vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 7 χρήστες
axilleaspro, Doubt, manoslykos, Tem, JohnDag, white varadero, Jorge

Twitter

Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες

Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« στις: Οκτωβρίου 13, 2010, 19:28 »
Γεια σας,
Καλώς σας βρήκα και ελπίζω να μείνω καιρό εδώ!
 Λοιπόν, πήρα σήμερα το νομπακο πρεστιζ. Ανοιξα το πακέτο, ακολούθησα τις οδηγίες, έβγαλα τα φιλτρα μηδενικής νικοτίνης και τοποθέτησα ένα. Τραβάω την πρώτη τζούρα ήρεμα, βγαίνει στο στόμα μου ένα γλυκό υγρό. Βάζω ένα άλλο φιλτρο, τραβάω πολύ ήρεμη τζούρα, βγαίνει πάλι λίγο υγρό, αλλα καπνίζω για λίγη ώρα χωρίς κανένα πρόβλημα. Μέτα απο λίγο πάλι έχει βγει υγρό.
Τέλος πάντων, τώρα το χω βάλει να φορτίσει, έχω τα κανονικά μου τσιγάρα και σκέφτομαι:
1. Μήπως κάτι δεν κάνω καλά;
2. Γιατί με ζάλισαν οι πρώτες τζούρες; Πιθανολογώ λόγω του ότι τράβηξα πολυ ατμό-καπνό, δεν με έκαψε, και τον κατέβασα μέχρι τα πόδια.
3. Εσάς σας ζαλίζει καθόλου με ή χωρίς νικοτίνη;
4. Ο καπνός ήταν τρομερά γλυκός. Ετσι πρέπει να 'ναι;
 
 Καταλαβαίνετε πως κάθε αρχή και δύσκολη. Συν τοις άλλοις, με τρομάζει λίγο η ιδέα να βάλω φίλτρο με νικοτίνη και να μου βγει στο στόμα, δεδομένου του ότι έχω μια ιδέα τι σημαίνει νικοτίνη και πόσο σε χαλάει (απο τη μικρή μου εμπειρία στο κάπνισμα πίπας).
 Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας!

Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 13, 2010, 21:34 »
Πφφ, τώρα που ψαχουλεύω το φορουμ είδα ότι έχει ξαναναφερθει το προβλημα στο συγκεκριμένο μοντέλο. Τι να κάνω; Να κλάψω τα λεφτάκια μου;

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 13, 2010, 21:41 »
Σωκράτη καλώς μας βρήκες και καλή συνέχεια. Για το prestige δεν μπορώ να σου πω και πολλά γιατί δεν το είχα ποτέ μου. Έχουν γραφτεί όμως πολλά στο φόρουμ. Ρίξε μια ματιά εδώ : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,257.0.html
Όταν έρχεται υγρό στο στόμα, τις περισσότερες φορές φταίει ότι έχουμε γεμίσει πολύ το φιλτράκι. Η απουσία νικοτίνης μπορεί να προκαλέσει ζαλάδες, αλλά όχι από την πρώτη μέρα. Ο καπνός είναι γλυκός γιατί το υγρό αποτελείται κυρίως από PG ή VG που είναι γλυκές.  :)

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 13, 2010, 21:43 »
Αν δεν μπορέσεις να "τα βρεις" με το συγκεκριμένο τσιγάρο, πάρε έναν ατμοποιητή για 510 (του black line). Βιδώνει στις μπαταρίες σου και είναι εξαιρετικός. Θα πρέπει να πάρεις και τα ανάλογα φιλτράκια.

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 13, 2010, 23:06 »
Για παραγγελία στο n joy ζητάει εκπτωτικό κουπόνι , που το βρίσκω και τι βάζω? Ευχαριστώ! :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 13, 2010, 23:11 »
Παράθεση
Για παραγγελία στο n joy ζητάει εκπτωτικό κουπόνι , που το βρίσκω και τι βάζω? Ευχαριστώ! (Image removed from quote.)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,288.0.html
εκτός αν άλλαξε κάτι

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 13, 2010, 23:41 »
Ευχαριστώ abet εντάξει είναι ! :thumpup:

Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 14, 2010, 03:26 »
Ευχαριστώ, atloupa!
Δεν ξέρω, ότι και να έβαλα μου βγαζει υγρο. Θα δω μήπως κάνω καμιά πατέντα αλλιώς βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 14, 2010, 14:36 »
O prestige δεν είναι άσχημος ατμοποιητής (αν πετύχεις κάποιον καλό), μερικοί τον μετατρέπουν σε κλειστού τύπου για πιό εύκολο dripping, προσθέτοντας του το εξωτερικό περίβλημα ενός 510, με πολύ καλό αποτέλεσμα ( έχω εδώ έναν και τον παιδεύω  :laugh1: )

Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 14, 2010, 23:56 »
Δυστυχώς, δεν έχω τα λεφτά αυτή τη στιγμή να ξοδεύω για do it yourself καταστάσεις.

  Λοιπόν, είχα μια πίπα με φίλτρα άνθρακα για τσιγάρο η οποία είναι μακρυά. Ευτυχώς χωράει το πρεστιζ εκεί και τα υγρά πέφτουν σ'αυτήν. Οπότε τώρα μπορώ να έχω πιο ολοκληρωμένη εντύπωση.
  Χωρίς να έχω δοκιμάσει ποτέ άλλο ηλεκτρονικο, ο ατμός με καλύπτει. Να σας πω την αλήθεια, δεν περίμενα την ποσότητα που βγάζει.
  Τώρα, ένα πράγμα που με χαλάει είναι η αίσθηση του ατμού. Η αίσθηση του μου θυμίζει κάτι πολύ κρύες μέρες, που κάνω καυτό μπάνιο και γεμίζει το δωμάτιο υδρατμούς χωρίς να βλέπω μπροστά μου. Θέλω να πω ότι ίσως θα μπορούσαν να φτιάξουν υγρά ούτως ώστε να περιοριζόταν κάπως αυτή η 'υδρατμίλα', να κρυβόταν κάτω απο το άρωμα. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν μιλάω για το πρεστίζ. Προφανώς έτσι είναι ολα τα ητ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2010, 00:05 από Σωκράτης »

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 15, 2010, 00:43 »
φίλε Σωκράτη κατά κανόνα τα υγρά αποτελούνται κυρίως απο pg, vg ή μείξη των δύο ... Όσο περισσότερη vg έχει ενα υγρό, τόσο πιο πλούσιο ατμό βγάζει ... Άρα μπορείς να δοκιμάσεις υγρά χωρίς προσθήκη vg ...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 15, 2010, 00:45 »
Μάλλον αυτό είναι αναπόφευκτο και οφείλεται στις φυσικές ιδιότητες των υγρών. Το παρατήρησα κι εγώ το φαινόμενο το οποίο είναι πολύ έντονο στο αυτοκίνητα όπου τα τζάμια θαμπώνουν πολύ πιο εύκολα.
Η μόνη λύση είναι η ταυτόχρονη χρήση του κλιματιστικού το οποίο εξαφανίζει τους υδρατμούς.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 15, 2010, 00:51 »
Αυτο που λες για το αμαξι Λευτερη δεν το ειχα συσχετισει. :hmmm:
Και εγω που ελεγα τοσο καιρο οτι φταιει το αμαξι μου επειδη ειναι μπουρουχα... :))

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 15, 2010, 07:29 »
Καλημέρα  :)
Να πω στο φίλο Σωκράτη οτι υπάρχει αντίστοιχο θέμα για τους νέους χρήστες Η.Τ. που φτιάχτηκε με πολύ κόπο από τα παιδιά του φόρουμ (http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,213.0.html) :respect:
Δεν είναι καλό κάθε νέος υποψήφιος χρήστης  Η.Τ. να ανοίγει νέο θέμα με ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί.
Για τον απλό λόγο, ότι οι νεότεροι από αυτόν υποψήφιοι χρήστες Η.Τ. θα μπερδεύονται από τα πολλά σχετικά θέματα και δεν θα ανοίγουν το λινκ που έβαλα, στο οποίο οι απαντήσεις είναι συγκεντρωμένες για κάθε νέο χρήστη Η.Τ. που χρειάζεται μια πρώτη ενημέρωση.
Μην το πάρεις προσωπικά Σωκράτη  ;)
Καλώς ήρθες  :)

Απ: Νέος χρήστης και -τι άλλο;- απορίες
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 15, 2010, 07:58 »
Ναι, Ατμιστή. Κλασικο λάθος που κάνουμε οι νέοι χρήστες σε κάποιο φόρουμ. Ανυπομονησία πες το. Χρειαζόταν χρόνο για να ξεψαχνίσω τις πληροφορίες εδώ. Συγνώμη  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236888 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084715 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy