλεον απολαμβάνω τις δικες μου εμπειριες  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 10, 2016, 13:58 »
Καλώς γύρισες CYAΝ
Ενα ελαφρύ καπνικό με ήπια γεύση για all day δοκίμασεκαι το ace 1 της ecig
Κι εγώ όταν τούμπαρα απο τα τριμπεκοειδή το έκανα καθημερινό πολύ ευχάριστα.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 10, 2016, 14:30 »
Να 'σαι καλα Νικολα. Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 10, 2016, 15:38 »
Καλώς ήρθες και πάλι, Κώστα. :bye:
Το '΄χω γυρίσει στα καφέ - γλυκά - φρούτα, οπότε δεν μπορώ να φανώ χρήσιμος.
Το Divino που αναφέρθηκε κάπου πιο πάνω μου είχε κάνει εντύπωση γιατί θύμιζε πολύ πούρο. Σαν άρωμα βέβαια αλλά χωρίς τη γεύση της πίσσας.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 10, 2016, 16:15 »
Καλώς ήρθε και πάλι κι από μένα, κι ελπίζω αυτή τη φορά να μείνεις. Για πάντα.

Αν όντως είσαι των καπνικών γεύσεων, εκτός από τις πολύ καλές προτάσεις του Τρύφωνα και του Βαγγέλη,
θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τα υγρά της Ben Northon.
5 διαφορετικές γεύσεις, καπνικές όλες, από πολύ "ξανθά" καπνά έως "σκούρα", πλούσιες γεύσεις με πολύ χαρακτήρα. Όχι στεγνά και ξηρά υγρά.
Δεν είναι ακριβά (6€ τα 10ml), φθηνά όμως δεν τα λες επίσης. Είναι ότι πρέπει για αυτό που είναι  ;)

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 10, 2016, 17:08 »
Απ τη στιγμη που ερχεσαι απο τσιγαρο εγω προσωπικα θα προτεινα El Toro (δεν ξερω τα Lamda που προτεινει ο Cruiser αν ειναι το ιδιο πραγμα που μαλλον ειναι).

Απο κει και περα αν ικανοποιεισαι με artificial καπνικα τα οποια να μην ειναι τριμπεκοειδη νομιζω πρεπει να ριξεις μια ματια στα e-cig. Πολυ καλο το divino που αναφερθηκε, κι επισεις κατα τη γνωμη μου ακομα καλυτερο το old halbour και το maxx blend και πολυ ιδιεταιρο το astor γενικα ολα τα καπνικα της εταιριας ειναι πολυ ιδιεταιρα


Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 10, 2016, 18:03 »
Welcome back.! :thumpup:
Εγω θα σου προτεινα τα τρια αγαπημενα μου υγρα αυτη την περιοδο. Αν εχεις χρονο/χρημα τσεκαρεις  ;)

Dandy Club 
FlavourArt Soho
Satori

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 11, 2016, 09:16 »
Καλώς ήρθες και πάλι, Κώστα. :bye:
Το '΄χω γυρίσει στα καφέ - γλυκά - φρούτα, οπότε δεν μπορώ να φανώ χρήσιμος.
Το Divino που αναφέρθηκε κάπου πιο πάνω μου είχε κάνει εντύπωση γιατί θύμιζε πολύ πούρο. Σαν άρωμα βέβαια αλλά χωρίς τη γεύση της πίσσας.

Καλως σας βρηκα φιλε. Τελικα εκεινες τις εποχες εσπειρες το μικροβιο μεσα μας, που ευτυχως δε φευγει ευκολα. Οπότε..ξανάρθα. Νομιζω εσυ ακολουθησες τη λογικη πορεια αφου ξεφυγες απο την επιρροη του καπνου. Χαρηκα που εισαι καλα!


Καλώς ήρθε και πάλι κι από μένα, κι ελπίζω αυτή τη φορά να μείνεις. Για πάντα.

Αν όντως είσαι των καπνικών γεύσεων, εκτός από τις πολύ καλές προτάσεις του Τρύφωνα και του Βαγγέλη,
θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τα υγρά της Ben Northon.
5 διαφορετικές γεύσεις, καπνικές όλες, από πολύ "ξανθά" καπνά έως "σκούρα", πλούσιες γεύσεις με πολύ χαρακτήρα. Όχι στεγνά και ξηρά υγρά.
Δεν είναι ακριβά (6€ τα 10ml), φθηνά όμως δεν τα λες επίσης. Είναι ότι πρέπει για αυτό που είναι  ;)

Σε ευχαριστω πολυ φιλε. Αυτο που προσεξα μιας και αναφέρθηκες σε "ξανθα" ειναι πως τα μονα υγρα που με ικανοποιουν σχετικα, ειναι οσα ειναι διαφανα και σχεδον καθολου οσα ειναι χρωματισμενα με το γνωστο καραμελέ χρωμα. Αποφευγω ακομα και να τα δοκιμασω. Τα προτεινε κι αλλος φιλος. Θα τα δοκιμασω.


Απ τη στιγμη που ερχεσαι απο τσιγαρο εγω προσωπικα θα προτεινα El Toro (δεν ξερω τα Lamda που προτεινει ο Cruiser αν ειναι το ιδιο πραγμα που μαλλον ειναι).

Απο κει και περα αν ικανοποιεισαι με artificial καπνικα τα οποια να μην ειναι τριμπεκοειδη νομιζω πρεπει να ριξεις μια ματια στα e-cig. Πολυ καλο το divino που αναφερθηκε, κι επισεις κατα τη γνωμη μου ακομα καλυτερο το old halbour και το maxx blend και πολυ ιδιεταιρο το astor γενικα ολα τα καπνικα της εταιριας ειναι πολυ ιδιεταιρα


Καλημερα Νικο. Ναι νομιζω πως εχω ξεφυγει απο τριμπεκοειδη. "Old halbour" ε; :D Γελαω πολυ με τις παραφρασεις ονοματων γνωστων εταιρειων. Καπου διαβασα πχ για μαξμπορο! Χαχαχα!

Welcome back.! :thumpup:
Εγω θα σου προτεινα τα τρια αγαπημενα μου υγρα αυτη την περιοδο. Αν εχεις χρονο/χρημα τσεκαρεις  ;)

Dandy Club
FlavourArt Soho
Satori

Να 'σαι καλα! Ναι σιγουρα τα χρηματα ειναι ενα καποιο θεμα. Δες πχ στη συνημμενη εικονα τι εχω αγορασει ηδη (χώρια αυτα που πεταξα με τη μια) και τα κουβαλαω μαζι μου οπως οι γεροι τα φαρμακα.. Τα δυο τελευταια μπροστα ειναι οι τελευταιες αγορες μου απο nobacco και με ικανοποιησαν αρκετα. Ειδικα το Wu Elements που θυμιζει πραγματικα φρεσκοκομμενο καφε. Βεβαια αμα το παρακανεις μπουκωνεις. Αλλα χτυπαει καλα σε 12αρι.


Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για υγρα σε ενα απολωλο προβατο.
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 11, 2016, 09:32 »
Σιγά σιγά με δοκιμές θα βρεις τι σου αρέσει και βέβαια σε δυο μήνες μπορεί να έχεις αλλάξει γούστα πάνω στα υγρά. Εγώ το πρώτο μήνα έψαχνα καπνικο να θυμίζει τσιγάρο δεν βρήκα γιατί ήμουν άσχετος και δεν είχα μπει στο φόρουμ όποτε μετά μου πέρασε και ανακάλυψα τη custard :) το πρώτο καιρό δεν με ενθουσίαζε τίποτα μετά βρήκα αρκετά που μου αρέσουν πολύ...υπομονή και ψάξιμο


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110698 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159923 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515363 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146485 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303282 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530822 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801652 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11073 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41001 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet