vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

238 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, stsoulos

Twitter

Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 31, 2015, 21:51 »
Το οτι είναι φτιαγμένο για να υποστηριζει θέλει λίγο κουβέντα γιατί αναφερόμαστε σε συσκευές με λίγο έως και καθόλου quality cntrol. Άλλο είναι να ζητάς 20% απο την υποτιθέμενη δυνατότητα της μπαταρίας και άλλο να ζητάς 80%.  Στην πρωτη περίπτωση και να είναι λίγο μάπα ή μπαταρία δεν θα εχεις θέμα.
Δεν θέλω να δαιμονοποιησω τίποτα αλλά βλέπω όλο και συχνότερα κοσμο να παιζει τόσο χαμηλά χωρίς να ξέρει τι ακριβως κανει.
Και τα ηλεκτρονικά μοντάκια δεν είναι 100% σίγουρο οτι θα δουλέψει ή προστασία τη στιγμη που πρεπει γιαυτό καλυτερα να υπάρχει παντα ενα περιθώριο στην μπαταρία.
Έχω πάθει και έχω μαθει γιαυτό τα γράφω. Κανεις δεν θέλει να είναι κοντά σε μια μπαταρία που βγαζει αέρια ή ακόμη χειρότερα φλόγα.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 31, 2015, 21:59 »
Μόνο μια μικρή παρατήρηση: το ONE δεν είναι ηλεκτρονικό μοντ. Είναι μηχανικό με ηλεκτρονικές προστασίες.


Επίσης υπάρχει περιθώριο αρκετό. Μιλάμε για 0.5Ω.

Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 31, 2015, 23:32 »
Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε (νομίζω πως όχι) η περιεκτικότητα νικοτίνης όσον αφορά τη σύγκριση του 1+ ohm και subohm. Φαντάζομαι ducklord ότι με την ατλαντίδα θα παίζεις με 3αρα νικοτίνη η κάπου εκεί. Εάν πάς σε 1.2 αντίσταση θα χρειαστείς ίσως λίγο περισσότερο. Η διαφορά από εκεί και πέρα θα είναι στο πόσο ζεστός είναι ο ατμός. Με την 1.2 θα είναι πιό δροσερός. Επίσης και με τις άνω του ohm αντιστάσεις το ντουμάνι είναι αρκετό. Αυτά τα λέω βάση των δοκιμών που έκανα με τον subtank. Αυτή τη στιγμή εναλλάσω μεταξύ ενός gs air στα 1.5 που μπορείς και πνευμονική να κάνεις και έχει και αρκετά μεγάλη εισαγωγή αέρα και του subtank που τον λειτουργώ με tc. Στον subtank έχω 3αρα νικοτίνη και τον βάζω πού και πού για κάνα ντουμάνι, αλλά την περισσότερη ώρα κάνω με τον gs air και mouth to lung.

Εγώ έχω κάποιες ερωτήσεις για σένα. Δεν μας είπες τι νικοτίνη κάνεις (δεν θυμάμαι τώρα άλλα thread άν έχεις αναφερθεί),  διότι άν πάς 1+ ohm ίσως να χρειαστεί αλλαγή. Επίσης όταν κάνεις αραία και που το κ.τ δεν σε ενοχλεί η σφιχτή τζούρα εκεί? (Φαντάζομαι πώς ναί, απλά το λέω για να το σταματήσεις για άλλον έναν λόγο, δεν έχει αεράτη τζούρα  :tongue_smilie: ). Αυτό που θα σε βοηθήσει πιθανότατα να σταματήσεις τελέιως το κ.τ είναι το hit, τώρα throat, lung, δεν έχει σημασία, αλλά να νιώσεις την τζούρα. Διότι με υγρά με πολύ χαμηλή νικοτίνη και χαμηλή pg, δεν την νιώθεις ιδιαίτερα, απλά βλέπεις τα ντουμάνια.


Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 07:03 »
Το κανονικό τσιγάρο το κάνω σε φάση που είτε θέλω τη συγκεκριμένη εμπειρία (κάτι η συνήθεια 20 χρόνια πάνω-κάτω, κάτι το να... επιβεβαιώσω στον εαυτό μου πως "είναι χάλι"), είτε όταν απλά δεν είναι διαθέσιμος ο μοναδικός εξοπλισμός που έχω για την ώρα (π.χ. είμαι έξω και δεν το κουβαλάω για κάποιο λόγο, δεν είναι φορτισμένο κ.λπ.).

Για την εμπειρία του 1Ohm+, μόλις σας κατάλαβα: για πρώτη φορά μου βγήκε σωστή η προσπάθεια recoiling της Ατλαντίδας και ναι, ο ατμός είναι πιο δροσερός. Η αλήθεια είναι πως μου άρεσε πιο ζεστός, μα και ο πιο δροσερός είναι μια εμπειρία που συνηθίζεται - αν το έχεις πάρει απόφαση να μειώσεις και, μακροπρόθεσμα, να κόψεις εντελώς το τσιγάρο... Όλα συνηθίζονται  ;D

Αυτό που με ανησυχεί τώρα, μέχρι να έρθει το Σιγκελάκι (όχι ο Θόδωρος Ανδρεάδης, άλλος αυτός), είναι πως βάσει του νόμου του Ohm, και αν τα έχω καταλάβει καλά, δεν μπορώ να "σπρώξω" το iStick πάνω από τα 12-14W με ασφάλεια με το coil που έστριψα-έχωσα τώρα, που παίζει στο 1,37 βάσει του Ωμόμετρου της eLeaf, στο 1,3 βάσει του ίδιου του iStick. Με ρύθμιση στα 10W "τραβάω" 3,6V από τη μπαταρία, και ανεβαίνοντας στα 15W είμαι στα 4,4V (που αν δεν κάνω λάθος είναι το ανώτατο όριο στο συγκεκριμένο mod). Σωστά;!;

Υποθέτω, επίσης, πως η "θερμοκρασία" του ατμού εξαρτάται από τα Watt που ρίχνει το στικάκι στο coil. Άρα, και πάντα αν δεν κάνω λάθος, θα πρέπει να πετύχω ακριβώς coil στο 1Ohm για να έχω 3.87 σε Volt και Amperes και "να παίζω με ασφάλεια τη μπαταρία του στα 15W", σωστά; Ή μπορώ "να το σπρώχνω και παραπάνω" χωρίς να ανησυχώ;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
@Stathis1 Sorry, σε προσπέρασα εσένα  :-[

Ξεκίνησα πριν από, πάνω-κάτω, ένα μήνα στα 16mg (είχα πει στο κατάστημα πως "είμαι καπνιστής πολλά-βαρύς" και μου έστειλαν δυο μπουκαλάκια εξίσσου βαριά κι' ασήκωτα). Μέσα σε δυο εβδομάδες είχα ρίξει τη νικοτίνη στο 5-6, αλλά πιο κάτω νιώθω (ακόμα) τον ατμό λίγο "αδύναμο". Και ναι, έπαιξα με διαφορετικές περιεκτικότητες PG-VG (DIY υγρά), αλλά, όσο να' ναι, άλλη η αίσθηση της νικοτίνης.

Τώρα έχω αναμίξει μια βάση με... μπακάλικο υπολογισμό γύρω στο 0,3-0,4 (πιο πολύ προς 0,3), και σκοπεύω να τη ρίξω στο 0,2 μέσα σε 1-2 μήνες. Από εκεί και έπειτα, να πω την αλήθεια, δεν με νοιάζει να την μειώσω και περισσότερο, αφού με όλο το... νταβαντούρι του e-τσιγάρου (μόνο οι προσπάθειες επισκευής των coils της Ατλαντίδας - δες βίντεο, διάβασε tutorials, προσπάθησε πάλι και πάλι - μου έχουν φάει εβδομάδες) έχω αρχίσει να... ξεχνάω την ίδια τη σωματική εξάρτηση. Υπάρχουν, βέβαια, οι στιγμές έξαρσης, που με βλέπει το έτερον ήμισυ να τρέχω προς το iStick και να αρχίζω να ρουφάω σαν αρασιτέχνης δύτης που του τελείωσε το οξυγόνο στα 50 μέτρα  ;D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ΚΑΙ να προσθέσω πως μόλις είδα πως και η Steam Engine έχει και "λειτουργία για μοντάκια" μα... Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει "τι εννοεί ο ποιητής" και πως την αξιοποιώ σε συνδυασμό "με τα υπόλοιπα" (για coils, μπαταρίες); Υπάρχει εδώ (ή αλλού) κάποιο τουτόριαλ και μου έχει διαφύγει;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 07:43 από ducklord »

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 11:57 »
Από που το συμπέρανες ότι 4.4V είναι το ανώτατο όριο; Έξοδος volt: 2.0V-8.0V

Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 12:52 »
Δεν θυμάμαι πού είχα διαβάσει πως το "κανονικό" όριο της μπαταρίας του είναι τα 4,2V. Αν κρίνω από το σχόλιο σου, δεν παίζει.

Από την άλλη, δεν έχει και νόημα, αφού δοκίμασα να το ανεβάσω στα 12W και με τη μια το coil που είχα στήσει μου έδωσε καμμένο. Damn...  :(

Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 23:11 »
δεν ξέρω καλά να σου απαντήσω για την μπαταρία μέχρι που φτάνει, αλλά το istick το 30 το δουλεύω γύρω στα 10-12 watt με 1.5 και με χαμηλότερες όπως την 1.2 και την 0.2 που είχε ο subtank 15-20 watt. Αλλά από κεί και πάνω είναι αρκετά ζεστός ο ατμός για μένα. Άν έφαγες καμμένο με την 1.3 ίσως ήταν το στήσιμο. Μήπως είχες κάποιο hot spot.

Για την νικοτίνη μη βιάζεσαι να την κατεβάσεις, είσαι λίγο καιρό με το η.τ. Έχε την εκει που δεν σε ενοχλεί να βήχεις κλπ και αργότερα άμα δεν λοξοκοιτάς το κ.τ και δεν έχεις πλέον πακέτο σπίτι την κατεβάζεις. Καλά ατμίσματα  :)

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 16:26 »
......
ΚΑΙ να προσθέσω πως μόλις είδα πως και η Steam Engine έχει και "λειτουργία για μοντάκια" μα... Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει "τι εννοεί ο ποιητής" και πως την αξιοποιώ σε συνδυασμό "με τα υπόλοιπα" (για coils, μπαταρίες); Υπάρχει εδώ (ή αλλού) κάποιο τουτόριαλ και μου έχει διαφύγει;
Απλα σου δειχνει τα ορια του μοντ. (Στοιχεια ειτε απο κατασκευαστες, ειτε απο χρηστες)
Τα max Watt, Ampere, Volt και το ευρος αντιστασεων.
Τωρα, το οτι πχ το i stick30 εχει οριο τα 30W, τα 8V και τα 8,77Α, δεν σημαινει φυσικα οτι μπορει να τα φτασει ολα μαζι ταυτοχρονα.
Ανοιγοντας σε διπλανο tab το νομο του Ohm, καταλαβαινεις οτι αναλογα το οριο που του "θετεις" παιρνεις το αναλογο αποτελεσμα.

Κατοπιν στο Optimal resistance σου δειχνει το ευρος αντιστασεων για να εκμεταλευτεις το max των watt και "υποθετει" ενα sweet spot.
Δεν θυμάμαι πού είχα διαβάσει πως το "κανονικό" όριο της μπαταρίας του είναι τα 4,2V....
Υποθετω μπερδευεις το οριο λειτουργιας της μπαταριας με τα ορια λειτουργιας του μοντ.
Το κανονικο (ανωτατο) οριο της μπαταριας του, ναι, ειναι 4,2V, αυτο ομως στην περιπτωση του i stick ουδολως σε ενδιαφερει.
Η μπαταρια του ειναι ενσωματωμενη. Αν ηταν μοντ με αποσπωμενη μπαταρια και σε ενοιαζε τι μπαταρια αντεχει το μοντ, θα πηγαινες στο tab που λεει "Battery drain" και θα επρατες τα δεοντα. Στην περιπτωση των ενσωματωμενων μπαταριων δεν εχει στοιχεια για να ασχοληθουμε, εστω εγκυκλοπαιδικα, οποτε σφυρα αδιαφορα...
(οπως επισης σφυρα αδιαφορα αν τα παρακατω τα ξερεις... )
Το όποιο ηλεκτρονικο μοντ λοιπον, χρησιμοποιει την ενεργεια της μπαταριας για να αποδωσει στην εξοδο του την ενεργεια που του ζητας.
Πχ, εσυ ζητας σε μια αντισταση 2Οhm να σου δωσει 30Watt.
Το i-stick θα καλεσει σε συσκεψη τα κυκλωματα του.
Θα δει οτι στην εισοδο του εχει μια μπαταρια με ταση πχ 4V.
Θα απαιτησει βαση μνημονιακων συμβασεων αυτα τα 4V μαζι με 7,5Α.
Ετσι ξερει οτι θα παρει 30Watt.(*)
Θα γυρισει στην εξοδο του:
"Τι μου ζητας κυριε?" θα αναρωτηθει σε αψογα microcantonezika, "30Watt σε 2 Ohm αντισταση? Αρα πρεπει στην εξοδο να σου δωσω 7,75V και 3,87Α. Microchipakia, δουλεψτε..." και ετσι θα σου δωσει τα 30Watt που του ζητησες.
Ενδιαμεσα ολων των σταδιων βεβαια, θα περναει απ'ολες τις αναλογες επιτροπες.
Ναι και στα ηλεκτρονικα υπαρχει γραφεικρατια.
Πρεπει ολα να ελεγχθουν οτι βρισκονται εντος οριων.
Απλα ειναι λιιιγο πιο γρηγορη απ'της πραγματικης ζωης.

(*)Ναι, σε καθε συμβαση υπαρχουν ψιλα γραμματα, ναι, η μιζα ειναι νομος και στα ηλεκτρονικα, οποτε αναλογα τη συμβαση που υπεγραψες να αναμενεις το αναλογο "καπελο". Στην περιπτωση μας το ονομαζουμε "αποδοση(efficiency) του μοντ". Υπολογιζε λοιπον να ζητησει απο τη μπαταρια απο 5-15% απ'οτι του ζητησες. Ή σφυρα αδιαφορα...


Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2015, 23:59 »
Thanks παίδες! Άκρως κατατοπιστικοί σε όλα!

Μωρέ, θα το γράψω το eBook με όσα μαθαίνω! Vaping for the win! Αν με κατάφερε εμένα, τον μανιώδη, να κόψω το τσιγάρο..!

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 23:46 »
Μόνο μια μικρή παρατήρηση: το ONE δεν είναι ηλεκτρονικό μοντ. Είναι μηχανικό με ηλεκτρονικές προστασίες.


Επίσης υπάρχει περιθώριο αρκετό. Μιλάμε για 0.5Ω.
Τα εχεις μπερδεψει λιγο νομιζω, το ego one φυσικα και ειναι ηλεκτρονικο μοντ.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 02:45 »
Δεν έχω μπερδέψει τίποτα.
Αναφερόμουν (Τον Αύγουστο) στο ότι δουλεύει σαν μηχανικό και όχι σαν ηλεκτρονικό. Όπως ας πούμε δουλεύει το VTC mini στο Passthrough Mode.
Αν εξαιρέσεις τις προστασίες, δεν έχει κάποια άλλη λειτουργία από αυτές που συνήθως έχουν τα ηλεκτρονικά (VW, TC κλπ).

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 11:21 »
Λές ότι το ego one είναι μηχανικό μόντ με ηλεκτρονικές προστασίες.
Το ότι δεν ρυθμίζεις βατ-βολτ, ή το ότι δεν έχει οθόνη, δεν το κάνει μηχανικό μόντ φίλε μου. Εξάλλου δεν βλέπω κάτι το μηχανικό επάνω του.
Όταν λέμε μηχανικό μόντ για την ακρίβεια μιλάμε για τον διακόπτη του-κουμπί του που είναι μηχανικό, και δεν περιλαμβάνει κάποιο ηλεκτρονικό κύκλωμα εκτός απο την μπαταρία.
Με την ίδια δική σου λογική τότε και οι ego μπαταριούλες είναι μηχανικά μόντ με ηλεκτρονικές προστασίες. :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 12:55 »
Και για να κλείσουμε το off topic, έχουν επικρατήσει τα εξής, από τα παλαιά χρόνια ως κατηγορίες συσκευών:

α) Cigalikes
β) Ego Style
γ) Mods

Αν υποθέσουμε ότι τα δυο πρώτα είναι η "βάση" του ηλεκτρονικού τσιγάρου, τότε οποιαδήποτε άλλη κατασκευή, εμπίπτει στην κατηγορία του μοντ. Κανείς όμως δεν έχει θεσπίσει κριτήριο του τι είναι ηλεκτρονικό μοντ, επίσημα τουλάχιστον, με αποτέλεσμα εμπειρικά να θεωρούμε ως ηλεκτρονικό μοντ κάτι το οποίο έχει παρέμβαση μεταξύ μπαταρίας και πόλων.

Αν το θέσουμε έτσι, τότε ακόμα και οι μπαταρίες ego, mod ηλεκτρονικά είναι καθώς υπάρχει ηλεκτρονικός διακόπτης και προστασία.

Με άλλη άποψη, ότι δηλαδή μηχανικό είναι το μοντ που σου δίνει ότι έχει η μπαταρία, τότε η ego είναι μηχανικό μοντ.

Χάριν της συζήτησης λοιπόν, ας θεωρήσουμε τις ego (και όλες τις συσκευές που τους μοιάζουν) ως ego, τα ηλεκτρονικά μοντ ως μοντ με παρέμβαση μεταξύ μπαταρίας - πόλων (πλην ego), και τα μηχανικά ως μοντ στα οποία απουσιάζει οποιαδήποτε ηλεκτρονική παρέμβαση.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 13:54 »
Από τούδε και στο εξής "ηλεκτρονικά μοντ" (ΗΜΟ)θα ονομάζονται όσα διαθέτουν TC.
Τα υπόλοιπα θα ονομάζονται "τσιπωμένοι μπαταριοδέκτες με επιλεγμένη από τον χρήστη μεταβολή τάσης εξόδου" (ΑΪΧΑΣΟΥ).
Οι μπαταρίες eGo (χωρίς τασομεταβολή) θα ονομάζονται "τσιπωμένες μπαταρίες αμετάβλητης περίπου τάσης εξόδου" (ToStartWith).

Ποια μηχανικά μοντ; Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.
Ααααα, ναι... σα να θυμάμαι κάτι...
Τα μηχανικά θα ονομάζονται "ξετσίπωτες μπαταριοθήκες" (ToBurnWith).

Τώρα θα κλείσουμε το off το topic.




Το RADIUS θα ονομάζεται "ProvariΚότα" (ΠιΚέι)
ουπς...

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Sub-Ohm VS the world: με καλύπτουν μη-sub-Ohm καταστάσεις;
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 13:59 »
Η λέξη MOD νομίζω ότι προέρχεται απο την λέξη modify που σημαίνει τροποποιώ.
Κάποιοι λοιπόν αφού τροποποίησαν με τα χεράκια τους τα ηλεκτρονικά τσιγάρα της εποχής εκείνης λογικό είναι να ονομαστούν MOD (βλέπε κουτάκια κλπ).
Αφού τα ονομάζαμε εμείς οι χρήστες έτσι τα ονόμασαν και οι εταιρίες, και έτσι έμεινε η λέξη αυτή να μας ακολουθεί, και για εμένα κακώς.


Αλλά δεν μπορούμε να ονομάσουμε μια συσκευή που έχει ηλεκτρονικό κύκλωμα με ένδειξη και φόρτιση μπαταρίας όπως είναι το ego one μηχανικό mod με ηλεκτρονικές προστασίες.


Τέλος του off topic για μένα :)




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8052 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236932 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35175 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9797 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy