vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, dallaskdp, billythekid, giorgos1999, Lazy Dog

Twitter

πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #135 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:19 »
Τσιγαρίσιες τις περισσότερες φορές. Δοκίμασα και τις πνευμονικές με Griffin και Cthuhlu φίλου, ωραίες δεν μπορώ να πω, αλλά δε με ικανοποιούν για συχνά, με τις τσιγαρίσιες νιώθω τις γεύσες καλύτερα και το χτύπημα όχι πιο δυνατό αλλά πιο κοντά σε αυτό του τσιγάρου. Η τζούρα του the dripper μου φαίνεται άψογη όπως και η τζούρα του magma στη μικρή ρύθμιση.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #136 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 11:49 »
Σιγα-σιγα αρχιζω και κανω και πνευμονικες ετσι για δοκιμη,και αν εξαιρεσω τον βηχα επειδη ειναι μακροσυρτες αρχιζω και τις ψιλοσυμπαθω ;)

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #137 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 12:07 »
με τι ατμοποιητη;
εγω μεχρι προτεινος ειχα kangertech evod mega με τον αντιστοιχο ατμοποιητη και εκανα μονο τσιγαρισιες. προσφατα με το istick 60w και melo 2 εκανα τις πρωτες πνευμονικες μου. δυστυχως για μενα, ξεχασα να ρυθμισω το μοντακι και τον ατμοποιητη οποτε εκανα μια υπεροχη πνευμονικη με οσο πιο ανοιχτο γινεται το airflow, στα 60 w με την αντισταση kanthal οποτε χωρις ελεγχο θερμοκρασιας, και το υγρο ηταν 12αρι business brass stacks. νομισα οτι μου πατησε μπουκετο στο διαφραγμα ο tyson :)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2016, 13:27 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #138 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 12:08 »
Ρίχνω που και που καμιά πνευμονική αλλά γενικά είμαι της τσιγαρίσιας.
Παρόλο που έχω τον subtank mini τον δουλεύω με την 1,2Ω εργοστασιακή στην μεσαία τρύπα με στενότερο drip tip για τσιγαρίσιες.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #139 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 12:20 »
[size=0px]νομισα οτι μου πατησε μπουκετο στο διαφραγμα ο tyson [/size][/size][size=0px]






Kαλο! Με τον melo τον απλο ειμαι και με ολες τις οπές ανοιχτές.[/size]

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #140 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 13:07 »
να υποθεσω, ο melo ο πρεσβυτερος και φουλ ανοιχτος να είναι, δεν φτάνει τον νεοτερο σε εισαγωγη αέρα ε;
τι νικοτινη χρησιμοποιεις; επίσης έχει μαλλον να κάνει και με την γευση αυτη καθ αυτη αλλα και με την αναλογια pg/vg.


αυτη τη στιγμη που μιλαμε, ειμαι με τον melo 2 στο istick 60 σε titanium coil tc mode 240 βαθμοι 20 watt και εχω μεσα το 12αρι business brass stacks με το airflow στο 1/3 του μεγιστου δυνατου και παλι δεν μου κάθεται καλα... ισως γιατι το υγρο δεν ειναι τοσο καλο για πνευμονικες λογω αναλογιας ισως λογω και του ίδιου του αρωματος.


στον αντιποδα, το τριαρι ή εξαρι (δεν θυμαμαι) halo malibu με vg/pg = 7/3 με ιδιες ρυθμισεις αλλα φουλ airflow μου καθεται πολυ πιο ωραια και το αποδιδω στην μεντα...




Αποσυνδεδεμένος Jenn

  • *
  • 49
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #141 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 13:21 »
Ενώ ξεκίνησα με τον μίνι σαμπτανκ και με πνευμονικές κάποια στιγμή το όλο με κούρασε, έτσι μπήκα στη διαδικασία ψαξιματος και αγοράς νέου ατμοποιητη με τσιγαρισια τζούρα.
Εδώ και 3 μήνες λοιπόν ατμιζω αποκλειστικά με τσιγαρισιες τζούρες και ηρέμησα.
Κάπου κάπου βέβαια τραβάω και καμία τ ζουριτσα από τον μίνι που έχω πάντα έτοιμο και παροπλισμένο.

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #142 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 13:32 »
εγω το αντιστροφο :P αν ποτε θελησω τσιγαρισια, ειτε ατμιζω απο το ιδιο το kangertech ειτε βαζω τον ατμοποιητη του στο istick.


προς το παρον δεν με εχει κουρασει. ισως επειδη μου φαινεται τελειως καινουργιο το θεμα της πνευμονικης (ουτε ναργιλε εχω κανει ποτε μου οποτε...)

Αποσυνδεδεμένος ChloeQueen

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #143 στις: Μαρτίου 08, 2016, 22:12 »
τσιγαρισιες 99% και καμια πνευμονικη για να χαζευει τριγυρω ο κοσμος με το συννεφο..
η πνευμονικες αν και της αντεχω δεν μου αφηνουν απολαυση και αρωμα όπως θελω ισως να είναι και θεμα ατμοποιητη μιας και ο ναφτιλος προσφερεται για τσιγαρισιες

Αποσυνδεδεμένος Gregkar

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #144 στις: Μαρτίου 10, 2016, 10:05 »
Παιδιά επειδή είμαι λίγο μπερδεμένος με όλα αυτά, για τσιγαρίσια τζούρα, μας κάνουν και οι Nautilus (ο μεγάλος) και Triton 2 με την ανάλογη αντίσταση, ή μας κάνουν μόνο τα mini αδέρφια τους?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #145 στις: Μαρτίου 10, 2016, 17:13 »
Όλη η οικογένεια μας κάνει.
Εξαρτάται από το τι αντίσταση θα βάλεις και από το πως θα ρυθμίσεις την εισαγωγή του αέρα.

Αποσυνδεδεμένος Tasosp

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #146 στις: Μαρτίου 10, 2016, 22:39 »
Τσιγαρισια KFL+ 13 μηνες και τωρα κολλημα με Bellus  :yes_hapy: . Απο τα 9mg Νικοτινη επεσα στα 4-5mg και πολλες φορες σκετη βαση .. Η αληθεια ειναι οτι ημουν επιφυλακτικος στην αρχη με την πνευμονικη αλλα τωρα  :o

Αποσυνδεδεμένος panagiotisf

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #147 στις: Μαΐου 20, 2016, 23:53 »
απο οσο βλεπω οι περισσοτεροι προτιμουν την τσιγαρισια
και αναρωτιέμαι γιατι οι περισσοτερες εταιριες τα καινουργια τους μοντελα τα βγαζουν για πνευμονικες

οσο και αν το παλεψα με ελεγχο θερμοκρασιας ,,,, σαν τον kanthal για εμενα δεν εχει

εσεις που ειστε πιο εμπειροι προτείνετε κανενα καλο ατμοποιητη για τσιγαρισιες τζουρες
γνωριζω για τον kayfun και τον nautilus  υπαρχει κατι καλυτερο ;
ο ναυτιλος εχει κεφαλες στο εμποριο η θεωρείται παλιο μοντελο 
μιας και ειμαι τυπος καλυτερα ετοιμο καθοτι δεν εχω εμπειρια για να φτιαχνω αντιστασεις
θα προτιμουσα ατμοποιητη που να εχει ετοιμες κεφαλες  και οχι επισκευασιμο

 

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #148 στις: Μαΐου 21, 2016, 00:06 »
NAYTILOS με αντισταση 1.8 ομ. τσιγαρισια τζουρα και γευση.
Ανταλακτικα υπαρχουν σχεδον παντου.

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #149 στις: Μαΐου 21, 2016, 00:13 »
Triton mini πάρε η cubis να ρίχνεις και καμια πνευμονική.. Ο ναυτιλος δεν μου αρεσει.. Παλιό μοντέλο άσχημος εχει καποια θέματα θα τον άλλαζα άνετα για triton στη θέση του σε τσιγαρισιες


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White Έτοιμα υγρά 256 46838 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:45
από Stevenboche
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534161 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236884 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 392 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135998 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12