vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Γνώμες για καλό ΗΤ

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 00:47 »
Χαχα..συνάδελφος και εσύ? Καμία καζούρα. Μη μασάς. Λίγο στην αρχή κοιτούσαν περίεργα...αλλά μετά το συνήθισαν.

Πήγαινε στην κατηγορία e-liquids και ξεκίνα το διάβασμα.

Σε 1 βδομάδα...διαγώνισμα... :)) :))

Χαχαχα...
Ναι δάσκαλος είμαι.
Τα εκτάκια μου είναι πειραχτήρια τρελλά...
Είμαι σίγουρος οτι αρκετοί συνάδελφοι θα μυηθούν γρήγορα και αυτοί εκεί που κλεινόμαστε και καπνίζουμε...

Το ξερώ οτι έχουν ξαναγραφτεί αυτά που ρωτώ αλλά η άμεση ανατροφοδότηση είναι αποτελεσματικότερη...
Οπότε
Απο αυτά που προσφέρει το standart kit του REVO esmoke είμαι καλυμμένος  όσον αφορά τα παρελκόμενα εκτός από φίλτρα;
Εννοώ μπαταρίες και οτι άλλο χρειαζεται;
Και τελικά ρε παιδιά αγόρασα καλό ΗΤ ή οχι;
 

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 00:55 »
Δάσκαλέ μου, προσωπικά το EVO δεν το ξέρω, αλλά οτιδήποτε λιγότερο από EGO, το θεωρώ κατώτερη επιλογή.

Σε ότι αφορά τα φιλτράκια, θα προμηθευτείς υγρό αναγόμωσης, είτε έτοιμο (άρα σχετικά ακριβό) είτε θα το φτιάχνεις εσύ αφού προμηθευτείς τα κατάλληλα υλικά (Βάση Νικοτίνης, Διαλύτη προπυλενογλυκόλης PG ή γλυκερίνης VG και γεύσεις) και θα τα γεμίζεις.

Διάβασε εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1907.0.html

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 01:10 »
οι μαθητες σου διαβαζουν?

Οι πιο πολλοί ναι, κάποιοι είναι στην προσπάθεια ακόμη...


Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 01:15 »
Δάσκαλέ μου, προσωπικά το EVO δεν το ξέρω, αλλά οτιδήποτε λιγότερο από EGO, το θεωρώ κατώτερη επιλογή.

Σε ότι αφορά τα φιλτράκια, θα προμηθευτείς υγρό αναγόμωσης, είτε έτοιμο (άρα σχετικά ακριβό) είτε θα το φτιάχνεις εσύ αφού προμηθευτείς τα κατάλληλα υλικά (Βάση Νικοτίνης, Διαλύτη προπυλενογλυκόλης PG ή γλυκερίνης VG και γεύσεις) και θα τα γεμίζεις.

Διάβασε εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1907.0.html


Η αλήθεια είναι οτι με ψιλοτρομάζεις λέγοντας οτι δεν το ξέρεις καν... :-\
Αυτο το EGO που λες ποσο κοστιζει;
Υπαρχει προβλημα στο να εχω δυο συσκευες ή μηπως ειναι ακομη και απαραιτητο;



Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 01:32 »
Όταν λέμε EGO, ουσιαστικά εννοούμε την μπαταρία. Οι ματαρίες τύπου EGO είναι στα 650-900-1100-1300 Μah .
Αυτο σημαίνει μεγάλη αυτονομία. Επιπλέον παίρνουν απευθείας τους πιο εμπορικούς ατμοποιητές που είναι οι 510 αλλά πλέον και οι Tank Atomizer και με αντάπτορα τους 901 atomizers. Αυτοί οι άτμο , είναι οι πιο εμπορικοί.

Το EVO είναι μια συσκευή που μοιάζει περισσότερο με το Κ.Τ, όπως και άλλες αντίστοιχες...αλλά δεν παρέχει μεγάλη αυτονομία.
Χρειαζόμαστε να έχουμε 2 ή ακόμη και 3 μπαταρίες μαζί μας. Μια EGO 900 ΜAh όμως, θα μας καλύψει χαλαρά.

Έχοντας μια ΕGO μπαταρία, μπορούμε να δοκιμάσουμε/πειραματιστούμε με πολύ περισσότερες επιλογές σε ατμοποιητές, από ότι μια μικρότερη μπαταρία τύπου EVO ή Black Line.

Οκ..μην αγχωνεσαι. Διάβασε εδώ. Σιγά σιγά θα καταλάβεις τι γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 01:45 »
Όταν λέμε EGO, ουσιαστικά εννοούμε την μπαταρία. Οι ματαρίες τύπου EGO είναι στα 650-900-1100-1300 Μah .
Αυτο σημαίνει μεγάλη αυτονομία. Επιπλέον παίρνουν απευθείας τους πιο εμπορικούς ατμοποιητές που είναι οι 510 αλλά πλέον και οι Tank Atomizer και με αντάπτορα τους 901 atomizers. Αυτοί οι άτμο , είναι οι πιο εμπορικοί.

Το EVO είναι μια συσκευή που μοιάζει περισσότερο με το Κ.Τ, όπως και άλλες αντίστοιχες...αλλά δεν παρέχει μεγάλη αυτονομία.
Χρειαζόμαστε να έχουμε 2 ή ακόμη και 3 μπαταρίες μαζί μας. Μια EGO 900 ΜAh όμως, θα μας καλύψει χαλαρά.

Έχοντας μια ΕGO μπαταρία, μπορούμε να δοκιμάσουμε/πειραματιστούμε με πολύ περισσότερες επιλογές σε ατμοποιητές, από ότι μια μικρότερη μπαταρία τύπου EVO ή Black Line.

Οκ..μην αγχωνεσαι. Διάβασε εδώ. Σιγά σιγά θα καταλάβεις τι γίνεται.

Μου λες δηλαδή οτι μπορώ κάλλιστα να προμηθευτώ μία τέτοια μπαταρία για το revo και να κανω την δουλεια μου καλύτερα...
Καλά μόλις το πάρω στα χέρια μου ετοιμαστείτε  για μεγάλο πρήξιμο με ερωτήσεις...χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 02:14 »
Όχι, δεν σου το λέω...γιατί δεν γνωρίζω τι τύπου ατμοποιητές χρησιμοποιεί το EVO.

Άρα μπορεί να μην κουμπώνουν στην EGO μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2527
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 08:45 »
Εφοσον υπαρχουν ανταπτορες νομιζω οτι μπορει να το προσαρμοσει . Το κοστος εινε μηδαμινο !!!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 20:34 »
Εφοσον υπαρχουν ανταπτορες νομιζω οτι μπορει να το προσαρμοσει . Το κοστος εινε μηδαμινο !!!

Οκ
Τι είναι οι αντάπτορες;
Μάλλον πρέπει να συμβαίνει αυτό που λες διότι η υπεύθυνη μου είπε οτι αυτή δεν διαθέτει φιλτράκια νικοτίνης εκτός αν βρω από αλλού...

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 20:51 »
Οταν το παρεις, βαζω στοιχημα οτι θα ψαχνεις για υγρα, για ατμοποιητες και για μπαταριες...
Δυστηχως η ευτηχως, η μπαταρια ego αποτελει μονοδρομο για καποιον που θελει να ατμισει. Απο κει και περα εχεις 3 επιλογες, ατμοποιητες δηλ. 510 ή 901 η Tank
Απο υγρα θα ελεγα halo ή FA
Για μενα οποιαδηποτε επιλογη περαν αυτων δεν....προχωραει :)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 22:03 »
Άκυρο...κάδο παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 23:35 »
Παράθεση
Χαχα..συνάδελφος και εσύ? Καμία καζούρα. Μη μασάς. Λίγο στην αρχή κοιτούσαν περίεργα...αλλά μετά το συνήθισαν.
Γίναμε πολλοί οι συνάδελφοι εδώ μέσα  :idiot1:
Οι μαθητές είναι οι τελευταίοι με τους οποίους θα έχεις πρόβλημα gabriel  :thumpup:
Μη διστάσεις να ξοδέψεις μερικά ευρώ παραπάνω απ τον πενιχρό μισθό σου (μας) γι αυτά που συστήνουν οι συνατμιστές. Υπάρχει πολύ μεγάλη εμπειρία στο φόρουμ που συνδυάζεται και με ανταποκρίσεις από ξένα φόρουμς.
Το 1ο - 2ο  μήνα  θα ξοδέψεις πολλά, σχεδόν όσα κάπνιζες. Μετά θα δεις τεράστια διαφορά στο πορτοφόλι σου.
Εκπλήσσομαι κάθε μήνα (απο τους 18 που ατμίζω) πως γίνεται να υπάρχει ακόμα αυτό το ρημάδι το 50ρικο που έκανε την εμφάνισή του  πριν  2 βδομάδες στο πορτοφόλι μου. Και όμως υπάρχει ακόμα!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 26, 2011, 00:24 »
..............Για μενα οποιαδηποτε επιλογη περαν αυτων δεν....προχωραει :)
+1 Συμφωνώ

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 26, 2011, 01:40 »
Γίναμε πολλοί οι συνάδελφοι εδώ μέσα  :idiot1:
Οι μαθητές είναι οι τελευταίοι με τους οποίους θα έχεις πρόβλημα gabriel  :thumpup:
Μη διστάσεις να ξοδέψεις μερικά ευρώ παραπάνω απ τον πενιχρό μισθό σου (μας) γι αυτά που συστήνουν οι συνατμιστές. Υπάρχει πολύ μεγάλη εμπειρία στο φόρουμ που συνδυάζεται και με ανταποκρίσεις από ξένα φόρουμς.
Το 1ο - 2ο  μήνα  θα ξοδέψεις πολλά, σχεδόν όσα κάπνιζες. Μετά θα δεις τεράστια διαφορά στο πορτοφόλι σου.
Εκπλήσσομαι κάθε μήνα (απο τους 18 που ατμίζω) πως γίνεται να υπάρχει ακόμα αυτό το ρημάδι το 50ρικο που έκανε την εμφάνισή του  πριν  2 βδομάδες στο πορτοφόλι μου. Και όμως υπάρχει ακόμα!!!

Μήπως να φτιάξουμε και ένα παράρτημα ειδικά για εκπαιδευτικούς ατμιστές;   8)
Για τους μαθητές μου απλά στην Φυσική στο κεφάλαιο του αναπνευστικου και του κυκλοφορικού συζητουσαμε το πως επιβαρύνεται η λειτουργία τους και όποτε φτάναμε στο κάπνισμα μου λέγαν ΄΄όπως εσείς κύριε΄΄  :))

Εγώ θέλω να ξεγελιέμαι απλά παιδιά και να το κόψω το ρημάδι το τσιγάρο...
Θέλω να μεγαλώσει ο γιός μου και να είμαι υγιής να τον χαρώ...

Το οικονομικό θέμα είναι φυσικά και αυτό πρώτης προτεραιότητος...

Οπότε τα συνδυάζουμε όλα...

Το σαιτ εδώ είναι διαφωτιστικότατο...

Μπράβο στους δημιουργούς και στα παιδιά που συμμετέχουν...
Αντε να το πάρω κι εγω στα χερια μου απο βδομάδα να τα λέμε και επί του πρακτέου...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Γνώμες για καλό ΗΤ
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 02, 2011, 16:32 »
Οκ
Μόλις πήρα στα χέρια μου το R-EVO.
Το έχω βάλει να φορτίζει η μπαταρία...
Σήμερα θα καταγράψω τις πρώτες εντυπώσεις...

 :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159774 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515293 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530739 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet