vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 23:12 »
Ότι είναι να πάθουμε, θα το πάθουμε όλοι. Όποιος πιστεύει ότι θα την γλιτώσει επειδή κάνει τσιγαρίσιες και ατμίζει κάτω απ' τα 15 Watt, παραείναι αισιόδοξος  :))


Καλύτερα να κοιτάμε τα ml που καταναλώνουμε, όχι το πως το κάνουμε.

Αποσυνδεδεμένος vapec

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 23:39 »
Οι πνευμονικές είναι για μένα πιο ικανοποιητικές, και μάλλον για 2 λόγους,
η πρόσληψη νικοτίνης είναι αμεσότερη (γι' αυτό και όσοι κάνουν πνευμονικές πάνε σε χαμηλότερο ποσοστό) και
η βαθιά εισπνοή/εκπνοή έχει μάλλον ένα χαλαρωτικό εφέ (τύπου γιόγκα  :angel: ) στον οργανισμό.
το ότι ντουμανιάζει ο χώρος βέβαια, είναι κάτι που μπορεί να μην εκτιμηθεί από άσχετους...

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 23:43 »
Μόλις ανακάλυψα ότι οι τσιγαρίσιες τζούρες μου σαν καπνιστής ήταν πνευμονικές  ;D
Σαν καπνιστής, ρουφούσα, κατέβαζα στα πνευμόνια κατευθείαν, ένοιωθα το χτύπημα - αυτό που με έκανε εξαρτημένο - και έβγαζα τα αδιάφορα καυσαέρια.
Σαν ατμιστής έκανα το ίδιο, μόνο που τώρα αυξήθηκε η διάρκεια της τζούρας.

1) Ίσως γι αυτό έγινα αρωματάκιας και οι "συνηθισμένες" περιεκτικότητες αρωμάτων δεν με ικανοποιούν. Νοιώθω τη γεύση μόνο με ότι μπαίνει ή βγαίνει μονοκοπανιά. Αυτό ήταν και το πρώτο συν του ΗΤ σε μένα. Η πληθώρα γεύσεων.
2) Ίσως γι αυτό δεν μπόρεσα να μειώσω αισθητά την περιεκτικότητα σε νικοτίνη και άρωμα, όπως όλοι σχεδόν εσείς. Ο οργανισμός μου, με τη μέθοδο της  δυνατής μεν, αλλά "φευγαλέας" πνευμονικής τζούρας, δεν κρατά νικοτίνη σε ποσοστό που άλλοι, με διαφορετική τζούρα, κρατάνε.

Όμως:
Αν η ατμίσια (έτσι λέω τη δικιά μου) τζούρα, κρατά 4-6 δευτερόλεπτα, ο ατμός που μπήκε αρχικά στο στόμα μου και μένει εκεί, μέχρι να βάλω όλη την ποσότητα στα πνευμόνια, δεν την καθιστά και ολίγον "τσιγαρίσια";

Από τη στιγμή που μεγάλωσε η ισχύς στις ατμομηχανές, βελτιώθηκαν οι ατμοποιητές και άλλαξαν οι αντιστάσεις, μήπως θα πρέπει να κάνουμε μια αναθεώρηση;

Μήπως δεν έχει σημασία ο τρόπος αλλά το γινόμενο
ισχύς Χ ποσοστό νικοτίνης Χ διάρκεια τζούρας
ας πούμε;

Δεδομένου ότι στα 15 mg/ml δεν μπορώ με τίποτα τις σφιχτές τζούρες, αλλά με αισθητά μικρότερη ισχύ νικοτίνης τείνω προς τις σφιχτές;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 00:13 από spectrum »

Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 16:49 »
Παίδες να θαυμάστε απλα οτι οσο αφορά το χτύπημα στον λαιμό και την γεύση παίζει πολύ ρόλο η περιεκτικοτητα σε pg (propylene glycol) στα λαδακια σας .. οσο πιο πολύ vg τόσο πιο πολύ ντουμανι αλλα λιγότερη γεύση και λιγότερο χτύπημα στο λαιμό ..

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 17:05 »
Δεν είναι λάδι.

Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 18:42 »
"Λάδι"

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 19:25 »
"Φάε λάδι κι έλα βράδυ" που λέει ο λαός. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 23:30 »
"Ζουμάκι"

Ε ρε,  δεν την παλεύουμε... 😂😂😂

Αποσυνδεδεμένος Chrismiss

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:23 »
Εχω προσπαθησει αρκετες φορες να κανω πνευμονικες αλλα χωρις αποτελεσμα μαλλον το πνευμονι μου δεν τις αντεχει και απορω πως τα καταφερνετε .Μαλλον θα ειμαι του παραδοσιακου!!!

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:49 »
Παρομοίως. Πατροπαράδοτη mouth to lung. Προτιμώ την γεύση εξάλλου, και με την παραδοσιακή τζούρα, την νιώθω καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:55 »
τσιγαρισια , την προτιμω περισσοτερο. Ακομα και οταν καπνιζα πουρα , τσιγαρισιες τις εκανα τις τζουρες , μ' αρεσει να γυρναω τον ατμό στο στομα πριν κατεβει

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:57 »
Αν δεν φτασει ο ατμος στην φτερνα δεν καταλαβαινω οτι ατμισα  :))

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 17:01 »
Εχω προσπαθησει αρκετες φορες να κανω πνευμονικες αλλα χωρις αποτελεσμα μαλλον το πνευμονι μου δεν τις αντεχει και απορω πως τα καταφερνετε .Μαλλον θα ειμαι του παραδοσιακου!!!
κατεβασε τη νικοτινη

Αποσυνδεδεμένος Chrismiss

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 17:36 »
6αρα νικοτινι κανω βρε ποσο πιο κατω να πεσω!!!Σου λεω δεν τις αντεχω...Τωρα μπορει και να φταιει και ο τροπος που τις κανω τι να πω δεν φαινεται να ειναι και καμια επιστημη....

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 19:14 »
Δεν είναι καν απαραίτητο να προσπαθήσεις. Αν νιώθεις ικανοποιημένη με τις mouth to lung, δεν υπάρχει λόγος να παιδεύεις το πλεμόνι σου!

Αν φυσικά κάποια στιγμή αποφασίσεις ότι θέλεις να κάνεις το δράκο, τότε προφανώς και πρέπει να ρίξεις νικοτίνη, όπως και να βρεις έναν dripping ατμοποιητή με αρκετά γενναία εισαγωγή αέρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110623 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159833 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515324 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530759 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801617 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11054 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet