vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Noob και απορίες σχετικά με αγορά Η.Τ.

Αποσυνδεδεμένος GeoZ

Noob και απορίες σχετικά με αγορά Η.Τ.
« στις: Σεπτεμβρίου 24, 2010, 22:51 »
Καλώς σας βρήκα παιδιά και μπράβο για το φόρουμ σας,το οποίο βρήκα ψάχνοντας περισσότερες πληροφορίες.
Στο θέμα μας τώρα διάβασα τους οδηγούς για νιούφηδες,διάβασα σχετικά με τα μηχανάκια και αποφάσισα να αγοράσω το πρώτο μου.
Ευχαριστώντας πρώτα τα παιδιά που έφτιαξαν τους οδηγούς κατέληξα στο συμπέρασμα ότι αντί να πάρω κάποιο στάρτερ κιτ ή κάποιο απο τα οικονομικά για αρχή, καλύτερα θα είναι να πάω στο κορυφαίο οπότε ενδιαφέρομαι για το GGTS για αυτούς τους λόγους:
1) Ρυθμιζόμενο τράβηγμα,μου αρέσει το άνετο, αν το Η.Τ. τραβάει σφιχτά δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω.
2) Πολύ ντουμάνι και απο ότι λένε τα παιδιά και καλύτερο χτύπημα.
3) Το έχει φτιάξει Έλληνας και μου αρέσει να υποστηρίζω συντοπίτες μου που προσπαθούν.
Οι απορίες μου τώρα είναι οι εξής:
1) Πόσο θα μου πάει έτοιμο για κάπνισμα και με μερικά αναλώσιμα.
2) Λεφτά σε Άγγλους,Γερμανούς,Αμερικάνους και άλλους ΔΕΝ στέλνω, Ελλάδα υπάρχει πουθενά;

Ευχαριστώ για τον χώρο και τον χρόνο σας  :thumpup:

Υ.Γ.1 Οποιεσδήποτε συμβουλές δεκτές.
Υ.Γ.2 Δεχόμεθα και πμ αν κάποια πρόταση μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση και απαγορεύεται.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Noob και απορίες σχετικά με αγορά Η.Τ.
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2010, 23:03 »
Κατ' αρχήν καλωσήρθες :thumpup:

Συμφωνώ με την επιλογή σου και επαυξάνω!

Στείλε αν θέλεις pm στον Θανάση (imeothanasis) και ρώτησέ τον για τις επιλογές που έχεις για αγορά από εδώ.

Απ: Noob και απορίες σχετικά με αγορά Η.Τ.
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 20, 2010, 21:48 »
Ειχα ξεκινήσει το ηλεκτρονικό τσιγάρο όμως είχα πρόβλημα γιατί τέλειωνε πολύ γρήγορα το φίλτρο και ήταν και πανάκριβο!, επίσης δεν με άφηνε να πάρω πολλές ρουφιξιές με προστάτευε δήθεν. Με λίγα λόγια δεν παλεύονταν και το πέταξα , τώρα λεώ να ξαναδοκιμάσω αλλά πήρα κάτι πιο professional , το nobbaco , γεμίζει τα φίλτρακια με υγρό τραβάς όσες ρουφηξιές θέλεις και η μπαταρία του δεν τελειώνει με τίποτε.

Την δευτέρα έρχετε , το παρείγγειλα με γεύση καπνού και νικοτίνη 0.1 έκανα καλά?  μετά θα πέρνω χωρίς νικοτίνη.

Ελπίζω αυτή τη φορά να πήρα καλό μηχάνημα γιατί το άλλο ήταν σκέτη κοροϊδία να μην γελιόμαστε. Εγώ είμουν αποφασισμένος να το κόψω αλλά πως? αν δεν μπορείς να πάρεις λίγες τζούρες? και να πρέπει να πληρώνεις υπέρογκα ποσά για φιλτράκια?


Τώρα μια άλλη  ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν γίνεται τα φιλτράκια που έχει να τα γεμίσω με φυτική γλυκόλη και αν είναι πιο υγιεινή και πως και που τη βρίσκω !

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2010, 13:02 από xrhstaras »

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Noob και απορίες σχετικά με αγορά Η.Τ.
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 21, 2010, 01:27 »
xrhstaras, μερικές γρήγορες απαντήσεις στις απορίες σου:

Α) το "κόψιμο" στις τζούρες είναι το λεγόμενο cutoff, και το έχουν αρκετές συσκευές.
Β) Το αν έκανες καλά που πήρες με νικοτίνη (0,1;; Μήπως εννοείς κάτι άλλο; ) εξαρτάται από το τι τσιγάρα κάπνιζες πριν. όσο πιο βαριά τσιγάρα έκανες, τόσο υψηλότερη περιεκτικότητα σε νικοτίνη υγρό θες, και τη ρίχνεις σιγά-σιγα
Γ) από την Nobacco την καλύτερη διάρκεια μπαταρίας έχει το eGo, οπότε αν πήρες αυτό θα δεις σίγουρα διαφορά.
Δ) Τα φιλτράκια μπορείς να τα γεμίσεις είτε με PG είτε με φυτική γλυκόλη, είναι καθαρά στην κρίση σου.
Ε) Αν είναι πιο υγιεινή... ότι ξέρεις ξέρουμε! Ακόμα γίνονται δοκιμές και μελέτες επί του θέματος.
Στ) Υγρά με VG (φυτική) έχει το funstore, τα λεγόμενα ecopure.


Και 2, εντελώς φιλικές συμβουλές
1) Σε ένα φόρουμ δεν είναι και πάντα η καλύτερη ιδέα του να δίνεις το email σου. Δεν ξέρεις ποτέ ποιος το βλέπει, και σίγουρα το τελευταίο που χρειάζεσαι είναι να σου γεμίσει το inbox με spam
2) Οκ, θες να μάθεις κάποια πράγματα, αλλά το "στείλτε κατευθείαν email, θέλω ενημέρωση", ε, όπως και να το δεις δεν ακούγεται και πολύ ευγενικό....  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Noob και απορίες σχετικά με αγορά Η.Τ.
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 21, 2010, 03:47 »
Ειχα ξεκινήσει το ηλεκτρονικό τσιγάρο όμως είχα πρόβλημα γιατί τέλειωνε πολύ γρήγορα το φίλτρο και ήταν και πανάκριβο!, επίσης δεν με άφηνε να πάρω πολλές ρουφιξιές με προστάτευε δήθεν. Με λίγα λόγια δεν παλεύονταν και το πέταξα , τώρα λεώ να ξαναδοκιμάσω αλλά πήρα κάτι πιο professional , το nobbaco , γεμίζει τα φίλτρακια με υγρό τραβάς όσες ρουφηξιές θέλεις και η μπαταρία του δεν τελειώνει με τίποτε.
θέλω να πιστεύω ότι πήρες eGo. Αν ναι , τότε έκανες τη σωστή κίνηση Χρηστάρα  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110647 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159866 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515334 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146474 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303275 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530790 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801631 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet