vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 7 χρήστες
vasilis27p, tibolaso, Alexander20, lounik, Buliwyf, Lazy Dog, maprix

Twitter

Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 14, 2015, 17:46 »
Μπράβο ρε κοπέλα!  :D
Μετά από χρόνια καθιστικής ζωής ψάχνω τρόπο να ανακτήσω κάτι από την φυσική μου κατάσταση.
Όμως μετά τα δεύτερα -άντα και τις κλασικές επιβαρύνσεις σε μέση/αυχένα και άλλες... παιδικές αρώστιες, είμαι πολύ διστακτικός γιατί δεν σηκώνω τώρα τις καταπονήσεις που άντεχα παλιότερα. Η μόνη μου "ελπίδα" είναι πως με το άτμισμα νιώθω πιο ελαφριά την ανάσα μου από κάποτε.

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 14, 2015, 18:31 »
Μια απόφαση είναι BigSur, βρες κάτι που να σου αρέσει (έστω να το βλεπεις για αρχή) και σιγα-σιγα θα γλυκαθείς, μόλις αρχίσεις να βλεπεις τις αντοχές σου να βελτιώνονται. Στην τελική, έλα να παίξουμε τενις!  :))

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 14, 2015, 18:43 »
Ξεκινήστε με τις πολεμικές τέχνες. Ενα καλό ξύλο θεραπεύει τα πάντα.  :))
Ασε που ο σάκος με τα μαξιλάρια είναι άκρως ψυχοθεραπευτικά. Κολλάς πάνω τους αυτοκόλλητα με τα ονόματα αντιπαθητικών (τράπεζες, εφορίες κλπ) και χτυπάς αλύπητα.
Αντε big... σού'φεξε!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 14, 2015, 19:08 »
 ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 14, 2015, 19:09 »
Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι ένα καλό ξύλο θεραπεύει. Όλους εκτός από τον αποδέκτη! Big, όντως ένας σάκος μποξ είναι ότι πρέπει. Είναι αρκετά έντονη άσκηση και πολύ ευχάριστη! Και δεν είναι ανάγκη να κολλήσεις αυτοκόλητα πάνω, μπορείς απλά να τον γεμίσεις με έναν διευθυντή τράπεζας, ή Προϊστάμενο εφορίας αντί να βάλεις μέσα ρετάλια... Γίνεται και πιο ρεαλιστικό έτσι, γιατί ο σάκος φωνάζει μετά!!!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 14, 2015, 19:26 »
Παιδιά, ψήνομαι για τον σάκο (κι έχω πολλούς να φαντασιωθώ πως τις τρώνε!). Ο χώρος είναι λίγο θέμα...
Έχω και τένις κοντά μου. Αλλά αν η Irene (νεότερη και με κάποιο αθλητικό υπόβαθρο) τα βρήκε σκούρα στην αρχή... εμένα θα με μαζέψουνε με το κουταλάκι.  :hmmm: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 14, 2015, 19:56 »
Καλή η ιδέα του γεμιστού σάκου, αλλά δυστυχώς αυτοί που αναφέρεις είναι σκληροί μόνο όσο κάθονται στην καρέκλα τους. Μέσα σε σάκο δε φτουράνε πολύ. Πρόβλημα να αλλάζεις ανά μισάωρο τη ... γέμιση!  ;D


Μπράβο, big... τώρα κατάλαβες γιατί στο προτείναμε! Ολόκληρο σερβίτσιο έχομεν!  :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος nickrodos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • ΔΙΑΓΟΡΑΣ
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 14, 2015, 20:25 »
Είμαι αθλητής του crossfit εδώ και 1,5 χρόνο και.....καπνίζοντας ταυτόχρονα οι επιδόσεις μου σε κιλά στην μπάρα κατακόρυφα ανεβασμένες...στο αερόβιο κομμάτι όμως τζίφος όσες ώρες προπόνησης και να έκανα το τσιγάρο με κρατούσε πίσω....εδώ και 3μήνες χωρίς τσιγάρο,μονο με ατμό τα πνευμόνια μου καθημερινά καθαρίζουν όλο και περισσότερο..μέρα με την μέρα περνάω και άτομα που δεν καπνίζουν,για κ.τ ούτε να το μυρίζω πια το έχω συγχαθεί και μι σείσει απίστευτα....και σύντομα θα έχω και τους πρώτους μου αγώνες....Τα πνευμόνια και η καρδιά μας δεν αξίζουν άλλη καύση,μακριά μας το καταραμένο τσιγάρο ;)

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 14, 2015, 20:44 »
Λοιπόν, ας πει και ο γέροντας την άποψή του.
Εκανα και κάνω τρεις η τέσσερις, ανάλογα με την εποχή και πως με βλέπω δυνατές προπονήσεις με βάρη, και τις ενδιάμεσες μερες τρεξιμο 10 χλμ.
Δεν έχω δει καμια διαφορά από τον Μαρτη που σταματησα το καπνισμα, αλλά δεν ειχα δει και διαφορά όταν ειχα διακοψει το κανονικό τσιγαρο για 10-12 μηνες.
Μπορεί να παίζει ρόλο η ηλικία, αλλά εγω τουλάχιστον όπως ήμουν περσι ειμαι τωρα, καμια διαφορά στη φυσική κατασταση. Διαφορά έχω σε άλλα, οπως στο ξυπνημα το πρωί, η όσφρηση, άσχετα με την φυσική κατασταση που αναφερόμαστε εδώ.
Βεβαια ειναι 2,5-3 μηνες μόνο, αλλά δεν πιστευω ότι θα δω δραματική διαφορά σε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 14, 2015, 21:32 »
Παιδιά, ψήνομαι για τον σάκο (κι έχω πολλούς να φαντασιωθώ πως τις τρώνε!). Ο χώρος είναι λίγο θέμα...
Έχω και τένις κοντά μου. Αλλά αν η Irene (νεότερη και με κάποιο αθλητικό υπόβαθρο) τα βρήκε σκούρα στην αρχή... εμένα θα με μαζέψουνε με το κουταλάκι.  :hmmm: :laugh1:


εχω κάνει σάκο σαν καπνιστής και σαν ατμιστής. τωρα κάνω τεννις.


ο σάκος θέλει ΠΟΛΥ καλή φυσική κατάσταση. έβγαζα ένα διλεπτο και μετα μπορούσε να με δείρει και ενα πεντάχρονο παιδάκι. 3 μήνες μετά το κόψιμο τους τσιγάρου έβγαζα 5 διλεπτα και ένιωθα την φυσιολογική κοπωση ενός ερασιτέχνη στα 25 του χρόνια. Εκείνη την εποχή ήμουν κάθε μέρα μία ώρα στην πισίνα και μιαμιση ώρα στο γυμναστηριο και έβγαζα 50αρια πους απς για πλακα.


το τέννις είναι επίσης εξοντωτικό αλλα όταν φτάσεις στο επίπεδο να παίζεις ματσάκια και όχι απλά να μαθαίνεις. Τώρα που ακόμη κάνω μερικά τσιγαράκια κουράζομαι ακόμη και στην προπόνηση. Προφανώς δεν θα έβγαζα ποτέ ολόκληρο ματς. είμαι πλέον 30 όμως...

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 14, 2015, 21:57 »
30 ε; Μεσόκοπος άνθρωπος και ταλαιπωρείσαι βρε παιδί μου...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 15, 2015, 13:35 »
Αθλήτρια δε θα με χαρακτήριζα... Όμως η διαφορά φαίνεται όταν ασκείσαι. Το κατάλαβα ξεκάθαρα , όταν για κάποιους μήνες κολυμπούσα εντατικά. Έτρεμαν τα πόδια μου, αλλά είχα ακόμη ανάσα...Δυστυχώς, οι παιδικές αρρώστιες που προαναφέρθηκαν με κράτησαν μακρυά από το κολύμπι, και οι αντοχές έπεσαν πάλι. Ελπίζω να επανέλθω. Οπότε εσείς των δεύτερων άντα  ;) , αν τα βρείτε με τον σάκο του box ...προτείνω κολύμπι.  :swimming:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 02, 2016, 12:27 »
Ρε παιδιά μια βοήθεια.
Προσπάθησα να κάνω σάκο, αλλά έχω το εξής θέμα:
Έβαλα μέσα:
  • 1 Διευθυντή της Alpha Bank
  • 1 Διευθυντή της Πειραιώς και έναν Υποδιευθυντή
  • 3 Διευθυντές της Eurobank, 2 προϊσταμένους, 4 Account Managers, 1 ταμία και μία καθαρίστρια
  • 1 Διευθυντή της ΔΕΗ
  • 1 Προϊστάμενο της ΔΟΥ και 12 υπαλλήλους
  • 3 υπαλλήλους του ΟΑΕΔ
  • 1 αντιπαθητικό γείτονα
  • Τον σπιτονοικοκύρη μου
  • Τη μάνα της γυναίκας μου

Το πρόβλημά μου δεν είναι ο χώρος.
Εντάξει, έγινε λίγο τεράστιος ο σάκος, αλλά τον βαράω κανονικά.  :fight_box_anface:
Το πρόβλημά μου είναι οικονομικό: ΠΩΣ θα τους ταϊζω όλους αυτούς για να μου διαρκέσουν αρκετά;;;

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 02, 2016, 12:40 »
Αφού το ειδα στον αφρό το θεμα, ας κάνω ενα update.
Η μόνη διαφορά που έχω δει μετα από ενα χρόνο ολοκληρωτικής διακοπής του κ.τ. με άτμισμα, ειναι καλύτερες ανάσες στην αερόβια.
Βέβαια να τονίσω ότι πρωτον ειμαι μεγάλος ηλικιακά και δεν εχω σταματήσει την άσκηση τα τελευταία 20 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Αθλητισμός-Άσκηση και Άτμισμα
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 02, 2016, 12:53 »
Μια εικόνα χίλιες λέξεις 
η διάφορα ειναι παραπανω απο αισθητή προσωπικα. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110498 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159737 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515282 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303203 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12783 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530731 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801578 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11039 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet