vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 5 χρήστες
akis91, Xameno_Skli, white varadero, Tem, manoslykos

Twitter

5 μέρες ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος giorgos.1979

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 10:17 »
Και για μενα 4η μερα ατμισματος  χωρις κανενα κ.τ.
Οταν το προτοειδα σε συναδελφους στη δουλεια ειπα μεσα μου, "σιγα, βλακεια θα ειναι ...τζαμπα λεφτα". Οταν ειδα ομως οτι οι περισσοτεροι συνεχιζαν και δεν γυρισαν πισω στο κ.τ αρχισα να προβληματιζομαι "βρε λες;  :hmmm: "
Αφου εκανα 1-2 δοκιμες απο το η.τ του φιλου μου το αποφασισα να παρω δικο μου και να το προσπαθησω . Εδω θα ηθελα να ευχαριστησω το φορουμ αφου διαβαζοντας μου εδωσε πολυτιμες πληροφοριες για να κανω την επιλογη μου.
Τελικα δεν θελει και πολυ προσπαθεια , 4 μερες και το κ.τ δε μου λειπει καθολου  :thumpup:. Στα 18 χρονια που καπνιζω πρωτη φορα γινεται αυτο .
Τερμα τα τσιγαρα στο μπαλκονι και το κρυο
Τερμα τα ανοιχτα παραθυρα και το ξεπαγιασμα
Η αναπνοη μου εχει καθαρισει (τα διδυμα το εκτιμουν πολυ)
Τερμα σταχτοδοχεια, βρωμιες κτλ κτλ.   
Τερμα και τελος
 Τωρα πλεον ατμιζω περηφανος μπροστα στη γυναικα μου η οποια ακομα να το πιστεψει οτι δεν εχω καπνισει κ.τ εδω και 4 μερες και στον πατερα μου και στον πεθερο μου που με αποπηραν οταν τους ειπα για το η.τ  :tongue_smilie:
Το ξερω οτι ειναι νωρις ακομα αλλα ειμαι τοσο ευχαριστημενος που δε με βλεπω να ξανακαπνιζω :nope:
Το ποταμι δεν γυριζει πισω  :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 10:26 »
Και για μενα 4η μερα ατμισματος  χωρις κανενα κ.τ.
Οταν το προτοειδα σε συναδελφους στη δουλεια ειπα μεσα μου, "σιγα, βλακεια θα ειναι ...τζαμπα λεφτα". Οταν ειδα ομως οτι οι περισσοτεροι συνεχιζαν και δεν γυρισαν πισω στο κ.τ αρχισα να προβληματιζομαι "βρε λες;  :hmmm: "
Αφου εκανα 1-2 δοκιμες απο το η.τ του φιλου μου το αποφασισα να παρω δικο μου και να το προσπαθησω . Εδω θα ηθελα να ευχαριστησω το φορουμ αφου διαβαζοντας μου εδωσε πολυτιμες πληροφοριες για να κανω την επιλογη μου.
Τελικα δεν θελει και πολυ προσπαθεια , 4 μερες και το κ.τ δε μου λειπει καθολου  :thumpup:. Στα 18 χρονια που καπνιζω πρωτη φορα γινεται αυτο .
Τερμα τα τσιγαρα στο μπαλκονι και το κρυο
Τερμα τα ανοιχτα παραθυρα και το ξεπαγιασμα
Η αναπνοη μου εχει καθαρισει (τα διδυμα το εκτιμουν πολυ)
Τερμα σταχτοδοχεια, βρωμιες κτλ κτλ.   
Τερμα και τελος
 Τωρα πλεον ατμιζω περηφανος μπροστα στη γυναικα μου η οποια ακομα να το πιστεψει οτι δεν εχω καπνισει κ.τ εδω και 4 μερες και στον πατερα μου και στον πεθερο μου που με αποπηραν οταν τους ειπα για το η.τ  :tongue_smilie:
Το ξερω οτι ειναι νωρις ακομα αλλα ειμαι τοσο ευχαριστημενος που δε με βλεπω να ξανακαπνιζω :nope:
Το ποταμι δεν γυριζει πισω  :yes:
Μπραβο σου!!!!!! Μια αποφαση ειναι να το κοψουμε το κτ!!! Συνεχισε ετσι κ θα δεις πολλες καλες αλλαγες σε πολλους τομεις!!!!!!!!!!  :yes: :yes: 

Αποσυνδεδεμένος crimson_skorpio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 15:59 »
Μετα απο 19 χρονια  εξαρτησης  στο κ/τ,εδω και 7 μερες δεν θελω ουτε να το βλεπω!
Απλα δεν το πιστευω!
Δεν ημουν διατεθημενος να σταματησω,απλα ειδα εναν φιλο μου που πηρε  η/τ και ειπα "τι εχω να χασω?τοσα λεφτα εχω σκορπισει σε διαφορες βλακειες,αυτο θα με πειραξει?"
Ελα ντε που με πειραξε...Με το που χτυπησει το ξυπνητηρι το πρωι πεταγομαι αμεσως ενω πρωτα σερνομουνα στην κυριολεξια.Δεν χρειαζομαι ενδοφλεβια καφεϊνης για να συνελθω..Μυριζω πλεον καλυτερα κι απο τον σκυλο μου :idiot1: + οτι αλλαξε και η διαθεση μου προς το καλυτερο.Μεσα σε μια βδομαδα...
Επισης απο χτες εβαλα στο τριπακι και την γυναικα και δειχνει πολυ καλα σημαδια.
Εστω κι απο περιεργεια αξιζει να το δοκιμασει καποιος.
Δεν εχει να χασει τιποτα,εγω παντως δεν γυριζω πισω!!!

Αποσυνδεδεμένος tsarli

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 19:52 »
Μετα απο τρεις εβδομαδες ατμισματος μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι:
1)δεν μπορω να καταλαβω πως καπνιζα 15 χρονια 2 πακετα την ημερα κ.τ.Πλεον ουτε να το μυρισω μπορω ποσο μαλλον να το καπνισω...Εκανα εχθες μια προσπαθεια γιατι τελειωσε η μπαταρια μου και δεν το καταφερα μεχρι το τελος.Μου φαινεται απιστευτο για εμενα που δεν αρχισα το ατμισμα τοσο για λογους υγειας αλλα για οικονομικους λογους.
2)Εχω πραγματικα πολυ μεγαλη βελτιωση στην αναπνοη μου αλλα στην αντοχη μου στο περπατιμα.Δεν λαχανιαζω πλεον στις ανηφορες και νιωθω οτι μπορω να παρω βαθια ανασα χωρις να με ενοχλουνε τα πνευμονια μου.
3)Μαζι με μενα ακολουθησαν στο η.τ. και ο αντρας μου, η αδερφη μου, ο γαμπρος μου, η μανα μου και καποιοι συναδελφοι στη δουλεια.
Νομιζω οτι το η.τ. ειναι το μελλον του κ.τ. γιατι στη περιοχη ολο και περισσοτερα καταστηματα βαζουν υγρα ατμισματος στο εμπορευμα τους.

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 20:48 »
Καλησπέρα σήμερα κλεινω ένα μήνα ατμιστης
Χωρίς να έχω βάλει κτ στο στόμα μου
Δεν μου λείπει καθόλου αν και στη δουλειά μου έχει πολλα ζόρια
Ευχομαι να το συνεχίσω


Υ.Γ Μήπως υπάρχει κανένας αναπτήρας για να αναψω ψησταριά

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 15:18 »
Αναπτήρες και τασάκια πλέον έχουν γίνει μουσειακά είδη...  ;)

Αποσυνδεδεμένος kostas2000

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 15:21 »
μπραβο  παδια ετσι να γινομαστε  ολο κ περισσοτεροι :idiot1: :idiot1: :idiot1: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 21:46 »
Καλησπερα κι απο μενα στην παρεα!  :D

Ατμιζω απο 1η Νοεμβριου και εχω κανει μονο 3 Κ.Τ μεσα σε 6 μερες,
κι αυτα σε φαση που εμεινα απο μπαταρια την 1η μερα και απο υγρο την 2η!
Πρεπει να πω οτι παρολο που δεν εχω παιδια,καταλαβαινω τι λεει ο ΟΡ γιατι
εχω κοπελα που δεν καπνιζει.Τα οφελη σε καθε περιπτωση ειναι απιστευτα
και συμβουλευω οποιον διαβαζει απλα για να δει τι παιζει με το θεμα Η.Τ να
το δοκιμασει.Εστω και ενα starter pack με 40€ αξιζει τα λεφτα του 1000%!
Ν.

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 21:50 »
Από την στιγμή που παίρνεις την νικοτίνη σου και σε συνδυασμό με το κρατάω κάτι στο χέρι/στόμα το οποίο είναι και αρωματικό είναι πολύ πιο εύκολο να σταματήσεις το κ.τ

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #54 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 22:01 »
Μετα απο 19 χρονια  εξαρτησης  στο κ/τ,εδω και 7 μερες δεν θελω ουτε να το βλεπω!
Απλα δεν το πιστευω!
Δεν ημουν διατεθημενος να σταματησω,απλα ειδα εναν φιλο μου που πηρε  η/τ και ειπα "τι εχω να χασω?τοσα λεφτα εχω σκορπισει σε διαφορες βλακειες,αυτο θα με πειραξει?"
Ελα ντε που με πειραξε...Με το που χτυπησει το ξυπνητηρι το πρωι πεταγομαι αμεσως ενω πρωτα σερνομουνα στην κυριολεξια.Δεν χρειαζομαι ενδοφλεβια καφεϊνης για να συνελθω..Μυριζω πλεον καλυτερα κι απο τον σκυλο μου :idiot1: + οτι αλλαξε και η διαθεση μου προς το καλυτερο.Μεσα σε μια βδομαδα...
Επισης απο χτες εβαλα στο τριπακι και την γυναικα και δειχνει πολυ καλα σημαδια.
Εστω κι απο περιεργεια αξιζει να το δοκιμασει καποιος.
Δεν εχει να χασει τιποτα,εγω παντως δεν γυριζω πισω!!!
αυτο ακριβος εχω "παθει" και εγω
συν του οτι δεν κουραζομαι ευκολα
και ευδιαθεσια στο φουλ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ολα αυτα βεβαια απο τις πρωτες μερες
αν και "ατμιζω" ενα μηνα τωρα

Αποσυνδεδεμένος kkokkolis

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Vivimus Vivamus
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #55 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 22:22 »
Σήμερα είναι η 6 ημέρα και έκανα κάπως πίσω. Κάπνισα 5 τσιγάρα καθώς έκανε εγχείρηση ένα αγαπημένο μου πρόσωπο και το ητ με πρόδωσε: άδειασε η μπαταρία, είναι ώρες στον φορτιστή και δεν πρασινίζει το λαμπάκι, πολλές ρουφηξιές δεν είχαν αποτέλεσμα (μάλλον το παράκανα και ο ατμοποιητής δεν μπορούσε να αποδώσει), πήρα 2 νέα υγρά που δεν τα κατάλαβα καθόλου κλπ. Τώρα ατμίζω με το ητ που δεν δούλευε προ ολίγου και όλα είναι κανονικά. Θέμα απειρίας; Βοηθήστε παιδιά, χρειάζομαι ενθάρρυνση. Οι πρώτες 5 ημέρες ήταν τέλειες, κάπνιζα 0-1 τσιγάρα από την 2η ημέρα, μου άρεσαν τα πάντα. Μάλλον το άγχος με αποσυντόνισε. Νόμιζα πως η συσκευή (Nobacco Hybrid) ήταν προβληματική ή χάλασε.
Πόσες ώρες στον φορτιστή; (1100 Α) :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #56 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 22:45 »
Γεια σου kkokkolis :bye:
Εν πρωτης περαστικα στον ασθενη και ταχεια αναρωση ευχομαι :yes:
Ναι,
πρεπει να δεσμευτεις στο μετρο του δυνατου και ανθρωπινου τον πρωτο καιρο που ξεκινας το ατμισμα......
....τωρα σε θεμα καλυψης μπαταριων,
οπως καταλαβες χρειαζεσαι οπωσδηποτε παρακαταθηκη,
οπως επισης και σε ατμοποιητες - υγρα - φορτιστη.
Αν ειναι προβληματικη η μπαταρια οπως περιγραφεις.....επικοινωνια με nobacco,
επιλεγεις τεχνικο τμημα ( το πληκτρο 3 ) και  ειμαι σιγουρος οτι θα εξυπηρετηθεις.
Η καλυψη ειναι δωρεαν και η αποστολη με κουριερ επισης....θα σου τα εξηγησουν ::)
NObacco E-cigarettes
Τίγρητος 6, 162 32
Αθήνα
Τηλ/Fax:   210-762 20 20     

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #57 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 07:57 »
Πόσες ώρες στον φορτιστή; (1100 Α) :confused1:
8 με 9 ωρες περιπου

Μη μασας απλως συνεχισε την προσπαθεια. Μην πολεμας τον εαυτο σου γιατι θα χασεις. Ακολουθησε πιο υπουλη στρατηγικη. Κοροιδεψε τον. ;D
Εγω τις πρωτες 20 ημερες απο 40-45 τσιγαρα εκανα 2. Με τον πρωινο καφε, και το απογευμα με το φαγητο. Σε καποιο ζορι εκανα 5.
Μετα εκοψα αυτο του φαγητου με ελαφρυ οδετερο καπνικο υγρο γιατι η γλωσσα ειχε ξεσυνηθησει το η.τ. απο το φαγητο, και τα βαρια με χτυπαγαν αλυπητα, συν οτι μου χαλαγαν την επιγευση. Μετα απο λιγο μολις "γλυκερινιαζε παλι το στομα ανεβαινα σε πιο βαρια γευση και πολλες φορες σε νικοτινη.
Και μετα και του πρωινου καφε με τον ιδιο τροπο.
Βασικο ειναι, οταν θα περασεις καποιες μερες μονο με η.τ. να μην ξαναβαλης κ.τ. στο στομα σου, ουτε για δοκιμη. Πρεπει ο εγκεφαλος να το ξεχασει τελειως.
Σε εμενα μετα απο 30 μερες περιπου χωρις καθολου κ.τ., σημερα το βραδυ μονο με ενοχλησε λιγο η μυρωδια κ.τ. στο χωρο σαν να καιγεται κατι. Μεχρι σημερα δενννν.
Το επομενο σταδιο μετα απο καποιους μηνες θα ειναι να ατμιζω καμενους ατμοποιητες και ολα τα υγρα που εχουν προτεινει τα παιδια στις χειροτερες γευσεις, για να κοψω και το η.τ. :idiot1: :idiot1: :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2011, 08:12 από cbf_dim »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 10:32 »
@ kkokkolis

Πρωτα απο ολα δεν αγαπαω να με παρεξηγησεις ναι? γιατι  εγω απο δικη μου εμπειρια θα σου πω οτι δεν δεχομαι  καμια δικαιολογια για μπαταρια η δεν ξερω τι μπορει να σου παρουσιαστηκε κ ξερεις γιατι? Γιατι οταν πας στον πολεμο δεν πας διχως οπλα ναι? Κοβουμε το κτ? σωστα? δεν αφηνουμε τιποτα αλλο να μας επιρεασει! Στρατιωτικος νομος? ε? λιγο... ισως γιατι εγω ετσι λειτουργω!! ;D

Ζω σε μια χωρα που μαλλον ειμαι η μοναδικη που ατμιζει?  :o :o Αν "χασω" τις μπαταριες η τα υγρα  η οτι αλλο εχω? δεν μπορω να τα προμηθευτω με τιποτα πριν απο 10 μερες!!! καταλαβαινεις τι εχω περασει εγω κ κτ δεν αγγιξα!!!

Να εχεις το λιγοτερο τρεις μπαταριες παντα κ υγρα κ μερικους ατμοποιητες η cartomizers  ναι? γιατι αν θελεις να νικησεις το κτ μονο ετσι θα τα καταφερεις!!!!
Κανενα γεγονος δεν ειναι ικανο να σε κανει να πας πισω σε μια ασχημη κ επικυνδυνη συνηθεια!! Ομως κ αν εγινε? δεν πειραζει! συνεχισε με ολη σου την δυναμη κ θα νικησεις στο τελος εσυ!!! Οσο καιρο ατμιζω? μου παρουσιαστηκαν πολλα προβληματα κ μαλιστα  εμεινα διχως αναλωσιμα για πανω απο 11 ημερες κ κτ δεν αγγιξα!!! Στο λεω απο την καρδια μου οτι μπορεις να τα καταφερεις κ οχι μονο σε αυτο το επιπεδο ναι?

Φιλικα,

Αγγελικη.

Αποσυνδεδεμένος kkokkolis

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Vivimus Vivamus
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 19:55 »
Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον. Τελικά ο USB φορτιστής ήταν ελαττωματικός και δεν φόρτιζε καθόλου. Μου δάνεισε μια φίλη το δικό της και μια γεμάτη μπαταρία και επανήλθα. Δεν γνωρίζω αν θα το κόψω εντελώς αλλά και αυτή η τεράστια βελτίωση της ποιότητας ζωής μου (δεν κρυώνω, δεν βρωμάω, δεν σπαταλώ τον χρόνο μου, δεν ζω ανάμεσα σε στάχτες και καπνούς) προς το παρόν με ικανοποιεί. Ανησυχώ μήπως βελτιωθεί μεν το αναπνευστικό ως αναμένεται, αλλά αυξηθεί η εξάρτηση από την νικοτίνη. Αυτό γιατί με το ητ έχω την ευχέρεια να τραβάω μια τζούρα όποτε θέλω, όπου και να είμαι, ενώ πριν έπρεπε να βγω έξω για να καπνίσω. Είμαι ιατρός, ειδικός στις εξαρτήσεις και εργάζομαι στον ΟΚΑΝΑ 11 χρόνια, οπότε γνωρίζω την απάντηση: σταδιακή μείωση της περιεκτικότητας νικοτίνης (τώρα είμαι στα 16mg). Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την βοήθειά σας. Θα στείλω τον φορτιστή για αλλαγή και θα αγοράσω άλλον έναν και μάλλον ένα τρίτο ητ. Γερά!  :laugh_wave:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237040 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13979 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084876 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35210 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy