vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

240 επισκέπτες, 7 χρήστες
Buliwyf, dvelev, ΨΗΛΟΣ, lounik, I.P, Tem, Parolos

Twitter

Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 17, 2011, 21:08 »
Συμφωνά με τα παραπάνω , πρέπει να έχεις απόθεμα υγρών και ανταλλακτικών  ητ για να μη ξεμέμεις  εγω με αυτή την τακτική , πέντε μήνες έχω να καπνίσω,μάλιστα από την πρώρη μέρα ητ δεν ξαναέκανα τσιγάρο,   ενώ κάπνιζα δύο πακέτα κτ καθημερινά!!! Θέλει αποφασιστικότητα και οργάνωση!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 17, 2011, 21:36 »

Αλήθεια με τί πότό συνοδεύετε το η.τ. σας?  Γιατί με το φραπέ (ναι ναι) που ήταν το αγαπημένο μου ρόφημα δε μου πάει καθόλου).  Αντίθετα με ζεστά ροφήματα μου άρεσε πολύ, έλα όμως που έρχεται καλοκαιράκι... :)
Μια φιλική συμβουλή.Όταν ξεκίνησα πριν από 2 χρόνια περίπου το πρόβλημα που αντιμετώπιζα δεν ήταν τόσο με τον φραπέ, γιατί εκεί ένα υγρό με γεύση καπουτσίνο η εσπρέσο ταίριαζε.
Το μεγάλο πρόβλημα ήταν με το ποτό.Μετά από εξερευνήσεις σε ότι υγρό υπήρχε και δοκίμασα  :yes: τελικά κατέληξα σε υγρό χωρίς  γεύση(όπως και το τσιγάρο ;) )
Τα παρακάτω υγρά είναι πλέον σε καθημερινή βάση και με καφέ αλλά και με ποτό.Την περιεκτικότητα την διαλέγεις εσύ.
  http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=275

 http://www.heaven-gifts.com/index.php?ctl=product&act=index&p[0]=279

 :bye:       

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 17, 2011, 22:07 »
Αύριο κλείνω 10 μέρες χωρίς κτ. Οφείλω να ομολογήσω πως το κτ δεν μου έχει λείψει ακόμα ούτε μια στιγμή. Είμαι πάντως αποφασισμένος να μην το ακουμπίσω ξανά ούτε για μια τζούρα. Μακάρι να το πετύχω, στο χέρι μου είναι ;) Με τον καφέ υπάρχει ένα θεματάκι επειδή τον πίνω γλυκό και το εργοστασιακό υγρό του njoy npro είναι γλυκό (όπως και το halo freedom με το οποίο γεμίζω τα carto) αλλά όσο περνάνε οι μέρες το συνηθίζω :) Με ποτό και μπύρες όλα οκ ;) Το μόνο που θέλει προσοχή είναι το απόθεμα από ότι έχω καταλάβει. Ειδικά για όσους μένουν εκτός Αθηνών.

Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 18, 2011, 09:32 »
Μια φιλική συμβουλή.Όταν ξεκίνησα πριν από 2 χρόνια περίπου το πρόβλημα που αντιμετώπιζα δεν ήταν τόσο με τον φραπέ, γιατί εκεί ένα υγρό με γεύση καπουτσίνο η εσπρέσο ταίριαζε.
Το μεγάλο πρόβλημα ήταν με το ποτό.Μετά από εξερευνήσεις σε ότι υγρό υπήρχε και δοκίμασα  :yes: τελικά κατέληξα σε υγρό χωρίς  γεύση(όπως και το τσιγάρο ;) )
Τα παρακάτω υγρά είναι πλέον σε καθημερινή βάση και με καφέ αλλά και με ποτό.Την περιεκτικότητα την διαλέγεις εσύ.
  http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=275

 http://www.heaven-gifts.com/index.php?ctl=product&act=index&p[0]=279

 :bye:     

Καλημέρα seb και σ' ευχαριστώ για την απάντηση.  Ξέρεις όμως τί γίνεται?  Επειδή χρησιμοποιώ το ego-t θέλω υγρό μόνο με pg για να ρέει όμορφα (δεν έχω ιδέα πως να φτιάξω μόνη μου οπότε το προτιμώ έτοιμο και για τη δική μου ευκολία).

Ξέρεις κανένα με γεύση capuccino ή espresso με pg μπας και καταφέρω να τα συνδυάσω με τον πολυαγαπημένο μου φραπέ?  Επίσης δεν μπορώ να παραγγείλω από εξωτερικό ακόμη (no prepaid card neither a paypal account... :)  )

Σήμερα κάνω προσπάθεια χωρίς κ.τ.  Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 18, 2011, 11:39 »

Ξέρεις κανένα με γεύση capuccino ή espresso με pg μπας και καταφέρω να τα συνδυάσω με τον πολυαγαπημένο μου φραπέ?  Επίσης δεν μπορώ να παραγγείλω από εξωτερικό ακόμη (no prepaid card neither a paypal account... :)  )

Tα υγρά της decadent  είναι  pg και έχει σε ποικιλία καφέδων δες εδώ
Υπόψη ότι υπάρχει έκπτωση για τα μέλη του e-kapnisma  δες : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1743.0.html
Προσωπικά βρίσκω το ΗΤ να συνοδεύει με γεύσεις καπνού πολύ καλά τον εσπρέσο μου, όσο για το ΚΤ αν καμιά φορά με πάρει κάτω και με στεναχωρήσει πολύ κάτι βρίσκω μια διέξοδο σε ένα -μόνο- ΚΤ, αλλά πολύ σπάνια.

Αποσυνδεδεμένος NikFrance

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Τo φόρουμ του Έλληνα Drummer.
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 18, 2011, 13:38 »
Παιδιά κατά βάση με απογοητεύεται, εγώ εδώ και 62 μέρες ΔΕΝ έχω φουμάρει KT...---

ΔΕΝ λέω έχω περάσει δύσκολα και κάπου κάπου έχω επιθυμία,σίγουρα όμως μετά από 30 χρόνια καπνιστής ήθελα να σταματήσω και το κατάφερα.

Δεν μπαίνω στην λογική να δοκιμάσω, να πειραματιστώ κτλ κτλ..ΟΧΙ με τίποτα..!

Είναι φορές που ατμίζω όλη μέρα και με "πονάνε" τα μάγουλα από τις ρουφηξιές, χωρίς να καταλαβαίνω πολλά, έρχεται το βράδυ και νιώθω (ατμίζω VG) ότι έχω καταπιεί ένα λίτρο λάδι έχοντας τάση και για εμετό...!

Σίγουρα αυτές είναι του παρελθόντος ιστορίες, τώρα προσπαθώ να ατμίζω όσο γίνετε πιο αραιά, ώστε να το κάνω από ευχαρίστηση όχι να αναπληρώσω κάτι που ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ...

Τέλος πάντων δεν σας κρίνω βέβαια ο καθένας κάνει ότι νομίζει σωστό!

Νίκος

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 13:07 »
Παιδιά κατά βάση με απογοητεύεται, εγώ εδώ και 62 μέρες ΔΕΝ έχω φουμάρει KT...---

ΔΕΝ λέω έχω περάσει δύσκολα και κάπου κάπου έχω επιθυμία,σίγουρα όμως μετά από 30 χρόνια καπνιστής ήθελα να σταματήσω και το κατάφερα.


Αυτό είναι όπως το δει ο καθένας , για μένα μερικές φορές το ΚΤ υποκαθιστά κάποιο φάρμακο, εκεί π.χ. που θα χρειαζόμουν ένα κουβά xanax φουμάρω 1 ΚΤ και είμαι ΟΚ. Το παρήγορο είναι ότι δεν μ'αρέσει πλέον η γεύση του ΚΤ και ότι αυτές οι φορές είναι πολύ σπάνιες.
Για τους νέους χρήστες του ΗΤ δεν βρίσκω περίεργο να αποζητούν συχνά το ΚΤ και να αργούν να ξεκόψουν εντελώς, εμένα με πήρε 2-3 μήνες για να πω ότι δεν καπνίζω πλέον καθόλου και καλύπτομαι αποκλειστικά από το ΗΤ - υπόψη ότι κάπνιζα 30 χρόνια στρέμματα καπνοχώραφα - ξέκοψα όμως, ας μην απογοητεύονται οι νέοι χρήστες ότι δεν θα τα καταφέρουν.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 13:21 »
Είμαι ατμιστής εδώ και 5 μήνες. Τους πρώτους μήνες έκανα που και που κανενα τσιγάρο γιατί κατα βάση δεν ήμουν ικανοποιημένος από τις συσκευές ατμίσματος. Τον τελευταίο μήνα, στην αρχή με τα ce2r4 και τώρα με το ego t ούτε που το σκέφτομαι, άσε που μου βρωμάει.
Ελπίζω να συνεχίσει έτσι το πράγμα γιατι με τίποτα δεν θέλω να γυρίσω πίσω στην πικρίλα του κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 13:24 »
Το έχω ακούσει, δεν είμαι σίγουρος πόσο πραγματικά ισχύει, ότι υπάρχουν και κάποιοι οργανισμοί στους οποίους το κ.τ. δεν δρά
μόνο μέσω της νικοτίνης αλλά και μέσω άλλων ουσιών που παράγονται σε αυτό με την καύση.

Αυτοί θα έχουν μεγαλύτερη δυσκολία στην πλήρη διακοπή του κ.τ. εφόσον βέβαια επιθυμούν κάτι τέτοιο.
Υποθέτω ότι ένα σημάδι μπορεί να είναι ότι κάτι νιώθουν να τους λείπει ακόμη και αν η περιεκτικότητα νικοτίνης του υγρού στο η.τ. είναι πολύ μεγάλη.

Ευτυχώς για το δικό μου οργανισμό, φαίνεται πως μόνο η νικοτίνη ήταν σημαντική τελικά...

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 14:10 »
Και γω ατμιζω high αλλα μολις εκανα μιαμιση τζουρα κτ μαστουρωσα οπως τοτε στα 15-16 χρ που ξεκιναγαμε το κτ !!! Αρα δεν ειναι η νικοτινη . Ευτυχως το πεταξα αμεσως , με τον φοβο μηπως μου αρεσει . Εχουν περασει 3μιση μηνες και δεν το ζηταω . Τον 1ο μηνα μονο επιασα τον εαυτο μου να το ζητα 3-4 φορες αλλα αμεσως προσπαθησα να σκεφτω κατι αλλο και να διωξω την επιθυμια .

Αποσυνδεδεμένος Babicool

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 14:07 »
Η δικία μου εμπειρία:
Μετά από 2 μήνες ΗΤ, την πρωτοχρονιά άναψα την μάρκα ΚΤ που κάπνιζα για 10 χρόνια. Μια λέξη χαρακτηρίζει αυτό που ένιωσα, αποστροφή! Το έδωσα να το καπνίσει άλλος για να μην πάει χαμένο... Αλλά δεν με ενοχλεί όταν κάποιος καπνίζει δίπλα μου ίσα ίσα μου αρέσει... πολύ περίεργο.

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 14:16 »
Δυο μήνες με ΗΤ και μια βδομάδα τώρα κάνω μισό τσιγάρο στριφτό το πρωί μαζί με τον καφέ,αυστηρά και μόνο αυτό.
Μάλλον είναι η πρωινή δόση που μου λείπει και πρέπει να την αναπληρώσω γρήγορα.
Μακάρι να το κρατήσω εκεί και να μην ξανακυλήσω στα βαριά.

Αποσυνδεδεμένος sakissakis

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • που ήσουν ρε κινέζε τόσα χρόνια?
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 14:44 »
2,5 μήνες και ούτε τζούρα απο την μέρα που ξεκίνησα το η.τ. Δεν το ζητάω καθόλου , παρά σιχαίνομαι την μυρωδιά του ΑΛΛΑ...................μασάω απίστευτα να δοκιμάσω το πείραμα του ενός τσιγάρου. Οχι για την γεύση όχι για το χτύπημα αλλα φοβάμαι την εικόνα.
  Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ  άλλωστε εδω μέσα καταλαβαινόμαστε.. ;) Νιώθω εθισμένος στην εικόνα του κ.τ. στα χέρια μου στην εικόνα της τοξικής του κάπνας να ξεκινάει απο τα χέρια μου ή να βγαίνει απο το στόμα μου. Αυτή η εικόνα με συνόδευε 17 απο τα καλύτερα χρόνια μου και είναι δύσκολο να την ξεριζώσεις απο την κούτρα σου.
Ευτυχώς βλέποντας το σε άλλους δεν μου κάνει την παραμικρή αίσθηση αλλα εγω δεν το ρισκάρω

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 14:48 »
Η δικία μου εμπειρία:
Μετά από 2 μήνες ΗΤ, την πρωτοχρονιά άναψα την μάρκα ΚΤ που κάπνιζα για 10 χρόνια. Μια λέξη χαρακτηρίζει αυτό που ένιωσα, αποστροφή! Το έδωσα να το καπνίσει άλλος για να μην πάει χαμένο... Αλλά δεν με ενοχλεί όταν κάποιος καπνίζει δίπλα μου ίσα ίσα μου αρέσει... πολύ περίεργο.
Eγώ απ'την άλλη μετά από 2 μήνες ατμίζματος  :thumpup:, δεν μου έχει περάσει ποτέ απ'το μυαλό να ανάψω κ.τ  :thumpdown:
Και όταν άλλη καπνίζουν δίπλα μου, ειδικά σε κλειστό χώρο, δεν την παλεύω με την καμία  :yes:. Ουστ από δω σκ@*@%#τό κ.τ 

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 15:00 »
Φιλε blade,εμενα η κατσταση ειναι πιο βαρια!  :laugh1:
Στριφτο κανω σε καθημερινη βαση.Συνολικα 5 τσιγαρα (2 καφεδες,2 γευματα,1 πριν τον υπνο)   
Τα κανω επειδη ετσι μου αρεσει (ουτε η amstel να ηταν!)
Ειναι οτι με γεμιζει εκεινη την ωρα,οτι τραβιεται ρε αδελφε   ::)
Αν σκεφτω οτι απο 50 τσιγαρα επεσα στα 5 ειμαι ικανοποιημενος 100%
Ουτε εχω μεχρι στιγμης σκοπο να πεσω στα 0.
Ολα με μετρο.
Το περιεργο ειναι οτι η οσμη των δικων μου τσιγαρων δεν με ενοχλει σε αντιθεση με των αλλων  :dontknow: :dontknow:
Παιδιά κατά βάση με απογοητεύεται, εγώ εδώ και 62 μέρες ΔΕΝ έχω φουμάρει KT...
Σε απογοητευσα   :)) :)) :))


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534251 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8056 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236969 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084788 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy