vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

260 επισκέπτες, 9 χρήστες
lagoudakis, Tem, Doubt, manoslykos, panoskapa, tibolaso, grag, Buliwyf, JohnDag

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 15:39 »
Ποιός ατμοποιητής κατά την γνώμη σας παράγει το περισσότερο ατμό? (εξαιρώ custom που χρειάζονται δημιουργία φιτιλού και dripping).


Χρησιμοποιώ Vivi Nova με κεφαλές CE5.


Επίσης είχα δει τυχαία σε κάποιο νήμα ένα video που κάποιος έδειχνε ένα τρόπο πειράζοντας με κατσαβίδι τον 510 αντάπτορα να παράγει περισσότερο ή λιγότερο ατμό (αν θυμάμαι καλά), υφίσταται?


Αλλαγή τίτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2012, 17:42 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμος και καθημερινότητα
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 16:18 »
cs3 ,ce 4 v3..boge lr(σε τανκ)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Ατμος και καθημερινότητα
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 16:22 »
Δοκιμασε τα Ce3 http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8321.0.html
και τα Ce3 gianto http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13428.0.html
αυτα μου εχουν δωσει το περισσοτερο "μαμίσιο" ντουμανι (εξαιρω την γευση) με απλες εγκο μπαταριες.
Τα εχει και τα δυο η atmomixani.gr

H "καθημερινοτητα" στον τιτλο θα ηθελα παρα πολυ να μου εξηγησεις που κολάει με το θεμα  :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 16:35 »
Ο τίτλος "Ατμος και καθημερινότητα" δε βοηθάει να μαντέψουμε το περιεχόμενο του θέματος.  ::)
Έγινε αλλαγή.

Πάντως για τον ατμό, εκτός από τον ατμοποιητή, παίζει ρόλο και το υγρό: Όσο πιο πολύ VG έχει, τόσο πιο πολύ ατμό βγάζει το η.τ. Προφανώς ο φίλος μας συγκρίνει το ίδιο υγρό σε διαφορετικούς ατμοποιητές ποιος θα βγάλει περισσότερο ατμό. Το γράφω όμως για τους νέους που διαβάζουν το θέμα να το έχουν υπόψιν τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2012, 17:03 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 17:31 »
Δοκιμασε τα Ce3 http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8321.0.html
και τα Ce3 gianto http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13428.0.html
αυτα μου εχουν δωσει το περισσοτερο "μαμίσιο" ντουμανι (εξαιρω την γευση) με απλες εγκο μπαταριες.
Τα εχει και τα δυο η atmomixani.gr

H "καθημερινοτητα" στον τιτλο θα ηθελα παρα πολυ να μου εξηγησεις που κολάει με το θεμα  :))




Δικό μου το λάθος!  :-[


Βλέπεις το νήμα το άνοιξα έχοντας στο μυαλό μου έναν ατμοποιητή ο οποίος να βγάζει πολύ ατμό αλλά συγχρόνως να είναι και έυκολος στον "δρόμο" (σαν το Vivi για παράδειγμα όπου και αν βρίσκεσαι αν σου αδειάσει το τανκ με δύο κινήσεις τον έχεις γεμίσει και είσαι έτοιμος).
Σκέφτηκα λοιπόν να το κάνω Ατμός και mobility αλλά μου χτύπαγε άσχημα το μισό αγγλικό μισό ελληνικό, το "λειτουργικότητα" μου φάνηκε πάλι ψιλοάσχετο και έχοντας όλα αυτά στο μυαλό μου μου βγήκε εκ παρεκδρομής το καθημερινότητα (καθημερινότητα, ευκολία κ.ο.κ)
Ξέρω ότι ακούγετε λίγο παρανοικό αλλά εκείνη την στιγμή έτσι μου βγήκε  :))


Χρήσιμοποιω μία lava v2 και από υγρά diy 90%vg 10pg.


Θα τους τσεκάρω τους ατμοποιητές.


Ευχαριστώ.


Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 17:33 »
Κι εγω ευχαριστω για την επεξηγηση  :D

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 17:35 »
πολυ ωραια παραγωγη ατμου αλλα και γευση ειχε και η εκδοση του ce4 με το κεραμικο.. απο οσο ξερω ομως δε φερνει κανεις αυτους τους ατμοποιητες πλεον Ελλαδα, τους ειχε φερει ο madsteam.gr πριν λιγο καιρο...

Αποσυνδεδεμένος ProSeXe

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουφαμε κ τα λεμε .. ρουφαμε κ τα λεμε λεμεεε!!!
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 19:20 »
εγω θα ελεγα c4+v3 κ πολυ ατμο κ καλη γευση :laugh1:

Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 20:20 »
Με διαφορά τεράστια μπροστά κατά την γνώμη μου ο Τ2 έχει το πιο πολύ και πυκνό
ντουμάνι, αλλά σε συνάρτηση με τα Ohms 1,6 είχα έναν και ατμίζονταν στα 4 Volts !!
με υγρό της Halo.
Φυσικά υστερεί αλλού  8)

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 20:28 »
Εγώ θα πω το εξής πάντως.


Ασχολούμαι με το ηλεκτρονικό τσιγάρο κοντά στους 5 μήνες και έχω δοκιμάσει αρκετούς ατμοποιητές.
Πιστεύω (κατά την γνώμη μου) ότι ο vivi με τις κεφαλές του ce5 με ικανοποιεί αρκετά και βγάζει και σχετικά καλό ντουμάνι, έχει μεγάλο στόμιο ως πότε όπου και να βρίσκεσαι τον ανοίγεις και τον γεμίζεις σε λιγότερο από ένα λεπτό, σύν ότι επειδή ακριβώς έχει μεγάλο στόμιο δεν κάνει κατακράτηση υγρού λόγο θερμότητας στο επάνω μέρος και δεν ανεβαίνει το υγρό επάνω.
Απλά το πρόβλημα μου είναι ότι για κάποιο λόγο κάποιες στιγμές οι τζούρες του είναι κατά κάποιον τρόπο "τζούφιες" δηλαδή τραβάω και για κάποιο λόγο μου δίνει πολύ παραπάνω "χτύπημα" από αυτό που κανονικά δίνει και βγάζει ελάχιστο ατμό (η μπαταρία είναι γεμάτη, τα φιτίλια είναι ποτισμένα από τις στροφές) αλλά και πάλι το κάνει.
Μπορεί να φταίει ότι η κεφαλές του ce5 δεν είναι ακριβώς για τον vivi και θέλουν πάτημα για να μπουν (με αποτέλεσμα να κατεβαίνει ο σωλήνας κάτω, αν και πιστεύω ότι αυτό τον κάνει να βγάζει περισσότερο ατμό γιατί τον τρόχισα για να μην χρειάζεται 510 αντάπτορα για να βιδώνει (γιατί αλλιώς δεν βίδωνε) και μου έκοψε ατμό).


Ο ατμοποιητής έχει γίνει έτσι...





Όσο για τις προτάσεις σας παιδιά μπορώ να πω ότι αυτή του Πολυκράτη (αν και θέλει σύριγγα για γέμισμα) με δελέασε περισσότερο και έχω είδη παραγγείλει 2 για δοκιμή.


Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις και συμβουλές σας.


Με διαφορά τεράστια μπροστά κατά την γνώμη μου ο Τ2 έχει το πιο πολύ και πυκνό
ντουμάνι, αλλά σε συνάρτηση με τα Ohms 1,6 είχα έναν και ατμίζονταν στα 4 Volts !!
με υγρό της Halo.
Φυσικά υστερεί αλλού  8) 




Πρώτη φορά τον ακούω αλλά θα τον ελέγξω άμεσα μιας και σέβομαι πολύ τις γνώμη σου Γιάννη.




Συγχωνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2012, 20:57 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 20:56 »
ΔΕΝ έχει και μεγάλη σημασία να ψάχνεις τις version του κάθε ατμο... ;)
Βρές έναν και δουλεψέ τον σε μεγάλη τάση με το lava που έχεις (>2 Ohm αντίσταση και >4,5V)...Μετά ψάξε και τα υγρά. VG σημαίνει αρκετό εως πολλύ ντουμάνι.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2012, 21:11 από hemlock »

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 22:07 »
Εγώ πιστεύω ότι μοντέλο με μοντέλο έχει μεγάλη διαφορά.
Για παράδειγμα ο ego clear ce4 με τον ce5 είναι η μέρα με την νύχτα στον ατμό.
Όσο για τον υγρό όλους με το ίδιο τους δοκιμάζω DIY 80VG/20PG.
Αντιστάσεις χρησιμοποιώ 1.8 ohm αλλά πάνω από 4.0 - 4.3 αρχίζουν και μου βγάζουν καμμένο.
Για εμένα το ιδανικό στα 4.0.








Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 22:33 »
Έχω τους κλασικούς ce4 οπού έχουν πάρα πολύ ατμό άλλα το κακό είναι ότι δεν έχουνε ανταλλακτικές κεφαλές όπως τα νέα μοντέλα γι αυτό δεν θα σε πρότεινα να πάρεις και για γεύση όπως μου είπε ένας φίλος έχει αυτό πολύ καλή λόγου κεραμικού
http://www.e-smokers.gr/index.php?option=com_eshop&task=view&id=158&Itemid=9

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 23:36 »
Προς τον παρόν θα δοκιμάσω τον Τ2 και τον CE3.



Τον συγκεκριμένο που λες τον έχω δει review σε video, έχει σχετικά καλό ατμό (νομίζω ότι ο δικός μου βγάζει περισσότερο) αλλά είναι περισσότερο μπελαλίδικος στο άλλαγμα της κεφαλής.






Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 23:49 »
Με μικροδιαφροές, όποιον άτμο και να πάρεις - αν βγει καλός - θα σου δώσει καλό ντουμάνι. Οσο είναι σε καλή κατάσταση βέβαια. Αυτό έχω καταλάβει.
Αρκεί να βγει καλό κομμάτι και όχι ελαττωματικό ή "κάπως"


Αν ήθελα να δώσω ένα προβάδισμα, θα το έδινα στους ντριπάτους. ego mega atomizer & cisco. ο Τ2 και ο CE4 αν βγουν καλοί και όσο είναι στα καλά τους οι κεφαλές, δίνουν ντουμάνι, όχι όμως όσο οι δυο προαναφερόμενοι.


Αλλά θα πρέπει να συνδυάσεις το ντουμάνι με άλλα χαρακτηριστικά τους που σε βολεύουν. Αφού σε ενδιαφέρει η αυτονομία, ο ντριπάτος δεν σου κάνει.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35204 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy