vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #300 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 15:17 »
όσοι πίνετε φραπέ σκέτο
για πείτε κανένα υγρό (όχι καπνικό) που σας έκατσε καλά με τον καφέ γιατί δυσκολεύομαι να πω ότι έχω βρει το κατάλληλο
αν είναι δυνατόν να γίνετε και σε DIY
Τους καφέδες μου τους πίνω σκέτους εδώ και περίπου 17 χρόνια. Το κακό με το φραπέ, είναι ότι δεν έχει και πολλές γευστικές νότες ώστε να μπορέσουν να αναδειχτούν από ένα υγρό, ή να αναδείξουν ένα υγρό.
Νομίζω κάποιες επιθετικές γεύσεις με λίγη γλυκάδα, θα έκαναν δουλειά. Κάτι σε λεμονόπιτες (Dinner Lady Lemon Tart, Bam Bam's Cannoli Original) ή σε Salty Caramel (Halo Devlin) ας πούμε. Ξέρω, σου έπιασα τα ακριβά, αλλά αυτά γνωρίζω...
Φραπέ, και γενικά στιγμιαίο καφέ, έπινα πριν αρχίσω το άτμισμα. Πλέον, μόνο σουρωτούς και ελληνικό. Δεν είναι θέμα μόδας. Είναι θέμα γεύσης και υγείας, με τόσο καφέ που πίνω καθημερινά, ο φραπές μου είχε κάνει το στομάχι πεδίο μάχης...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #301 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 15:36 »
Και το κλασικο μπισκοτο είτε απο atmos ειτε απο FA παει πολυ με τον καφε. Είτε μονο του ειτε αναλογα τα γουστα σου σε συνταγη μαζι με λιγο βανιλια ή καραμελα ή και τα δυο :) Να υπερισχυει όμως σαφως το μπισκότο.

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #302 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 15:47 »
Θα συμφωνήσω πως ο μεγαλύτερος μπαμπούλας για όσους αποφασίσαμε να κόψουμε το κ.τ. ήταν ο καφές.
Με σκέτο νες, φραπέ, ελληνικό, φίλτρου ή ότι τέλος πάντων μου έχει κάτσει απίστευτα καλά το relax (e-liquid france).
Έχει μια καθόλου μπουχτιστική γλυκάδα στην επίγευση και αλληλοσυμπληρώνονται.
Ενίοτε απολαμβάνω και grandmaster αλλά για ευνόητους λόγους... με φειδώ :)
Γενικά τα πολύ καπνικά δεν μου πάνε με τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Herc82

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #303 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 15:59 »
Να προσθέσω κ εγώ τα 5 cents μου που λεμε και στο χωριό μου...

Αυτό που μου "κάθεται" καλά με οποιονδήποτε καφέ είναι το Bebeca το οποίο
σκέτο δεν μπορώ να πώ πως με ικανοποίησε σαν καπνικό...

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #304 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:34 »
Πολύ ωραία επιλογή για καφέ (ειδικά σκέτο) και σε πολύ προσιτή τιμή είναι το Apricot Cream της Vips. Είναι βερύκοκο με πολύ κρεμώδη γεύση και ισορροπεί καταπληκτικά την γεύση σου!

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #305 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:57 »
Με καφε ~ καραμπελα  Βανιλια και μπισκοτο της ΑΤΜΟΣ
Με ποτο βαση σκετη 90%VG 10% PG ή καμια φορΑ ΚΑΠΝΟΣ της ΑΤΜΟΣ.
Για ολη την μερα ~ Φραουλα Πεπονι Ροδι και Λεμοναδα (ολη την λαικη δηλαδη αχχαχαχ) :))

Τους καφέδες μου τους πίνω σκέτους εδώ και περίπου 17 χρόνια. Το κακό με το φραπέ, είναι ότι δεν έχει και πολλές γευστικές νότες ώστε να μπορέσουν να αναδειχτούν από ένα υγρό, ή να αναδείξουν ένα υγρό.
Νομίζω κάποιες επιθετικές γεύσεις με λίγη γλυκάδα, θα έκαναν δουλειά. Κάτι σε λεμονόπιτες (Dinner Lady Lemon Tart, Bam Bam's Cannoli Original) ή σε Salty Caramel (Halo Devlin) ας πούμε. Ξέρω, σου έπιασα τα ακριβά, αλλά αυτά γνωρίζω...
Φραπέ, και γενικά στιγμιαίο καφέ, έπινα πριν αρχίσω το άτμισμα. Πλέον, μόνο σουρωτούς και ελληνικό. Δεν είναι θέμα μόδας. Είναι θέμα γεύσης και υγείας, με τόσο καφέ που πίνω καθημερινά, ο φραπές μου είχε κάνει το στομάχι πεδίο μάχης...
Εκτος θεματος αλλα να ξερετε πως ο Στιγμιαιος καφες ειναι ο μονος καφες που χρειαζεται Χημειο.Αυτο τα λεει ολα πιστευω.(επεξεργαζεται με χημικη ποτασα).
Λογω δουλειας ξερω ποσο Αχρηστος καφες ειναι ο ΛΕΓΟΜΕΝΟΣ Νες καφε.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2016, 19:09 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #306 στις: Νοεμβρίου 20, 2023, 16:59 »
Λοιπον: για «ψαγμενους» ποτες και για εμμονικους λατρεις του καφε, προτεινω  Gina  από την K Flavours!                                                                                                                                                                         
Προκειται για μια συνταγή ημικαπνικού χαρακτήρα, από την σειρά της Ιταλικης K-Flavours. Τι περιμενουμε συμφωνα με την θεωρια ; Στην εισπνοη θα αντιληφθουμε το καπνικό στοιχείο να πλαισιώνεται αρμονικα από κρέμα και βανίλια. Τραγανή ζύμη από κέικ βουτηγμένη σε RYE Whiskey για 24 ώρες, δίνει μια ντελικάτη νότα στο υγρό που συμπληρωνεται στην επιγευση από καραμελωμένα μήλα τύπου Renetta καταληγοντας σε ένα “too much” ισως  – αλλα τελικα πολύ ισορροπημενο με καποιο τροπο ατμιστικο υγρο.  Το Gina θα δωσει τον πληρη χαρακτηρα του σε υψηλα watt , αρα η χαρα των νεφοκυνηγων θα είναι απεριγραπτη.  Δυστυχως βεβαια, η «μακα» στις αντιστασεις εναποτιθεται αφθονη (όπως είναι αναμενομενο από τετοιου τυπου υγρα) και ως εκ τουτου η απωλεια του χαρακτηρα και των λεπτων γευστικων αποχρωσεων επερχεται σχετικα γρηγορα. Δεν βαριεσαι όμως! Υπαρχουν φορες που τετοιου ειδους σπαταλη είναι καλοδεχουμενη – και αυτή εδώ είναι ακριβως από εκεινες τις περιπτωσεις. Δεν είναι για χορταση φυσικα , ουτε για all day vaping – είναι για να υπογραμμιζει καποιες στιγμες οπου ένα ακριβο malt ουισκυ η ένα καλο κονιακ απαιτει από την ατμομηχανη σας κατι με ισχυρο χαρακτηρα που όχι μονο δεν θα χανεται, αλλα θα συνεισφερει και γευστικα. Μου αρεσει και με έναν καλο εσπρεσο – αν παρω ένα τετοιο boost , ένα ηλιθιο χαμογελο ευτυχιας είναι ικανο να με συνοδευει για δυο τρεις ωρες μετα. Κατι σαν τις μοτοσυκλετες των Ιταλων για παραδειγμα : πανεμορφες να τις ταιριαξεις με ενα καλο κοστουμι, σουπερ αν τις οδηγεις  στο test drive, αλλα γεματες τεχνικα προβληματα αν τις οδηγεις συνεχεια (για αυτό μετα πας και αγοραζεις Γιαπωνεζικη). Ας είναι , τους αγαπαμε κι ετσι: λαος που εχει να κερδισει πολεμο από την εποχη της Ρωμαικης αυτοκρατοριας , δεν μπορει παρα να είναι ενας καλος λαος ….
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2023, 17:09 από Antiprosopos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9478 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos