vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

309 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, Jorge, treloneritis

Twitter

Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!


Αισίως τον κλείσαμε τον μήνα άνευ τσιγάρου (τίποτα,nada,nothing κανένα κ.τ) και όλα πάνε good  ;)
Λοιπόν θα ήθελα να πάρω και ένα 2ο σετάκι να μου βρισκέται έναν άτμο για μια άλλη γεύση ίσως (λέμε τώρα) και μια μπαταρία...το αρχικό σετ είναι μίνι Ναυτίλος και istick και κάνενα παράπονο δεν έχω  :thumpup:


Πολλά έχω δει πολλά μου αρέσουν (κάποια ακριβά πχ Provari αλλά δεν καθότι ακριβό) οπότε για ακούω προτάσεις για κάτι καλό και αξιόπιστο!


Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :)

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 23:05 »
υπάρχουν τόοοοοσα πολλά :dontknow: Πάρε έναν ντρίπερ τώρα :yes:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 23:15 »
Πάρε άλλο ένα istick, αυτό με τα 30w και έναν Lemo αν θελεις να παίξεις με επισκευάσιμο. Αλλιώς έναν Delta η έναν MAS20. :)

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 23:28 »
Ότι είπε και ο φίλος stepeha, iStick 30W και Lemo ή Lemo Drop αν θες κάτι πιο μικρό σε μέγεθος, (5ml χωρητικότητας ο πρώτος, 2.7ml ο δεύτερος)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 23:35 »
παιδια η γυναικα ενα μηνα εχει στον ατμο και της λετε επισκευασιμους ?  θελετε να παρει τα βουνα .... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

περα της πλακας... Ακομα ενα στικακι το 30αρι αυτη την φορα αλλα και ενα delta ατμο

ας κλεισει μερικους μηνες ακομα και δει οτι μπορει να στριψει αντισταση (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ  :tongue_smilie: ) και βλεπει και κανει :yes:

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 23:45 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!


Αισίως τον κλείσαμε τον μήνα άνευ τσιγάρου (τίποτα,nada,nothing κανένα κ.τ) και όλα πάνε good  ;)
Λοιπόν θα ήθελα να πάρω και ένα 2ο σετάκι να μου βρισκέται έναν άτμο για μια άλλη γεύση ίσως (λέμε τώρα) και μια μπαταρία...το αρχικό σετ είναι μίνι Ναυτίλος και istick και κάνενα παράπονο δεν έχω  :thumpup:


Πολλά έχω δει πολλά μου αρέσουν (κάποια ακριβά πχ Provari αλλά δεν καθότι ακριβό) οπότε για ακούω προτάσεις για κάτι καλό και αξιόπιστο!


Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :)

2 βασικές πληροφορίες, για να μπορεσει κάποιος να σου προτεινει πιο σωστά:

1) Ενδιαφερεσαι να ''μπλέξεις'' με κανονικό μοντ + επισκευάσιμο, θες να έχεις αλλη μια VV μπαταρία + εργοστασιακό για εναλλαγή ή κάποιο άλλο συνδυασμό;
2) Μέχρι πόσα σκεπτεσαι να διαθέσεις;

Χωρις αυτές τις απαντήσεις, οι προτάσεις θα ειναι πααααρα πολλές όπως είπε κι ο Έρωτας.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 23:46 »
Αν θελει να παίξει Κώστα γιατί οχι; Και φτηνός σχετικα είναι και ετοιμες αντιστάσεις έχει που μόνο βίδωμα θέλουν. Εγώ της τον πρότεινα γιατί έχει ήδη εργοστασιακό, έκανε την αρχή της, έχει την καβάτζα της και δεν προκειται να ξεμείνει. :)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 00:16 »
παιδια η γυναικα ενα μηνα εχει στον ατμο και της λετε επισκευασιμους ?  θελετε να παρει τα βουνα .... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

περα της πλακας... Ακομα ενα στικακι το 30αρι αυτη την φορα αλλα και ενα delta ατμο

ας κλεισει μερικους μηνες ακομα και δει οτι μπορει να στριψει αντισταση (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ  :tongue_smilie: ) και βλεπει και κανει :yes:

Κωστα η κοπελα εχει ηδη ενα προβατο πριν καν αρχισει το ατμισμα ;D

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 00:18 »
θα ήθελα πάλι κάτι σε VV όσον αφορά την μπαταρία...τώρα για τον άτμο δεν ξέρω,είδα ότι βγήκαν στην φάση και οι sub που είναι 2 σε 1 (εργοστασιακοί /επισκευάσιμοι)...υπολογίζω να δώσω max 100€
η αλήθεια είναι ότι δεν το κατέχω το σπόρ του επισκευάσιμου,δύσκολο δεν θα είναι,έχω δει και κάποια βίντεο απλά επειδή το κατάστημα διαθέτει ηλεκτρολόγο πρόχειρο,δεν θα έχω θέμα στην αρχή πιστεύω :p
Το νέο istick η αλήθεια είναι το γλυκοκοιτάζω απλά επειδή έχω ήδη ένα έλεγα μήπως πάω σε κάτι άλλο για να μην βαριόμαστε!!!

(αχχχχ αυτό το provari,πόσο ωραίο είναι και διαβάζω πολλά καλά αλλά και τα 200+ είναι ένα θέμα..απλά το συζητώ για να μου φύγει ο καημός) :p


@Athan όχι καλέ,μόνο κάτι ελεύθερα που βόσκουν εδω γύρω που μένω χαχαχαχαχ...

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 00:23 »
250 θες να πεις :D ,κοιτα εχουν βγει πολλα μινι κουτακια τελευταια,για το μονο που εχουμε ιδεα σιγουρα ειναι το istick το 30αρι (το εχω προσωπικα),για τα αλλα εκτος του ενως που ακουγονται πολλα περι αναφλεξεων κ μπλα μπλα,για τα αλλα δεν εχω γνωμη,ωστοσο αφου σου εκατσε το 20αρι γιατι να μη παρεις κατι που το ξερεις ηδη κ εχουν φτιαξει κ τα κουσουρια της προηγουμενης εκδοσης κ σε μεγαλητερα βατ που μπορεις να βαλεις κ εναν σαμπ ατμο πανω.

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 00:34 »
είπα να το γλυκάνω λίγο εξ'ού και το 200αρι  ;)
μια χαρά το λες,δεν αντιλέγω και μάλλον προς τα εκεί θα πάω...γιατί διάβαζα και για το cloupor (αλλά δεν μας τα λέει καλά) απλά σκεφτόμουν μήπως είναι καλύτερα να αλλάζω εγω τις μπαταρίες,από την άλλη πάλι παίζει να με έχει πιάσει ο ενθουσιασμός μου,νεα gadget βλέπεις και ίσως το παρακάνω,ότι και να πείτε δίκιο θα έχετε  :-[


Σε άτμο sub atlantis ή kanger?σε mini πάντως ότι και να πάρω,γιατί βλέπω ότι ο Ναυτίλος είναι υπεραρκετός!

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 00:39 »
Να τους κανεις τι αυτους τους ατμο?Ο ενας ειναι ασυμφορος ως προς τις αντιστασεις (για τα υγρα δε το συζηταμε,ρουφανε ασχημα) ο αλλος ειναι κ επισκευασιμος,κ εχουν μια τρυπα αερα σαν αυτη του οζοντος,εχεις καλα πνευμονια?Με τον δευτερο κανεις πνευμονικες.Απο την αλλη κατα την δικη μου γνωμη δεν χερεσαι ατμισμα με αυτους τους ατμο,πεφτεις κ σε νικοτινη (μη πω μηδενικη γιατι σκοτωνουν).Απο την αλλη αν θες να μπεις στον κοσμο των επισκευασιμων παμε σε αλλα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 00:41 »
Νομιζω πως και οι 2 που ανέφερες θα σε απογοητευσουν γιατι μεχρι κι εγώ επαθα σοκ με το ποσο αερατη τζουρα εχουν, και το ποσα πολλα βατ θελουν. Αυτοι στην κυριολεξια θελουν να ρουφας αέρα όπως απο αναπνευστηρα... Δες κατι πιο "προσγειωμένο"... :)

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 01:10 »
ok παιδιά...δύτης δεν έχω κάνει οπότε μάλλον δεν θα τα πάω καλά σε τέτοιες τζούρες ήδη και κάνα 2 φορές έχω τραβήξει κάτι ξεγυρισμένες και τα είδα όλα ...επιπλέον είμαι  ακόμη σε 12αρα νικοτίνη και  δεν σκοπεύω να κατεβάσω προς το παρόν,θα αφήσω να περάσει κάνας μήνας ακόμη!
οπότε εκτός από Ναυτίλο,τι άλλο κοιτάζω με ρύθμιση τζούρας και σε mini μέγεθος?ιδέες παίρνω και μετά θα τα ψάξω για να δω τα υπέρ/κατά του καθένα :)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 01:17 »
To provari θα σας στεναχωρήσω αλλά ανεβαίνει ... στα 285 + :D
Στα υπόλοιπα θα συμφωνήσω απολυτα με τους συνατμιστες ...
Το δίλημμά σου ισως θα έπρεπε να είναι, άλλος ενας καλος εργοστασιακος ή περνάς σε εύκολο επισκευασιμο.? ( subohm θα αφηνα για το μελοντικο νημα για την αγορα 3ου ατμο  :)) :))_

Αν αποφασίσεις επισκευασιμο ένας kayfun lite + ή ενας lemo θα ήθελα σήμερα να ήταν η δικη μου δεύτερη αγορα  ....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110674 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515342 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801636 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40995 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet