vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 6 χρήστες
sakissalonika, gfilip, teo77, Jorge, Milarepa, Tazz

Twitter

Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο

Αποσυνδεδεμένος Zero

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα Όνειρα της Νεφέλης
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 11:13 »
χτυπα κ ενα maxx blend η haselnut στο κουτακι με τις γευσεις κ εισαι ετοιμος

κ 100 μλ βαλε γιατι δεν λεει να περιμενεις ενα μηνα για 50..

απο ιταλια ειναι τα υγρα,λογικα θα ερθουν γρηγορα

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 12:20 »
Υπολόγιζε 7 μέρες να τα ετοιμάσουν και άλλες τόσες να σου έρθουν.

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 14:26 »
Φιλε μου νομιζω και εγω οτι τα 18mg ειναι μια πολυ καλη αρχη, τελεταια δοκιμασα αυτο : http://www.ivape.eu/hlektroniko-tsigaro/alter-ego-dual-coils-kits.html
σαν ατμοποιητη και το κτυπημα που δινει ειναι απιστευτο στο προτεινω.
Καλη αρχη :)

Αποσυνδεδεμένος Zero

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα Όνειρα της Νεφέλης
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 15:39 »
μαλλον πρεπει να ξαναψαχτω για τσιγαρο γιατι ανακαλυψα οτι υπαρχει ego-t type b με επαναγεμιζομενα φυσιγγια των 2 ml

σαν αυτο πχ
http://www.myfreedomsmokes.com/products/eGo-Generic-Stanless-Steel-1000Mah-Starter-Kit-Cylinder-Type-B-%28No-Warranty%29.html
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 17:58 από Zero »

Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 17:43 »
η f.a. κανει 20 μερες να στο ετοιμασει συνηθως κ 5 να ερθει,1 μηνα εκανε  2 φορες που πηρα απο αυτους..

οσο για το type b,απλα αλλαζεις ατμοποιητη(κ τανκ),οταν σου χαλασουν οι απλοι του πακετου κ εισαι οκ

Αποσυνδεδεμένος Zero

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα Όνειρα της Νεφέλης
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 22:40 »
τελικα πηγα σε κινεζια EGO-W
http://www.vaporhawk.com/100820,auction_id,auction_details

και ατμοποιητες καβατζα
http://www.vaporhawk.com/100413,auction_id,auction_details

υγρα flavour art

...Heaven Juice - USP E juice
Heaven Juice pack: 100 ml - Medium 18 mg , Heaven Juice type: Traditional , Select your flavor: Maxx-Blend ultimate 2%   

...Heaven Juice - USP E juice
Heaven Juice pack: 100 ml - Light 9 mg , Heaven Juice type: Traditional , Select your flavor: Hazelnut 2%


σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες και την βοηθεια σας


Αποσυνδεδεμένος gtsagas

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 21:41 »
παιδια  sory για αυτο , αλλα επειδη δεν ξερω πως ανοιγει νεο topic

ρωταω το εξης το natura ego-t  δεν το βρισκω πουθενα εδω μεσα.  ειναι τοσο χαλια ?

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 22:14 »
παιδια  sory για αυτο , αλλα επειδη δεν ξερω πως ανοιγει νεο topic

ρωταω το εξης το natura ego-t  δεν το βρισκω πουθενα εδω μεσα.  ειναι τοσο χαλια ?

Απ'οσο γνωριζω ολα ειναι πανω κατω ιδια... :thumpup:
Μαμα China......ο νονος αλλαζει..... ;)

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 09:37 »
Παιδια και εγω την ιδια απορια εχω.
Πριν δυο χρονια ειχα ξεκινησει με το nPro της Njoy το οποιο δεν ειχε ωραια γευση αλλα δεν εβγαζε πολυ ατμο.Με κρατησε λιγο καιρο μετα αρχισα παλι τσιγαρο.

Σκεφτομαι παλι να αρχισω και ειμαι αναμεσα στο nobacco Hybrid και στο Alter eGo-T .Αληθεια το κουμπι τελικα βολευει ή ειναι καλυτερα χωρις κουμπακι?
Αυτο που με ενδιαφερει ειναι πανω απο ολα η ποιοτητα κατασκευης και η γευση, ανεξαρτητα με την τιμη και να μην εχω διαρροες και μπερδεματα .
Οποιαδηποτε προταση δεκτη .(μονο απο ελλαδα θα αγορασω οτι αγορασω οχι απο εξωτερικο και το χρειαζομαι αμεσα τωρα που το πηρα αποφαση).
Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 09:50 »
Παιδια και εγω την ιδια απορια εχω.
Πριν δυο χρονια ειχα ξεκινησει με το nPro της Njoy το οποιο δεν ειχε ωραια γευση αλλα δεν εβγαζε πολυ ατμο.Με κρατησε λιγο καιρο μετα αρχισα παλι τσιγαρο.

Σκεφτομαι παλι να αρχισω και ειμαι αναμεσα στο nobacco Hybrid και στο Alter eGo-T .Αληθεια το κουμπι τελικα βολευει ή ειναι καλυτερα χωρις κουμπακι?
Αυτο που με ενδιαφερει ειναι πανω απο ολα η ποιοτητα κατασκευης και η γευση, ανεξαρτητα με την τιμη και να μην εχω διαρροες και μπερδεματα .
Οποιαδηποτε προταση δεκτη .(μονο απο ελλαδα θα αγορασω οτι αγορασω οχι απο εξωτερικο και το χρειαζομαι αμεσα τωρα που το πηρα αποφαση).
Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Κανένα Η.Τ δεν είναι Plug and play. Όλα, έχουν τα προβλήματά τους, τα θετικά τους και τα αρνητικά τους.
Το Hybrid, έχουν αναφέρει κάποιοι, πρόβλημα με τις αυτόματες μπαταρίες και άλλοι για τους carto που αρκετοί δεν έχουν την διάρκεια και απόδοση που πρέπει.
Οι Ego-t πάλι, έχουν άλλα προβλήματα. Εκεί ίσως πρέπει να μπλέξεις με αλλαγές φιτιλιού κλπ.

Η άποψή μου είναι να πάρεις δύο μπαταρίες EGO-T με φορτιστή και σπείρωμα 510 (ώστε να κουμπώνει επάνω η μεγάλη πλειοψηφία atomizer/cartomizer) και μετά να πάρεις από 2 τεμάχια από 2-3 μοντέλα ώστε να δοκιμάσεις και να καταλήξεις τι σου αρέσει.
Π.χ 2 Ego-t, 2 Dual Coil cartomizer, 2 Hybrid-e ή Echo όπως ονομάζονται σε άλλο κατάστημα(αλλά προσοχή να είναι με 510 σπείρωμα) κλπ.


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 10:55 »
Κανένα Η.Τ δεν είναι Plug and play. Όλα, έχουν τα προβλήματά τους, τα θετικά τους και τα αρνητικά τους.
Το Hybrid, έχουν αναφέρει κάποιοι, πρόβλημα με τις αυτόματες μπαταρίες και άλλοι για τους carto που αρκετοί δεν έχουν την διάρκεια και απόδοση που πρέπει.
Οι Ego-t πάλι, έχουν άλλα προβλήματα. Εκεί ίσως πρέπει να μπλέξεις με αλλαγές φιτιλιού κλπ.

Η άποψή μου είναι να πάρεις δύο μπαταρίες EGO-T με φορτιστή και σπείρωμα 510 (ώστε να κουμπώνει επάνω η μεγάλη πλειοψηφία atomizer/cartomizer) και μετά να πάρεις από 2 τεμάχια από 2-3 μοντέλα ώστε να δοκιμάσεις και να καταλήξεις τι σου αρέσει.
Π.χ 2 Ego-t, 2 Dual Coil cartomizer, 2 Hybrid-e ή Echo όπως ονομάζονται σε άλλο κατάστημα(αλλά προσοχή να είναι με 510 σπείρωμα) κλπ.

Aν αποφασίσεις τελικά να πάρεις Hybrid, καλύτερα να μην πάρεις το στάρτερ κιτ, αλλά φτιάξε μονος σου το πακέτο με 2 μπαταρίες 1100mah, αντάπτορα για να φορτίζει ο φορτιστής usb σε ρεύμα, φορτιστή usb και 1 σετ 5 κάρτο του mini & more. Η διάρκεια ζωής των μανίσιων κάρτο του είναι λαχείο και προσωπικά δεν με τρελαίνει η απόδοσή τους. Aλλιώς, ακολούθα τις υποδείξεις του parpen. Οτι κι αν λέμε εμείς από εδώ, εσύ μόνος σου τελικά θα κάνεις δοκιμές και θα καταλήξεις κάπου. Και έχε υπόψην σου ότι όπως λέει κι ο parpen, τα η.τ. δεν είναι plug & play. Προς το plug & pray κλίνουν...

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 13:15 »
Αποφασισα να παρω μετα απο καποια videos Που ειδα και απο ενα φιλο που ηδη το εχει το hybrid.
Τωρα το μονο που μενει ειναι να υπαρξει διαθεσημοτητα γιατι λογω απεργιας δεν εχει η εταιρια να μου στειλει.
Οποτε προς το παρον συνεχιζω το τσιγαρο..................(Φρικη πανω που το πηρα αποφαση πεσαμε στις απεργιες).
Να ειστε καλα για τις πληροφοριες και θα επανελθω με εντυπωσεις!
Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 13:18 »
Και εγω προτεινω αυτο που λεει ο parpen να κανεις μονο σου το σετακι....
Με την μπαταρια του hybrid δεν νομιζω να μεινεις ικανοποιημενος
διοτι επειδη ειναι αυτοματη και επειδη εχει αλλο σπειρωμα και οχι
510 που ειναι πλεον το δημοφιλες για να δοκιμασεις διαφορους ατμοποιητες!!!

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 13:21 »
Εγώ θεωρώ ότι το ego-t είναι το σετ του αρχάριου. Βάζεις υγρό στο τεποζιτάκι και έφυγες... διαρροές μόνο μετά από εβδομάδες λόγω θνησιμότητας atomizer.
Αρκεί να είναι από κάποια εταιρεία που προσέχει τις προμήθειές της.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 13:54 »
Εγώ θεωρώ ότι το ego-t είναι το σετ του αρχάριου. Βάζεις υγρό στο τεποζιτάκι και έφυγες... διαρροές μόνο μετά από εβδομάδες λόγω θνησιμότητας atomizer.
Αρκεί να είναι από κάποια εταιρεία που προσέχει τις προμήθειές της.


 :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135792 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084230 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34948 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476529 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos