vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

253 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, lounik, Buliwyf, Tem

Twitter

αρχάριος και κατενθουσιασμένος

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 28, 2009, 12:46 »
Καλώς ήρθες στο φόρουμ μας, stakonas.
Δεν ξέρω αν κατάλαβα σωστά την ερώτησή σου.
Και τα N φιλτράκια έχουν υγρό μέσα τους για να παράγουν ατμό το οποίο τελειώνει όπως και στα άλλα και θέλουν κι αυτά ξανά γέμισμα. Απλά το υγρό τους δεν περιέχει νικοτίνη, γι' αυτό τα λένε NON ή "μηδενικά".

Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 28, 2009, 12:59 »
Οκ κατάλαβα... Απλά στο πακέτο με το ΕVO o ατομιζερ ηταν με ένα φιλτρο που δεν είχε απολύτως τίποτα μέσα του (προφανώς για να το προστατεύει). Ρούφιξα και έβγαλε καπνό κανονικά!

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 28, 2009, 13:16 »
σωστά stakonas. Τα ατομάιζερ τις περισσότερες φορές έρχονται με ένα άδειο προστατευτικό φιλτράκι.
Επίσης έχουν από την μάνα τους λίγο υγρό γιατί δεν πρέπει να είναι τελείως στεγνά, γι'αυτό και έβγαλε ατμό όταν άτμισες.

Αποσυνδεδεμένος Misa

Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 28, 2009, 13:37 »
Καλησπέρα παΐδια σε όλους

Καινούργιος στο forum αλλά και στο  ΑΤΟΜΙΣΜΟ

Πριν λίγες μέρες αγόρασα και εγώ ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο από το
www.e-smoke.gr δε ξέρω αν το γνωρίζεται.
Πείρα αυτό των 84 μμ σε μέγεθος πραγματικού τσιγαρου.

Όμως μετά από 2-3 μερες δεν παράγει καπνό σχεδον καθόλου και με μεγάλη δυσκολία όταν ρουφάς.

Ήθελα να ρωτήσω τους ποιο έμπειρους μήπως υπάρχει κάποιο άλλο μοντέλο ποιο καλά τεχνολογικά άλλης μάρκας που να παράγει πολύ καπνό και να είναι εύκολο στην εισπνοή??

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 28, 2009, 13:44 »
Φαντάζομαι πως γεμίζεις κανονικά με υγρό ή αλλάζεις φιλτράκια όταν στεγνώνουν.
Πάντως η αλήθεια είναι πως δεν πήρες και ότι καλύτερο
Τώρα για τα διάφορα μοντέλα θα βρεις εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/board,14.0.html πολλές πληροφορίες
για να βγάλεις απόφαση μόνος σου.
Νομίζω πάντως πως το black line ή  το evo είναι μονόδρομος.

Αποσυνδεδεμένος Misa

Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 28, 2009, 13:54 »
Ναι το γέμισα με υγρό κανονικά αλλά και πάλι δεν είδα τπτ

Πολύ λίγα πράγματα από καπνό και πολύ δυσκόλευα στο ρούφηγμα

Αυτά που λες φαντάζομαι παράγουν ικανοποιητικό καπνό και με ευκολία ε??
Ευχαριστώ για την απάντηση.



Αποσυνδεδεμένος Misa

Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 28, 2009, 13:58 »
Έχω ακούσει καλά λόγια για το Prestige ξέρει κανεις λεπτομέρειες αν είναι καλό
Μην δώσω πάλι τσάμπα λεφτά??


Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 28, 2009, 14:05 »
Καλώς ήρθες κι από μένα!  :thumpup:
Την είχα πατήσει κι εγώ με το e-smoke. Ήταν το 2ο e-cig που δοκίμασα. Το πρώτο δε θυμάμαι καν πως το έλεγαν γιατι το έδωσα πίσω στο φαρμακείο που το πήρα κ τέλος. Μετά την ξαναπάτησα με το Gamucci  κ τελικά βρήκα την υγειά μου με το Black line  8) Είναι κάτι σα να συγκρίνεις το 500αρακι με Ferrari ένα πράγμα  :))
Τώρα δε ξέρω αν πήρες το καινούργιο μοντέλο που έβγαλε η e-smoke γιατί δε το χω δοκιμάσει. Όπως κ να χει μπορείς κάλλιστα να πειραματιστείς με αυτό μερικές μέρες μέχρι να κατασταλάξεις σε μια καλύτερη αγορά  ;)
Δοκίμασε να αλλάξεις κ atomizer. Δε μπορεί να είχε μόνο ένα η συσκευασία. έτσι δεν είναι;;
Από την άλλη θα σου συνιστούσα να απορρίψεις τα τσιγάρα που είναι κοντά σε κανονικό μέγεθος γιατί δε θα σε ικανοποιήσουν ούτε από παραγωγή ατμού αλλά πολύ περισσότερο σε αυτονομία μπαταρίας...

Αποσυνδεδεμένος Misa

Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 28, 2009, 14:13 »
Ευχαριστω redvw74 για το καλοσορισμα

Αυτό που πειρα εγω από το e-smoke εχει έναν μονο μεσα
Πειρα την μικρη συσκευασια που είναι σε μεγεθος κανωνικου τσιγαρου δε ξερω αν φταει αυτό παντως πολύ απογοητευση μιλαμε δε ωγαζει σχεδον τπτ και με πολύ ζορισμα αστα..

Μαλλον εχεις δικαιο για το μεγεθος θα πρεπει να δς για λιγο μεγαλιτερο.
Εχω μπερδευτη βεβαια από τοσες μαρκες δεν φανταζομουν ότι γηνεται τοσο χαμος.
Ειδα πολύ καλα λογια και για το evo για την παραγωγη καπνου,


Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 28, 2009, 14:21 »

Νομίζω πάντως πως το black line ή  το evo είναι μονόδρομος.
Έτσι ακριβώς!

Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 28, 2009, 14:26 »


Αυτό που πειρα εγω από το e-smoke εχει έναν μονο μεσα
Πειρα την μικρη συσκευασια που είναι σε μεγεθος κανωνικου τσιγαρου δε ξερω αν φταει αυτό παντως πολύ απογοητευση μιλαμε δε ωγαζει σχεδον τπτ και με πολύ ζορισμα αστα.

Έχω για e-smoke όσους θές κ ολοκαίνουργιους. Ευχαρίστως να στους προσφέρω.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 28, 2009, 14:31 »
Γεια σου και απο'μένα Misa.
Θα συμφωνήσω με τα παιδιά πως οι αρχικές σου επιλογές είναι το Black Line ή το Evo, το καθένα με τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά του.
Αν σε ενδιαφέρει η ευκολία στην τζούρα και η παραγωγή ατμου, πας για Black Line.
Αν σε ενδιαφέρει η οψη κανονικού τσιγάρου και η ευκολία χρήσης, πας για Evo.

Αυτα βεβαια είναι τα 2 πιο δημοφιλή μοντέλα εδω, και δεν σημαίνει πως είναι μονόδρομος.
Η Njoy εχει κάποιες καλές λύσεις, τα Mirage εχουν κάποιες καλές κριτικές, και απο κει και πέρα ορεξη να'χεις: Από Gamucci μεχρι ιδιοκατασκευές....

Διαβασε λίγο τα topics με τις κριτικές και δεν θα χάσεις.  ;)
Και πανω απ'ολα, μην βιαστεις... Και αυριο εκεί θα είναι τα τσιγάρα, δεν φευγουν!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Misa

Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 28, 2009, 14:41 »
Σας ευχαριστώ όλους παΐδια

Thnks redvw74 αλλα λεω να μην ασχοληθώ αλο με το esmoke γιατι δε νομίζω να δω διαφορά.
Λεω να αγοράσω ένα καινούργιο.
Όπως Βλέπω για αυτό που θέλω το black line είναι μονόδρομος αλλά λίγο η εμφάνιση του με προβληματίζει αλλά τι να κάνεις δε μπορείς να τα έχεις όλα


Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 28, 2009, 14:50 »
Δες κι αυτό λίγο http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,446.0.html έχει ορισμένες εύστοχες παρατηρήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Misa

Απ: αρχάριος και κατενθουσιασμένος
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 28, 2009, 14:56 »
Πάνω που έλεγα πως είχα καταλήξει με μπέρδευες πάλι   :tongue_smilie: :P

Και τα 2 πάντως φαίνονται αρκετά καλά

Και φαντάζομαι ότι δεν θα έχον καμία σχέση με αυτό που έχω εγώ
Το όλο θέμα είναι να παίρνεις εύκολα τζούρες  και να έχεις πολύ ατμό στο στόμα σου.
Τώρα εμφανισιακά παίρνει σε 2η μοίρα


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236964 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136013 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9833 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy