vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

225 επισκέπτες, 7 χρήστες
treloneritis, dkostas, ZoeM, Aoratix, aragiannis, I.P, Jorge

Twitter

Aspire K1 BVC

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #195 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 15:42 »
Turok όταν λες clearomizer  εννοείς τους απλούς bcc σαν τον evod ή τους πιο παλιούς ακόμα σαν τον ce4; Γιατί εκεί θα σπας το κεφάλι σου με τις διαρροές και το υγρό στο στόμα.
Τους αδικείς νομίζω τους bvc. Ίσως έχεις πέσει σε ελλατωματικές κεφαλές. Κατά τη γνώμη μου βγάζουν υπέροχη γεύση για τα λεφτά τους, καλή απόδοση και όσο για την αντοχή, αυτό εξαρτάται κι από τα υγρά. Τον τελευταίο καιρό τα υγρά έγιναν τόσο σύνθετα που διαβάζω πως κάποιοι αλλάζουν αντίσταση σε επισκευάσιμο ακόμα και στα 7-8 ml. Και με τις παλιές κεφαλές, το ίδιο συχνά θα άλλαζες.
Γιατί δεν δοκιμάζεις μερικές μέρες να ατμίσεις σκέτη βάση να δεις πόσο αντέχουν; Έτσι θα ξέρεις αν φταίνε πράγματι οι κεφαλές ή τα υγρά

Η εμπειρια μου ειναι ο Κ1 και πριν ο Τ3 με απλες ego μπαταριες. Δεν εχω βαση παιρνω ετοιμα υγρα οτι πιο φτηνο βρω. Ο Τ3 κραταγε με ενα dry burn πανω απο τρεις βδομαδες, εγω τον αλλαζα στους 3 για λογους υγιεινης. (Με τα ιδια υγρα) Επισης το πρωτο καιρο ειχα την αισθηση οτι ο Τ3 ειχε πιο δυνατο χτυπημα. Α δεν  ειχε διαρροες ας ειναι 3 ετων ατμοποιητες. Τωρα δεν κυκλοφορουνε αυτοι σκεφτομαι να παρω τον Τ3s που ειναι η εξελιξη.

Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #196 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 13:17 »
Χαιρετω.Πολυ ''αερατη'' η τζουρα απ τον Κ1 η μου φαινεται? Να βουλωσω καμια τρυπα καλυτερα?

Αποσυνδεδεμένος delta

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #197 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 00:13 »
alexiou :Λοιπόν μια που κ εμένα ο k1 μου ήταν πολύ αεράτος για το γούστο μου ,βούλωσα την μια τρύπα ,και από τότε , τον θεωρώ καλύτερο και από τον ναυτίλο που έχω ,που έχει κ ρύθμιση αέρα

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #198 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 01:47 »
Αυτο το εχω σκεφτει και γω να βουλωσω τρυπα, αλλα δεν το εχω κανει. Μετα απο λιγο τη συνηθιζεις την αερατη.

Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #199 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 12:47 »
Σήμερα, έφυγα από το σπίτι και ξέχασα το μοντάκι μου. Ευτυχώς είχα στην τσάντα μου εφεδρικό iStick, αλλά δεν είχα ατμοποιητή. Οδηγούσα σκεπτόμενος ότι θα έπρεπε να περάσω όλη μέρα χωρίς άτμισμα, την περίπτωση να αγοράσω τίποτα τσίχλες για να την παλέψω και διάφορα τέτοια, μέχρι που θυμήθηκα ότι με μια μικρή παράκαμψη για τη δουλειά, περνούσα από μια vapeland.

Πήρα έναν Κ1 λοιπόν κι έναν αντάπτορα ego/510.

Η γεύση του, άνετα συγκρίνεται με του ναυτίλου. Άνετα. Και το 1,5 ml χωρητικότητα σε σχέση με τα 2,0 του μίνι δεν είναι τόσο τραγική διαφορά.

Όντως, έχει λίγο πιο αεράτη τζούρα από τον μίνι, αλλά συνηθίζεται.

Εν ολίγοις, νομίζω ότι είναι ένας αξιοπρεπέστατος ατμοποιητής ο οποίος μπορεί να καλύψει τις ανάγκες ενός αρχάριου (δεν θεωρώ τον εαυτό μου ιδιαίτερα προχωρημένο). Το μόνο για το οποίο δεν έχω άποψη, είναι για το πόσο κρατάνε οι κεφαλές, σε σχέση με τον ναυτίλο.

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #200 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 22:49 »
Ανθεκτικότατες οι BVC κεφαλές. Μην τις φοβάσαι. Πολλές φορές αντέχουν και πάνω από τα 30μλ

Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #201 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 15:33 »
Τελικα δε βουλωσα τρυπα στον Κ1.Αλλαξα αντισταση.Ειχα ΒDC 1.8.

Thν αντικατεστησα με DVC 1.8, και η τζουρα εσφιξε αισθητα.
Εχω την εντυπωση πως τωρα παιρνω καλυτερη γευση.

Κι αυτο γιατι η εισροη ατμου,  ειναι πιο αργη.

Οψομεθα..


 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2015, 15:53 από Alexiou »

Αποσυνδεδεμένος akalokat

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #202 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 00:13 »
μα αυτό είναι το ατου των bvc σε σχέση με τις bdc η τεράστια διαφορά στην γεύση αλλά και στην διάρκεια των κεφαλών. Δοκίμασε και τις 1.6 bvc πάνε πολύ καλά και αυτές.

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #203 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 22:18 »
παιδια παραθετω τροπο για καθαρισμο bvc με τεσσερις τρυπες στα 1,8. Το δοκιμασα και δουλευουν σε μενα σαν καινουργιες. οχι dry burn - 3 μερες μεσα στο οινοπνευμα 95 βαθμών σε ενα μικρο μπουκαλακι που κλεινει με καπακι. για οικονομια μπορειτε να βαλετε λιγο νερο για να εχει ικανοποιητικη ποσοτητα που θα καλυπτει τα coils εντελως. παρτε καλυτερα εναν ουροσυλεκτη. 3/4 οινοπν - 1/4 νερο. κατα καιρους ανακινηστε δυνατα τον ουροσυλεκτη για καλυτερο καθαρισμα. πριν βαλετε μεσα τα coils, ξεπλυντε τα και φυσυξτε τα με πολυ ζεστο νερό. 3 μερες τα βγαζετε και τα αφηνετε να στεγνωσουν πληρως ή ακομα βοηθατε με ενα καλοριφερ ή πιστολακι. οταν ολοκληρ. η διαδικασια θα ειναι σαν καινουργια. θα εχουνε καθαρισει. εμενα τουλαχιστον ετσι γινανε. παρτε λιγες τζουρες και ξεφυσηστε χωρις να κατεβασετε τον ατμο να φυγει η μυρωδια του οινοπν. και ειναι ετοιμα σαν καινουργια.

το παραπανω αποτελει δικη μου παραλλαγη τροπου που βρηκα στο νετ.

Αποσυνδεδεμένος Shaolin Monk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Ego-T, Gamucci v2
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #204 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 03:30 »
Μόνιμα έχω μαζί μου δυο Κ1. Έναν στα 1.6 Ω πάνω σε ενα istick mini με ανοιγμένες αρκετα τις εισόδους αέρα (έπεσε τρυπανάκι) για ακόμα πιο αεράτες τζούρες και έναν με μία 1.8 για πιο σφιχτες. Είτε για στιγμές που δεν ορώ άλλο τις πνευμονικές απο τα 'τούμπανα", είτε γιατι είμαι σε μέρος που θέλω να είμαι διακριτικός με κάποια μικρή συσκευη. Απόλυτα ικανοποιημένος σε απόδοση και γευση. Και με χαμηλή τιμή αγοράς.

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #205 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 20:20 »
Παιδια για την περιπτωση που επιχειρησω ανακατασκευη τι θα χρειαστω? (σε διαστάσεις εννοώ) για τα 1,6 Ω?

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #206 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 14:54 »
Αγόραα το kbox 70w. Εχω τον κ1. Τον δουλευω ΜΟΝΟ με τη ρυθμιση wattage ποτέ με TC, σωστά??

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #207 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 15:30 »
Ναι . παίζεις Μόνο βατ στις αντιστασεις bvc & bdc



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

και για την επισκευή των αντιστάσεων κανθαλ 0.25mm(30AWG)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2016, 15:38 από e-Zatmisi »

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #208 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 15:36 »
ρε παιδια τον πηρα για εφεδρικό και εμεινα ικανοποιημενος πολυ απο τη γευση κ το ντουμανι, (ανταγωνιζεται για μενα κ τον ναυτιλο μινι σε αυτα τα δυο), τον χρησιμοποιω σε μοντακι joeytech eVic basic, αλλα εχω δει ενα ΜΕΓΑΛΟ αρνητικο κ δεν ξερω αν ειναι σε μενα μονο η' γενικά. Με την εργοστασιακή του αντισταση στα 1.6 εχει πολυ μεγαλη καταναλωση! πολυ μεγαλη σε σχεση με τον μινι. τον κ1 τον δουλευω 8.5 -9.5 watt. συμβαινει κ σε εσας?

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #209 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 15:44 »
Μάλλον σου άρεσε η απόδοσή του και το υγρό που ατμίζεις και ξέφυγες λιγουλάκι... Πλάκα κάνω :tongue_smilie:. Η αλήθεια είναι και μικρούλης 1,5 μλ χωράει. Σε σχέση με τις BDC σίγουρα τρώει λίγο υγρό παραπάνω γιατί θέλουν τα βατ τους οι ΒVC

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135747 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084201 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34922 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 95 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114664 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271145 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos