vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

233 επισκέπτες, 3 χρήστες
vlasismiriagos, Olga68, Jorge

Twitter

Γνώμες για καλό ΗΤ

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 02, 2011, 18:53 »
Πρώτες εντυπώσεις λοιπόν...
Αισθητικά άψογο...(μαύρο χρώμα)
Μπαταρία δεν ξέρω ακόμη περιμένω να δω ποτε θα χρειαστεί να επαναφορτίσω...Έχω και δεύτερη μπαταρία οπότε ο κίνδυνος να ξεμείνεις ελάχιστος.
Καπνός: τηρουμένων των αναλογιών οτι προέρχομαι απο ένα πολύ ελαφρύ τσιγάρο τα τελευταία δύο χρόνια, η ποσότητα του καπνού του R-EVO μου φαίνεται ικανοποιητική.
Το φλέγον ζήτημα τώρα...η έλλειψη νικοτίνης.
Πάντα έλεγα οτι όλα ξεκινούν από το μυαλό.
Ακόμη και ο εθισμός, ακόμη και το στερητικό σύνδρομο.
Αν τα φτιαξεις ετσι στο μυαλό σου που να μπορείς (πάντα με αρκετή δόση καλής - θετικής διάθεσης) πιστεύω οτι ούτε αυτή σου λείπει τελικά...
Μιλάω βέβαια προς το παρόν έξω από τον χορό διότι αν και δεν αγόρασα πακέτο σημερα και δεν έχω καμία διάθεση πλέον...αύριο δεν ξέρω τι θα αισθάνθω...αν και θέλω να πιστεύω το ίδιο με σήμερα...
Σίγουρα παίζει καταλυτικό ρόλο το οτι το παλ μαλ γρι που κάπνιζα ( όντως το είπα σε παρατατικό;) ήταν πολύ χαμηλής περιεκτικότητος σε νικοτινη κ.ο.κ.
Πήρα αρχικά δύο γεύσεις μία tobacco και μία σοκολάτα.
Ξεκινησα με την σοκολάτα και μου αρέσει αρκετά...
Φυσικά θα δοκιμάσω και όλες τις υπόλοιπες γεύσεις...
Έχω πολλές ερωτήσεις προς κάποιον ο οποίος γνωρίζει το συγκεκριμένο ΗΤ.
Θα τις απευθύνω στον υπεύθυνο της esmoke εδώ στο φορουμ και ελπίζω σε έγκαιρη και ολοκληρωμένη ανταπόκριση...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2011, 15:34 από Gabriel74 »

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 03, 2011, 15:35 »
Δεύτερη μέρα με το r-evo και δυστυχώς έχουν αρχίσει και διαψεύδονται οι πρώτες καλές εντυπώσεις...
Πλέον ο καπνός δεν βγαίνει αρκετός (και δεν είναι ιδέα μου) και αναγκάζομαι να ρουφάω 2-3- δευτερόλεπτα για μία μικρή ποσότητα καπνού που δεν αντιστοιχεί στο ΄΄μέγιστη ποσότητα καπνού΄΄ και φυσικά δεν ισχύει ούτε το ΄΄μέγιστη διάρκεια μπαταρίας΄΄...
Αν είναι να πονάει ο λαιμός μου από το ρούφηγμα μπας και φτάσω σε μια καλή ποσότητα καπνού άστο καλύτερα...
Ηδη παλεύω με την έλλειψη νικοτίνης να χω να παλέψω και την έλλειψη καπνού;
Τότε τι το θέλω το ΗΤ;
Δεν ξέρω αν είναι κάτι μηχανικό, κάτι που οφείλεται σε ελλατωματική συσκευή ή απλά εγώ περίμενα κάτι που θα με κάλυπτε στον τομέα του καπνού τουλάχιστον...
Κρίμα διότι την πρώτη μέρα μου φάνηκε αρκετά καλό...
Ήδη προσανατολίζομαι στην αγορά κάτι πιο φερέγγυου και δυνατού από όλες τις απόψεις...
Ελπίζω τα παιδιά εδώ να με καθοδηγήσουν έστω κι αν δεν τους άκουσα την πρώτη φορά...
Προσανατολίζομαι προς το ego μιας που διαβάζω πολύ καλές κριτικές...εκτός αν μπορώ να ΄΄αναβαθμίσω΄΄ ικανοποιητικά (μπαταρια-ατμοποιητης) το R-EVO...

Υ.Γ. την ώρα που γράφω κατάφερα να βγάλω μια φυσαλίδα αερα απο την αμπουλα και μου εδωσε μια πιο μεγαλη αλλα και παλι οχι ικανοποιητικη δοση καπνου...
Δεν φανταζομαι να απαιτουν οι υπευθυνοι της esmoke να κανω αυτη την δουλειά συνεχεια βάλε βγαλε φυσαλιδες μπας και ΄΄σταυρωσω΄΄ λίγο καπνο...
Καπου διάβασα οτι σε περίπτωση λίγου καπνου πρέπει να δώσουμε ένα περιθώριο λίγων ημερών για να λειτουργησει σωστα το τσιγαρο...
Αντε να του δώσουμε...
Αποτέλεσμα άναψα ένα κανονικό τσιγάρο μπας και μου φύγουν τα νεύρα...
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2011, 16:09 από Gabriel74 »

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 03, 2011, 17:30 »
'Εμεις΄ στο ειπαμε αλλα δεν μας ακουσες... Μην απογοητευεσαι ομως, γιατι πολλοι απο μας εχουμε παρει σχεδον οτι κυκλοφορει στον χωρο του η.τ. πριν κατασταλαξουμε πιο ειναι καλυτερο. Πηγαινε λοιπον και αγορασε μια μπαταρια e-go με τον απαραιτητο φοριτστη της, σε οτι χωρητικοτητα θελεις (650-900-1100 mah), προσθεσε και εναν 901lr (με ανταπτορα) ή εναν ego-Τ, παρε και ενα υγρο halo freedom 18mg, και θα δεις μεγαααααη διαφορα. Και αργοτερα παιρνεις και καποια εξτρα μπαταρια ή ατμο, απλα αυτα που εγραψα πιο πριν ειναι η ελαχιστη συνθεση για να ξεκινησεις και να δεις αν σου κανει.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2527
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 03, 2011, 17:32 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 03, 2011, 19:54 »
Έχω παραγγείλει ήδη το egoT Joyetech με μπαταρία 650...
Ελπίζω από εβδομάδα που θα το έχω να πω...΄΄ανάσταση΄΄
 :yes: :yes: :yes: 8)

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 03, 2011, 20:07 »
Έχω παραγγείλει ήδη το egoT Joyetech με μπαταρία 650...
Ελπίζω από εβδομάδα που θα το έχω να πω...΄΄ανάσταση΄΄
 :yes: :yes: :yes: 8)
Καλά έκανες γιατί με αυτό που είχες δεν παλεύεται για συστηματικό πρώην καπνιστή....

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 03, 2011, 20:21 »
Καλά έκανες γιατί με αυτό που είχες δεν παλεύεται για συστηματικό πρώην καπνιστή....

Ξέχασα να ευχαριστήσω το φόρουμ για την έκπτωση που έχω στην αγορά του ΗΤ από το funstores...
10%...
 :thumpup:

Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 03, 2011, 21:58 »
Καλησπέρα παιδια. Ειμαι νέος στο φόρουμ οπότε θα χρεαστώ λιγη βοήθεια. Εγώ δεν καπνίζω αλλά ο πατέρας μου καπνίζει γύρω στα 60 τσιγάρα την ημέρα μάρκα LM. Τελικά μετά από πίεση δική μου και της μητέρας μου τον πείσαμε να πάρει ηλ. τσιγάρο αλλά δεν πιστεύω να κάτσει να ασχοληθεί οπότε αποφάσισα να βρω το καλύτερο ηλ. τσιγάρο για αυτόν έτσι ώστε να μην αρχίσει τις χαζομάρες ότι δεν είναι καλό και να ξαναρχίσει το κανονικό. Οπέτε παιδιά χρειάζομαι ΣΥΜΒΟΥΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2527
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 03, 2011, 22:16 »
Εδω πρεπει να ριξεις αρκετο διαβασμα γιατι ο καθενας μας εχει τη γνωμη του. Αλλα πιστευω οτι καλο εινε να παρεις μια πρωτη εντυπωση απο μια ψηφοφορια μας :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2003.0.html   
Εστω και σε μικρο δειγμα αλλα απο παλιους !!!

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 03, 2011, 22:21 »
Καλησπέρα paulbryant, νομίζω ότι οι απόψεις των περισσοτέρων στο φόρουμ συγκλίνουν σε η.τ. τύπου Τ. Δηλαδή μπαταρία ego και ατμοποιητής ο οποίος παίρνει αμπούλα στην οποία βάζεις το υγρό που θέλεις να ατμίσεις. Στην Ελλάδα αυτή την στιγμή κυκλοφορούν οι εξής μάρκες τέτοιου τύπου, το ego T, το ovale T και το exelixis T.  Όλες κάνουν την ίδια δουλειά. Νομίζω ότι είναι πολύ απλό στην χρήση του αλλά το αρνητικό του είναι ότι δεν μοιάζει με κανονικό τσιγάρο οπότε δεν ξέρω πως θα του φανεί του πατέρα σου.


Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 03, 2011, 22:41 »
Κοίταξε φίλε, δεν είναι εύκολο σε κάποιον που δεν θέλει να το κόψει, να το κόψει. Ξεκίνα αναγκάζοντάς τον να μην καπνίζει μέσα στο σπίτι και βλέπουμε. Ό,τι λέει ο Άγγελος δεν είναι κακή ιδέα (αν και εγώ είμαι αλλού) αλλά να ξέρεις πως σε κάθε δυσλειτουργία (που θα συμβεί!), θα το αφήσει. Χρειάζεται επιμονή από την δική σας πλευρά να μην καπνίζει στο σπίτι .... Πρόσφατα, μία θεία μου έκανε ακτινογραφία και την είπαν καπνίστρια, διότι κάπνιζε ο σύζυγός της και όχι αυτή....

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 03, 2011, 22:42 »
Επίσης, είναι ωραίο Ατμέ, να βλέπεις την 3η γενιά ν'αναλαμβάνει πρωτοβουλίες και να απαντά...

Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 03, 2011, 23:02 »
Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές. Ελπίζω να τα καταφέρω

Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 03, 2011, 23:10 »
Παιδιά πια η διαφορά ανάμεσα σε Joyetech eGo-T και ovale ego-t

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 03, 2011, 23:53 »
Μην ασχολείσαι με τέτοιες λεπτομέρειες paul
Το σημαντικό είναι να κόψει ο πατέρας σου το ρημάδι , αυτό θέλει επιμονή και βοήθεια απο μέρους σου που είσαι νέος και έχεις πρόσβαση στη πληροφόρηση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 110 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271197 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos