vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, panos

Twitter

Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 20, 2010, 22:31 »
SEB, αστείο ήταν!
Προσωπικά μου είναι πάρα πολλά τα 24 mg.
Ατμίζω στα 5 mg.

Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 01, 2010, 22:13 »
Γεια σας παιδιά,

τα πράματα πάνε καλά. Με ecopure  και virginia με γεύσεις καπνού τη βγάζουμε. Το μόνο πρόβλημα της μαμάς είναι πως δε θέλει με τίποτα να κυκλοφορεί με το ego έξω λόγω εμφάνισης και λέω να της παραγγείλω ένα evo. Ο δε μπαμπάς δε προλαβαίνει να γεμίζει φιλτράκια! Και οι 2 το συνδοιάζουν ακόμα με το ΚΤ, ελπίζω να το παρατήσουν τελείως

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 02, 2010, 00:37 »
Μπράβο!!!!   :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Λοιπόν , ψήστους να μείνουν 3χ24ωρα χωρίς τσιγάρο. Μετά δεν θα θέλουν να το βάλουν στο στόμα τους , εγγυημένα!

Το evo έχει διαφορετικό χτύπημα απο το ego και ίσως απογοητεύσει. Γιατί δεν δοκιμάζεις κάτι με ατμοποιητή 510 όπως του ego ?

Συνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 02, 2010, 00:42 »
Μπράβο!

Ισως έσωσες την υγεία δύο αγαπημένων σου ανθρώπων...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 02, 2010, 02:04 »
Γεια σας παιδιά,

τα πράματα πάνε καλά. Με ecopure  και virginia με γεύσεις καπνού τη βγάζουμε. Το μόνο πρόβλημα της μαμάς είναι πως δε θέλει με τίποτα να κυκλοφορεί με το ego έξω λόγω εμφάνισης και λέω να της παραγγείλω ένα evo. Ο δε μπαμπάς δε προλαβαίνει να γεμίζει φιλτράκια! Και οι 2 το συνδοιάζουν ακόμα με το ΚΤ, ελπίζω να το παρατήσουν τελείως

Nobacco Unique και Black Line θα πρότεινα εγώ. Χρησιμοποιούν και τα δύο ατμοποιητή 510 όπως το eGo. 

Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 02, 2010, 12:55 »
Της έδειξα ρε σεις και το unique και το black line και δε της άρεσαν, θέλει ένα μικρότερο που να μοιάζει όσο περισσότερο γίνεται με το ΚΤ. Της είπα ότι αυτό που θέλει ίσως να χτυπάει λιγότερο και είπε ότι δε την πειράζει

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 02, 2010, 15:57 »
Tότε η μόνη λύση είναι το evo , πάρτο με μπαταρία με κουμπάκι όμως

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 02, 2010, 16:07 »
Στην αρχή όλοι έτσι σκέφτονται. να μοιάζει με τσιγάρο. Από ένα σημείο και μετά, ξεκολλάς από αυτό .

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 02, 2010, 18:09 »
τελικά αυτό που μοιάζει με τσιγάρο δεν δίνει συνήθως το χτύπημα που δίνει αυτό που δεν μοιάζει με τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 02, 2010, 22:34 »
τελικά αυτό που μοιάζει με τσιγάρο δεν δίνει συνήθως το χτύπημα που δίνει αυτό που δεν μοιάζει με τσιγάρο
Επίσης, όσο περισσότερο μοιάζει ένα ΗΣΑ ;) ή PV στο τσιγάρο, τόσο κατώτερη συσκευή είναι.
Μπαταρίες για κλάματα κ.λ.π...

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 02, 2010, 22:53 »
κάτι σαν κι αυτό δηλαδή ?

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 03, 2010, 01:12 »
Συχνά μπαίνει ένα συνήθως νέο μέλος και λέει ρε παιδιά είμαι καινούργιος ,τι μου προτείνετε?
Και εμείς οι πιο έμπειροι πεταγόμαστε και λέμε πάρε ένα Ego, πάρε ένα 510 ,μέχρι πάρε GG νομίζω πως είχε γραφεί κάποτε.
ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.

Θυμάμαι τον εαυτό μου πριν κανα χρόνο όταν πρωτόπιασα στα χέρια μου το Black Line. Όταν κάπνιζα στο μηχανάκι και σταματούσα στα φανάρια το έκρυβα μέσα στην χούφτα για να μη φαίνεται. Επίσης θυμάμαι μια φορά είχα πάει σε ένα τραπέζι για βαφτίσια και είχα την αίσθηση ότι όλοι κοίταζαν εμένα και το τσιγάρο μου. Μετά από 5 λεπτά το έκρυψα και έβγαλα το διακριτικό και και κλασικό evolution.

Επίσης έχω ένα παράξενο…χόμπι. Όταν μπαίνω σε φαρμακείο κοιτάζω αν πουλάνε ηλεκτρονικό τσιγάρο και αν ναι τι. Έτσι έχω δει κάτι μάρκες όπως Hungary, Green Smoke , Gamucci και το intellicig. Όλα κλασικά άσπρα τσιγαράκια που μοιάζουν με το τσιγάρο που όλοι ξέρουν. Στην Ελλάδα ζούμε και το πιστεύω ακράδαντα πως μαύρα τσιγάρα, μπλε λαμπάκια και τσιγαροσωληνες είναι δύσκολο να γίνουν αποδεκτά.
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙς αφού υπάρχει το ego με την τουρμπίσια μπαταρία γιατί να πάρει ο νέος ένα μικρό τσιγαράκι?
Γιατί μιλάμε για την πρώτη του συσκευή.
 Ξέρει το τσιγάρο όχι όπως το εννοούμε εμείς. Πρέπει να ξεκινήσει από το ΑΒ.
Εφόσον το γνωρίσει και εξοικειωθεί μαζί του μπορεί να ξεκινήσει την αναζήτηση του σε πιο προχωρημένες συσκευές.
Η απάντηση λοιπόν στην  ερώτηση τι μου προτείνετε θα πρέπει να είναι μια ρεαλιστική και αξιόπιστη συσκευή.
Και αυτός πρέπει να είναι ο υπεύθυνος ρόλος εμάς των πιο έμπειρων απέναντι στα νέα μέλη. Αλλιώτικα δεν βοηθάμε αλλά αντιθέτως το μόνο που κατορθώνουμε είναι να μπερδεύουμε και να μην προσφέρουμε τίποτα ουσιαστικό.
Και πέρα από τις ωραίες συζητήσεις μας κατά τα άλλα πχ για τις μόντες ,ή για την οικονομική κρίση ( που κατά την γνώμη μου η ύπαρξη αυτού του θέματος έχει γίνει κουραστική με το μέγεθος που έχει πάρει ,ούτε νομίζω πως οι περισσότεροι που μπαίνουν εδώ το κάνουν για να συζητήσουν για την κρίση, αυτή την βιώνουμε  καθημερινά στο πετσί μας . Μπαίνουμε στο φόρουμ για μια ώρα χαλάρωσης ,ξεκούρασης και συζήτησης για το η.τ.) ,  αυτός πρέπει να είναι και ο πρωταρχικός ρόλος αυτού του φόρουμ αν θέλει να  προσφέρει πραγματικά στον χώρο του ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 03, 2010, 01:21 »
Εξ ιδίων κρίνουμε τα αλλότρια , αλλά χωρίς μνήμη . Σωστός Γιώργο !

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 03, 2010, 01:58 »
Θα διαφωνησω καθετα. Το ''x '' η.τ. δηλ. που εχει μικρο μηκος και εναι λευκο στο χρωμα ειναι αξιοπιστη συσκευη; Η αξιοπιστια του η.τ. νομιζω αλλου κρινεται και οχι στο σχεδιο του! Κι αν προσεξεις, καποιος που θελει να αρχισει το η.τ., λεει πως θελει κατι να μοιαζει με το κ.τ. Θεωρει πως αν μοιαζει οπτικα, θα μοιαζει και στην γευση και στο χτυπημα. Κατα την δικη του λογικη, αμα δει π.χ. την μπαταρια του evo και την ego, θα προτιμησει την 1η. Οταν ομως του εξηγησεις οτι η 1η θα του κρατει μια ωρα και μετα θα θελει φορτιση, ενω η 2η θα του κραταει 6 ωρες, τοτε σιγουρα θα βαλει στην ακρη το...οπτικο μερος
Θεωρω πολυ τυχερους, οσους μπαινουν και ρωτανε τι να παρουν. Τους αποτρεπουμε να αγορασουν συσκευες που μπορει οπτικα να μοιαζουν με κ.τ. αλλα στην πραξη αποδυκνειονται πατατες. Οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος :)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 03, 2010, 09:49 »
Συχνά μπαίνει ένα συνήθως νέο μέλος και λέει ρε παιδιά είμαι καινούργιος ,τι μου προτείνετε?
Και εμείς οι πιο έμπειροι πεταγόμαστε και λέμε πάρε ένα Ego, πάρε ένα 510 ,μέχρι πάρε GG νομίζω πως είχε γραφεί κάποτε.
ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.

Θυμάμαι τον εαυτό μου πριν κανα χρόνο όταν πρωτόπιασα στα χέρια μου το Black Line. Όταν κάπνιζα στο μηχανάκι και σταματούσα στα φανάρια το έκρυβα μέσα στην χούφτα για να μη φαίνεται. Επίσης θυμάμαι μια φορά είχα πάει σε ένα τραπέζι για βαφτίσια και είχα την αίσθηση ότι όλοι κοίταζαν εμένα και το τσιγάρο μου. Μετά από 5 λεπτά το έκρυψα και έβγαλα το διακριτικό και και κλασικό evolution.

Επίσης έχω ένα παράξενο…χόμπι. Όταν μπαίνω σε φαρμακείο κοιτάζω αν πουλάνε ηλεκτρονικό τσιγάρο και αν ναι τι. Έτσι έχω δει κάτι μάρκες όπως Hungary, Green Smoke , Gamucci και το intellicig. Όλα κλασικά άσπρα τσιγαράκια που μοιάζουν με το τσιγάρο που όλοι ξέρουν. Στην Ελλάδα ζούμε και το πιστεύω ακράδαντα πως μαύρα τσιγάρα, μπλε λαμπάκια και τσιγαροσωληνες είναι δύσκολο να γίνουν αποδεκτά.
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙς αφού υπάρχει το ego με την τουρμπίσια μπαταρία γιατί να πάρει ο νέος ένα μικρό τσιγαράκι?
Γιατί μιλάμε για την πρώτη του συσκευή.
 Ξέρει το τσιγάρο όχι όπως το εννοούμε εμείς. Πρέπει να ξεκινήσει από το ΑΒ.
Εφόσον το γνωρίσει και εξοικειωθεί μαζί του μπορεί να ξεκινήσει την αναζήτηση του σε πιο προχωρημένες συσκευές.
Η απάντηση λοιπόν στην  ερώτηση τι μου προτείνετε θα πρέπει να είναι μια ρεαλιστική και αξιόπιστη συσκευή.
Και αυτός πρέπει να είναι ο υπεύθυνος ρόλος εμάς των πιο έμπειρων απέναντι στα νέα μέλη. Αλλιώτικα δεν βοηθάμε αλλά αντιθέτως το μόνο που κατορθώνουμε είναι να μπερδεύουμε και να μην προσφέρουμε τίποτα ουσιαστικό.
Και πέρα από τις ωραίες συζητήσεις μας κατά τα άλλα πχ για τις μόντες ,ή για την οικονομική κρίση ( που κατά την γνώμη μου η ύπαρξη αυτού του θέματος έχει γίνει κουραστική με το μέγεθος που έχει πάρει ,ούτε νομίζω πως οι περισσότεροι που μπαίνουν εδώ το κάνουν για να συζητήσουν για την κρίση, αυτή την βιώνουμε  καθημερινά στο πετσί μας . Μπαίνουμε στο φόρουμ για μια ώρα χαλάρωσης ,ξεκούρασης και συζήτησης για το η.τ.) ,  αυτός πρέπει να είναι και ο πρωταρχικός ρόλος αυτού του φόρουμ αν θέλει να  προσφέρει πραγματικά στον χώρο του ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Αν υπήρχε τότε που ξεκίνησα το Η.Τ. για παράδειγμα το ego και κάποιος "παλιός" μου πρότεινε για αρχή το "αναιμικό" π.χ. evo ή όποιο άλλο παρεμφερές, θα τον έπαιρνα με τις πέτρες  :laugh1:
Γιατί άραγε να "ξεχάσω" το πόσες φορές την ημέρα φόρτιζα την μπαταρία, το πόσο εύκολα μπούκωνε ο μικρός ατμ όταν χρησιμοποιούσα υγρά, τα μισο-άδεια μισόστεγνα προγεμισμένα φιλτράκια που κόστιζαν αρκετά χρήματα, το μηδαμινό χτύπημα και τόσα άλλα, που με οδήγησαν στο ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ το Κ.Τ.  :angry_orange:
Όχι Γιώργο, θα διαφωνήσω κάθετα.
Γιατί να ξεκινήσει "από το ΑΒ" οπως λές εσύ??
Με την ίδια λογική να πάρει και ένα σαραβαλάκι αυτοκίνητο που στην πορεία θα του κοστίσει μια μικρή περιουσία η συντήρηση του, αντί να πάρει ένα καλό μικρό και φθηνό.
Το ίδιο δεν πάθαμε κι εμείς? Αγοράσαμε 10 συσκευές για να καταλήξουμε σε 1-2.
Όχι λοιπόν, δεν συμφωνώ. Αν θέλει σώνει και καλά να πάρει Η.Τ. που να μοιάζει στο κανονικό, θα παιδευτεί, θα μπερδευτεί και πιθανώς θα τα παρατήσει αν δεν έχει τα χρήματα και την υπομονή να συνεχίσει.
Στην τελική ας το κάνει.
Να ξέρει όμως οτι το καλό είναι αυτό που προτείνει ο έμπειρος χρήστης, και όχι κάποιο άλλο που θα το "ανακαλύψει" ίσως μετά  :tongue_smilie: Για ποιο λόγο?
Όσον αφορά το θέμα με την κρίση (που εγώ ξεκίνησα) αν όντως έχει κουράσει και άλλους όπως εσένα, δεν έχω κανένα πρόβλημα να σβηστεί, όπως ΚΑΙ ΟΛΟ το ala chat από το φόρουμ και να μείνει "καθαρό" από θέματα άλλα εκτός Η.Τ.
Το γεγονός οτι μας απασχολεί η κρίση είναι λογικότατο και κάπου πρέπει να τα πούμε.
Εγώ προτιμώ να τα λέω εδώ που είμαι μέλος και όχι στο "τρωκτικό" ή όπου αλλού.
Αν είναι αυτό πρόβλημα, τότε τι να πω  ;D
Αυτά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2010, 10:56 από atmistis »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534197 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 402 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35173 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478078 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy