vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

331 επισκέπτες, 7 χρήστες
Lazy Dog, lounik, Alexander20, maprix, manoslykos, vag21, tibolaso

Twitter

Συμβουλες - Προτασεις

Αποσυνδεδεμένος Troll

Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 17, 2010, 19:30 »
...1-2 σταγόνες καπνού πίπας...

Μηπως μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος σ'αυτο? Μεχρι τωρα δεν εχω "πετυχει" τετοιο αρωμα...

Αποσυνδεδεμένος GeoZ

Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 17, 2010, 20:38 »
French pipe,dark tobacco εμένα μου άρεσε το dark vapure σε συνδυασμό αλλά με πολύ λίγο άρωμα από αυτό, τώρα θέλω να δοκιμάσω με perique,latakia και 7 leaves από funstore.
Πάντως κάτι ξηρό και άγλυκο σαν τσιγάρο που ψάχνω δεν έχω βρει ακόμα  :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 18, 2010, 00:37 »
Μπορεί το μήνυμα του GeoZ να μπερδέψει όπως είναι διατυπωμένο παραπάνω. Υπ' όψιν:
Το περισσότερο ντουμάνι το βγάζει η VG και όχι η PG.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 18, 2010, 00:39 »
Εσυ εχεις σκουπισμα.
Εχεις βρει Λευτερη την χρυση τομη για χτυπημα (πιγκι) και ντουμανι μεχρι την Κοζανη (βυζι)?Σε αναλογιες εννοω.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 18, 2010, 00:54 »
Μπα! Συνήθως παίρνω έτοιμα και ό,τι βγει.

Αποσυνδεδεμένος Troll

Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 19, 2010, 19:05 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας εν ατμω αδερφοι! Θα δοκιμασω και θα σας ενημερωσω!

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 13:51 »
θα ηθελα να ρωτησω τον αντιπροσωπο της esmoke γιατι τα καταστηματα που γραφει ειναι κλειστα.το κεντρικο(φυλης 130)το εχω επισκεφτει 3 φορες κ ειναι κλειστο(μοιαζει με εγκαταλελειμενο) κ το υποκαταστημα (που επισης πηγα στην συρου 18) δεν υπαρχει.ειμαι καινουριος στο φορουμ κ δεν ξερω αν εχετε ενημερωσει τους ενδιαφερομενους ωστε να μην μπαινουν στην διαδικασια να ταλαιπωρουνται αδικα

ου μπλεξεις....
καποτε εδωσα ενα σκασμο λεφτα και πήρα ενα μικρό η.τ. κάπου στην φυλής το οποιο το φιλτρο εκανε το πολυ πεντε τζούρες και η μπαταρια αντεχε το πολυ 20 λεπτά.
τζιφος το η.τ. :wall: :wall: :wall:
με τα λεφτα αυτά σημερα θα έπερνα το THE GGTS & AVS και με μπαταριες και με υγρά.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2010, 22:13 από Undertaker »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 14:26 »
θα ηθελα να ρωτησω τον αντιπροσωπο της esmoke γιατι τα καταστηματα που γραφει ειναι κλειστα.το κεντρικο(φυλης 130)το εχω επισκεφτει 3 φορες κ ειναι κλειστο(μοιαζει με εγκαταλελειμενο) κ το υποκαταστημα (που επισης πηγα στην συρου 18) δεν υπαρχει.ειμαι καινουριος στο φορουμ κ δεν ξερω αν εχετε ενημερωσει τους ενδιαφερομενους ωστε να μην μπαινουν στην διαδικασια να ταλαιπωρουνται αδικα
Χωρις να με παρεξηγεισουν οι υπολοιποι εδω, εγω θα σου πω ενα ονομα κ εσυ αποφασησε για το τι ψαχνεις ναι?

NOBACCO μπορεις να δεις κ τους αλλους προμηθευτες φυσικα.

ψαξε στο φορουμ κ μαθε, κ αν εχεις απορριες  εδω θα σε βοηθεισουν τα παιδια .

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 18:17 »
παντοτε την πρωτη φορα αγοραζουμε μικρα πακετα για να δουμε
αν θα μας αρεσει.εγω αρχισα με το black line και τωρα εχω 1 ego με 650αρες
μπαταριες και2 σετ με 1100αρες.χωρια υγρα και ατμοποιητες.
η αρχη ειναι η δυσκολη

Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 20:45 »
σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.εν περιληψη θα αναφερω πως το συγκεκριμενο τσιγαρο ηταν αρκετα καλο(μεγαλη διαρκεια,διακριτικο σχεδον απαρατηρητο γενικα εμεινα ικανοποιημενος)σαν  πρωτη εμπειρια βεβαια αλλα με προβληματιζει ως προς την ποιοτητα των υγρων αν αυτο που ατμιζω ειναι ποιοτικο.τωρα πηρα κ το μπλακ λαιν κ μου φαινεται κ αυτο πολυ καλο.το μονο αρνητικο ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ειναι το οτι θελω να μην ξεχωριζει οταν το χρησιμοποιω εκτος σπιτιου.αν μπορειτε ως πιο εμπειροι να μου προτεινετε καποια ειδη να δοκιμασω θα με βοηθουσε.σας ευχαριστω εκ των προτερον

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 20:56 »
αργά ή γρήγορα θα δείς ότι τελικά είναι καλύτερο να πάρεις κάτι που να ικανοποιεί εσένα και όχι τι θα πούν οι γύρω.κι αυτό γιατί η αυτονομία σε χρήση(μπαταρία) είναι σημαντικότατη. black line και οπωσδήποτε eGo είναι οι καλυτερες επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 24, 2010, 07:53 »
αργά ή γρήγορα θα δείς ότι τελικά είναι καλύτερο να πάρεις κάτι που να ικανοποιεί εσένα και όχι τι θα πούν οι γύρω.κι αυτό γιατί η αυτονομία σε χρήση(μπαταρία) είναι σημαντικότατη. black line και οπωσδήποτε eGo είναι οι καλυτερες επιλογές.

Θα συμφωνησω απλα με σε ενα m.a.x!!
Εγω με το ego δεν εχω κανενα προβλημα που ολοι το κοιταζουν λες κ ειναι κατι το εξωγηινο... :laugh1: :laugh1: αν κ οι περισσοτεροι εδω στην Σαουδικη Αραβια εχουν τους ναργιλεδες τους  Το ego παντα κανει φοβερη εντυπωση κ παντα ερχονται κ με ρωτανε ολοι τι ειναι αυτο? Ειναι τελειο κ δεν με  πειραζει καθολου τι θα πουν οι αλλοι κ ειναι σημαντικο οτι εμενα με ικανοποιει!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 24, 2010, 08:55 »
Ξεκίνησα με BlackLine από σπόντα (δεν το αγόρασα, το πήρα από γνωστό που δεν το χρησιμοποιούσε).Πολύ σύντομα προμηθεύτηκα ακόμη μια μπαταρία 280 mΑ γιατί προφανώς δεν μου έφταναν οι άλλες που είχε.
Από εχθές έχω μια μπαταρία 900 mA Ego και έχω ξετρελλαθεί. Με καλύπτει από το πρωί μέχρι το βράδυ που θα την βάλω να φορτιστεί. Το κάλυμα που  επίσης προμηθεύτηκα (μην το ξεχάσετε να το βάλετε στην παραγγελία ) , με έχει σώσει από τις μικρές διαροές υγρού του ατμοποιητή καθώς και από τον ήχο του ατμοποιητή.

Το μοναδικό πρόβλημα είναι πως η σύζυγος (που έχει τις μπαταρίες του B.L.) ζήλεψε και θέλει και εκείνη μπαταρία Ego.Εντάξει Χριστούγεννα έρχονται.. :D

Χρησιμοποιώ τους 510 LR αλλά μάλλον (αν στο μεταξύ δεν βρεθεί κάτι άλλο) όταν θα παραδόσουν το πνεύμα τους, θα γυρίσω στους κλασσικούς 510, αφού οι LR χρειάζονται περισσότερο υγρό αλλά και περισσότερη προσοχή στη χρήση τους. Ίσως να δοκιμάσω και τους Mega ώστε να μην γεμίζω τόσο συχνά το φιλτράκι.

Πάντως σε γενικές γραμμές, το Η.Τ, δεν έχει φτάσει ακόμη στο επίπεδο του "πάρτο και άτμισε".
Έχει τα χούγια του, έχει τα κόλπα του, θέλει δοκιμές και πειράματα, μέχρι να βρεις τι σε ικανοποιεί και πως θα το πετύχεις.

Σίγουρα όμως αξίζει η όλη προσπάθεια, αν μη τι άλλο, για την υγεία μας. Επιπροσθέτως όμως προσφέρει πολυτέλειες που το Κ.Τ δεν τις προσφέρει. Είναι απόλαυση να είσαι αραχτός στον καναπέ σου και να ατμίζεις βλέποντας τανίες και πίνοντας το ποτό σου και να μην νοιάζεσαι για καπνούς, σταχτοθήκες και αποτσίγαρα.
Να μπορείς να έχεις την γεύση της επιλογής σου τσιγαρίσια ή όχι. Την περιεκτικότητα της επιλογής σου σε νικοτίνη.
Να μην μυρίζουν τα ρούχα σου, το στόμα σου, τα μαλλιά σου και γενικά ολόκληρος τσιγαρίλα και να μην έχεις κιτρινισμένα δάχτυλα.

Όσοι ξεκινήσατε την προσπάθεια, μην  παραιτηθείτε. Επιμείνατε.



« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2010, 09:04 από parpen »

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 24, 2010, 10:48 »
Είναι απόλαυση να είσαι αραχτός στον καναπέ σου και να ατμίζεις βλέποντας τανίες και πίνοντας το ποτό σου και να μην νοιάζεσαι για καπνούς, σταχτοθήκες και αποτσίγαρα.

Που να μπείς και στην απόλαυση του afs... :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 24, 2010, 21:13 »
σημερα παρελαβα απο φανστορ ατμοποιητες και μου στειλανε ενα
μπουκαλακι υγρο αναπληρωσης δωρο.το υγρο γραφει
captain black flavour 12ml.  HIGH.τι περιεκτικπτητα νικοτινης εχει
το HIGH της flavour,γιατι σαν να μου φανηκε δυνατο πολυ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110491 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159736 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515272 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303202 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12781 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530730 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201465 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801576 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11039 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet