vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

μετα απο μηνες αποχης...

Αποσυνδεδεμένος wanderer

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 22, 2012, 19:33 »
ξεκίνα με καλά πράματα.μικρό πυρέξ τανκ με καρτο για αρχή με μια ego vv μπαταρία,απο επισκευάσιμους μόνο ανοξείδωτους και δοκιμασμένους.ο steam machine φαίνεται καλή επιλογή για σένα αφου επιζητας κάτι μικρό,και ταιριάζει γάντι με ego μπαταρίες.βέβαια υπάρχουν και άλλες επιλογές όπως ο σφερόης,η πηνελόπη και άλλοι.
απο εκεί και πέρα και τι δεν έχει να διαλέξεις σε μοντ μπαταριοθήκες,ανοξείδωτα και ελληνικά.
imeo,paps,atmizoo,gus  καλύπτουν όλα τα βαλάντια

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 22, 2012, 19:38 »
Κι εγώ να σε καλοσωρίσω με τη σειρά μου καταρχήν. Θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους κυρίως ως προς την VV κατεύθυνση. Είναι μεγάλη διαφορά να μπορείς να ρυθμίζεις τα volts κατά τις διαθέσεις σου μέχρι να πάρεις το maximum της μπαταρίας σου. Όντως το provari mini θεωρείται το καλύτερο αλλά και πολύ ακριβό και το mini lava v2 μία πολύ καλή επιλογή και πολύ πιο φθηνό. Αν πάλι θέλεις να δοκιμάσεις τα vv αρχικά, θα πρότεινα μία ego twist μπαταρία και έναν καλό οικονομικό ατμοποιητή όπως ο vivi nova ( η v4 έκδοση είναι για  ego style μπαταρίες).   Εάν πάλι θέλεις την καλύτερη δυνατή ποιότητα, τότε όντως θα πρέπει να στραφείς σε ελληνικό ατμοποιητή, αλλά δυστυχώς το provari mini θα παραμείνει η καλύτερη επιλογή σου σε vv, καθώς απ' ότι γνωρίζω δεν βγάζει κάποιος Έλληνας κατασκευαστής ακόμη vv σε σωλήνα μορφή ( σε κουτί όμως αλλάζει το πράγμα).
Υγρά, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.... Προσωπικά το πιο τσιγαρίσιο θεωρώ το cigarrilos naturales, το έχω πάντα μαζί μου και αν το ήξερα όταν σταμάτησα το κάπνισμα, αυτό θα έπαιρνα πρώτο. Καπνικό πολύ είναi επίσης το Turkish Tobacco της Halo και άλλα πολλά. Οπως και να χει εδώ μέσα θα βοηθηθείς πολύ σε όποια απορία κι αν έχεις.

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 22, 2012, 20:14 »
Προσωπικά παιδεύτηκα αρκετό καιρό χρησιμοποιόντας ενα ''μικρό'' η.τ. (ας μην αναφέρω ποιο) και ταυτόχρονα κάπνιζα και μερικά κ.τ., μόλις ομως πήρα στα χέρια μου την twist με ce4 το κ.τ. αποτέλεσε παρελθόν και ακόμα περισσότερο όταν πήρα τον vivi nova, εκεί κατάλαβα οτι με καλύπτει πλήρως και χαμήλωσα και νικοτίνη.
Σου εύχομαι να σου δώσει δύναμη ο Θεός και να απαλαγείς το κ.τ. τελείως.

Αποσυνδεδεμένος crond

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 22, 2012, 21:33 »
  Όπως είπατε και εσείς είπα να προτιμήσω ελληνικά προϊόντα και από κάλους ατμό μόνο η Πηνελόπη υπάρχει διαθέσιμη και αυτή στα 90 ευρώ... 90 ευρώ για έναν ατμό? Μάλλον θα προτιμήσω τους έτοιμους...

 

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 22, 2012, 21:37 »
εγω φιλε μου θα σου ελεγα να τα δωσεις για την πηνελοπη. εαν επρεπε να διαλεξω εναν απο ολους τους επισκευασιμους ατμοποιητες μου θα ηταν αυτος. γευση-χτυπημα-ατμος-αυτονομια-μικρο μεγεθος.

Αποσυνδεδεμένος crond

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 22, 2012, 21:58 »
  Τελικά 1000 παρακάλεσα τον ΣΕΒ να μου φτιάξει ένα μοντακι και τον ευχαριστώ πολύ.
Για αρχή θα ξεκινήσω με έτοιμους ατμο γιατί δεν έχω 90 ευρώ αυτή την στιγμή διαθέσιμα.. ευχαριστώ όλους που πραγματικά με στηρίξατε και μου απαντήσατε αμέσως στα ερωτήματά μου.. έχω άλλο ένα ποιος ειναι ο ιδριτης της Πηνελόπης εδώ μέσα?

 

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 22, 2012, 22:05 »
Αν ζητας κατι πιο φτηνο πηγαινε στον Jack http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11220.0.html
ή στον Rcamizer http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7410.0.html .

Πιο ακριβοί μετά στον Steam machine http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8803.msg469499.html#msg469499
ή στον Spheroid http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11000.0.html
ή στον Aiolos http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12168.0.html

Ολοι απο Ελληνες - τα λινκς ειναι ενδεικτικα, δες στους πινακες του καθε λινκ για πληροφοριες που θα τους βρεις κλπ.

edit: Εγραφα οσο εγραφες το τελευταιο ποστ, αλλά το αφηνω παρ ολα αυτα για διαβασμα αν εχεις ορεξη.

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 22, 2012, 23:15 »
  Τελικά 1000 παρακάλεσα τον ΣΕΒ να μου φτιάξει ένα μοντακι και τον ευχαριστώ πολύ.
Για αρχή θα ξεκινήσω με έτοιμους ατμο γιατί δεν έχω 90 ευρώ αυτή την στιγμή διαθέσιμα.. ευχαριστώ όλους που πραγματικά με στηρίξατε και μου απαντήσατε αμέσως στα ερωτήματά μου.. έχω άλλο ένα ποιος ειναι ο ιδριτης της Πηνελόπης εδώ μέσα?
αφου σε φωτισε ο θεος και πηρες κουτακη, :thumpup:
οτι ατμο και να του βαλεις απανω θα απογειωθει ;D
και ενας ce4/t2 θα ειναι αρκετος στα 2,5+Ω
ή ενα τανκ με καρτο 2+Ω να παιξεις σε ψηλα βολτ
για επισκευασιμους δες εδω και διαλεξε
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AnFjxWz5f1wvdFk2ZXVVZzdicHZXcTlvbnM5SmlWRlE#gid=0

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 23, 2012, 11:43 »
Καλό ξαναξεκίνημα!!!!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 23, 2012, 12:45 »
έχω άλλο ένα ποιος ειναι ο ιδριτης της Πηνελόπης εδώ μέσα?

ο κατασκευαστησ εννοεισ μαλλον,ε? αυτοσ ειναι ο θανασησ (imeothanasis) αλλα δεν ειναι πλεον εδω μεσα. Μπορεισ να μιλησεισ με τον e-smokeguru για αγορα πηνελοπησ. Πληροφοριεσ για την πηνελοπη μπορεισ αρχικα να στο νημα:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7442.0.html

αλλα και σε αυτα:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11412.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11270.0.html

edit: εγω στο ξεκινημα μου μετα απο μηνεσ αποχησ πηγα σε clearomizers ετοιμουσ πανω σε προβαρι, παρολο που ειχα επισκευασικουσ στο συρταρι. Μου φανηκε πιο απλο/ευκολο το ξεκινημα ετσι και μιασ και βγαινουν πλεον αρκετα καλοι ατμοσ δεν ειχα προβλημα αποδοσησ.. Αυτο θα προτεινα σαν πιο ομαλη επανενταξη στον ατμιστικο κοσμο ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2012, 12:51 από urahara »

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 23, 2012, 13:59 »
Πάρε ότι μπαταριοθήκη θες.
Διάλεξε όποιον ατμοποιητή γουστάρεις.
Ρύθμισε τα mg όσο μπορείς και αντέχεις.
Ενα πράγμα μην ξεχνάς:
Μην χάσεις την επαφή σου με αυτό το φόρουμ.
Είναι το πιο σίγουρο χαρτί στην παρτίδα σου με το κ.τ
Καλως ήρθες ξανά στον κόσμο του ατμού. 

Αποσυνδεδεμένος atmoman

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
kolhsa ston w atmopoihth
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 15:05 »
meta apo 4 mhnes atmisma kai dokimasias arketwn atmopoihtws(9-10) apo tous opoious tous perissoterous
den h3era kan pws tous lene,logo kai tou oti o pwlhths mou den anefere ti mou edine,pantws edw kai kairo exw <kohsei> ston w o opoios einai me diafora oti kalutero exw dokimasei,exw ma8ei na ton sunthrw me kleista matia,kai prin mia ebdomada ematha kai to <dry burning> to opoio anastainei tous palious w.Parolo thn emonh sunatmistwn na dokimasw kai kapoin pwlhtwn na dokimasw kati kainourgeio,egw den briskw ton logo na <mple3w> me kainourgia susthmata.


Παρακαλούμε: Μην γράφετε greeklish στο φόρουμ μας. Από τη στιγμή που έχετε πρόσβαση στο internet, ακόμα κι αν η συσκευή σας αδυνατεί να γράψει ελληνικά, χρησιμοποιήστε το All Greek to me ή το Greklish to Greekκαι μετατρέψτε το greeklish κείμενό σας σε ελληνικό.
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 18:05 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 15:07 »
Τα ματακια μας  :'(

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 15:17 »
Κάνε το μετάφραση στα Ελληνικά φίλος...
(K@ve to mtfrasi sta Ellinika f!lozzz)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 16:12 »

(K@ve to mtfrasi sta Ellinika f!lozzz)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Πώ ρε φίλε.
Κλαίω λέμεεεεεεεεεεε

 :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop:


Υ.Γ
Δεν το διάβασα εννοείται , δεν παλεύετε
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2012, 16:17 από tsiv »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33686 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8044 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236892 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 395 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13957 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477930 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy