vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Parolos, marauder800, JohnDag, manoslykos, eurogod

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 14:36 »
Δεν εχουν ολοι την διαθεση να κανουν μια παρουσιαση, ειδικα ως πρωτο νημα. Απαξ και ενας κανει την αρχη μετα κυλαει ευκολοτερα.

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 14:44 »
μακάρι να είναι αυτό φίλε μου γιατί αν περάσει απ το μυαλό κάποιου πως γίνετε για άλλο λόγο αστα να πάνε...... :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan:
εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω και δεν το πιστεύω γιατί είναι ένας απ τους καλύτερους αν όχι ο καλύτερος :shock_sick_01: :shock_sick_01: :shock_sick_01: :shock_sick_01:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 14:47 »
Απομακρυνομαστε οφ τοπικ τωρα, αλλά για ποιο λογο θα μπορουσε να μην εχει ανοιχτει θεμα?

ΕΙδα γενικως παντως οτι στην Ελλαδα δεν τους ειχε πολυ κοσμος, μεχρι τον τελευταιο μηνα περιπου που διαπιστωσα μια εξαρση στην αγορα του (και μια καλυτερη διαθεσιμοτητα).

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 14:51 »
εγώ πάλι το αντίθετο πάει πολύς καιρός αλλά ΟΚ δεν τραβάω και ιδιαίτερο ζόρι

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 15:05 »
Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις , αλλά να σου πω ότι υπάρχει νήμα από το 2012
και είναι αυτό: SvoёMesto Kayfun 2.1 - 3.1 ES (Προεπισκόπιση)

Το παρόν θέμα διαχωρίστηκε από το πιο πάνω νήμα, όπως και κάθε άλλο που περιλαμβάνει
ένα αξιοπρεπές review με φωτογραφίες σχόλια και αναλυτικά στοιχεία.
Όποιο μέλος πάρει έναν ατμοποιητή στα χέρια του μπορεί να το κάνει αφού μάλιστα για τέτοιες
ενέργειες ενθαρρύνονται τα μέλη από όλους του Συντονιστές και τον Διαχειριστή.
Αυτά πως εξήγηση για τυχόν απορίες.

Παρακαλούμε όπως παραμείνουμε στο θέμα μας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2022, 03:47 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος giannis ovale

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 01:48 »
το συγκεκριμενο στησιμο το εκανα και εγω μολις πριν λιγα λεπτα εχει ακετη διαφορα στην τροφοδοσια και στην γευση προσ το καλητερο σε σχεση με το απλο στησιμο σε σχημα (ς)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 02:21 »
Ακόμη δεν είδες τίποτα... ;)

Το σετάπ του πρώτου πόστ στο νήμα το έκανα Τρίτη 1 Οκτωβρίου το βράδυ...

Σήμερα να δεις πως μου αποδίδει...
Πολύ καλή απόδοση σε γεύση, ενώ το ντουμάνι έχει ανέβει και σε ποσότητα, αλλά και σε ποιότητα!!!!

Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε σύρμα με νον όπως το έκανα εγώ (αφήστε με, εγώ  :idiot1: )... Φροντίστε να έχετε μια καλή καμπύλη στην αντίσταση έτσι ώστε να απομακρύνετε την αντίσταση από την οπή του αέρα και θα είναι οκ.

Με τον τρόπο που έστησα, έχω χάσιμο σε χτύπημα, αλλά αυτό ήταν κάτι εσκεμμένο.








Θα πρέπει να αναφέρω κάποιες λεπτομέρειες σε ξεχωριστό πόστ από το δικό μου παραπάνω...

Λίγα λόγια για τον αέρα... (Του αέρα δηλαδή! :)) )

Η τζούρα του συγκεκριμένου ατμοποιητή είναι πράγματι, πολύ αεράτη. Πιό αεράτη από τον DID που έχω, με 1,2 mm οπή καμπάνας. Ίσως είναι και ελάχιστα πιο αεράτη από τον ΙΑΤΤΥ V2.

Κάποιος ο οποίος έχει τους παραπάνω ατμοποιητές δεν θα του φανεί περίεργη η αίσθηση της τζούρας και πολύ γρήγορα δεν θα δίνει σημασία. Παρόλα αυτά, προσπάθησα να ελλατώσω την είσοδο του αέρα με τη χρήση μικρού κομματιού πλέγματος το οποίο το έκοψα, και το τύλιξα μια στροφή, σε τρυπάνι 1mm. Δημιουργώντας ένα μικρό σωληνάκι από πλέγμα ;) .

Μετά, τοποθέτησα το κομμάτι πλέγματος στην τρυπούλα, και το αποτέλεσμα ήταν γρήγορα και εύκολα, μια σχετικα σφικτή τζούρα, πιο σφικτή από του DID.  :thumpup:

Αυτό που θέλω να πω είναι, οτι μπορεί να μην έχει ο Lite ρύθμιση αέρα, αλλά είναι πολύ εύκολο να ρυθμίσουμε εμείς τον αέρα. ;)  Με πλέγμα, με ένα κομματάκι πλαστικού από μύτη (πλαστική) μπουκαλιού, φαντασία να υπάρχει...
Με τη χρήση πλέγματος, και ανάλογα την ποσότητα που θα χρησιμοποιήσουμε, μπορούμε να επιτύχουμε την ποσότητα του αέρα που επιθυμούμε.

Προσοχή όμως... Το πλέγμα ΔΕΝ θα πρέπει να το σπρώξουμε πολύ βαθιά, γιατί αν ακουμπήσει στον θετικό πόλο...  8)

Αν θελήσετε να βγάλετε το κομμάτι πλέγματος, μπορείτε πολύ εύκολα, με τη χρήση μιας βελόνας από σύριγγα, που θα έχετε στραβώσει λίγο στην άκρη άκρη, να δημιουργήσετε ένα ιδιότυπο "αγγίστρι" με το οποίο πολύ εύκολα θα σκαλώσετε το πλέγμα και θα το βγάλετε.

Με το σετάρισμα της φωλιάς έχω την εντύπωση πως ελαφρώς σφίγγει η τζούρα.
Προσωπικά έβγαλα το τον "ρυθμιστή αέρα" μου (το πλέγμα δηλαδή :tongue_smilie: ) και ατμίζω ως έχει.


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2013, 18:39 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 13, 2013, 02:46 »
Επιτελους μετα απο 20 μερες καταφερα και εκανα διαρροη στον καηφουν!  :dance3:

Εκαμα καινουργιο σεταπ, κι ενω ατμιζε κανονι και με σωστη τροφοδοσια, ετυχε να μην βλεπω τις φυσαλιδουλες που ανεβαινουν μετα απο καθε τζουρα. Οποτε αρχισα μανιωδως τις τζουφιες! Αλλά πολλές! Ε ποσο ν αντεξει... καλαμακι και σταξιμο απο την τρυπα αερα. Βγαλσιμο ντριπ τιπ, ελαφρο φυσηματακι απο την τρυπα αερα, παρκαρισμα αναποδα 5 λεπτα (αδειασε μια καλη σταγονα), και ξανα ως καινουργης!

Επι το σοβαροτερον. Με λιγες (ακομα) αλλαγες αντιστασεων (γιατι ολες βγαινουν καλες), μετα απο 20 μερες εχω να πω πως εχω ξεχασει τι θα πει υγρο εξω απο εκει που πρεπει ναναι, εχει μια τρελλη χωρητικοτητα, την ιδια αποδοση συνεχως, χτυπαει και ντουμανιαζει θαυμασια! Γεμιζει ευκολοτερα απο οτι φαινεται - μοναδικη "ανασφαλεια" αυτο το βιδακι που ειμαι σιγουρος οτι θα αποφασισει να πεσει κατω οταν θα ειμαι σε καποιον εξωτερικο χωρο νυχτα!  :))

Τις 2-3 πρωτες μερες ειχα ενα θεμα, απο το βιδακι γεμισματος εβγαινε ενας ιδρωτας - σταγονιδια. Αρχισα να σκεφτομαι τεφλον κλπ, αλλά λυθηκε μονο του. Διασταυρωθηκε και με μερικους χρηστες απο το εξωτερικο, μολις βιδωθει-ξεβιδωθει μερικες φορες "καθεται" οπως πρεπει και τερμα. Εκτοτε, στεγνοτατα ολα!

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 13, 2013, 10:32 »
Αν θες να έχεις πολλές διαρροές kayfun lite δοκίμασε

1. set up με μονό 3αρι και υγρά με 100% PG ή
2. κλείσε με το δάκτυλο σου την τρύπα που παίρνει αέρα και τράβα 2-3 τζούφιες τζούρες ή
3. γέμισε τον από πάνω χωρίς να κλείσεις καλά την τρύπα αέρα

Με τον kayfun έχεις διαρροές μόνο αν τις προκαλέσει ο χρήστης.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 14, 2013, 16:23 »
Ετοιμος ειμαι να πατησω το κουμπακι για αγορα....για πειτε μου στην συσκευασια στελνει και τιποτα εξτρα oring;απο το γερμανικο θα τον παρω

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 14, 2013, 16:26 »
εξτρα ορινγκ νομιζω εχει η συσκευασια
παρε εξτρα φουλ κλιαρ τανκ αν θες

Αποσυνδεδεμένος hotcarver1

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 14, 2013, 16:27 »
Πάτα το άφοβα!Δεν θα το μετανιώσεις!
Εμένα πάντως με μόνο 3αρι σε νεστ καμμία διαρροή!

Στάλθηκε από το LT30p μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 14, 2013, 16:29 »
Μαζι ερχονται ολα τα ορινγκ και βιδακια αναπληρωσης.
Απο intaste 3 μερουλες. Καλως να τον δεχτεις  :D

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 14, 2013, 17:11 »
ευχαριστω παιδες....την εριξα και ο θεος μαζι μου,λογικα αφου βγαζω ακρη με πηνελοπη,οδυσσεα και ιαττυ θα βγαλω και με αυτον,για το σεταρισμα 2αρι η 3αρι φυτιλακι;εχω και απο τα 2,α και κατι ακομα...μπουκαλακι απλο με βελονα ε;

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 14, 2013, 17:15 »
Και δυαρακι, και τριαρακι, και διπλα, και τριπλά, και οτι θες. Οτι να του δωκεις θα σου πει ευχαριστω  ;D Μεχρι να αρχισεις να ψαχνεις, σηκωμα τα φυτιλια να περασει η καμπανα, κοψιμο τα φυτιλια ενα εκατοστο το πολυ πανω απ τη καμπανα, σταξιμο να μαλακωσουν και απαλο στριμωγμα μεσα - δες το βιντεο του Todd απο το 5.30, ειναι το πιο απλο στησιμο.



Με βελονα ή καλυτερα με εκεινες τις μακρυες πλαστικες μυτες αν εχεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2013, 23:40 από Πολυκράτης »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33695 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8044 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 398 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13959 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9773 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy