vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, John015, Jorge, grag, stsoulos, pngtszs1976, maprix, john67, petr@n, camber

Twitter

πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 20:41 »
6αρα νικοτινι κανω βρε ποσο πιο κατω να πεσω!!!Σου λεω δεν τις αντεχω...Τωρα μπορει και να φταιει και ο τροπος που τις κανω τι να πω δεν φαινεται να ειναι και καμια επιστημη....

Με αυτόν τον ατμοποιητή όποτε κάνω πνευμονικές (σπάνια βέβαια), βάζω υγρό με 2 mg νικοτίνη το πολύ και πάλι πολύ είναι. :)
Το στήσιμο που ανέφερες παραπάνω είναι μια χαρά. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 20:46 »
Κανονική τσιγαρίσια για να νιώθω και τη γεύση καλύτερα. Διάβασα πνευμονικές, ξαναδιάβασα...δοκίμασα. :thumpdown:
Δίνουν έναν πιο οξύ τόνο στις τζούρες μου, μειώνεται η γεύση μιας και προσπερνάει γρήγορα τους κάλυκες (τουλάχιστον στην εισπνοή) και νιώθω και κάποια ενστικτώδη ανασφάλεια (προσωπική μου ιδιαιτερότητα).
Σε ό,τι αφορά στους "κινδύνους" που αναφέρετε, αν και ψιλο off θα το ρωτήσω...
Με sub ohms αντιστάσεις δεν υφίσταται το υγρό περισσότερη θερμοκρασία; Πιο βάρβαρο βρασμό; Αυτό θεωρητικά δεν είναι και πιο επικίνδυνο;

Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 21:00 »
Προτιμώ τις τσιγαρίσιες γιατί είμαι του χτυπήματος και γι αυτό πάντα έχω τουλάχιστον 50% PG στα υγρά μου. Επίσης οι  πνευμονικές θέλουν περισσότερο χρόνο δεν κάνουν για on the go καταστάσεις. Πρέπει να είσαι αραχτός και καλύτερα  μόνος σου... δεν μπορεί να ρουφάς και να σφυρίζεις σαν την φάλαινα στον ωκεανό...Για μένα είναι καλές για μια στο τόσο έτσι για αλλαγή. 

Αποσυνδεδεμένος DEMI-DEMI

  • *
  • 8
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 15:30 »
μονο μικρες τσιγαρισιες
ντουμανια  :nope: ποτε

Αποσυνδεδεμένος Chrismiss

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 11:31 »
Με αυτόν τον ατμοποιητή όποτε κάνω πνευμονικές (σπάνια βέβαια), βάζω υγρό με 2 mg νικοτίνη το πολύ και πάλι πολύ είναι. :)
Το στήσιμο που ανέφερες παραπάνω είναι μια χαρά. :thumpup:

Ρε συ ενας φιλος μου με  τον subtank ατμιζει μονο με πνευμονικες με 0,9 νικοτινη...Δεν κανει καθοου τσιγαρισιες,για αυτο νομιζα οτι δεν ειναι τιποτα αλλα οταν δοκιμασα απο τον δικο μου πηγα να πνιγω... :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Rabas

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • σπειρωμετρητής
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 12:10 »
ο Καιφουν 4 που έχω είναι για πνευμονικές νομίζω,επειδή μου αρέσουν οι τσιγαρίσιες τι προτείνετε να κάνω?ποιός ατμοποιητής είναι ιδανικός για τσιγαρίσιες από την εμπειρία σας¨?είμαι στο η.τ. 3 μήνες και είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος.

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 12:30 »
Rabas, ο Kayfan 4 είναι μόνο για τσιγαρίσιες. Μπορείς να πειραματιστής για ποιο σφιχτή τζούρα, σφίγγοντας λίγο το βιδάκι του αέρα.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 12:59 »

Ρε συ ενας φιλος μου με  τον subtank ατμιζει μονο με πνευμονικες με 0,9 νικοτινη...Δεν κανει καθοου τσιγαρισιες,για αυτο νομιζα οτι δεν ειναι τιποτα αλλα οταν δοκιμασα απο τον δικο μου πηγα να πνιγω... :confused1: :confused1:

Μπορει να φταιει και ο τροπος που επιχειρεις να τις κανεις. Η πνευμονικη τζουρα πρεπει να ειναι δυνατη σε ενταση, να παιρνεις δλδ πολυ αερα αποτομα με δυνατο και οχι ξεψυχισμενο ρουφηγμα. Επισης μπορει να φταιει οτι εχεις χαμηλα βατ. Πες τι αντισταση και σε τι βατ την δουλευεις για να δουμε μηπως ειναι αυτο το προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος atmopiratis

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 18:38 »
Μπορει να ειναι ασφαλεστερες οι τσιγαρισιες αλλα προτιμω πνευμονικες.Υπαρχει ενα θεμα με το μεγεθος των σωματιδιων του ατμου , που ειναι μικροτερα απο εκεινα του καπνου και εισερχονται βαθυτερα και δεν απομακρυνονται ευκολοτερα απο τους πνευμονες αλλα δεν νομιζω να υπαρχει επισημονικο δεδομενο που να μας διαφωτισει ακομα.

Αποσυνδεδεμένος teo46

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • No Half Measures
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 19:29 »
Κανονική τσιγαρίσια για να νιώθω και τη γεύση καλύτερα. Διάβασα πνευμονικές, ξαναδιάβασα...δοκίμασα. :thumpdown:
Δίνουν έναν πιο οξύ τόνο στις τζούρες μου, μειώνεται η γεύση μιας και προσπερνάει γρήγορα τους κάλυκες (τουλάχιστον στην εισπνοή) και νιώθω και κάποια ενστικτώδη ανασφάλεια (προσωπική μου ιδιαιτερότητα).
Σε ό,τι αφορά στους "κινδύνους" που αναφέρετε, αν και ψιλο off θα το ρωτήσω...
Με sub ohms αντιστάσεις δεν υφίσταται το υγρό περισσότερη θερμοκρασία; Πιο βάρβαρο βρασμό; Αυτό θεωρητικά δεν είναι και πιο επικίνδυνο;
αν εχεις κατάλληλο ατμοποιητη.. οχι δεν εχει παραπάνω θερμοκρασία το υγρο γιατι εχουν μεγαλυτερη παροχη αερα που κρυωνει την αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος alexvan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 20:23 »
Εμένα πάντως με πνίγουν οι πνευμονικές. Όσες φορές το δοκίμασα, δάκρυσα μέχρι και απ τα αυτιά. Άσε που είναι και σαν εφέ από τη Disco Barbarella.

Αποσυνδεδεμένος Stella B.

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βγαίνω μέσα απο τους ατμούς σαν μπουζουξού!
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 20:30 »
Γενικά και εμένα οι πνευμονικές πιο πολύ με "ζορίζουν" παρά με "δροσίζουν", ακόμα. Αν και νέα στο ΗΤ, όσες φορές δοκίμασα ητάν σαν σκήνη απο χαζοταινία που η Βουγιουκλάκη πίνει πρώτη φορά ουίσκι.  :))

Αποσυνδεδεμένος seriani

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 13:47 »
γεια σας, είμαι καινούριος στο χώρο του ατμισματος, κάνω πνευμονικές με 18 νικοτίνη στα 7 βατ, για αρχή αυτό και στην πορεία βλέπουμε

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 13:55 »
 Πνευμονικές με 18mg;!!!   :o    :heat:   με τί ατμοποιητή;!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 13:58 »
Με 18 mg πνευμονικές; :o
Nομίζω ότι είναι πολύ για πνευμονικές. Δεν σε ενοχλεί;
Εγώ με 3 mg κάνω μερικές φορές πνευμονικές και νομίζω ότι πρέπει να κατέβω κι άλλο σε νικοτίνη.
Tσιγαρίσιες κάνω 8 mg.


Edit: Γιώργο μαζί γράφαμε :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135734 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084181 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 89 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114661 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos