vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

315 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, treloneritis, mathimatikos1966, lagoudakis, tibolaso, manoslykos

Twitter

Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #360 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 23:50 »
Χαιρετώ!

Κάτοχος SX Mini Q και TFV8 και κοιτάω σε ένα πιο διακριτικό και πιο τσιγαρίσιο σετάκι.

Για ατμοποιητή έχω καταλήξει στον Nautilus X, για μοντάκι όμως ακόμα ψάχνομαι, και μιας και έχω καιρό να ασχοληθώ δεν ξέρω προς τα που να κοιτάξω.

Θέλω κάτι διακριτικό και όμορφο, κατά προτίμηση με δική του μπαταρία, χωρίς πολλά βατ. Το Pico δεν με τρελλαίνει και τόσο, δεν το απορρίπτω βέβαια, αλλά προς το παρόν κοιτάω προς το Target Mini, αν και θα ήθελα και καμιά άλλη πρόταση  :respect:

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #361 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 00:04 »
αυτο που εχεις στην φωτογραφια σου φιλε το sx mini ml δεν ειναι?

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #362 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 00:37 »
To M, από όταν το είχα! Όλο λέω να την αλλάξω και όλο το αναβάλλω  ;D

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #363 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 01:41 »
Καλο ειναι ρε συ..απλα σε καταλαβαινω..αυτο το τριπ του να βρω κατι ανωτερο/καλυτερο ειτε σημαινει πιο ομορφο ειτε σε αποδοση ειναι ατελειωτο..
Νομιζω οτι κατι καλυτερο απο το sx qclass..δεν θα βρεις σε θεμα πλακετας...εκτος απο αντιστοιχες εταρειες που εχουν καποια αναλογα μοντελα..οποτε γιατι να μπεις στην διαδικασια....αποψη μου παντα..αν θες κατι μικροτερο σε κατανοω/ ομως δεν εχω αποψη..
εγω εχω 2 provari p3 και 2 sx..το ml class k qclass σαν το δικο σου κ χρησιμοποιω κυριως αυτο λογω μπαταριας..κραταει 2μερες φουλ..οποτε κατεληξα κ δεν ψαχνομαι..τα δε p3δεν τα χρησιμοποιω καν εκτος σπιτιου..και λογω περιορισμου βατ κ λογω μεγεθους..

καλος τσιγαρισιος ατμο ειναι ο pico αλλα ξεφευγουμε οικονομικα..

Αποσυνδεδεμένος godspeed

  • **
  • 319
  • Φύλο: Άντρας
  • Nicotine-Alcohol Addict! *_*
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #364 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 19:04 »
Γεια χαρα παιδες ! εχω το kangerthech μινι το παλιο.

τα πιο πολλα χαρατκηριστικα του μου αρεσουν , αλλα θα ηθελα κατι πιο μικρο κ ομορφο.... εχετε να προτεινετε κατι?


ενοοειται τα δυνατα του σημεια ειναι η καταναλωση κ γευση , για μενα...



Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #365 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 06:20 »
Καλο ειναι ρε συ..απλα σε καταλαβαινω..αυτο το τριπ του να βρω κατι ανωτερο/καλυτερο ειτε σημαινει πιο ομορφο ειτε σε αποδοση ειναι ατελειωτο..
Νομιζω οτι κατι καλυτερο απο το sx qclass..δεν θα βρεις σε θεμα πλακετας...εκτος απο αντιστοιχες εταρειες που εχουν καποια αναλογα μοντελα..οποτε γιατι να μπεις στην διαδικασια....αποψη μου παντα..αν θες κατι μικροτερο σε κατανοω/ ομως δεν εχω αποψη..
εγω εχω 2 provari p3 και 2 sx..το ml class k qclass σαν το δικο σου κ χρησιμοποιω κυριως αυτο λογω μπαταριας..κραταει 2μερες φουλ..οποτε κατεληξα κ δεν ψαχνομαι..τα δε p3δεν τα χρησιμοποιω καν εκτος σπιτιου..και λογω περιορισμου βατ κ λογω μεγεθους..

καλος τσιγαρισιος ατμο ειναι ο pico αλλα ξεφευγουμε οικονομικα..

Αυτό είναι το θέμα, δεν θέλω κάτι καλύτερο ή ανώτερο, απλά κάτι διαφορετικό ;) Κυρίως επειδή για τον Ναυτίλο Χ το SX Q θα είναι overkill αλλά και πιο γενικά θα ήθελα κάτι πιο μικρό και διακριτικό.

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #366 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 14:41 »
Nαι..καταλαβα τι εννοεις.
εγω παντως που μην φανταστεις οτι παιζω τρελα βατ γενικα εγω βολευτει με το Q..ασχετως αν ειναι μεγαλο..το οτι παιζω στα 20-25βατ καθιστα την μπαταρια αθανατη..
καλη ανευρεση φιλε μου..και καλη απολαυση..

Αποσυνδεδεμένος don

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #367 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 18:48 »
Καλησπέρα στην κοινότητα και από μένα.

Ελπίζω να γράφω την απορία μου σε κατάλληλο θέμα, αν όχι συγνώμη, απλά είμαι νέος.
  :))

Λοιπόν, ατμίζω κάτι παραπάνω από έναν χρόνο με το γνωστό kit του iStick pico με τον Mello III mini.
Είμαι ευχαριστημένος απ' τον εν λόγω συνδυασμό, σκέφτομαι όμως τελευταία την αγορά κάποιου καινούργιου kit.

Μου φαίνονται δελεαστικοί οι RDA ατμοποιητές, κυρίως λόγω της καλύτερης γεύσης που προσφέρουν σύμφωνα με πολλούς, αλλά δεν ξέρω αν είναι κατάλληλοι για εμένα.
Συγκεκριμένα να πω ότι έχω ψάξει τη διαδικασία αλλαγής αντίστασης, βαμβακιού και υγρού και είμαι οκ με αυτά, αλλά “φοβάμαι” τα watts.

Ατμίζω 2άρα νικοτίνη, με το μεγαλύτερο δυνατό airflow του mello III για γεμάτη πνευμονική τζούρα, με αντίσταση 0.3 στα 27-30 watts.
Με λίγη διαδικτυακή έρευνα που έκανα όμως για RDAs (όπως ο dead rabbit), βρήκα πως επειδή σε τέτοιους μπάινουν αντιστάσεις με χοντρό σύρμα (μερικές φορές και 2 μαζί), πρέπει να τους χρησιμοποιείς τουλάχιστον στα 40 με 50 watts για να θερμαίνονται επαρκώς.
Εγώ απ' την άλλη μια φορά ανέβασα στα 40 τα watts στον melo και ένιωσα το κεφάλι μου βαρύ.  :dontknow:

Πως και που μου προτείνετε να κινηθώ; Παρανόησα κάτι; Να πάω σε κάποιον rda ή να μείνω σε κάποιον clearomizer τύπου melo III; 

Ευχαριστώ!  :D

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #368 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 19:12 »
Καθαρά προσωπική άποψη...
Μείνε όπως είσαι, αφού δηλώνεις ευχαριστημένος.

Εκτός κι αν υπάρχει κάποια μελέτη που αποδεικνύει πως αυτό που σκέφτεσαι να κάνεις είναι το ίδιο επικίνδυνο με αυτό που κάνεις ήδη.

Δεν είναι παιχνίδι...

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #369 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 19:41 »
Αν θες να αλλάξεις ατμοποιητή ... πήγαινε πρώτα σε κάποιο RTA, αν όχι, σε κάποιο RDTA και κατεμε μετά θα δοκιμάσεις και RDA . 

Αποσυνδεδεμένος don

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #370 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 20:19 »
Αν θες να αλλάξεις ατμοποιητή ... πήγαινε πρώτα σε κάποιο RTA, αν όχι, σε κάποιο RDTA και κατεμε μετά θα δοκιμάσεις και RDA .
Ξέρω τη διαφορά μεταξύ rta και rda, τι θα κερδίσω εγώ όμως (όσον αφορά τον προβληματισμό μου);
Οι rta παίζουν σε λιγότερα watts πχ;

Καθαρά προσωπική άποψη...
Μείνε όπως είσαι, αφού δηλώνεις ευχαριστημένος.

Εκτός κι αν υπάρχει κάποια μελέτη που αποδεικνύει πως αυτό που σκέφτεσαι να κάνεις είναι το ίδιο επικίνδυνο με αυτό που κάνεις ήδη.

Δεν είναι παιχνίδι...
Κακό είναι να ρωτάω και να δοκιμάζω νέα πράγματα;  ???
Και όσον αφορά το δεύτερο σκέλος του μηνύματος σου, τι ακριβώς σκέφτομαι να κάνω και πρέπει να το ψάξω καλύτερα; Να αγοράσω νέο ατμοποιητή; :tongue_smilie:
Γιατί όσον αφορά τα watts, νομίζω πως είναι σαφές ότι έγραψα το μήνυμα επειδή δε θέλω να υπερβώ τα 30, σε διαφορετική περίπτωση θα είχα αγοράσει ήδη rda.
Και αν το έβλεπα σαν παιχνίδι, θα έμενα στο κάπνισμα ή θα ανέβαζα αβέρτα τα watts αδιαφορώντας για τον πονοκέφαλο πχ που μου προκαλούν.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #371 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 20:43 »
Και πάλι προσωπική άποψη...

Επιπλέον Watt = ρίσκο
Πιο χοντρό σύρμα = ρίσκο
Επιπλέον βαμβάκι = ρίσκο
Μεγαλύτερο "μπουρί" = ρίσκο
Από εκεί και πέρα, μεγάλο παιδί είσαι φαντάζομαι, κάνεις όπως νομίζεις.

Κι αν θέλεις νέες εμπειρίες, συνιστώ ταξιδάκι αναψυχής. Κλάσεις ανώτερο από RD(t)A.


Υ.Γ. Χιλιάδες κόσμου έκοψαν το τσιγάρο χωρίς να μάθουν ποτέ τι είναι το RDA

Αποσυνδεδεμένος don

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #372 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 21:00 »
θα μπορούσες να παραθέσεις πηγές για όσα λες και όχι να πετάς γενικώς και αορίστως σχόλια.
επίσης δεν ξέρω αν χωράει "προσωπική άποψη" όταν κατηγορείς κάτι για το αν είναι βλαβερό ή όχι, εκτός και αν είναι υποκειμενικό το τι βλάπτει τον ανθρώπινο οργανισμό και δεν το χω καταλάβει εγώ ακόμα.

τώρα όσον αφορά τις 2 τελευταίες γραμμές, τι να πω; ωραίο χιούμορ(; )

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #373 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 21:12 »
Πηγή είναι η κοινή λογική. Εσύ έχεις πηγές για το αντίθετο;

Εκτός κι αν υπάρχει κάποια μελέτη που αποδεικνύει πως αυτό που σκέφτεσαι να κάνεις είναι το ίδιο επικίνδυνο με αυτό που κάνεις ήδη.
Αν ρωτούσες ξερά "ποιόν RDA να αγοράσω;" δεν θα απαντούσα καν, γιατί ούτε ξέρω, ούτε με ενδιαφέρει.
Δεν ρώτησες αυτό όμως

Λοιπόν, ατμίζω κάτι παραπάνω από έναν χρόνο με το γνωστό kit του iStick pico με τον Mello III mini.
Είμαι ευχαριστημένος απ' τον εν λόγω συνδυασμό, σκέφτομαι όμως τελευταία την αγορά κάποιου καινούργιου kit.

Μου φαίνονται δελεαστικοί οι RDA ατμοποιητές

Πως και που μου προτείνετε να κινηθώ; Παρανόησα κάτι; Να πάω σε κάποιον rda ή να μείνω σε κάποιον clearomizer τύπου melo III;
και σου απάντησα αναλόγως.
Αν δεν σου αρέσει η απάντηση και πάλι σε κάλυψα

Από εκεί και πέρα, μεγάλο παιδί είσαι φαντάζομαι, κάνεις όπως νομίζεις.
ΟΚ τώρα; 

καλή συνέχεια  :bye:

Αποσυνδεδεμένος bandit650

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά 2ου ατμοποιητή και μπαταρίας,προτάσεις!
« Απάντηση #374 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 21:47 »
τι ειναι αυτο το rda? οεο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160047 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110829 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303336 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530894 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet