vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 5 χρήστες
akis91, kats, Tem, manoslykos, Βασίλης Γ

Twitter

Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre

Αποσυνδεδεμένος BlackSwan

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Eξ...ατμιζομαι!
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 15:11 »
Μακαρι να ηταν λιγα!Σημειωση:Το φορουμ με βοηθαει παρα πολυ στην αποφαση μου.
Μπραβο παιδια συνεχιστε ετσι!
Νεο μου σλογκαν πλεον :Smoke on the water  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Videoσκέψεις by Gewre: Υγρά αναπλήρωσης ηλεκτρονικών τσιγάρων
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 18:23 »
[youtube]teh9F5DsByw[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 22:26 »
Τελικά να φτιάχνει κανείς υγρό μόνος του, ή να να αγοράζει έτοιμο? Θα πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί με τα έτοιμα περισσότερο?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 22:37 »
Μπορεις να προτιμας ατμιστικα υγρα απο εταιριες που εχουν δωσει για ελεγχο τα υγρα τους και παρουσιαζουν τις αναλυσεις. Κατι καλυτερο, προς το παρον, δεν μπορεις να εχεις. Απο εκει και περα το αν θα αγοραζεις ετοιμο το υγρο ή θα το φτιαχνεις μονο σου ειναι καθαρα σε σενα. Οι νεοι ατμιστες προτιμουν τα ετοιμα γιατι δεν εχουν μπει ακομη στην διαδικασια να μαθουν τα DIY υγρα. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι αυτοι που γνωριζουν να τα φτιαχνουν δεν κανουν και ετοιμα υγρα. Στα DIY εχεις τα συν οτι σου ερχεται πιο φθηνα και οτι μπορεις να "παιξεις" με τις διαθεσιμες γευσεις, για να πετυχεις αυτο που σου αρεσει, περισσοτερο. Απο την αλλη, ομως, μπορει να βρεις ενα ετοιμο υγρο με γευση που να σου αρεσει παρα πολυ αλλα δεν μπορεις να το δημιουργησεις μονος σου. Σε αυτην την περιπτωση το αγοραζεις οπως ειναι.

Εγω ανα διαστηματα κανω ετοιμα υγρα ή δικα μου υγρα. Θα το βλεπεις στην πορεια και πολυ πιθανον να αλλαζεις απο το ενα στο αλλο ανακαλυπτοντας καινουργιες γευσεις

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 22:58 »
πολυ ενδιαφερων αυτο με την αναλυση των υγρων !!! Μια χημικη αναλυση  σε ιδιωτικο εργαστηριο κοστιζει 70-100 ευρω (τουλαχιστο στη θεσσαλονικη που ρωτησα),,,,,,ισως να κανω καποια στιγμη σε αυτο που ατμιζω  :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 02:53 »
ειχα την εντυπωση οτι ειναι πιο ακριβες... :hmmm:
Οπως και να'χει, αν θες πραγματικα να το κανεις αυτο κοιτα πρωτα καποιες απο τις αναλυσεις υγρων που εχουν αναρτησει ελληνικες εταιριες η.τ. για να τις εχεις ως μπουσουλα... να ξερεις τι ψαχνεις και σε τι ποσοστα ανιχνευσης.

Αν το κανεις, εννοειται περιμενουμε και καποια ενημερωση εδω ;)

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 21:25 »
Δυστυχώς οι αναλύσεις των υγρών είναι πολύ πιο ακριβές αν θέλουμε να έχουμε πραγματικά αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Μια σειρά από σκέψεις (ίσως λιγότερες από όσες πρέπει) για να μπούνε τα πράγματα σε μία σειρά.  :yes:
[youtube]QEBSH28Oh6Y[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2014, 15:34 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος katsignik

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Σε παρακολουθώ συνεχώς και θέλω να σε ευχαριστήσω και από εδώ δημοσίως για τις γνώσεις που μας προσφέρεις.
Μέσα από τα βίντεο σου έμαθα πράγματα που θα έπρεπε να τα ψάχνω μήνες. Να μην αναφέρω ότι όποτε μου έρθει καμιά όρεξη για το κανονικό τσιγάρο βάζω ένα βιντεάκι σε επανάληψη και μου περνάει.  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Συνέχισε έτσι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Πριν επιλέξω είδα τις αναλύσεις σου προσεκτικά, ήμουν ενημερωμένος και επέλεξα ένα καλό προϊόν! Σε ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Πολύ καλή η παρουσίαση, η οποία δίνει λίγο φως στα διάφορα "μα γιατί;" των αποτελεσμάτων των διάφορων συνδυασμών που μπορούν να γίνουν με τους ατμοποιητές.

Αν τα βάλουμε όλα αυτά σε μια εξίσωση:

(Είδος ατμοποιητή) Χ (Διατομή σύρματος) Χ (Είδος φυτιλιού) Χ (Πλήθως φυτιλιών) Χ Είδος βάσης (PG/VG) X Ρευστότητα βάσης Χ Πλήθος αντιστάσεων Χ Τάση ρεύματος (Volt/Watt) = Αμέτρητοι Συνδυασμοί / Ατμιστικά Αποτελέσματα

Το να δοκιμάσει κανείς όλους τους παραπάνω συνδυασμούς είναι πρακτικά αδύνατο ή πάρα πολύ δύσκολο και χρονοβόρο. Μέσα από το forum, βέβαια, μπορεί -διαβάζοντας τις εμπειρίες και τις γνώμες των άλλων, να περιορίσει το εύρος της "αναζήτησης" για το επιθυμητό ατμιστικό αποτέλεσμα.

Προσωπικά έχω δοκιμάσει μερικές 10άδες συνδυασμών μέχρι να καταλήξω σε κάτι που με ικανοποιεί, αλλά κατά διαστήματα δοκιμάσω και κάτι διαφορετικό.

Αποσυνδεδεμένος Fugazi

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Τζιτζίς
συγχαριτιρια για τη δουλεια που κανεις  :thumpup:
ο καλυτερος ατμοποιητης σαν υποκειμενικη εννοια πιστευω πως θα ειναι ο πιο 'καινουριος' που θα βγαινει και θα ειναι λιγο καλυτερος απο αυτον που θα σε ικανοποιει

Αποσυνδεδεμένος geosurv

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Ο καλύτερος ατμόποιητής και το καλύτερο υγρό είναι αυτά που σε κανουν νιώθεις βλάκας που καπνιζες τόσο καιρό!

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο καλύτερος ατμοποιητής και το καλύτερο υγρό αναπλήρωσης
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 15:27 »
Για μένα καλύτερος από αυτά που έχω δοκιμάσει είναι ο SvoëMesto Kayfun και από υγρά το Puros.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2014, 13:08 από KOSTAS1979R »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο καλύτερος ατμοποιητής και το καλύτερο υγρό αναπλήρωσης
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 15:47 »
Συγνώμη
(προσωπική μου άποψη)


 εγω δεν μπορώ να πω ποιος είναι ο καλύτερος ατμοποιητής ούτε ποιο είναι το καλύτερο υγρό
γιατί απλά δεν έχω δοκιμάσει όλους τους ατμοποιητές και όλα τα υγρά


ουτε καν ένα ποσοστό ικάνό ωστε να πώ οτι μπορει ο τάδε να είναι ο καλύτερος


Το μόνο που μπορώ να πώ με σιγουριά είναι :
οτι απο αύτα που έχω δοκιμάσει ποιο είναι το καλύτερο για μένα


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59623 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084870 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy