vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Alexander20, Tazz, tony1976, Jorge, manoslykos, Milarepa, tibolaso

Twitter

Ποιο τσιγάρο να παραγγείλω και τι χρειάζομαι για την αρχή;

Αποσυνδεδεμένος reflector

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
 :wall:  ακυρο τωρα ειδα οτι ο ανδρεας μου το λεει ο ανθρωπος   

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Παρόλο που δεν έχω την πείρα των παλιών μελών λέω ότι έκανες καλή επιλογή :thumpup:Κι εγώ μ΄αυτό ξεκίνησα απλά την πάτησα στις γεύσεις,πήρα δηλ. low & medioum γιατι δεν κάπνιζα πολύ βαριά τσιγάρα αλλά τελικά δεν μου έκαναν και παράγγειλα high.Μπορώ να πω ότι είναι καλύτερα τώρα.Και έχουν δίκιο οι παλιοί όταν λένε να μην το συγκρίνουμε με το τσιγάρο και απογοητευόμαστε.Εμένα πάντως μου αρέσει καλύτερα το η.τ. :)

Αποσυνδεδεμένος reflector

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
πήρα MEDIUM  και βλέπουμε  για ολα τα αλλα δεν ξέρω τα πολλά λογία ειναι φτώχεια αν δεν δοκιμάσω δεν μπορώ να ξέρω τπτ
Τωρα το μονο που εμεινε εκτος απο το να μου αρεσει ειναι ,να περασει το τεστ των φιλων - "εχθρών"  καπνιστών & αντικαπνιστών   ???   ???

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
πήρα δηλ. low & medioum γιατι δεν κάπνιζα πολύ βαριά τσιγάρα αλλά τελικά δεν μου έκαναν και παράγγειλα high.Μπορώ να πω ότι είναι καλύτερα τώρα.

Καλύτερα μπορεί να είναι γευστικά, αλλά με προσοχή!!!!

Ειδικά τις πρώτες μέρες, το ΗΤ θα σας προκαλεί να το έχετε..... πιπίλα στο στόμα, με αποτέλεσμα η νικοτίνη στο αίμα να βαρέσει Jacpot!!!!

Αυτοσυγκράτηση, δεν ατμίζουμε.... 25 ώρες το 24ωρο, και επιστροφή στα κανονικά επίπεδα νικοτίνης as soon as possible, για να μην καταντήσετε σαν εμένα που είμαι λες και μου έχεις κολλήσει το ΗΤ στο στόμα με ηλεκτροκόλληση!!!  :idiot1: :idiot1:


Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Αυτοσυγκράτηση, δεν ατμίζουμε.... 25 ώρες το 24ωρο, και επιστροφή στα κανονικά επίπεδα νικοτίνης as soon as possible, για να μην καταντήσετε σαν εμένα που είμαι λες και μου έχεις κολλήσει το ΗΤ στο στόμα με ηλεκτροκόλληση!!!  :idiot1: :idiot1:
Παρομοιως.Ειδικα με το Passthrough και αμα πετυχω κανενα καλο υγρο μετα εχω προβλημα  :idiot1:

....για να μην καταντήσετε σαν εμένα που είμαι λες και μου έχεις κολλήσει το ΗΤ στο στόμα με ηλεκτροκόλληση!!!  :idiot1: :idiot1:

ΔΕΝ είσαι ο μόνος ΔΕΝ είσαι ο μόνος

ps ΑΜΑΝ ρε adreas πάλι ταυτόχρονα απαντήσαμε  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος reflector

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
ωχ αρχίζω και φοβάμαι  :o

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
ps ΑΜΑΝ ρε adreas πάλι ταυτόχρονα απαντήσαμε  :)) :)) :))
:laugh1: κοντρες στα reply κανουμε??

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Ευτυχώς το κατάλαβα και το κοντρολάρω.Τα κατάφερα σήμερα και με το medium και είμαι όλο χαρά :DΤελικά γλύτωσα από μια πολύ κακιά συνήθεια - να αφήνω το τσιγάρο να καίγεται μόνο του.Αυτό κι αν ήταν πρόβλημα,κάπνιζα όλο το σπίτι και μπούκωνα τους άλλους χωρίς λόγο  αφού ούτε καν το κάπνιζα.Τώρα παίρνω δυό τζούρες που χρειάζομαι και το αφήνω.Αααυτήν είναι μαγκιά!!!!!!!!!!!! :D

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Παντως οφειλω να παραδεχτω πως με το EVO ατμιζω πολυ λιγοτερο παρα με το Passthrough.Το θεμα ειναι να μην ειμαι πολυ ώρα στο pc,οποτε σημερα καταλαβαινετε,ντουμανιασα :))

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Το ίδιο έπαθα κι εγώ αλλά είναι σκέτη μαγεία!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Είμαι ένας δυστυχισμένος καπνιστής που από χθες είμαι υποχρεωμένος να κατεβαίνω 7 ορόφους κάθε φορά που θέλω να καπνίσω στη δουλειά!!  :'(

Γράφτηκα στο φόρουμ σας χθες και έχοντας διαβάσει πάρα πολλά από τα thread, αποφάσισα ότι η μοναδική πλέον λύση είναι το άτμισμα! ;D

Λοιπόν, από όλα αυτά που έχω διαβάσει για τις διάφορες συσκευές μάλλον καταλήγω σε Intellicig EVO και από το site της εταιρίας μάλλον βρίσκω πιο συμφέρον να παραγγείλω το πακέτο Full Pack Deluxe με τις 3 μπαταρίες και τα 10 φίλτρα.

Η απορία μου είναι η εξής:

Αν παραγγείλω και υγρό με νικοτίνη, θα χρειαστώ και άλλα φίλτρα που να μην περιέχουν υγρό για να το χρησιμοποιήσω???? (Αυτά που παραδίδονται μαζί, έχουν αν δεν κάνω λάθος υγρό με γεύση αλλά όχι νικοτίνη).

Επίσης έχοντας υπόψιν ότι καπνίζω ελαφρά τσιγάρα (ΒF Silver 1mg) και ότι βρήσκω ενοχλητικό το "throat hit" των τσιγάρων με πάνω από 4mg, πιο υγρό θα μου προτείνατε???? Οποσδήποτε τουλάχιστον να θυμίζει πραγματικό τσιγάρο, τουλάχιστον τώρα που θα κάνω την απότομη κίνηση από πραγματικό τσιγάρο σε e-cig.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια σας!  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
 :bye: Καλως ήρθες!

Από υγρό, μάλλον πας για low. Οτιδήποτε παραπάνω θα σε "μπουκώσει". Δοκίμασε πάντως και τα χωρίς νικοτίνη.... που ξέρεις, μπορεί να σε καλύψουν αρκετά και με ένα σμπάρο να χτυπήσεις 2 τρυγόνια (να απαλλαγείς και από την νικοτίνη δηλαδή)

Τα φιλτράκια που θα πάρεις εξ'αρχής περιέχουν υγρό χωρίς νικοτίνη. Σου κάνουν μια χαρά. Μόλις τα ατμίσεις (αν τελικά δεις πως θες και νικοτίνη) παίρνεις υγρό και στάζεις μεσα εκει.

Τωρα από θέμα γευσης.... Εδω θα στην χαλάσω! Κοντά στο τσιγάρο πολύ δυσκολα θα βρείς...
Αλλά μετά από λίγο καιρό (ειδικά οι πρώτες μέρες θελουν υπομονή και επιμονή), θα δεις πως δεν θα σε νοιάζει πια.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Ετσι όπως σου τα λέει είναι!!!!!!!!!!! :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:Και μην προσπαθήσεις να το συγκρίνεις με το τσιγάρο,πες ότι επιλέγεις κάτι καινούριο χωρίς πολλέςσκέψεις.Καλή αρχή και welcome to the club!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
αυτό που έχω καταλάβει για το  e-cig είναι ότι το πρώτο διήμερο είναι λίγο, λιιιίγο δύκολο.
Μετά, βλέποντας πάντα και τις αλλαγές που συντελούνται στη φυσική σου κατάσταση, ο καπνός σου φαίνεται μία μεγάλη χαζομάρα.
Επίσης η γεύση τελικά του ατμίσματος με καλά υγρά είναι πολύ καλύτερη, το ίδιο και η επίδραση της νικοτίνης -αν μπορούμε να το πούμε έτσι- στον οργανισμό σου. Είναι πολύ πιο "καθαρή" μορφή λήψης νικοτίνης απότι το κάπνισμα.
Άντε να απαλλαγούμε και από αυτήν και να ατμίζουμε ωραία αρώματα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110523 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159769 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515288 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146451 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303228 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530737 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet