vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, John K, tibolaso, marauder800, lounik, Buliwyf, yorgoss

Twitter

βοηθεια στην απορια μου

βοηθεια στην απορια μου
« στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 20:58 »
ειμαι καπνιστης εδω κ 16 χρονια τα τελευται 3 χρονια κανω καπνο (δεν αναγραφω την μαρκα ) περιπου 20-25 τσιγαρα ειναι αρκετα βαρης κ μου εχει κατσει καλα. το ερωτημα μου ειναι θα μπορεσει ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο να μου το αντικαταστησει εστω κ τα μισα απο τα τσιγαρα που κανω ? κ εαν ναι τη πρεπει να κοιταξω κ να προσεξω στην αγορα που θα κανω ? εαν μπορει καποιος να μου προτηνει κ ποιο να αγορασω .



ευχαριστω για οποιαδηποτε βοηθεια

Αποσυνδεδεμένος danden

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 21:20 »
ego-t με clearomizer κ υγρα ετοιμα με νικοτινη χχχhigh για αρχη κ καλο ταξιδι στον κοσμο του η.τ!
καλως ηρθες.

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 21:20 »
Αυτό εξαρτάται από εσενα και κατα πόσο θέλεις να αντικαταστήσεις το κάπνισμα . Αν επιμέινεις μια εβδομάδα θα το αντικαταστήσεις , αν και προσωπική μου άποψη είναι   να το αντικαταστήσεις πλήρως διότι  το άτμισμα ειναι τελείως διαφορετικό από το κάπνισμα και σαν τελετουργία και σαν ενασχόληση και με αρκετά διαφορετική γεύση και θα δεις και διαφορά και στην υγεία σου , επίσης οι περισσότεροι που κάνουν αυτή τη μετάβαση δεν τους αρέσει μετά το τσιγάρο. Καλό ηλεκτονικό τσιγάρο είναι το ego και υγρά τα halo και nobacco tobacco  !

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 22:45 »
ego-t με clearomizer κ υγρα ετοιμα με νικοτινη χχχhigh για αρχη κ καλο ταξιδι στον κοσμο του η.τ!
καλως ηρθες.
+1 + Halo υγρά  :thumpup:

Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 22:59 »
ευχαριστω για τις απαντησεις ,απλα επειδη δεν τα ξερω κ καλα μπορειτε λιγο να μου αναλυσετε .το ego κ τα halo πια εταιρεια ειναι  ?  ευχαριστω κ παλι

Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 23:07 »
Το ego είναι μοντέλο, θα το βρεις σε διαφορετικά μαγαζιά, πολλές φορές με κάποια άλλη μάρκα σταμπαρισμένη πάνω του. Υπάρχουν ελληνικά μαγαζιά που το δίνουν, κοίτα στο φόρουμ και θα τα βρεις για να μην τα γράφω εγώ.

Όσο για την αρχική ερώτηση, δύο πράγματα.
1) Ψάξτο λίγο πρώτα, μην πάρεις το πιο φτηνό και στην τύχη. Πιθανότατα θα πάρεις κάτι όχι καλό και δεν θα το ευχαριστηθείς, δεν είναι όλα τα η.τ. τα ίδια.
2) Το αν θα τα καταφέρεις εξαρτάται από πόσο το θες. Αν δεν είσαι ακόμα ψημένος να κόψεις ή ελατώσεις σοβαρά το κ.τ. τότε άστο καλύτερα, κάτι θα βρεις να μη σου αρέσει στο η.τ. και θα γυρίσεις στο κανονικό. Αν θεωρείς ότι το βλέπεις σοβαρά και θες να κάνεις καλή προσπάθεια τότε μάλλον θα βρεις πολλά καλά στο η.τ. και θα μπορείς έυκολα να κόψεις τελείως το κανονικό. Κι εγώ νομίζω ότι δεν συνδυάζονται, μετά από λίγες μέρες η.τ. εγώ δεν άντεχα να μυρίζω τον καπνό των κανονικών.

Το ego που αναφέρθηκε παραπάνω είναι εξαιρετικό για πρώτο η.τ. Κοίτα να πάρεις μεγάλες μπαταρίες και στοκ υγρών σε διάφορες δόσεις νικοτίνης για να βρεις τι σου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 23:18 »
ευχαριστω για τις απαντησεις ,απλα επειδη δεν τα ξερω κ καλα μπορειτε λιγο να μου αναλυσετε .το ego κ τα halo πια εταιρεια ειναι  ?  ευχαριστω κ παλι
HALO εδώ
http://www.ivape.eu/halo-eliquid.html

EGO-T εδώ
http://www.hlektronikotsigaro.gr/

Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 23:46 »
υπαρχει καποιο καταστημα στην αθηνα που μπορω να το δω απο κοντα κ να το αγορασω απο εκει ?

Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 23:46 »
OVALE EGO-T BLACK
υπαρχει καποιο καταστημα στην αθηνα που μπορω να το δω απο κοντα κ να το αγορασω απο εκει ?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 23:51 »
λογικά όχι

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 21, 2011, 01:00 »
OVALE EGO-T BLACK
υπαρχει καποιο καταστημα στην αθηνα που μπορω να το δω απο κοντα κ να το αγορασω απο εκει ?

Aθήνα Αθήνα όχι...(από ότι γνωρίζω).
Εγώ πήρα το ovale ego-t  από το κατάστημα funstore
που είναι στην Αγία Μαρίνα Κορωπίου (παραλία)

http://www.funstore.gr/index.php

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 21, 2011, 09:33 »
Φίλε καλώς όρισες. Και εγώ τα ίδια κ.τ. έκανα και με έχει καλύψει το  ego.
Τα υγρά θέλουν δοκιμή, είναι θέμα γούστου - όπως και τα φαγητά - και έχουμε αγοράσει/κατασκευάσει  πολλά μέχρι να καταλήξουμε σε 2-3.
Δεν θα πρότεινα το ovale διότι ακόμα είναι ακριβό. Σκέτο ego.
Έχεις διαβάσει το http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,543.0.html και όλα τα υπόλοιπα άρθρα στην είσοδο τού Forum;
Και εγώ θα πρότεινα το funstore, αλλά πάρε και την πιστωτική σου μαζί. Με τόσα διαφορετικά που έχει, θα πας για ένα και θα φύγεις με 5 - όπως στο super market!
Εγώ δεν τολμώ να πάω.....


Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 21, 2011, 12:22 »
Όντος έτσι είναι.
 Το funstore είναι το mall του ηλεκτρονικού τσιγάρου :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Έχει τα πάντα , από ατμοποιητές,  η.τ., αναβαθμίσεις η.τ., άσε που έχει την μεγαλύτερη ποικιλία ατμιστικών υγρών :thumpup: :thumpup:
Επίσεις έχει και καλές τιμές.
Τώρα για να δέχεται VISA (χαχαχαχα), αυτό δεν το ξέρω.
Αυτά είναι προσωπική μου γνώμη.
Εσύ θα δεις και θα κρίνεις.

Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 21, 2011, 16:34 »
παιδες κατεβηκα τελικα στην αγια μαρινα στο fynstore ο ανθρωπος εκει ειναι πολυ εξυπηρετικος (τουλαχιστον για μενα που δεν γνωριζω το θεμα ) εφυγα με αγορες σχεδον των εκατο ευρω κ εδω κ δυο ωριτσες καπνιζω απο το δικο μου  ego μπορω να πω οτι μεχρι στιγμη δεν αναζητηση κ.τ. .σας ευχαριστω για την βοηθεια κ καλος ηρθα στο club.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: βοηθεια στην απορια μου
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 21, 2011, 16:43 »
καλή αρχή

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59599 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236998 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 439 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084800 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy