vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

248 επισκέπτες, 9 χρήστες
gioupi, komos, Lazy Dog, grag, Alexander20, bujinkan, maprix, camber, manoslykos

Twitter

Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Στέλιος

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Χαρούμενα Ατμίσματα
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 07:44 »
Καλημέρα
Έχω λίγες μέρες που ξεκίνησα να ατμίζω. Με πολύ ενθουσιασμό όμως! Από 50 - 60 Prince την ημέρα είμαι τώρα στα 2 ml την ημέρα περίπου και ελπίζω να κρατήσει.
Αντιμετώπισα και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με τα atomizer του eGo-T μου από την πρώτη στιγμή και σκέφτομε να παραγγείλω καινούργια αλλά δεν ξέρω τι να διαλέξω. Η διαφορά μεταξύ ατμ και ατμ LR μου είναι ξεκάθαρη, αλλά σε τι διαφέρουν ένας cartomizer και ένας echo cartomizer? Αν αγοράσω τους απλούς κενούς cartomizer χρειάζομε και κάτι ακόμα ή λειτουργούν απευθείας με την μπαταρία μου?
Ευχαριστώ προκαταβοληκά όσους μπούν στον κόπο να μου απαντήσουν. Μια τελευταία ερώτηση όμως, πώς ξεκινάω ένα καινούργιο θέμα στο φόρουμ ρε παιδιά? δεν βρήκα πουθενά link για αυτό!
Καλημέρα σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 08:44 »
Καλώς ήρθες.  Πέρνα και μια βόλτα από εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.msg91782.html#new

Δεν μπορείς να ανοίξεις νέο θέμα, αν πρώτα δεν έχεις συμπληρώσει 5 μηνύματα.

Οι ECHO Cartomizer είναι ένα είδος cartomizer που στην Ελλάδα είναι γνωστοί σαν Hybrid. Η βασική τους διαφορά με άλλους cartomizer, είναι η θερμοκρασία του ατμού τους. Είναι πιο ψυχρός στα ίδια περίπου επίπεδα με τον ατμό των EGO-T.

Βέβαια μεταξύ των διαφόρων ειδών cartomizer υπάρχουν και άλλες διαφορές τεχνικής φύσεως.

Με την μπαταρία σου θα δουλέψει οτιδήποτε είναι τύπου 510.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 16:29 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Στέλιος

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Χαρούμενα Ατμίσματα
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 18:03 »
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
Στο μεταξύ έγραψα και το introduction μου.
Σήμερα παρέλαβα δύο καινούργιους ατμ. Έναν κανονικό και έναν LR. Θα δούμε πως θα πάει με αυτούς.
Οι πρώτοι δύο που είχαν έρθει με το πακέτο δεν άτμιζαν σχεδόν καθόλου. Τον ένα τον κατέστρεψα προσπαθόντας να τον "σκαλίσω"  :wall: .!
Ο άλλος τελικά δούλεψε, αφού άρχισα να στάζω περιοδικά μία ή δύο σταγόνες e-liquid απ' ευθείας πάνω του και μετά να προσαρμόζω την δεξαμενή με το επιστόμιο, στην οποία διέυρηνα λίγο την οπή με ένα στυλό  :idiot1: ! Έτσι τώρα ατμίζει ικανοποιητικά με εξαιρετικό throat hit, αλλά έχω συχνά διαρροές και επίσης χρησιμοποιώ πολύ υγρό. Υποθέτω ότι αυτό δεν μπορεί να είναι η λύση. Θα δείξει τι θα γίνει με τους καινούργιους ατμ. Αν και αυτοί δεν δουλέψουν σωστά θα παραγγείλω cartomizers.
Να παρατηρήσω εδώ ότι οι πρώτοι δύο ατμ, μέσα στο πακέτο, δεν ήταν σε ατομική συσκευασία με σελοφάν και έδειχναν "στεγνοί", ενώ οι δύο καινούργοι είναι αεροστεγώς συσκευασμένοι με σελοφάνκαι δείχνουν να είναι "υγροί" (στην επιφάνεια τους υπάρχουν σταγονίδια). Παίζει κανένα ρόλο αυτό?
Ευχαριστώ και πάλι για όλη τη βοήθεια!
Στέλιος
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 16:29 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 18:23 »
αυτο με τα σταγονιδια μεσα σε συσκευασμενο ατομαιζερ ειναι και δικια μου απορια, γιατι το εχω δει καπου.
αν μπορει καποιος που ξερει ας βοηθησει..

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 18:57 »
Απ' όσο γνωρίζω είναι προπυλενογλυκόλη και ο σκοπός της είναι να προστατεύει το συρματάκι της αντίστασης μέχρι να χρησιμοποιηθεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 16:29 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος dinamitis29

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 18:41 »
Καλησπερα σε ολους τους φιλους του forum και ευχαριστω για την βοηθεια που μου προσφερανε οσοι postaroun εδω..θα ηθελα να πω κ εγω την εμπειρια μου μηπως βοηθησω κανενα μελλοντα ατμιστη..Ειμαι 36 χρονων και καπνιζω 20 χρονια.Τα τελευταια 2 χρονια καπνιζω 2 πακετα stuyvesant κοκκινο τη μερα..Πρωτα εκανα το λαθος και αγορασα ενα Η.Τ. απο ενα ψιλικατζιδικο στη γειτονια.Ζητησα το καλυτερο(ενω δεν ειχα ιδεα,και δεν ηξερα για το forum)και μου πουλησε το F1(CE3) για 86 ευρω και τα υγρα L&A VAPE TOBACCO#1 με 26 mg νικοτινη για 10 ευρω τα 10 μλ..Με λιγο googlαρισμα αργοτερα βρηκα το ιδιο Η.Τ  17 ευρω και τα υγρα 6 ευρω..Να μην μακρυγορω το ΗΤ δεν εκανε δουλεια...(παλιο μοντελο-χωρις αμπουλα-και χωρις καλο ατμο).Παω στο μαγαζι,τους λεω οτι δεν θα ξαναπατησω, και παω σε ενα OVALE shop αποφασισμενος για καλο Η.Τ.Ζηταω παλι το καλυτερο και μου δινει το ego-c και 2 μπουκαλακια υγρα της natura δωρο(7 foglie 18 mg και camel 18mg)ολα μαζι 99 ευρω..Ξεκιναει να μου δειξει πως λειτουργει και προσπαθει ν ανοιξει τις αμπουλες με το νυχι για να τις γεμισει με υγρο γιατι το σταγονομετρο της natura δεν χωραει στην τρυπα που εχει η αμπουλα.Ηταν τοσο δυσκολο να παρει ενα μπουκαλακι με βελονα απο πανω και να γεμισει την αμπουλα να μαθω κ εγω?(αφου εσπασα κανα δυο νυχια εμαθα).Τελος παντων το ΗΤ πρεπει να ειναι καλο απ οτι διαβασα εδω αλλα με τα υγρα που μου εδωσε δεν το ευχαριστιεμαι..Την πρωτη μερα εβαλα τα L&Α vape, που ειχα παρει για το πρωτο ΗΤ και αρχισα να τα συνιθιζω.Καπνισα 1 μονο κτ και τα καλα συμπτωματα αρχισαν στις 24 ωρες να φαινονται.(βελτιωμενη οσφρηση και γευση).Στο τελος ομως της ημερας αρχισε να με ποναει ο λαιμος.Απ οτι διαβασα μαλλον φταιει η PG που εχει η η πολυ νικοτινη που περιεχει..Σημερα ειναι η δευτερη μερα ατμισματος,(το πρωι δεν μπορουσα να καταπιω)και εβαλα τα υγρα της natura που ειναι με vg και με 18mg νικοτινη..Ο λαιμος μου ειναι καλυτερα αλλα θελω πολυ να καπνισω κτ..Αν εχει δοκιμασει καποιος αυτα τα υγρα θα ηθελα να μου πει πως του φανηκαν σε σχεση με αλλα που εχει δοκιμασει..Ευχαριστω,και συγνωμη για το σεντονι αλλα ηθελα να δειξω ποσο κακοι επαγγελματιες υπαρχουν, μηπως και βοηθησω κ εγω κανενα νεο ατμιστη..

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 18:50 »
κατά την άποψη μου το καλύτερο Η.Τ να ξεκινήσει κάποιος είναι το ego-c.το ποιο πολύ ντουμάνι από τα άλλα απλά Η.Τ, πολύ καλή γεύση και φθηνά ανταλλακτικά.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 19:05 »
για μενα ενα καλο πακετο ειναι το alter dual coils  με βολεψε απο την πρωτη στιγμη αν και δοκιμασα και αλλους ατμοποιητες μονο  οι dual coils με καληψαν  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 19:08 »
@ dinamitis29
Και εγώ τον -C έχω κ' το αγαπημένο μου υγρό μέχρι αυτή την στιγμή είναι το 7 foglie... :thumpup:
Κάνε μια βόλτα κ' διάβασε εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3551.0.html κ' θα σου ληθούν οι απορίες σου... :thumpup:
Ότι θέλεις για τον -C ρώτησε εκεί...
(ναι, το ξέρω, είναι 60 σελίδες...κουράγιο  :)) :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 19:19 »
μην θαμπωνεστε απο συσκευες που σας γυαλιζουν στο ματι......καλη η πορσε αλλα αμα εχει πανακριβο σερβις αστα να πανε.
ξεκινηστε με κατι καλο ,φτηνο , και πολυδουλεμενο απο αλλα μελη .......
θα ερθει ωρα που θα κατασταλαξετε στο τι σας παει απο μονοι σας .
προσοχη στις μοντες που υποσχονται λαγους με πετραχειλια......αυτο που θελετε ειναι καλη αυτονομια και ας ειναι και σε κονσερβοκουτι...και καλο ατμοποιητη (οχι σε τιμη...αλλα σε λειτουργια) .
το ευχαριστω ατμισμα δεν το κανει η σωληνα που εχει μεσα τις μπαταριες αλλα οι μπαταριες σαν ποιοτητα και χωρητικοτητα σε συναρτηση με τον ατμοποιητη.
αυτα............ γιατι εχω παρατηρησει νεα μελη που αναφερουν απο μονοι τους τρελλα μοντ ενω οι ιδιοι λενε οτι δεν ξερουν απο το χωρο αυτα και πολλα.
και κατι αλλο σημαντικο ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΑ ΝΗΜΑΤΑ και θα δειτε οτι θα καταλαβετε πολλα που τωρα τα βλεπετε ''βουνο'' . ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 19:28 »
κατά τη γνώμη μου flavor art είναι τα καλύτερα,και να παίρνεις υγρά με χαμηλή νικοτίνη.9 mg και κάτω να μην εχεις και θεματα με το λαιμο. 

Αποσυνδεδεμένος dinamitis29

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 19:36 »
κατά τη γνώμη μου flavor art είναι τα καλύτερα,και να παίρνεις υγρά με χαμηλή νικοτίνη.9 mg και κάτω να μην εχεις και θεματα με το λαιμο.
Μου φαινεται λιγο δυσκολο αυτο,γιατι απο 26mg χτες, εβαλα 18mg σημερα και εχω αρχισει και ιδρωνω ενω εχει ψωφοκρυο,και ειμαι ετοιμος για κτ.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 10:54 »
Εγω ίσως να παρεξηγηθώ...γιατί υποστηρίζω τρομερά πολύ τους dual coils......Παίρνεις δυο - τρείς καλές μπαταρίες κ μερικούς Giant 1,6 ohm κ είσαι μια χαρά για ξεκίνημα!!!!!!!!!! Μετά πας κ δοκιμάζεις όλα τα άλλα εαν δεν είσαι ικανοποιημένος από τους dual coils.
Έτσι απλά αφού οι dual coils (Giant)  αποδίδουν άψογα τις τσιγαρίσιες γεύσεις!!! Είναι εύκολοι πολύ στην χρήση.

Δεν προτείνω τους 510 ατμοποιητές  (τους παλιούς) γιατί με είχαν λίγο κουράσει να γεμίζω κάθε λίγο κ λιγάκι με υγρό.... Όμως πάντα μαζί μου υπάρχουν 5 κομμάτια σε περίπτωση που ξεμείνω από τους dual coils!!!!  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

Εννοείται ότι επιλέγουμε  δυο -τρια καλά υγρά για αρχή καλλίτερα σε τσιγαρίσιες γεύσεις κ καλό θα είναι μερικά να είναι κ με σκέτη VG για να δείτε ποιό σας κάνει κ ποιό όχι ...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2012, 10:59 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος giannis83par

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 03:29 »
γεια σας και από μένα... διάβασα αρκετά και τελικά γράφτηκα και γω στο φόρουμ... η αλήθεια είναι ότι δεν έβγαλα άκρη... μάλλον μπερδεύτηκα... ίσως ο μεγάλος όγκος πληροφοριών για ένα θέμα που δεν κατέχω με 'πλημμύρισαν' περισσότερο από όσο άντεχα...

με το παραπάνω ως δεδομένο και με ακόμα ένα : οικονομικές δυσκολίες θα ήθελα να μου πείτε αν σαν πρώτη εισαγωγή στον ατμισμό θα μπορούσε να με καλύψει μια από αυτές τις επιλογές... η επιλογή έγινε βάσει τιμής όπως καταλαβαίνετε... 

1. http://www.tatsis-electronics.gr/2011/11/18/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%BF-natura-ego-t-650ma-black/?ref=bestprice.gr

2. http://www.ecig.gr/set-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/236-set-condor-dual-coil-compact.html

θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας ή να προτείνετε κάποιο άλλο kit σε αυτά τα οικονομικά πλαίσια όμως και από Ελλάδα αυστηρώς. ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 04:04 »




cleverstore.gr   ego-w 45 ευρω :thumpup: :thumpup: :thumpup:
cleverstore
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 00:20 από Yiannis Rasta »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110464 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159678 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146443 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530715 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801546 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet