vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 9 χρήστες
Koggiot, Tsimio, dkostas, danys620, antre, dallaskdp, mbreznik, swtos, ΛΥΚ

Twitter

Συμβουλες - Προτασεις

Αποσυνδεδεμένος albertneofitos

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #60 στις: Ιουνίου 01, 2012, 16:01 »
Καλώς μας βρήκατε 
με βάση τις απαιτήσεις σας ξεκινάτε με njoy npro από njoyhellas.gr και cartomize

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #61 στις: Ιουνίου 07, 2012, 18:14 »
Βρε παιδιά το θέμα εδώ "Συμβουλές προτάσεις" προκαλεί έναν καινούργιο ατμιστή να μπεί και να διαβάσει.

Τα τελευταία μηνύματα και ειδικά κάποια που αναφέρονται σε περιεκτικότητες νικοτίνης δεν νομίζω ότι είναι κατάλληλες συμβουλές
για έναν νέο ατμιστή. :confused1:
 

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #62 στις: Ιουνίου 08, 2012, 03:24 »
Το νημα ειναι αρκετά παλιό απλά ο χρηστης tobias το ανεστησε 2 χρονια μετά.
Αν συνεχιστει η συζητηση με τις περιεκτικοτητες νικοτινης και οχι σε συμβουλές και προτασεις για νεους προφανως οποια τετοια απάντηση θα μεταφερθει στο αντιστοιχο νημα.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος pournaroulis15

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #63 στις: Ιουνίου 09, 2012, 17:37 »
καλησπέρα σας,

Μετά από αρκετό καιρό χρήσης του ego-c και έχοντας εμπειρία από τις διαρροές που προκύπτουν, αποφάσισα να δοκιμάσω τανκ. Θα ήθελα να μου προτείνεται πως να προσαρμόσω τανκ σε ego-c. Χρειάζομαι αντάπτορα; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 09, 2012, 17:48 »
Φίλε Πανουργιά γειά σου και καλως όρισες στον κόσμο του ατμίσματος.

Αφού η μπαταρία σου είναι ego μπορείς πάνω σε αυτή να προσαρμόσης πολούς ατμοποιητές.

Μία καλή και εύκολη λύση για αρχή είναι να πάρης ένας ατμοποιητή ce4 (5-7 ευρώ κάνει) ο οποίος προσαρμόζεται απευθείας πάνω στη μπαταρία
σου.

Είναι πολύ εύκολος στη χρήση του και για οποιαδήποτε απορία σου εδώ είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 09, 2012, 17:59 »
Παππού γέρασες πολύ νομίζω,πρέπει να περάσεις οφθαλμίατρο. :yes:
pournaroulis15 λέει ο άνθρωπος,εσύ που το είδες το Πανουργιά? :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Φίλε πουρναρουλη,οι μπαταρίες σου είναι EGO,δεν παίζει ρόλο το C,T,W που έχουν,αυτό είναι το όνομα του ατμοποιητη που έχουν πάνω,όλες όμως είναι ίδιες. ;)
Μπορείς με άλλα λόγια να βάλεις επάνω οποίον ατμοποιητη με EGO σπείρωμα σου κάνει κέφι. :yes:

Αποσυνδεδεμένος pournaroulis15

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 09, 2012, 18:04 »
ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.

Το θέμα μου είναι ότι δεν με καλύπτει απόλυτα ο ατμοποιητής του ego-c  και θα ήθελα κάποια πρόταση οικονομική για αναβάθμιση ώστε τις δύσκολες στιγμές του καφέ και του ποτού να μην επιστρέφω στο κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 09, 2012, 18:18 »
Αυτό είναι κάτι που θα το βρεις μόνος σου μετά από δοκιμές. :yes:
Εμένα πχ μου αρέσει ο CE4+,υπάρχουν πολλοί όμως που δεν θέλουν ούτε να τον βλέπουν. :dontknow:
Είναι καθαρά θέμα γούστου,δεν αρέσουν σε όλους τα ίδια πράγματα,για αυτό σου λέω πως το σωστό είναι να πάρεις κάποιες ιδέες από το φόρουμ διαβάζοντας κριτικές για τον κάθε ατμοποιητη αλλά η επιλογή πρέπει να γίνει μετά από δοκιμές. :yes:

Ο C που έχεις είναι καινούριος κ δεν σε καλύπτει?Μήπως έχει πέσει η απόδοση του κ έχει έρθει η ώρα για αλλαγή? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 09, 2012, 18:31 »
Νικολάκη είχα χάσει τα γυαλιά μου και δεν έβλεπα καλά. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ο πανουργιάς κατάλαβε όμως. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Όπως είπαμε πάρε έναν ce4+ ακόμη (5 έως 7 ευρώ κάνει) βάλε στην μία μπαταρία τον έναν στην άλλη τον άλλο και τις δύσκολες στιγμές ατμίζης από τους δύο.
Δεν θέλης τίποτε άλλο ανάπτορες κλπ. ο ce4 βιδώνει απευθείας στη μπαταρία σου.

Έτσι κάνω και εγώ.Εγώ έχω τρεις . c   ce4  kai  w. :wall:

Ο c που έχης είναι πολύ καλός και πολύ καλή γεύση έχει αλλά σε δύσκολες στιγμές και απανωτές ρουφηξιές ζεσταίνεται και πέφτει η
απόδοσή του.
Γιαυτό σου είπα να πάρης και έναν ce4 να τους εναλάσης σε δύσκολες στιγμές.
Επίσης να ξέρης ότι οι παραπάνω ατμοποιητές έχουν έναν κύκλο ζωής από 5-20 μέρες ανάλογα τη χρήση.
Καμιά φορά μπορεί κανένας να ζήσει λίγο παραπάνω με καλή συντήρηση αλλά αυτό είναι σπάνιο.

Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 09, 2012, 22:55 »
Το θέμα μου είναι ότι δεν με καλύπτει απόλυτα ο ατμοποιητής του ego-c  και θα ήθελα κάποια πρόταση οικονομική για αναβάθμιση ώστε τις δύσκολες στιγμές του καφέ και του ποτού να μην επιστρέφω στο κ.τ.
Υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι ατμοποιητές οι οποίοι μπορούν να σε καλύψουν από πλευράς απόδοσης αλλά και περιεκτικότητας υγρού. Ένας από αυτούς είναι ο ce4+ όπως σωστά αναφέρθηκε παραπάνω και θα σου τον πρότεινα (ειδικά αν η ποιότητα της επιλογής που θα κάνεις είναι καλή γιατί πάντα υπάρχει αστοχία υλικού)
θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος και από διάρκεια αλλά και με την καλή τιμή του από 5-7 € περίπου  :yes:
Μπορείς εναλλακτικά να κοιτάξεις και έναν νέο ατμοποιητή που λέγεται Vivi Nova που ναι μεν δεν έχουμε αρκετά στοιχεία όσον αφορά τη διάρκεια του αλλά σίγουρα για την ποιότητα του (ατμός-γεύση) μπορούμε να πούμε και επίσης με τιμή κοντά στα 12 € με 3 διαφορετικές Ωμικές αντιστάσεις στη συσκευασία του. :)
Για περισσότερες πληροφορίες για τον ce4+κοίταξε εδώ
Για περισσότερες πληροφορίες για τον Vivi Nova εδώ

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 00:53 »
Γεια χαρα σε ολους.Χρησιμοποιουσα καιρο το Nobacco Hybrid με atomizer (αν δεν κανω λαθος ετσι λεγεται με το σφουγγαρακι που το γεμιζα με υγρο μεσα) καποια στιγμη το παρατησα τελειως και οταν πηγα να αρχισω το τσιγαρο παλι αποφασισα να επιστρεψω στο ηλεκτρονικο.
Πηρα πλεον ενα clearomizer (αν παλι δεν κανω λαθος ειναι το διαφανο με την κεφαλη με 2 φυτιλια στα 1.8).Δεν εχω παραπονο με καλυπτει.
Επειδη οι μπαταριες ομως εχουν αρχισει να αδειαζουν γρηγορα λογω πολυκαιριας παρολο που ατμιζω λιγο , να σκεφτειτε με βγαζει η 1100 2 ημερες μπορει και 3 καμια φορα (τους πρωτους μηνες που ηταν καινουργιες) ειπα να αλλαξω σε ego μπαταρια και να παρω της nobacco τον ατμοποιητη Nobacco eGo Epsilon-S Bdc 1.8ohm και ειναι dual coil (και αισθητικα με καλυπτει μην με κοροιδεψετε απλα μου αρεσει που ειναι ατσαλινος ).
Το θεμα ειναι τι μπαταρια να παρω που να δενει αισθητικα με τον ατμοποιητη ,σκεφτηκα να παρω μια Nobacco veve 900αρα για το σπιτι/δουλεια για καλυτερο αποτελεσμα μιας και μου ειπαν οτι οι μεταβαλομενες σε volt ειναι καλυτερες και να παρω και 1 ποιο μικρη, ποιο ομορφη αν υπαρχει αισθητικα (στυλ Primero δεν ξερω αν δενει με τον ατμοποιητη σε μεγεθος νομιζω ειναι πιο χοντρη ιδεα δεν εχω δεν την εχω δει απο κοντα) να τις εχω για εξω για καφε κλπ.
Η primero 650 επειδη δεν την εχω δει ειναι οπως οι κλασικες της nobacco σε μεγεθος οι 650αρες π.χ. Epsilon που εχω η εχουν διαφορα στο μεγεθος?
Ποια μπαταρια προτεινετε εσεις για τον παραπανω ατμοποιητη εκτος της veve που να εχει καποια εστω αισθητικη να μην εχω μια κουμουτσα στο χερι μου?


Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν σας μπερδεψα ,απλα το θεμα αισθητικης με απασχολει λιγο γιαυτο ψαχνομαι αλλιως τα πραγματα για εναν απλο ατμιστη σαν εμενα θα ηταν αρκετα πιο ευκολα...


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 01:50 »
Οι απλες eGo 650mah μπαταριες που θα τις βρεις σε ολα α καταστηματα ηλεκτρονικου τσιγαρου
βγαινουν σε διαφορα χρωματα, ενα εξ αυτων το ασημενιο.
Πιστευω θα ταιριαζει αισθητικα με τον ατμοποιητη που επελεξες.
Οσο για το primero που λες, προσωπικα δεν το γνωριζω για να σε ενημερωσω.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 05:02 »
Η μπαταρία του πριμερο έχει ίδιες διαστάσεις σε πάχος με αυτές που έχεις. Με 650αρα μπαταρία να ξέρεις ότι η αυτονομία θα πάει περίπατο ειδικά με τον bdc. Μπορεί ο bdc να σου αδειάζει τις μπαταρίες και να μην έχουν κάποιο θέμα.

Sent from my Optimus G using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 19:03 »
Επειδη δεν την εχω δει την primero δηλαδη ειναι σε μεγεθος/παχος ιδια με την epsilon hybrid 650 που εχω η καταλαβα κατι λαθος?
Γιατι απο τις φωτογραφιες νομιζα ηταν πιο παχια.....


Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλες - Προτασεις
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 19:16 »
Η 650άρα μπαταρία του primero είναι γύρω στο ένα εκατοστό ψηλότερη από τις γνωστές και απλές 650αρες που βρίσκουμε σε όλα τα καταστήματα. Σε διάμετρο είναι ακριβώς ίδια. Το σχήμα της είναι τέτοιο που την κάνει να δένει πολύ πιο όμορφα με έναν ατμοποιητή που έχει ego σπείρωμα (δεν έχει αυτό το "αυλάκι" μέσα στο οποίο βρίσκεται το κουμπί, είναι μονοκόμματη).

Όσον αφορά τις μπαταρίες vv μην ανησυχείς μήπως φαίνονται μεγάλες. Μέσα σε μία εβδομάδα θα την έχεις συνηθίσει και θα είναι εξίσου διακριτικές με τις απλές 650άρες. Τουλάχιστον αυτή είναι η δικιά μου άποψη αφού από αυτά τα στάδια πέρασα κι εγώ και σίγουρα και πολλοί άλλοι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475573 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 884 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1520066 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap