vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 19:31 »
Αποφάσισα να κάνω μια σειρά με βιντεάκια (για να μη τα γράφω και δε τα διαβάζει κανείς ;D ) με διάφορα θέματα που αφορούν το νέο ατμιστή.

Δε ξέρω πόσους θα ενδιαφέρουν, αλλά είπα να το κάνω.

Σε αυτό το νήμα θα τα βάζω όλα και θα περιμένω να ακούσω τις απόψεις σας.
Πάμε με το πρώτο


[youtube]bL-ZTxf9AJQ[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2012, 20:00 από gewre »

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 20:44 »
Δηλαδή ποιος θα μπορουσε να διαφωνησει με τον φιλο μας?

Προσωπικα πιστευω οτι το φορουμ δινει λυσεις σε πολλα ερωτηματα και προβληματα.Αλλα αν θες κατι καλο δεν ειναι να ρωτας κι ενα καταστημα ειδικα αν του εχεις εμπιιστοσυνη;
Γιατι υπαρχουν και σωστοι επαγγελματιες και οι περισσοτεροι απο εσας εδω μεσα τους ξερετε ετσι δεν ειναι;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2012, 21:08 από manner »

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 21:19 »
Ωραίος φίλε gewre. Πολύ σωστά.  Και το σημαντικότερο.   Πείθεις.......Πείθεις σου λέω.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 21:19 »
κανεις δεν θα μπορουσε να διαφωνησει. με οσα λες στο βιντεο.......
αλλα εγω θα γραψω με εντονη γραφη μια προταση σου.....ψαξτε ανθρωπο....... ειναι το πιο σημαντικο ;)

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 08:40 »
Δυστυχώς είμαστε για ακόμα μία φορά στην εποχή του Διογένη που, υπό το φως του ήλιου, με το φανάρι έψαχνε "άνθρωπο":hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 09:48 »
Mπραβο φιλε μου gewre ωραιες συμβουλες και ειδικα προς τους νεωτερους ατμιστες :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος h1k3n

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 05:24 »
Τι κάνεις όμως όταν οι μόνοι 'ανθρώποι' που υπάρχουν στην περιοχή σου είναι:
α) αρπαχτή-like (σε φάση όλα χύμα, μερικά προϊόντα σε κάκιστη κατάσταση και με την υπόνοια να έχουν χρησιμοποιηθεί ενώ γνωρίζει λιγότερα από εμένα που είμαι 'βρέφος' στο η.τ.
β) υποκατάστημα της Ovale (καλή χρυσή αλλά μικρή γκάμα και τιμές λίγο έως πολύ προς τα πάνω)


Θα μου πεις, άντε Πάτρα. Μα για να πάω Πάτρα, θέλω στη χειρότερη τα μεταφορικά από ένα μέσο website.  ΝΑΙ θέλω να κάνω αυτό που λες, να βγω δηλαδή μια βόλτα στα 'μαγαζιά' αλλά όταν δεν είναι καθόλου πρακτικό, δυσκολεύουν τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος pineza

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 06:10 »

τρεξτε λοιπον σε ελληνικα μαγαζια......  :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 15:21 »
Τι κάνεις όμως όταν οι μόνοι 'ανθρώποι' που υπάρχουν στην περιοχή σου είναι:
α) αρπαχτή-like (σε φάση όλα χύμα, μερικά προϊόντα σε κάκιστη κατάσταση και με την υπόνοια να έχουν χρησιμοποιηθεί ενώ γνωρίζει λιγότερα από εμένα που είμαι 'βρέφος' στο η.τ.
β) υποκατάστημα της Ovale (καλή χρυσή αλλά μικρή γκάμα και τιμές λίγο έως πολύ προς τα πάνω)


Θα μου πεις, άντε Πάτρα. Μα για να πάω Πάτρα, θέλω στη χειρότερη τα μεταφορικά από ένα μέσο website.  ΝΑΙ θέλω να κάνω αυτό που λες, να βγω δηλαδή μια βόλτα στα 'μαγαζιά' αλλά όταν δεν είναι καθόλου πρακτικό, δυσκολεύουν τα πράγματα.

Γιατί αν έρθεις στην Πάτρα νομίζεις θα βρεις κάτι παραπάνω?
Προσωπικά έκανα αρκετά τηλεφωνήματα και μίλησα με αρκετά καταστήματα.
Έβγαλα την όποια άκρη μπορούσα και κατάλαβα ποιος ξέρει και ποιος όχι.
Είναι μια κάποια αρχή.
Έκανα μια αρχική επιλογή και μετά από μερικές παραγγελίες μέσω Internet κατέληξα.

τρεξτε λοιπον σε ελληνικα μαγαζια......  :hapy_crazy:

Αυτό κατάλαβες?  :hmmm:
Το ρωτάω σοβαρά, γιατί αυτά, που λέω στο βίντεο, μπορεί να μη δίνει σαφή εικόνα, αυτών, που θέλω να πω ή να μην είναι κατανοητά από όλους.

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 15:37 »
καλα τα λες  ακρως κατανοειτα συνεχησαι ετσι .Πολυ καλη κινηση .Περιμενουμε και αλλα βιντεακια :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2012, 15:53 από vouvouria »

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 16:06 »
Η λύση είναι μία...
Ιταλικά eGo από την Οβαλ... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Πέραν της πλάκας, καλά τα λέει ο φίλος αλλά και ο άνθρωπος που θα βρεις πόσο θα αντέξει να σου αλλάζει τα κινεζάκια που δεν δουλεύουν;




Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 16:58 »
o κινεζος εχει τεραστια γκαμα στην ποιοτητα...οποτε η ιδεα που επικρατει οτι αν κατι ειναι made in china ειναι και μουφα απλα ειναι λαθος .
οπως την παταει ενας μαγαζατορας και φερνει μια μουφα παρτιδα ετσι την παταει και καποιος που ψωνιζει κατευθειαν απο κινα.
οποτε οποιος ψωνιζει απο κινα καλο ειναι να κοιταει τις τιμες και να μην διαλεγει την χαμηλοτερη αλλα την μεση τιμη η την υψηλη....
Π.χ στο alibaba υπαρχουν c4+ με 0,80$ αλλα και με 1,50$ ....η διαφορα ειναι οτι αν παρεις τα 0,80 θα σου ερθουν σιγουρα με κρακ στο σωμα .....
τωρα αν ο εμπορος που το πηρε 0,80 στο πουλησει εσενα 4 ευρω ποσες φορες θα στο αλλαξει?
αρα ολα ειναι θεμα ερευνας αγορας..........
 
η τελευταια μοδα που παιζει στα ελληνικα μαγαζια και ελληνικα e-shop ειναι το μυνημα :
ΛΟΓΟ ΧΑΜΗΛΗΣ ΤΙΜΗΣ Η ' ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΕΓΓΥΗΣΗ  :idiot1: 
το βλεπω σε μερικα ελληνικα e-shop και μου πεφτει το σαγονι.............. :dontknow:
δηλαδη ξαφνικα σηκωνετε ενας καταναλωτης και λεει......δεν παω να ακουμπησω 20-30 ευρω ...ετσι για shopping therapy.
 
οποτε καλα τα λεει ο φιλος περι ''ανθρωπου'' αλλα δυστηχως ειναι σπανιο σημερα το να βρεις σωστο επαγγελματια.....ειναι πολλοι λιγοι αυτοι ...ευτηχως καποιοι απο τους σωστους εχουν πινακα στο φορουμ μας...αλλα οι ατμιστες ειναι διασπαρτοι και δεν καλυπτονται στο θεμα προσωπικης επαφης που θετει ο φιλος στο βιντεο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2012, 17:13 από KINGGREECE »

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 17:07 »
Στις αστοχίες παίζει ρόλο και η μαζικότητα της παραγωγής...
Παλιότερα όταν αγοράζαμε τα πακετάκια, λέγαμε 1στα 5 κινέζικα 510 βγαίνει σκάρτο και το είχαμε πάρει απόφαση...

Λογικό είναι όταν δεν υφίσταται δοκιμή αλλά ''τυφλή'' παραγωγή, να μην έχει κάτσει καλά μία (κάποιες) αντίσταση και να αποδιοργανώνεται  όλος ο ατμοποιητής...
Και δεν είναι μόνο η αντίσταση που παίζει ρόλο για να δουλέψει σωστά ένας ατμοποιητής...

Ο νέος ατμιστής που θα τον πάρει στα χέρια του και δεν γνωρίζει πώς θα τον επισκευάσει, λογικό είναι να τον επιστρέψει ή πετάξει...

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 17:15 »
παθων σε ολα αυτα που λες, σε δελεαζει η τιμη και τρως την φωλα  :yes:πολυ καλη ιδεα  ;) περιμενω το επομενο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pineza

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για τον νεο ατμιστη - Videoσκέψεις by Gewre
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 20:57 »
για μενα ο φιλος τα λεει λιγο τραγικα βρισκεις ενα κινεζο τον δοκιμαζεις αν εισαι ευχαριστημένος δεν τον αλλαζεις...
τωρα αν καποιος ψαχνει "ανθρωπο" δεν νομιζω να τον βρει μεσα σε ενα καταστημα

γιατι το καταστημα θελει τα λεφτα σου και οχι την παρεα σου.....μην τρελαθουμε κιολας


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110623 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159833 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515316 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530759 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801617 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11054 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet