vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

163 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, manoslykos, Jorge, treloneritis, panos, Tem

Twitter

Ποιο τσιγάρο να παραγγείλω και τι χρειάζομαι για την αρχή;

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Τώρα η σκέψη μου είναι ότι μήπως αν παραγγείλω υγρό low, δεν θα παίρνω την απαιτούμενη "δόση" νικοτίνης και θα νιώσω και την ανάγκη να καπνίσω πραγματικό τσιγάρο!

Βασικά θέλω να ΚΟΨΩ ΜΑΧΑΙΡΙ τα πραγματικά τσιγάρα με το που θα ξεκινήσω το η.τ, αλλά από την άλλη έχω ενδοιασμούς αν θα πετύχει!!!

Μήπως να πάρω υγρό high????  :confused1:

Αναμένω τη γνώμη των πιο έμπειρων!!!  :D


Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Στα ειπε ολα ο undertaker φιλε μου μην το κουραζεις, απλα δοκιμασε ;)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Τώρα η σκέψη μου είναι ότι μήπως αν παραγγείλω υγρό low, δεν θα παίρνω την απαιτούμενη "δόση" νικοτίνης και θα νιώσω και την ανάγκη να καπνίσω πραγματικό τσιγάρο!

Βασικά θέλω να ΚΟΨΩ ΜΑΧΑΙΡΙ τα πραγματικά τσιγάρα με το που θα ξεκινήσω το η.τ, αλλά από την άλλη έχω ενδοιασμούς αν θα πετύχει!!!

Μήπως να πάρω υγρό high????  :confused1:

Αναμένω τη γνώμη των πιο έμπειρων!!!  :D

Το υγρό LOW εχει περί τα 9mg νικοτίνη. Το High εχει.... 16!
Με δεδομένο ότι εσύ καπνίζεις από 1-4mg, αν κάνεις το High, ναι μεν θα νιώθεις πιο "γεμάτη" γευση, αλλά στις 5 τζούρες θα κάνεις και ενα κεφάλι.... άλλο πράγμα!
Θα τραγουδήσεις το "Στα Σάλωνα σφάζουν αρνιά" στα Ινδοκινέζικα και σε ήχο Πλάγιο Δ' από την νικοτινίαση!!!  :laugh1: :laugh1:

Μια χαρά θα είσαι με το Low, μην σου πω κι'ολας να δοκιμάσεις τα non πρώτα!

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Τώρα η σκέψη μου είναι ότι μήπως αν παραγγείλω υγρό low, δεν θα παίρνω την απαιτούμενη "δόση" νικοτίνης και θα νιώσω και την ανάγκη να καπνίσω πραγματικό τσιγάρο!
Την νικοτινη που χρειαζεσαι θα την παιρνεις και δεν θα το καταλαβαινεις. Μην ανησυχεις γι'αυτο. Τωρα αν θελεις να παρεις και medium μην νομισεις οτι υπαρχει και καμμια τρελη διαφορα.
Με υγρα μην μπλεξεις ακομα. Ειναι λιγο περισσοτερη η βαβουρα και μπορει να απογοητευτεις.
Καλη αρχη!

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Το υγρό LOW εχει περί τα 9mg νικοτίνη. Το High εχει.... 16!
Με δεδομένο ότι εσύ καπνίζεις από 1-4mg, αν κάνεις το High, ναι μεν θα νιώθεις πιο "γεμάτη" γευση, αλλά στις 5 τζούρες θα κάνεις και ενα κεφάλι.... άλλο πράγμα!
Θα τραγουδήσεις το "Στα Σάλωνα σφάζουν αρνιά" στα Ινδοκινέζικα και σε ήχο Πλάγιο Δ' από την νικοτινίαση!!!  :laugh1: :laugh1:

Μια χαρά θα είσαι με το Low, μην σου πω κι'ολας να δοκιμάσεις τα non πρώτα!
:laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :heat: :heat: :heat: :heat:είσαι φοβερός :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Παντως παιδια με ολα αυτα που εχω διαβασει ενω ειχα κατασταλαξει στο Black line τωρα σκεφομαι και το evo.Θα μου πεις παιρνω το ενα και αν δεν μου αρεσει παω στο αλλο.Το θεμα ειναι να μην μου μεινει ασχημη πρωτη εντυπωση και τα παρατησω.Γιατι προς το παρον ειμαι πολυ ζεστος αλλα αν πεσω σε καμια πατατα δεν νομιζω οτι θα την παλεψω πολυ.Τωρα καπνιζω Golden Virginia  πρασινο καπνο(20-25 τσιγαρα).Θα παρω σιγουρα φιλτρακια high οποιο μοντελο και να αποφασισω.Αλλα για πρωτη επαφη ειναι καλυτερη του black line?Τι λετε?

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Τώρα η σκέψη μου είναι ότι μήπως αν παραγγείλω υγρό low, δεν θα παίρνω την απαιτούμενη "δόση" νικοτίνης και θα νιώσω και την ανάγκη να καπνίσω πραγματικό τσιγάρο!

Βασικά θέλω να ΚΟΨΩ ΜΑΧΑΙΡΙ τα πραγματικά τσιγάρα με το που θα ξεκινήσω το η.τ, αλλά από την άλλη έχω ενδοιασμούς αν θα πετύχει!!!

Μήπως να πάρω υγρό high????  :confused1:

Αναμένω τη γνώμη των πιο έμπειρων!!!  :D
Εγω προτεινω να παρεις low και medium.Αν δεις πως το low δεν σου κανει τοτε γυρνα το στα medium.To high νομιζω να το ξεχασεις  :)

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Παντως παιδια με ολα αυτα που εχω διαβασει ενω ειχα κατασταλαξει στο Black line τωρα σκεφομαι και το evo.Θα μου πεις παιρνω το ενα και αν δεν μου αρεσει παω στο αλλο.Το θεμα ειναι να μην μου μεινει ασχημη πρωτη εντυπωση και τα παρατησω.Γιατι προς το παρον ειμαι πολυ ζεστος αλλα αν πεσω σε καμια πατατα δεν νομιζω οτι θα την παλεψω πολυ.Τωρα καπνιζω Golden Virginia  πρασινο καπνο(20-25 τσιγαρα).Θα παρω σιγουρα φιλτρακια high οποιο μοντελο και να αποφασισω.Αλλα για πρωτη επαφη ειναι καλυτερη του black line?Τι λετε?
Φιλε μου καλωσηρθες.Το καθενα εχει τα πλεονεκτηματα του και τα μειονεκτηματα του.Το evo εχει εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης,ειναι και πιο φτηνο,αλλα σε δυνατη μουσικη τρελλαινεται  ;D.Το black line εχει ενα μεγαλο πλεονεκτημα κατα τη γνωμη μου που ειναι η manual μπαταρια οποτε και με δυνατη μουσικη δουλευει μια χαρα.
Απο την αλλη το Evo θυμιζει περισσοτερο τσιγαρο συμβατικο,σε δυναμη ρουφηγματος,διαρκεια τζουρας αλλα και εμφανιση.Φυσικα αυτο ειναι καθαρα θεμα γουστου,εμενα μου αρεσουν και τα 2 εξισου  8)

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Τώρα η σκέψη μου είναι ότι μήπως αν παραγγείλω υγρό low, δεν θα παίρνω την απαιτούμενη "δόση" νικοτίνης και θα νιώσω και την ανάγκη να καπνίσω πραγματικό τσιγάρο!

Βασικά θέλω να ΚΟΨΩ ΜΑΧΑΙΡΙ τα πραγματικά τσιγάρα με το που θα ξεκινήσω το η.τ, αλλά από την άλλη έχω ενδοιασμούς αν θα πετύχει!!!

Μήπως να πάρω υγρό high? ??? :confused1:

Αναμένω τη γνώμη των πιο έμπειρων!!!  :D

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα High και ένα None.
Δοκιμάζεις αρχικά το None και αν δεις ότι δεν σου αρέσει προσθέτεις λίγες σταγόνες από το High.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Παντως παιδια με ολα αυτα που εχω διαβασει ενω ειχα κατασταλαξει στο Black line τωρα σκεφομαι και το evo.Θα μου πεις παιρνω το ενα και αν δεν μου αρεσει παω στο αλλο.Το θεμα ειναι να μην μου μεινει ασχημη πρωτη εντυπωση και τα παρατησω.Γιατι προς το παρον ειμαι πολυ ζεστος αλλα αν πεσω σε καμια πατατα δεν νομιζω οτι θα την παλεψω πολυ.Τωρα καπνιζω Golden Virginia  πρασινο καπνο(20-25 τσιγαρα).Θα παρω σιγουρα φιλτρακια high οποιο μοντελο και να αποφασισω.Αλλα για πρωτη επαφη ειναι καλυτερη του black line?Τι λετε?
Εγώ πάντως τα πήρα και τα δύο κι έχω το κεφάλι μου ησυχο,το καθένα έχει τη χάρη του και τα χρησιμοποιώ ανάλογα.Είναι και τα δύο πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος octy5

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Καλή σας μέρα νέο μέλος και εγώ και όπως αντιλαμβάνεστε πολλές οι απορίες μου
Σε πρώτη φάση θα ήθελα την πρόταση σας για την αγορά του Η.Τ
Το προφίλ μου σαν καπνιστής είναι στο ένα πακέτο την ημέρα από τα BF Silver (Πίσσα 1mg / Νικοτίνη 0,1mg)
Τα ίδια ισχύουν και για την γυναίκα μου
Μετά από διάβασμα που έκανα (αλλά & συνεχίζω να κάνω) κλείνω προς τον τύπο E-GO (αν το λέω σωστά)
Την περιεκτικότητα σε νικοτίνη θα την βρώ δοκιμάζοντας (ξεκινώντας από medium)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Δημήτρη πάρτο, είναι καλή αγορά, πάρε ένα πλήρες πακέτο και τα υπόλοιπα θα τα βρεις στην πορεία
υπάρχουν 2 είδη, το egoT και το απλό ego
To T δουλεύει με αμπούλα ενω το απλό με φίλτρο πολυεστέρα.
Το καθένα έχει τα + και τα - του καθώς και τους οπαδούς του.
Αν πάρεις το απλό, συνιστώ να προμηθευτείς και μερικούς LR ατμοποιητές

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
σωστά το egot είναι πολύ καλή αρχή για υγρά πάντως θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις απο 6-8 το πολύ εφόσον ήσουν light καπνιστής

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Δημήτρη. Πάρε EGO-T, αλλά λόγω διαφόρων προβλημάτων που έχει και μέχρι να μάθεις πως θα τα αντιμετωπίσεις, πάρε και δυο 510 LR atomizers με Driptip ώστε να μην ξεμείνεις. Νομίζω πως με υγρό Low θα είσαι μια χαρά.

Για να μην τη πατισεις οπως πολλοι (κ εγω φυσικα στην αρχη) η γνωμη μου εινα EGO να ναι κ οτι να ναι,510 ατομαιζερ φυσικα κ οτι γευση πιστευεις οτι θα σου ταιρειαζει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534201 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8048 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy