vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

5 μέρες ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 09:38 »
Όντως πολύ ωραίο κείμενο..! :)

Έκλεισα 3 εβδομάδες χωρίς Κάππα-Ταφ και ενώ σήμερα κουβαλάω πολλά περισσότερα από ένα πακέτο τσιγάρα και ένα αναπτήρα, υπάρχουν πάμπολες στιγμές που κοιτάζω το Ego-T στο χέρι μου και το ευγνωμονώ γι'αυτό που μου έδωσε.. σίγουρα υπάρχουν και στιγμές, πολύ λίγες όμως που φέρνω στο μυαλό και το Κάππα-Ταφ, σε καμμία των περιπτώσεων όμως δεν θέλω να το ξαναβάλω στο στόμα, τουλάχιστον μέχρι σήμερα. Ξέρω τον εαυτό μου και γνωρίζω πόσο θα με χαλάσει η στιγμή που θα το ανάψω, αν ποτέ το ανάψω στο μέλλον, πράγμα που ακόμα ψάχνω να βρω αν κρέμεται από ένα χοντρό σχοινί ή απλά από μια λεπτή κλωστή.. χοντρό σχοινί γιατί αισθάνομαι ότι δεν το θέλω πια στη ζωή μου, έχω κάτι που με καλύπτει απόλυτα. Αλλά και μια λεπτή κλωστή γιατί ίσως αύριο μεθαύριο απλά βαρεθώ τα διαδικαστικά του Ήτα-Καππα.. το τρίτο σενάριο, αυτό του κοψίματος δηλαδή δεν το βλέπω καθόλου στο σύντομο προσεχές μέλλον πάντως. Για μακρυά ποιος ξέρει..

Αυτή τη στιγμή αναρρωτιέμαι γιατί αυτός ο παραλογισμός από μεριά μου, είμαι χαρούμενος, έχω ένα τρομερό εργαλείο δίπλα στην οθόνη μου, είμαι ακόμα όπως αισθάνθηκα απ'την πρώτη κιόλας στιγμή, πριν από 3 εβδομάδες.

Άλλος άνθρωπος..! :)

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 11:32 »
Φοβερό κείμενο!!! Είναι νομίζω ακριβώς αυτά που σκεφτόμαστε όλοι μας πάνω κάτω. Εγώ ευτυχώς το κ.τ. το έκοψα με σχετική ευκολία, μόνο οι 2 πρώτες μέρες ήταν κάπως. Και μου έκανε τεράστια εντύπωση, διότι δεν πίστευα πως θα το έκοβα ποτέ. Τώρα αηδιάζω και μόνο στη μυρωδιά (δεν το δείχνω φυσικά, γιατί αν κάποιος καταλαβαίνει τους καπνιστές είμαστε εμείς)! Πάντως πλέον το βλέπω σαν χόμπυ, μ'αρέσει να ασχολούμαι με τα υγρά, τις μπαταρίες, να με κοιτάνε περίεργα όταν αλλάζω ατμο ή υγρό!!   ;D Ένας τύπος μου είχε πει ότι "δεν είναι το ίδιο με την αίσθηση του να στρίβεις" αλλά ειλικρινά δε μου λείπει καθόλου, ίσα ίσα που γουστάρω χίλιες φορές αυτό και νιώθω πολύ τυχερή που το έμαθα και το ξεκίνησα. Τέρμα το τσιγάρο στο κρύο ή στο τζάκι, τέρμα η βρώμα!! Τώρα θέλουν να κάθονται όλοι δίπλα μου για να τους μυρίζει η καραμέλα του Tribeca -μουαχαχα!!!  :tongue_smilie:  ;)

Αποσυνδεδεμένος paitos

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 09:18 »
Πεμπτη μερα και για μενα σημερα και δεν εχω κανει ουτε ενα κ.τ. Εχω τον καπνο με τα χαρτοφιλτρακια διπλα στο κουτι του hybrid και τα κοιταζω καθε βραδυ που γεμιζω/φορτιζω. Απο την αρχη ειπα οτι οποτε ζοριστω θα το αναψω, αρκετη πιεση υπαρχει γενικα και δεν θελω να ζορισω τον ευατο μου, αλλα οποτε και (νομιζα) οτι χρειαζομουνα κ.τ. απλα τραβαγα 2-3 γερες τζουρες και τελος.
 Δεν το περιμενα οτι θα μου εβγαινε τοσο απλα μετα απο 17 χρονια, ισως φταιει οτι ειμαι γενικα γκατζετακιας ( η μηχανη μου εχει αξεσουαρ μεγαλυτερης αξιας απο την ιδια  ;D  )
ισως παλι να φταιει οτι ηθελα καιρο να το κοψω και ειχε ωριμασει η ιδεα στο μυαλο μου, δεν ξερω.... Αλλα ΑΤΜΙΖΩ και γουσταρω.
Τα καφε που καθομαστε δεν τα επιλεγω πλεον με την προυποθεση του κτ  :thumpup:
 
 
Σκεψεις που απλα ηθελα να μοιραστω με το φορουμ που με βοηθησε αρκετα!
 
 Ευχαριστω!!  :bye:

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 10:02 »

Τα καφε που καθομαστε δεν τα επιλεγω πλεον με την προυποθεση του κτ  :thumpup:


 :thumpup: Σωστός!!

Αποσυνδεδεμένος Xenos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • 28η Οκτωβρίου είπα ΟΧΙ στο τσιγάρο..
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 19:53 »
Γειά χαρά σε όλους.

Θέλω να γράψω εδώ την κατάσταση μου μετά απο 3 μέρες ατμίσματος και 23 χρόνια καπνίσματος.
Να πω κατ αρχην πως οι πρώτες ώρες ατμίσματος ήταν ελαφρώς εφιαλτικές.Ολα μου έφταιγαν και πρώτα απ όλα η γεύση.Εχω 2 γεύσεις η μία ειναι η Maxx-Blend με 18gr νικοτίνης και μια  άλλη της Nobacco ft...κάπως έτσι.
Μου έφταιγε ακόμα και ο συγχρονισμός πατήματος κουμπιού με ρούφηγμα..
Ολα αυτά όμως για λίγο..
Λίγες ώρες μετά ανακαλύπτω πως δεν έχω ανάγκη να καπνίσω κ.τ και μόλις δοκίμασα κι ένα μπορώ να πώ πως αηδίασα.. :o

Οσο περνάνε οι ώρες ανακαλύπτω πως ούτε στον καφέ,ούτε μετά το φαγητό,ούτε με το ποτό χρειάζομαι κτ!!
Τρελά πράματα.... ???

Αποσυνδεδεμένος gtgsxr

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 20:00 »


Οσο περνάνε οι ώρες ανακαλύπτω πως ούτε στον καφέ,ούτε μετά το φαγητό,ούτε με το ποτό χρειάζομαι κτ!!
Τρελά πράματα.... ???
[/quote]

το ιδιο σκεφτομουν και εγω.
θα μπορεσω με τον καφε χωρις ΚΤ

ολα καλα παντως

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2527
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 20:01 »
Λιγο προσπαθεια πιστευω αρκει παιδια. Και φυσικα υπομονη  ;)

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 20:58 »
η πλακα ειναι πως ενω για 17 χρονια δεν το σταματησα ουτε για μια μερα,δεν εκανα καμια προσπαθεια με το ητ. απλα δεν ξαναναψα τσιγαρο. ηρθε τοσο φυσικα που δεν το πιστευε κανεις για εμενα! ουτε και εγω δηλαδη!!
δεν ξερω ποσο βλαβερο θα αποδειχτει στο μελλον,αλλα αισθανομαι τρομερα καλυτερα,και μου αρεσει και ως παιχνιδι!

Αποσυνδεδεμένος AlfaPap

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 21:01 »
Υπομονή η πρώτη εβδομάδα είναι δύσκολη , μετά ξεχνάς το τσιγάρο. Αρκεί φυσικά να μην καπνίσεις καθόλου ΕΙΔΙΚΑ το πρώτο διάστημα

Αποσυνδεδεμένος AdeLaiN

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 21:20 »
Τα καφε που καθομαστε δεν τα επιλεγω πλεον με την προυποθεση του κτ  :thumpup:
Ειδικά αυτό είναι μεγάλη υπόθεση ;)
1 μήνα και 2 ημέρες τώρα και δε το πήρα χαμπάρι πως πέρασαν!!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 21:29 »
Αυτό που σε κάνει κυριολεκτικά να τρελλαίνεσαι είναι...

ΠΡΙΝ
ξυπνούσες με βαρύ κεφάλι...
ξυπνούσες με φλέγματα...
κοιμόσουν με βαρύ κεφάλι...
ένοιωθες τύψεις κάθε φορά που άναβες ΚΤ...
οι δικοί σου γκρίνιαζαν...
σε έπιανε άγχος με τις αρρώστειες...

ΤΩΡΑ, ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ  :idiot1:
ξυπνάς σαν πουλάκι...
κοιμάσαι με χαμόγελο...
ατμίζεις περήφανα...
άσπρισαν τα δόντια σου...
οι δικοί σου σου λένε μπράβο...

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ !!!

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 21:41 »
Ειμαι ακριβως μια εβδομαδα ατμιστης μετα απο 20 χρονια γεματα με σχεδον 2 πακετα την ημερα.
Δεν εχω καπνισει ουτε ενα ΚΤ και ουτε προκειται ετσι οπως το νιωθω τωρα.
Την εχω καταβρει με το ΗΤ αν και ο λαιμος μου και τα χειλη μου ειναι αρκετα στεγνα.
Αμα φυγει και αυτο δεν νομιζω να ξαναγυρισω πισω.

Το μονο που με ανησυχει ειναι οτι το εχω πιπιλα ολη μερα και αν τελικα δεν κανει τοσο πολυ ατμισμα....

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 03:32 »
Εδώ και 5 ημέρες λοιπόν δεν καπνίζω αλλά ατμίζω όπως λέει και το banner...
Εντυπώσεις...
Λογικό είναι να μην νοιώθω καμία αλλαγή από τώρα στην φυσική μου κατάσταση άλλωστε είναι πολύ μικρό το διάστημα...
Εκεί που νοιώθω την μεγάλη αλλαγή είναι ο ψυχολογικός τομέας...
Δεν φανταζόμουν ποτέ οτι θα παρατούσα τόσο απαξιωτικά το ΚΤ και δεν θα με ένοιαζε σχεδόν καθόλου...
Και λέω σχεδόν διότι αν πω οτι δεν κάπνισα καθόλου αυτές τις μέρες θα πω ψέμματα...
Προσέξτε όμως...
Από τα 45 τουλάχιστον ΚΤ την ημέρα έπεσα στα 3-4 (το πολύ) και αυτά επειδή υπάρχουν τσιγάρα στο σπίτι (της γυναίκας μου)...
Για όλα αυτά ευθύνεται αυτό το ΄΄διαολeμένο΄΄ eGo το οποίο σου αναπληρώνει σε όλα τα σημεία το ΚΤ και με το παραπάνω...
Εύλογα θα ρωτήσει κανείς: ε τότε ρε φίλε γιατί τριγυρίζεις και τα ΚΤ;
Διότι πολύ απλά κάποιες φορές δεν προλαβαίνεις να  επεξεργαστείς κατάλληλα κάποια θέματα όπως αυτό του αναπτήρα και του κρατήματος...
Βέβαια τις περισσότερες φορές μία καλή τζούρα από το eGo διώχνει κάθε εμμονή...
Και κάτι άλλο που με διαολίζει κάποιες φορές είναι η αίσθηση  -γεύση-μυρωδιά του πρώτου τσιγάρου όπως το πρωτοκάναμε όλοι κάποτε και πλέον την αισθάνεται κάποιος πολύ έντονα αν έχει να καπνίσει 2-3 μέρες...
Η ψυχολογική παγίδα είναι η συνάρτηση αυτής της αίσθησης με αναμνήσεις από την εφηβεία και τα νιάτα μας...
Δεν ξέρω πόσοι με καταλαβαίνουν και αν γίνομαι κατανοητός...
Πώς το επεξεργάστηκα εγώ στο μυαλό μου για να αποσοβήσω ακόμη και αυτή την τόσο ύπουλη παγίδα;
Σκέφτομαι τον γιο μου και μου έρχεται στο μυαλό η εικόνα ενός ανθρώπου ριμαγμένου και άρρωστου που δεν μπορεί καν να χαρεί το μεγάλωμα του παιδιού του διότι τον έχει ριμάξει το κωλοτσίγαρο...
Ετσι ξεπέρασα και αυτη την καλά στημένη παγίδα του μυαλού που πολλές φορές δημιουργεί προβλήματα και πισωγυρίσματα σε όσους το κόβουν...
Κατά τα άλλα γουστάρω τρελά να προσπερνάω το περίπτερο γεμάτος υπερηφάνεια ή να πηγαίνω να αγοράσω τσιγάρα για την γυναίκα μου και να της πηγαίνω το πακέτο κλειστό στο σπίτι...
Είναι τόσο τονωτικό για την αυτοπεποίθηση αυτό...
Ανακαλύπτεις νέες δυνατότητες του εαυτού σου και νέο ελεύθερο χρόνο που με το τσιγάρο δεν είχες...
Ποσα τσιγάρα δεν ανάβαμε όλοι από συνήθεια και μόνο και απλά το καπνίζαμε μέχρι τέλους για να μην το πετάξουμε τζαμπα;
Ε τώρα βγάζεις από το τσεπάκι σου το eGo και τραβάς 2-3 καλές τζούρες και άντε γεια...
Εχει μεγάλη πλάκα στην δουλειά που μου λενε οι συνάδελφοι ΄΄το πες και το κανες΄΄ και να τους φυσάω σχεδόν τον διπλάσιο καπνό απο οτι βγαζει το δικο τους βρωμοτσιγαρο, απολαμβάνοντάς το ...
Σκέφτομαι τα τιγγαριμσένα τασάκια μέσα στην βρώμα και την δυσωδία που γλυτώνω και ανασάνω με ανακούφιση...
Οι μαθητές μου προφανώς κάτι έχουν ψηλιαστεί αφού δεν βρωμοκοπανε πλεον τα ρουχα μου καθώς σκύβω διπλα στα ταλαιπωρα που τα υπέβαλλα στην μποχα, και μου λένε ΄΄κυριε δεν καπνίζετε άλλο΄΄;
Πλεον ο γιος μου δεν αποστρεφει το προσωπο του οταν παω να τον φιλησω...ναι υπηρχε κι αυτο διοτι πολυ απλά βρωποκοπουσε το στομα μου...και ειναι τοσο ασχημο να συμβαινει με το παιδι σου......
Εν κατακλείδι η ζωη απο τετοιες ανατροπες αλλάζει ευχαριστα και ολοι εχουμε ανάγκη τετοιες ωραιες αλλαγες...
Τωρα σχετικα με τις τυχουσες παρενεργειες που διαβαζω απο την γλυκολη κοκ η αποψη μου ειναι οτι και ο αερας που αναπνεουμε εχει παρενεργειες και βλαβερες ουσιες σε μεγαλο βαθμο...
Παντου υπαρχουν και παντα...
Η συγκριση ομως του ΚΤ με τις ουσιες που ατμιζονται στο ΗΤ καθως και ο συμψηφισμός που επιχειρείται απο όλους τους διεθνεις οργανισμους ειναι πραγματικά για γέλια...
Αυτοί που επέβαλαν επισήμως μία νόσο για να πουλήσουν οι 3 φαρμακευτικές εταιρείες εμβόλια εκατομμυρίων  ευρώ... και να χεστουν στο τάληρο μέσα σε μία νύχτα...αυτοί που στις αποστολες φαρμακων στον τριτο κόσμο στέλνουν φαρμακα και εμβολια υπο δοκιμη απλά για να διεξαγουν τα πειραματα σε ανθρώπινους οργανισμούς ΄΄καθαρίζοντας΄΄ παιδάκια και αθωους ανθρωπους...αυτοί που αν ενδιαφερονταν για την υγεια μας θα επρεπε να ξεβρακωσουν για τα καλα την γελοία προπαγανδα των καπνοβιομηχανιών που την βγάλαν καθαρή με την επίφαση της ΄΄προειδοποίησης΄΄ στα πακέτα (λες και αν πεις στον ναρκωμανή οτι αυτο που σουταρει βαζει σε κινδυνο την ζωη του ή στον αλκοολικο οτι θα παθει κιρρωση του ηπατος θα τους αποτρεψει...)
είναι αυτοί που προφανώς δεν μπορούν να δεχτουν την μειωση της κατανάλωσης τσιγαρων και τους ανθρώπους να ξεφευγουν τοσο ευκολα απο την παγιδα που τοσο καλα έχει στηθει γυρω απο το τσιγαρο ( βλ ψυχολογικοι παραγοντες, ενστικτο θηλασμού κοκ)...
Πηγαίνετε σε ένα ψυχιατρείο και θα καταλάβετε πολύ καλά ποιό ακριβώς ένστικτο έχουν εκμεταλλευτεί ή δείτε ένα βρέφος με τον αντίχειρα στο στόμα που αντικαθιστά στις στρεσσογόνες καταστασεις την ηρεμία του μητρικού μαστού...
 Την ψάχνω ακομη φυσικα με γευσεις και αρωματα και θα το τελειοποιήσω όσον αφορά και στον τομέα της απόλαυσης...
Τωρα ατμιζω latakia low, μηλο non, βανιλια low και εχω και μια βανιλια medium που δεν μου κανει αισθηση καθολου...καθώς και σοκολάτα.
Εχω διαβασει αρκετα εδω μεσα για τα halo freedom...
Αν θέλει καποιος μου λεει απο που τα προμηθευομαστε (εσωτερικο ή εξωτερικο) και καποιο λινκ καταστηματος με τις επιλογες για να τα δουμε και επισης αν στελνουν αντικαταβολη...
Να στε καλά ολοι...

νά σαι καλά και εσύ φίλε, με τα λεγόμενά σου με κάλυψες πλήρως...ειδικά εκει που λές για το γιό σου δεν μπορείς να φανταστεις πόσες φορές μου έχει περάσει από το μυαλό αυτή η εικόνα, το να μην μπορέσω να χαρώ τα παιδιά μου....και πάλι μπράβο για την προσπάθειά σου θα μπορουσε να ειναι ο πρόλογος για ένα βιβλίο για όσους θελουν να απεξαρτηθουν απο την κακή αυτή συνηθεια. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Xenos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • 28η Οκτωβρίου είπα ΟΧΙ στο τσιγάρο..
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:56 »
Χαίρομαι που είμαστε τόσοι πολλοί που σχεδόν ταυτόχρονα κόψαμε το κ(#λο)τ.! :D ή μάλλον..παλέυουμε ακόμα.!Να φτιάξουμε τόπικ αλληλοσυμπαράστασης  :))


Το μονο που με ανησυχει ειναι οτι το εχω πιπιλα ολη μερα και αν τελικα δεν κανει τοσο πολυ ατμισμα....

Αυτο ακριβώς έχω πάθει κι εγώ συνατμιστή.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 23:12 »
Χαίρομαι που είμαστε τόσοι πολλοί που σχεδόν ταυτόχρονα κόψαμε το κ(#λο)τ.! :D ή μάλλον..παλέυουμε ακόμα.!Να φτιάξουμε τόπικ αλληλοσυμπαράστασης  :))

Αυτο ακριβώς έχω πάθει κι εγώ συνατμιστή.

Αυτο μονο οι παλαιοτεροι μπορουν να μας το απαντησουν.
Αν δηλαδη υπαρχει και κατι αρνητικο μετα απο υπερβολικο ατμισμα.

Παντως επειδη την εχω καταβρει που εχω κοψει το ΚΤ και ταυτοχρονα αρχισω και απολαμβανω το ατμισμα , ΤΡΕΜΩ στην ιδεα μην βγει καμια ερευνα οτι τελικα κανει κακο.
Θα τρελαθω γιατι εχοντας δοκιμασει τα παντα ωστε να το κοψω και δεν τα καταφερα , ηρθε και εδεσε αυτη η λυση και νιωθω ευτυχισμενος που τελικα εστω και ετσι τα καταφερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110602 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159819 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515311 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530755 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801614 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet