vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

141 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tsimio, Koggiot, Kouros17, Jorge, camber, Milarepa

Twitter

Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« στις: Φεβρουαρίου 28, 2010, 23:59 »
Ο μήνας πέρασε και αποφάσισα να καπνίσω κανονικό τσιγάρο για να δω πως θα μου φανεί.

Καθυστέρησα μία δυο μέρες να το αποφασίσω γιατί είχα την ανησυχία πως μπορεί να μου άρεσε τόσο που ίσως σκεφτόμουν να το ξαναρχίσω. Αποφάσισα τελικά πως καλύτερα να ξέρω παρά να αναρωτιέμαι και έτσι βούτηξα ένα τσιγάρο της συζύγου μου και το άναψα.

Η πρώτη τζούρα ήταν κάτι αντίστοιχο με σφαλιάρα από τον Ζαμπίδη. Λογικό, δεν τραβάμε 10 δευτερόλεπτα τζούρα στα τσιγάρα...

Στη συνέχεια, το χτύπημα ήταν καλό, καλύτερο από τα low που ατμίζω (που έτσι κι αλλιώς δεν έχουν σπουδαίο χτύπημα), η γεύση όμως ήταν άθλια. Απορώ πως τα κάπνιζα τόσα χρόνια...

5 τζούρες αργότερα μου είχε λείψει ήδη το 510 με το RY3 και το έσβησα. Μάλλον είμαι σε καλό δρόμο, μπορώ να καπνίσω αν χρειαστεί χωρίς να ανησυχήσω πως θα θελήσω να το ξαναρχίσω.

Τουλάχιστον μέχρι να τα βγάλουν σε γεύση RY3  ;D

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 01, 2010, 00:16 »
Εγω το καπνισα ολο αλλα δεν ελεγε και πολυ.και το καλο ειναι οτι δεν ηταν εθιστικο και πιο πολυ καλο μου εκανε γιατι μου εφυγε οπως λες η απορια για το ''αν τ'αναψω και μ'αρεσει;''

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 01, 2010, 01:08 »
Παράθεση
Η πρώτη τζούρα ήταν κάτι αντίστοιχο με σφαλιάρα από τον Ζαμπίδη. Λογικό, δεν τραβάμε 10 δευτερόλεπτα τζούρα στα τσιγάρα...

.....5 τζούρες αργότερα μου είχε λείψει ήδη το 510 με το RY3 και το έσβησα. Μάλλον είμαι σε καλό δρόμο, μπορώ να καπνίσω αν χρειαστεί χωρίς να ανησυχήσω πως θα θελήσω να το ξαναρχίσω.

Τουλάχιστον μέχρι να τα βγάλουν σε γεύση RY3  ;D

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
απολαυστικότατος zoobi !  :thumpup:

έχουμε ακούσει τόσα πολλά γι αυτούς που το έκοψαν και με 1 τσιγάρο το ξανάρχισαν , ή απο δικές μας εμπειρίες ( εγω δεν το ειχα κόψει ποτέ)  που δυσκολευόμαστε να πιστέψουμε ότι με 1 τσιγαράκι για μας τους ατμιστές δεν τρέχει τίποτα. Κι όμως έτσι είναι !

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 01, 2010, 01:34 »
"ότι με 1 τσιγαράκι για μας τους ατμιστές δεν τρέχει τίποτα"
Συμφωνώ και επαυξάνω !!!! :-)
Πλεόν,ύστερα απο 5 μήνες ατμίσματος, μπορώ να πω πως δεν μου λείπει το κ.τ. και αμα τύχει καμιά φορά καπνίζω και ενα για να θυμηθώ τα παλιά...Άσε που μερικές φορές με αηδιάζει ακόμη και η οσμή του !!

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 01, 2010, 02:44 »
Κανω γυρω στα 5-6 κ.τ την εβδομαδα. Ειλικρινα ομως δεν εχω καμια επιθυμια να γυρισω ολοκληρωτικα στο κ.τ. Μπορω πια να το ελεγχω ευκολα. Ιδιαιτερη εντυπωση μου κανει οταν ειμαι στον δρομο και καποιος καπνιζει ή αναψει τσιγαρο. Μου μυριζει ακομα κι αν ειναι 3-4 μετρα μακρια μου :)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 01, 2010, 04:23 »
 :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:
zoobi ειδα αυτο που εγραψες και λεω ας δοκιμασω απο εκεινα τα παρατειμενα τσιγαρα που εχω να δω θα μου αρεσει?
αν και σημερα κλεινω μια βδομαδα ατμισματος...
λοιπον περνω το κ@@@τσιγαρο το αναβω και εγινε αυτο που περιμενα ....!!!!
 :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
αυτο εκανα... γιατι λεω καλα καθομουνα τοσο καιρο και εκανα αυτην την βλακεια???  :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:
μου μυριζε χαλια... :thumpdown: :thumpdown:  ειλικρινα τωρα εκανα μια τζουρα   ΜΠΛΙΑΧ.... λεω αντε να κανω ακομα μια και με το που κανω την δευτερη σιχαθηκα...
το εσβησα αμεσως και δεν κανω πλακα επιασα αμεσως το ΗΤ...
οποτε τσιγαρο ΤΕΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ..................  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
ΚΑΙ ειμαι πολυ χαρουμενος... βρηκα την ''χαρα'' μου με το 401 μου....
καλα πως το εκανα αυτο τοσο καιρο ???
χαιρετω τωρα....  ;) ;) ;)

αλλα δεν λεω οτι αρκει μονο το ΗΤ... πρεπει να εχεις και την  θεληση και να πεις τερμα...
ενταξει μπορει να μην καπνιζα οσα χρονια καπνιζεται οι περισσοτεροι εδω μεσα...
αλλα τα 8 χρονια δεν ειναι και λιγα... και καλα που το καταλαβα νωρις...
δεν θελω οταν κανω παιδια να ''τραβανε'' τους καπνους μου....

ευχαριστω το forum που απο την πρωτη μερα με υποδεχθηκε και πηρα την δυναμη... και με αρκετη ζαλαδα σε μερικους αποφασισα να πω ΤΕΛΟΣ....
και παλι σας ευχαριστω ολους...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2010, 04:30 από AchisaeL »

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 01, 2010, 04:44 »
Αχιλλέα  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Κι εγώ αν δεν έβρισκα το forum μάλλον θα πάλευα ακόμα με κανένα η/τ μάρκας KopsoTsig / SoulisOLeventis / EdoThaTaPliroseisOla κ.λ.π. :))

Άσε που μοναχικό χόμπυ το βαριέσαι γρήγορα. Και χωρίς ενημέρωση δεν θα ήταν και αποδοτικό οπότε δύσκολα θα έμενα.

Κι εγώ λοιπόν σας ευχαριστώ όλους για όσα μου μάθατε και για την παρέα που μου κρατήσατε.  :)

( Απονομή Όσκαρ το κάναμε με τόσες ευχαριστίες  :)) )

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 01, 2010, 10:11 »
Παράθεση
Κι εγώ αν δεν έβρισκα το forum μάλλον θα πάλευα ακόμα με κανένα η/τ μάρκας KopsoTsig / SoulisOLeventis / EdoThaTaPliroseisOla κ.λ.π. :))
:laugh1: :happy_roll_01: :laugh_wave: :laugh_cantstop: :laugh_cool_jump:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 01, 2010, 16:22 »
ΧΕ,χε ωραία πράματα διαβάζω.  Μπράβο παιδιά σ' όλους μας  :thumpup:
Κι εγώ αναρωτιέμαι  πως μπορεί και καπνίζει ο κόσμος αυτή την πικρίλα :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 09:34 »
Μια από τα ίδια και από μένα !
Κλείνοντας τον πρώτο μήνα χωρίς κτ λέω ας κάνω ένα τράκα να δω πως είναι! Χάλια, στην δεύτερη τζουρα αρχισα να βηχω και το πέταξα.
Κλείνοντας τον δεύτερο μήνα λέω ας ξανακάνω άλλο ένα για επιβεβαίωση, Χειρότερα απο χάλια. Ξεχάστηκα και εγώ και τραβάω μια τζουρα γύρω στα 5-6 δευτερόλεπτα και μένω χαρούπι  :idiot1: επι μια ώρα επινα νερά για να φύγει αυτη η βρομογεύση απο το στόμα μου και η πικρίλα απο την γλώσσα. Αηδία.
Πλέων έχω γίνει φανατικός αντικαπνιστής και δεν θέλω ούτε να το μυρίζω.  :yes:
Πως διάολο τα κάπνιζα 15 χρόνια! :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 09:51 »
εγώ την είχα πατήσει πριν απο μήνες και με τη περιέργεια να δώ πως είναι κύλησα για κάποιο διάστημα στο ΚΤ.
Δεν μου άρεσε βέβαια αλλά επειδή έκανα μερικά απανωτά συνήθισα.

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 11:07 »
Κλείνω ένα μήνα αύριο και αν και έχω μπει στον πειρασμό κάτι Σαββατόβραδα, δεν δοκίμασα.. Το μόνο σίγουρο είναι πως από χτύπημα δεν θα με χαλάσει καθόλου αλλά από γεύση μάλλον.. Διάβαζα εδώ στο φόρουμ σε έναν σύνδεσμο ιστορίες για το ημερολόγιο ανθρώπων που έπασχαν από καρκίνο του λάρυγγα και μπορώ να πω πώς ήταν καταλυτικό. Πάντα απέφευγα ως καπνιστής να διαβάζω κ να βλέπω οτιδήποτε  αρνητικό  αφορούσε το κάπνισμα.. Αυτό που κάνω είναι νικοτίνη στα 18mg και από αύριο θα πέσω στα 15 (τελειώνει το 18αρι) γιατί άρχισε να μου φαίνεται δυνατό. Οι πιο παλίοι εδώ έχετε κάνει μεγάλη πρόοδο και εύχομαι σε ένα χρόνο και περισσότερο να γράφω κι εγώ για την επέτειο-ους μου :) Λοιπόν ένα μήνα ατμίσματος χωρίς τσιγάρο.. Keep vaping όπως λέει και ο aiwnios_foithths  :)  :thumpup:

Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 17, 2011, 20:08 »
εγώ παιδιά προσπαθώ ακόμη.  Επειδή έχω μόνο 2 εβδομάδες ατμίσματος η αλήθεια είναι πως το μείωσα από 1,5  πακέτο τη μέρα σε 4-5 κ.τ από την πρώτη μέρα.

Στο τέλος λοιπόν της πρώτης εβδομάδας λέω να κάνω την προσπάθεια και άντεξα 3 μέρες χωρίς κ.τ. και ήμουν και πολύ χαρούμενη γιατί δε μου έλειπε καθόλου (εντάξει έκανα περίπου 3-4 αμπούλες τη μέρα δηλαδή περίπου 4ml).

Την 4η μέρα λοιπόν με αφήνει ο άτμο στα κρύα του λουτρου και μένω σχεδόν 2 μέρες χωρίς η.τ. οπότε ξανακύλησα πάλι βέβαια με μέτρο (έμαθα βέβαια τώρα οπότε έχω αποθέματα άτμο).  Σήμερα έχω κάνει 4 κ.τ. από το πρωί και θέλω πάλι να ξαναπροσπαθήσω  :'(
Αλήθεια με τί πότό συνοδεύετε το η.τ. σας?  Γιατί με το φραπέ (ναι ναι) που ήταν το αγαπημένο μου ρόφημα δε μου πάει καθόλου).  Αντίθετα με ζεστά ροφήματα μου άρεσε πολύ, έλα όμως που έρχεται καλοκαιράκι... :)

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 17, 2011, 20:54 »
Είσαι μάλλον στη φάση που θέλει προσοχή.. :yes:

Εγώ πέντε μήνες σχεδόν, το μόνο που έχω κάνει, είναι δύο πουράκια, σαν αυτά τα χύμα, που έχουν στα περίπτερα που μοιάζουν σαν τσιγάρο.
Εγώ δεν έχω θέμα ούτε με τον καφέ ούτε με το ποτό ούτε με το φαγητό ούτε γενικώς...
Ενας φίλος, μετά απο ενάμισι μήνα περίπου, το ξαναγύρισε στο κανονικό γιατί και καλά......  δεν βρίσκει γεύση που να τον ικανοποιεί..

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 17, 2011, 21:03 »
Οι  πρώτες μέρες πιστευω είναι δύσκολες.
Αν καταφέρεις και ξεπεράσεις τη βδομάδα δεν νομιζω οτι θα ξανακυλήσεις στο καταραμένο.
Πάντως χρειάζεται απόθεμα.
Εγώ ξεμεινα τρεις μέρες από υγρά. Αντεξα μια μέρα χωρίς τίποτα. Την επόμενη  κατανάλωσα οτι υγρό είχα για πέταμα.
Γι' αυτό δεν πετάω τίποτα απλα το βάζω στο ψυγείο. Βεβαια τώρα έχω υγρά για ένα χρόνο. :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34790 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 26 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9360 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1083984 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135642 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476218 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114611 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos