vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

5 μέρες ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 14, 2011, 21:27 »
Παράθεση
Η ψυχολογική παγίδα είναι η συνάρτηση αυτής της αίσθησης με αναμνήσεις από την εφηβεία και τα νιάτα μας...
Δεν ξέρω πόσοι με καταλαβαίνουν και αν γίνομαι κατανοητός...
Τώρα διάβασα το μονόλογο σου και θα ήθελα να σου πω ότι χαίρομαι που είμαστε συνάδελφοι! Είσαι απόλυτα κατανοητός.
Gabriel, έπιασες το ζουμί, με  αυτή τη φράση συμπυκνώνεις πολλά. Ελπίζω να μου επιτρέψεις να σε ερμηνεύσω...
Έρχονται στο σχολείο απόφοιτοι παλαιών ετών που γνωρίζω την περίοδο της εφηβείας τους. Η σημερινή τους συμπεριφορά είναι ο καθρέπτης της. Στην πραγματικότητα είμαστε όλοι έφηβοι, άλλοι πιό ώριμοι άλλοι λιγότερο, με καθυστερημένη εφηβεία, Έφηβοι που, κυρίως απο φόβο, δεν τα δοκίμασαν όλα και μερικοί που δεν δοκίμασαν σχεδόν τίποτα.
Ο φόβος είναι άμυνα και είναι παιδαγωγικός μέχρι ένα σημείο
Ο φόβος παράλληλα  είναι αναστολή και εχθρός της προόδου. Αν φοβόμασταν όλοι, τώρα θα ζούσαμε ακόμα στις σπηλιές!
Ο φόβος είναι άμυνα , αλλά μέχρι ποιό σημείο ? Εδω είναι που ο καθένας μας έχει το δικό του μέτρο, εδώ  ο εκπαιδευτικός , ο πατέρας, η μάνα (αυτή λιγότερο , γιατί ασχολείται περισσότερο με τα πρακτικά και εγκόσμια  :laugh1: ) βρίσκει το σημείο 0 και το δείχνει (πάντα πλάγια).
Ως έφηβοι  μερικοί απο μας δοκιμάσαμε πολλά, άλλα καλά και άλλα χέστα κι άστα  ( ούτε να τα σκέφτομαι δεν θέλω  :laugh1: ). Τα καλά τα βλέπουμε , πόσα σκατά κολλήσαμε ? Πόσα σκατά κολλάνε σήμερα οι έφηβοι ?
Η αλήθεια είναι ότι κολλήσαμε μερικά, αν και κατά την άποψη μου καλώς τα δοκιμάσαμε, εντούτοις δεν είχαμε τις άμυνες ή τους κατάλληλους μέντορες για να τα απωθήσουμε. Όπως πχ το κολοτσίγαρο.
Απο την άλλη αν φοβηθείς ως έφηβος και δεν δοκιμάσεις, δεν ζεις, δεν έχεις εφηβικές προσλαμβάνουσες ισχυρές να σε στηρίξουν στην ώριμη ζωή σου, δεν ήπιες, δεν κάπνισες , δεν γ@#&σες, δεν έφυγες απο το σπίτι σου, δεν έννοιωσες τη δόνηση μιας ισχυρής ομάδας, δεν εργάστηκες, δεν τεμπέλιασες , δεν δημιούργησες την εφηβική μπούρδα σου. Οκ, μπορεί να ήσουν καλός μαθητής αλλά ... είσαι μονίμως σε έλλειμα στην ώριμη ζωή σου, καθυστερημένος έφηβος.

 


Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 14, 2011, 21:42 »
τι φιλοσοφική διάθεση είναι αυτή ρε παιδιά;; :thumpup:

υποκλίνομαι :respect:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 14, 2011, 21:48 »
τι φιλοσοφική διάθεση είναι αυτή ρε παιδιά;; :thumpup:

υποκλίνομαι :respect:
m.a.x , μην ειρωνεύεσαι  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 14, 2011, 21:54 »
με παρεξήγησες  :nope:.
ίσα ίσα που συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενά σας και πάνω κάτω με τον ίδιο τρόπο αντιμετωπίζω και γω κάποια πράγματα,έστω κι αν η κουβέντα ξεκινάει έχοντας ως αφορμή το τσιγάρο(ηλεκτρονικό ή μη).

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 14, 2011, 22:01 »
εννοείται οτι δεν σε παρεξήγησα max πως άλλωστε θα παρεξηγούσα έναν συνατμιστή με τέτοιο avatar και τέτοιo ατμιστικό ιστορικό στο forum ? γι αυτό έβαλα και τα ... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 14, 2011, 22:27 »
o Sigmund θα είχε σίγουρα μια αιτιολόγηση για κάθε φιλοσοφική μας ανησυχία  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 23, 2011, 22:13 »
Τώρα διάβασα το μονόλογο σου και θα ήθελα να σου πω ότι χαίρομαι που είμαστε συνάδελφοι! Είσαι απόλυτα κατανοητός.
Gabriel, έπιασες το ζουμί, με  αυτή τη φράση συμπυκνώνεις πολλά. Ελπίζω να μου επιτρέψεις να σε ερμηνεύσω...
Έρχονται στο σχολείο απόφοιτοι παλαιών ετών που γνωρίζω την περίοδο της εφηβείας τους. Η σημερινή τους συμπεριφορά είναι ο καθρέπτης της. Στην πραγματικότητα είμαστε όλοι έφηβοι, άλλοι πιό ώριμοι άλλοι λιγότερο, με καθυστερημένη εφηβεία, Έφηβοι που, κυρίως απο φόβο, δεν τα δοκίμασαν όλα και μερικοί που δεν δοκίμασαν σχεδόν τίποτα.
Ο φόβος είναι άμυνα και είναι παιδαγωγικός μέχρι ένα σημείο
Ο φόβος παράλληλα  είναι αναστολή και εχθρός της προόδου. Αν φοβόμασταν όλοι, τώρα θα ζούσαμε ακόμα στις σπηλιές!
Ο φόβος είναι άμυνα , αλλά μέχρι ποιό σημείο ? Εδω είναι που ο καθένας μας έχει το δικό του μέτρο, εδώ  ο εκπαιδευτικός , ο πατέρας, η μάνα (αυτή λιγότερο , γιατί ασχολείται περισσότερο με τα πρακτικά και εγκόσμια  :laugh1: ) βρίσκει το σημείο 0 και το δείχνει (πάντα πλάγια).
Ως έφηβοι  μερικοί απο μας δοκιμάσαμε πολλά, άλλα καλά και άλλα χέστα κι άστα  ( ούτε να τα σκέφτομαι δεν θέλω  :laugh1: ). Τα καλά τα βλέπουμε , πόσα σκατά κολλήσαμε ? Πόσα σκατά κολλάνε σήμερα οι έφηβοι ?
Η αλήθεια είναι ότι κολλήσαμε μερικά, αν και κατά την άποψη μου καλώς τα δοκιμάσαμε, εντούτοις δεν είχαμε τις άμυνες ή τους κατάλληλους μέντορες για να τα απωθήσουμε. Όπως πχ το κολοτσίγαρο.
Απο την άλλη αν φοβηθείς ως έφηβος και δεν δοκιμάσεις, δεν ζεις, δεν έχεις εφηβικές προσλαμβάνουσες ισχυρές να σε στηρίξουν στην ώριμη ζωή σου, δεν ήπιες, δεν κάπνισες , δεν γ@#&σες, δεν έφυγες απο το σπίτι σου, δεν έννοιωσες τη δόνηση μιας ισχυρής ομάδας, δεν εργάστηκες, δεν τεμπέλιασες , δεν δημιούργησες την εφηβική μπούρδα σου. Οκ, μπορεί να ήσουν καλός μαθητής αλλά ... είσαι μονίμως σε έλλειμα στην ώριμη ζωή σου, καθυστερημένος έφηβος.

Έτσι είναι αγαπητέ...
Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που συμμερίστηκαν τον συλλογισμό μου...
Abet η ερμηνεία σου εμπεριέχει σαφώς την νοηματοδότησή μου και αν θέλαμε να το επεκτείνουμε  θα μπορούσαμε να επικεντρωθούμε στην έννοια της οσμής που από μόνη της έχει ΄΄μνήμη΄΄...
Δεν σας έχει τύχει μία μυρωδιά να σας ξυπνήσει μνήμες αγαπημένες παιδικές; να σας θυμίσει πράγματα τόσο αθώα και τόσο περασμένα;
Εμένα ας πούμε η μυρωδιά από καμένο χωράφι μου φέρνει τόσο γλυκές αναμνήσεις και μία γλυκιά μελαγχολία του καιρού που ήμουνα παιδάκι ανέμελο και αθώο...
Αλάνες με φιλαράκια και ατελείωτο παιχνίδι, βόλτες μακρινές με ποδήλατα, περιπέτειες και συγκινήσεις με με τα κολητάρια... τότε που γυρνούσαμε κομμάτια από το πολύ παιχνίδι και μας έπαιρνε ο ύπνος στον καναπέ και σε λίγο αισθανόμασταν την κουβέρτα που μας σκέπαζε ,για να μη κρυώσουμε, με το φιλί της μητέρας στον κρόταφο...σαν να σου λέει ΄΄ζήσε εσύ όλη την υπέροχη παιδικότητά σου κι εγώ είμαι εδώ για τα υπόλοιπα...΄΄ υπέροχες αναμνήσεις που όταν σου έρχονται, σου φαίνονται τόσο μακρινές , σαν να είναι μίας προηγούμενης ζωής αναστενάζεις με νοσταλγία και θυμάσαι...
Πώς γίνεται αυτό; προφανώς ο εγκέφαλος έχει την τάση να συγκρατεί εν είδει μνήμης  ο,τι αισθανόμαστε ανά πάσα στιγμή και να το αναμοχλεύει υπό τις ανάλογες προϋποθέσεις - αφορμές...
Κάπως έτσι δυστυχώς λειτούργησε και η παγίδα του τσιγάρου για μένα...
Είτε όταν έκανα ένα μετά από αρκετό καιρό είτε όταν μύρισα τον καπνό...
Αμέσως ο εγκέφαλος το συνέδεσε με έναν 17 αρι και  το πρώτο κρυφό του τσιγάρο...
Την αίσθηση αυτή της ελευθερίας που γέμισε το είναι μου...η μεγάλη μου επανάσταση
Με φιλαράκια που μαζεύονταν κρυφά να καπνίσουν...
Με την εφηβεία ολόκληρη που τόσο γλυκιά φαντάζει πλέον στην μακροπρόθεσμη μνήμη μου...
Γκόμενες, φίλοι, γυμνάσιο - Λύκειο...εφηβικές αγωνίες...τότε που η ζωή φαινόταν τόσο μεγάλη και τόσο όμορφη που δεν μπορούσαμε καν να την εκτιμήσουμε σωστά...

Αλλά είπαμε πρόκειται για παγίδα που σε περιμένει καμουφλαρισμένη καλά...και πρέπει να προσέχουμε ιδιαιτέρως...
Εγώ προσωπικά δεν το κάνω για μένα αλλά για τον γιο μου...
Του το χρωστάω να έχει τον πατέρα δίπλα του γερό και οχι άρρωστο...
Άντε πολλά είπα πάλι...  :)

Καλά ατμίσματα σε όλους μας...   ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2011, 22:52 από Gabriel74 »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 17:22 »
Εδώ και 5 ημέρες λοιπόν δεν καπνίζω αλλά ατμίζω όπως λέει και το banner...
Εντυπώσεις...
Λογικό είναι να μην νοιώθω καμία αλλαγή από τώρα στην φυσική μου κατάσταση άλλωστε είναι πολύ μικρό το διάστημα...
Εκεί που νοιώθω την μεγάλη αλλαγή είναι ο ψυχολογικός τομέας...
Δεν φανταζόμουν ποτέ οτι θα παρατούσα τόσο απαξιωτικά το ΚΤ και δεν θα με ένοιαζε σχεδόν καθόλου...
Και λέω σχεδόν διότι αν πω οτι δεν κάπνισα καθόλου αυτές τις μέρες θα πω ψέμματα...
Προσέξτε όμως...
Από τα 45 τουλάχιστον ΚΤ την ημέρα έπεσα στα 3-4 (το πολύ) και αυτά επειδή υπάρχουν τσιγάρα στο σπίτι (της γυναίκας μου)...
Για όλα αυτά ευθύνεται αυτό το ΄΄διαολeμένο΄΄ eGo το οποίο σου αναπληρώνει σε όλα τα σημεία το ΚΤ και με το παραπάνω...
Εύλογα θα ρωτήσει κανείς: ε τότε ρε φίλε γιατί τριγυρίζεις και τα ΚΤ;
Διότι πολύ απλά κάποιες φορές δεν προλαβαίνεις να  επεξεργαστείς κατάλληλα κάποια θέματα όπως αυτό του αναπτήρα και του κρατήματος...
Βέβαια τις περισσότερες φορές μία καλή τζούρα από το eGo διώχνει κάθε εμμονή...
Και κάτι άλλο που με διαολίζει κάποιες φορές είναι η αίσθηση  -γεύση-μυρωδιά του πρώτου τσιγάρου όπως το πρωτοκάναμε όλοι κάποτε και πλέον την αισθάνεται κάποιος πολύ έντονα αν έχει να καπνίσει 2-3 μέρες...
Η ψυχολογική παγίδα είναι η συνάρτηση αυτής της αίσθησης με αναμνήσεις από την εφηβεία και τα νιάτα μας...
Δεν ξέρω πόσοι με καταλαβαίνουν και αν γίνομαι κατανοητός...
Πώς το επεξεργάστηκα εγώ στο μυαλό μου για να αποσοβήσω ακόμη και αυτή την τόσο ύπουλη παγίδα;
Σκέφτομαι τον γιο μου και μου έρχεται στο μυαλό η εικόνα ενός ανθρώπου ριμαγμένου και άρρωστου που δεν μπορεί καν να χαρεί το μεγάλωμα του παιδιού του διότι τον έχει ριμάξει το κωλοτσίγαρο...
Ετσι ξεπέρασα και αυτη την καλά στημένη παγίδα του μυαλού που πολλές φορές δημιουργεί προβλήματα και πισωγυρίσματα σε όσους το κόβουν...
Κατά τα άλλα γουστάρω τρελά να προσπερνάω το περίπτερο γεμάτος υπερηφάνεια ή να πηγαίνω να αγοράσω τσιγάρα για την γυναίκα μου και να της πηγαίνω το πακέτο κλειστό στο σπίτι...
Είναι τόσο τονωτικό για την αυτοπεποίθηση αυτό...
Ανακαλύπτεις νέες δυνατότητες του εαυτού σου και νέο ελεύθερο χρόνο που με το τσιγάρο δεν είχες...
Ποσα τσιγάρα δεν ανάβαμε όλοι από συνήθεια και μόνο και απλά το καπνίζαμε μέχρι τέλους για να μην το πετάξουμε τζαμπα;
Ε τώρα βγάζεις από το τσεπάκι σου το eGo και τραβάς 2-3 καλές τζούρες και άντε γεια...
Εχει μεγάλη πλάκα στην δουλειά που μου λενε οι συνάδελφοι ΄΄το πες και το κανες΄΄ και να τους φυσάω σχεδόν τον διπλάσιο καπνό απο οτι βγαζει το δικο τους βρωμοτσιγαρο, απολαμβάνοντάς το ...
Σκέφτομαι τα τιγγαριμσένα τασάκια μέσα στην βρώμα και την δυσωδία που γλυτώνω και ανασάνω με ανακούφιση...
Οι μαθητές μου προφανώς κάτι έχουν ψηλιαστεί αφού δεν βρωμοκοπανε πλεον τα ρουχα μου καθώς σκύβω διπλα στα ταλαιπωρα που τα υπέβαλλα στην μποχα, και μου λένε ΄΄κυριε δεν καπνίζετε άλλο΄΄;
Πλεον ο γιος μου δεν αποστρεφει το προσωπο του οταν παω να τον φιλησω...ναι υπηρχε κι αυτο διοτι πολυ απλά βρωποκοπουσε το στομα μου...και ειναι τοσο ασχημο να συμβαινει με το παιδι σου......
Εν κατακλείδι η ζωη απο τετοιες ανατροπες αλλάζει ευχαριστα και ολοι εχουμε ανάγκη τετοιες ωραιες αλλαγες...
Τωρα σχετικα με τις τυχουσες παρενεργειες που διαβαζω απο την γλυκολη κοκ η αποψη μου ειναι οτι και ο αερας που αναπνεουμε εχει παρενεργειες και βλαβερες ουσιες σε μεγαλο βαθμο...
Παντου υπαρχουν και παντα...
Η συγκριση ομως του ΚΤ με τις ουσιες που ατμιζονται στο ΗΤ καθως και ο συμψηφισμός που επιχειρείται απο όλους τους διεθνεις οργανισμους ειναι πραγματικά για γέλια...
Αυτοί που επέβαλαν επισήμως μία νόσο για να πουλήσουν οι 3 φαρμακευτικές εταιρείες εμβόλια εκατομμυρίων  ευρώ... και να χεστουν στο τάληρο μέσα σε μία νύχτα...αυτοί που στις αποστολες φαρμακων στον τριτο κόσμο στέλνουν φαρμακα και εμβολια υπο δοκιμη απλά για να διεξαγουν τα πειραματα σε ανθρώπινους οργανισμούς ΄΄καθαρίζοντας΄΄ παιδάκια και αθωους ανθρωπους...αυτοί που αν ενδιαφερονταν για την υγεια μας θα επρεπε να ξεβρακωσουν για τα καλα την γελοία προπαγανδα των καπνοβιομηχανιών που την βγάλαν καθαρή με την επίφαση της ΄΄προειδοποίησης΄΄ στα πακέτα (λες και αν πεις στον ναρκωμανή οτι αυτο που σουταρει βαζει σε κινδυνο την ζωη του ή στον αλκοολικο οτι θα παθει κιρρωση του ηπατος θα τους αποτρεψει...)
είναι αυτοί που προφανώς δεν μπορούν να δεχτουν την μειωση της κατανάλωσης τσιγαρων και τους ανθρώπους να ξεφευγουν τοσο ευκολα απο την παγιδα που τοσο καλα έχει στηθει γυρω απο το τσιγαρο ( βλ ψυχολογικοι παραγοντες, ενστικτο θηλασμού κοκ)...
Πηγαίνετε σε ένα ψυχιατρείο και θα καταλάβετε πολύ καλά ποιό ακριβώς ένστικτο έχουν εκμεταλλευτεί ή δείτε ένα βρέφος με τον αντίχειρα στο στόμα που αντικαθιστά στις στρεσσογόνες καταστασεις την ηρεμία του μητρικού μαστού...
 Την ψάχνω ακομη φυσικα με γευσεις και αρωματα και θα το τελειοποιήσω όσον αφορά και στον τομέα της απόλαυσης...
Τωρα ατμιζω latakia low, μηλο non, βανιλια low και εχω και μια βανιλια medium που δεν μου κανει αισθηση καθολου...καθώς και σοκολάτα.
Εχω διαβασει αρκετα εδω μεσα για τα halo freedom...
Αν θέλει καποιος μου λεει απο που τα προμηθευομαστε (εσωτερικο ή εξωτερικο) και καποιο λινκ καταστηματος με τις επιλογες για να τα δουμε και επισης αν στελνουν αντικαταβολη...
Να στε καλά ολοι...
ποποοοο Γαυριλο τι μου θιμισες αδελφε μουυυυ τελικα ξεχναμε ευκολα  :idiot1: θημιθικα την δευτερη μερα που βγικα για καφε με τα ego στο χερι (τα ειχα παρει και τα δυο  :idiot1:) ποσο παραξενα ενιοσα φιλε που δεν ειχα μαζι μου τσιγαρα και αναπτιρα ... ενας κομπος στον λεμο εσφιξα τα ego στην χουφτα και ξεκινισα  :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 17:34 »
Παράθεση
ποποοοο Γαυριλο τι μου θιμισες αδελφε μουυυυ τελικα ξεχναμε ευκολα  :idiot1: θημιθικα την δευτερη μερα που βγικα για καφε με τα ego στο χερι (τα ειχα παρει και τα δυο  :idiot1:) ποσο παραξενα ενιοσα φιλε που δεν ειχα μαζι μου τσιγαρα και αναπτιρα ... ενας κομπος στον λεμο εσφιξα τα ego στην χουφτα και ξεκινισα  :-\ :-\

Μπράβο Μιχάλη...
Ειλικρινά υπέροχη η εκφορά και η περιγραφή σου... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kontras

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 18:05 »
φίλε μου καταπληκτική η περιγραφή σου, νομίζω ότι μας εκφράζει όλους! Μεγάλη ιστορία να μην κουβαλάμε καπνό, φιλτράκια, χαρτάκια, αναπτήρα, τελείωσαν τα χαρτάκια φτουρεφούστημου ρε μωρό μήπως έχεις κανένα στην τσάντα σου κλπ...
Συν το γεγονός ότι μπαίνεις όπου θες και κανείς δεν σου λέει τίποτα :)
Πολύ ωραία πράματα!!!

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 18:10 »
φίλε μου καταπληκτική η περιγραφή σου, νομίζω ότι μας εκφράζει όλους! Μεγάλη ιστορία να μην κουβαλάμε καπνό, φιλτράκια, χαρτάκια, αναπτήρα, τελείωσαν τα χαρτάκια φτουρεφούστημου ρε μωρό μήπως έχεις κανένα στην τσάντα σου κλπ...
Συν το γεγονός ότι μπαίνεις όπου θες και κανείς δεν σου λέει τίποτα :)
Πολύ ωραία πράματα!!!

Αντι για ολα αυτα κουβαλαμε υγρα,μπαταριες,κανα ατμο μην παθει τιποτα αυτος που εχουμε.Και παλι φτουυυυ ρε μωρο μηπως εχεις καμια μπαταρια στην τσαντα σου;
Τα καλα ειναι στην υγεια,στο οτι δεν βρωμας,δεν ενοχλεις κανεναν,δεν παιζει να καψεις τιποτα κτλ.

Αποσυνδεδεμένος kontras

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 18:14 »
μπορεί, αλλά είναι πιό "γκατζετίστικη" ερώτηση  :))

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:40 »
Gabriel και Αbet ...απλά ...

 :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος paitos

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 09:08 »
Ωραιο κειμενο!  :thumpup:

 Αν και μολις στη δευτερη μερα με τους νεους φιλους μου   :)) τα παμε πολυ καλα  :thumpup:
Μολις ηρθα στη δουλεια απο συνηθεια ανοιξα το συρταρι που εχω μεσα χαρτακια και φιλτρακια.... χαμογελασα και το εκλεισα βγαζοντας το hybrid απο την τσεπη και τραβηξα μια γερη τζουρα.

Η αρχη ενος κεφαλαιου στη ζωη μου ή μηπως διαλλειμα για διαφημισεις  :D ειναι νωρις ακομα για να σας απαντησω....


Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 09:09 »
Αρχή αρχή! Μην μασας!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110650 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159869 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515335 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303275 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530800 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801632 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40993 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet