vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

224 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Tazz, treloneritis, ZoeM, Aoratix, aragiannis

Twitter

Ποιο τσιγάρο να παραγγείλω και τι χρειάζομαι για την αρχή;

Αποσυνδεδεμένος octy5

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας  :respect:
Η απόφαση για την συσκευή ελήφθη  :thumpup: (μαζί με άλλους 2 συναδέλφους)
"Nobacco eGo-T"
Είχα και μια τηλ. επικοινωνία το πρωί με το εν λόγο μαγαζί και με "κέρδισαν" με  τον τρόπο τους
Τώρα ψάχνω τα αξεσουάρ & τα υγρά  :) :)

Καλησπέρα σε όλους σας. Πραγματικά δε περίμενα ότι θα χρειαζόταν τόοοοοοοοσο πολύ διάβασμα για κάτι που ακούγεται τόσο απλό. Από χθες έχω αφιερώσει πάνω από 16 ώρες διαβάζοντας τα θέματα από το φόρουμ και βλέποντας βίντεο ακόμα κι ας είναι ενός χρόνου παλιά. Έχω εγκαταλείψει κάθε τι άλλο με σκοπό να είμαι 100% σίγουρος για το τι θα παραγγείλω (πιθανόν αύριο) και έτοιμος να εγκαταλείψω το παλιο-τσιγάρο μετά από 15 χρόνια με 2 πακέτα Marlboro την ημέρα. Αν και μπορώ να πω πως όσους ρώτησα πέρα από το φόρουμ κάθε άλλο παρά αισιόδοξοι είναι είτε από προσωπική, είτε από φίλια εμπειρία τους. Για μένα όμως είναι η έσχατη λύση και σε συνδιασμό με τη θέλησή μου να το κόψω, πρέπει να το δοκιμάσω. Για να μη μακρυγορώ άδικα λοιπόν, καλά-χρυσά τα όσα διάβασα αλλά αυτό που λένε "μια δοκιμή θα σας πείσει" αρμόζει άριστα σε μένα, δε ξέρω πόσο εφικτώ είναι αυτό που θα ζητήσω και αν έχει κάποιος τη διάθεση να δώσει μια τέτοια βοήθεια: κερνάω λοιπόν καφέ-μπύρες και όσα φυσικά έξοδα προκύψουν, σε κάποια περιοχή της Αθήνας-Πειραιά ώστε να μου δείξει άμεσα τη χρήση-λειτουργία και φυσικά να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Δε ξέρω (δεν το είδα κάπου γραμμένο) αν αυτό μπορεί να μου το παρέχει κάποια εταιρία που εμπορεύεται το συγκεκριμένο προϊόν. Ελπίζω να μη φανεί αστείο σε σας.
Ευχαριστώ, Γιώργος...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Καλησπέρα σε όλους σας. Πραγματικά δε περίμενα ότι θα χρειαζόταν τόοοοοοοοσο πολύ διάβασμα για κάτι που ακούγεται τόσο απλό. Από χθες έχω αφιερώσει πάνω από 16 ώρες διαβάζοντας τα θέματα από το φόρουμ και βλέποντας βίντεο ακόμα κι ας είναι ενός χρόνου παλιά. Έχω εγκαταλείψει κάθε τι άλλο με σκοπό να είμαι 100% σίγουρος για το τι θα παραγγείλω (πιθανόν αύριο) και έτοιμος να εγκαταλείψω το παλιο-τσιγάρο μετά από 15 χρόνια με 2 πακέτα Marlboro την ημέρα. Αν και μπορώ να πω πως όσους ρώτησα πέρα από το φόρουμ κάθε άλλο παρά αισιόδοξοι είναι είτε από προσωπική, είτε από φίλια εμπειρία τους. Για μένα όμως είναι η έσχατη λύση και σε συνδιασμό με τη θέλησή μου να το κόψω, πρέπει να το δοκιμάσω. Για να μη μακρυγορώ άδικα λοιπόν, καλά-χρυσά τα όσα διάβασα αλλά αυτό που λένε "μια δοκιμή θα σας πείσει" αρμόζει άριστα σε μένα, δε ξέρω πόσο εφικτώ είναι αυτό που θα ζητήσω και αν έχει κάποιος τη διάθεση να δώσει μια τέτοια βοήθεια: κερνάω λοιπόν καφέ-μπύρες και όσα φυσικά έξοδα προκύψουν, σε κάποια περιοχή της Αθήνας-Πειραιά ώστε να μου δείξει άμεσα τη χρήση-λειτουργία και φυσικά να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Δε ξέρω (δεν το είδα κάπου γραμμένο) αν αυτό μπορεί να μου το παρέχει κάποια εταιρία που εμπορεύεται το συγκεκριμένο προϊόν. Ελπίζω να μη φανεί αστείο σε σας.
Ευχαριστώ, Γιώργος...
μην απογοητευεσαι κ ειμαι σιγουρη οτι καποιο απο τα παιδια θα σε βοηθεισουν!!!! Τιποτα δεν ειναι απλο κ τιποτα δεν ειναι δυσκολο!!
Ετσι ξεκινησαμε ολοι, ρωτουσαμε ψαχναμε το φορουμ διαβαζαμε κ ολα οσα φανταζεσαι για να καταληξουμε φυσικα στο ητ που οταν το παραγγελναμε πιστεψε οτι δεν ειχαμε ιδεα πως θα ειναι κ αν θα μας αρεσει (αυτο ηταν δικια μου προσωπικη εμπειρια ναι?)
Εγω πιστεψα στο ητ  πριν καν το δοκιμασω κ ετσι οποιες δυσκολιες κ αν ειχα στην πορεια τις ξεπερασα ΟΛΕΣ!!!!

Εσυ ζεις στην Ελλαδα ναι? θα ψαξεις εδω στο φορουμ τους αντιπροσωπους που εχουμε κ θα κανονισεις να πας σε ενα καταστημα τους κ σιγουρα εκει θα σου δειξουν την χρηση του ητ!

Εγω απλα σε συμβουλευω να ξεκινησεις με το ego το απλο κ να προμηθευτεις υγρα με νικοτινη. Απο εκει κ περα θα καταλαβεις πολλα κ θα εχεις την πειρα να επιλεξεις οτιδηποτε αλλο.

Ομως σιγουρα θα σε βοηθεισουν πολλα απο τα παιδια εδω  :)

Σου ευχομαι καλη αρχη κ ολα θα πανε καλα απλα μην απογοητευεσαι.

Φιλικα,

Αγγελικη.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Αν δεν βρεθεί κανένας, ρίξε μια ματιά στους πίνακες των εμπόρων που είναι δηλωμένοι στο φόρουμ μας. Στο πρώτο τους μήνυμα γράφουν και τη διεύθυνση του καταστήματος. Μπορείς να βρεις αυτόν που έχεις την πιο εύκολη πρόσβαση (απόσταση κτλ.) και να τον επισκεφτείς. Από ό,τι έχουν αναφέρει μέλη του φόρουμ είναι όλοι τους πολύ εξυπηρετικοί και επεξηγηματικοί και συνήθως μπορείς και να δοκιμάσεις τα προϊόντα τους επιτόπου.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 01, 2022, 02:29 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος octy5

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας  :respect:
Η απόφαση για την συσκευή ελήφθη  :thumpup: (μαζί με άλλους 2 συναδέλφους)
"Nobacco eGo-T"
Είχα και μια τηλ. επικοινωνία το πρωί με το εν λόγο μαγαζί και με "κέρδισαν" με  τον τρόπο τους
Τώρα ψάχνω τα αξεσουάρ & τα υγρά  :) :)
Παρελήφθη λοιπόν το εν λόγω Η.Τ μαζί με τα εξής υγρά:
Camel (6mg), Virginia (11mg), Ry2 (11mg) Όλα καπνικά
Καλά ατμίσματα !!!! :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dimitrakis

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Προσέξτε με τις τιμές της Nobacco... Σαν συσκευή απίστευτη. Και εγώ προμηθεύτηκα την ίδια και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το θέμα είναι ότι την βρήκα πολύ φτηνότερα (τέλος πάντως την αγοράζεις μία φορά), αλλά τα ανταλλακτικά (ατμοποιητή / μπαταρία κτλ) και τα υγρά τα έχω βρει έως και περίπου 40% φτηνότερα σε σχέση με αυτό που αγόρασα από την nobacco. Και οι τιμές την σήμερον ημέρα παίζουν καταλυτικό ρόλο.

Αποσυνδεδεμένος elaspre

  • *
  • 61
  • Evic vtc mini + Kayfun v4 ή Limitless XL
Προσέξτε με τις τιμές της Nobacco... Σαν συσκευή απίστευτη. Και εγώ προμηθεύτηκα την ίδια και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το θέμα είναι ότι την βρήκα πολύ φτηνότερα (τέλος πάντως την αγοράζεις μία φορά), αλλά τα ανταλλακτικά (ατμοποιητή / μπαταρία κτλ) και τα υγρά τα έχω βρει έως και περίπου 40% φτηνότερα σε σχέση με αυτό που αγόρασα από την nobacco. Και οι τιμές την σήμερον ημέρα παίζουν καταλυτικό ρόλο.
για πες μας και εμας που τα βρηκες τοσο φθηνα!

Αποσυνδεδεμένος dimitrakis

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
για παράδειγμα > http://www.oksmokey.com/

Αν κάνετε παραγγελία 10 μπουκαλάκια των 10 ml το καθένα (έχοντας επιλογή διαφορετικής γεύσης στο καθένα) σας βγαίνει περίπου 50 ευρώ ολόκληρη η συσκευασία μαζί με τα έξοδα αποστολής. Πριν 5 μέρες παρήγγειλα 3 σετ των 10 = 150 ευρώ

Δεν ξέρω και πολλά από καπνούς. Σίγουρα πολλοί εδώ ξέρουν πολλά περισσότερα. Απλά σας είπα της κινήσεις που έκανα
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2011, 21:26 από dimitrakis »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135747 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084201 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34922 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 95 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114664 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271145 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos