vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 5 χρήστες
akis91, kats, Tem, manoslykos, Βασίλης Γ

Twitter

Υγρό στο στόμα (?)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Υγρό στο στόμα (?)
« στις: Φεβρουαρίου 26, 2010, 04:26 »
Ημαρτον...!!! τι δεν εκανα... εβαλα 7 σταγονες... λεω ειναι πολλες... μετα εβαλα 6... μεχρι που εφτασα τις 2... και παλι τα ιδια...
το φιλτρακι αυτο γεμιστηκε οσες και οι φορες που εβαλα δηλαδη... η 5 η 6.... και δεν παιζει αυτο ρολο γιατι και την πρωτη φορα παλι τα ιδια γινοταν...
το υγρο το ριχνω απο πανω... εχω καλο κεντραρισμα...  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρο στο στομα....
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 26, 2010, 11:28 »
Παράθεση
το υγρο το ριχνω απο πανω... εχω καλο κεντραρισμα.
Δεν είναι θέμα κεντραρίσματος
Πως βλέπεις πόσες χωράει αφού ρίχνεις απο πάνω ?
Σίγουρα έχει χυθεί στο εξωτερικό μέρος του φίλτρου, βγάλε το φυσίγγιο , πλυνε τον πολυεστέρα και τα πλαστικά , στέγνωσε  τα και ξαναβάλε ενω το φυσίγγιο είναι έξω , για να βλέπεις αν το απορροφάει καλά

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Υγρο στο στομα....
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 26, 2010, 11:45 »
Μην ρίχνεις το υγρό από πάνω όσο καλό κεντράρισμα και αν έχεις. Βγάζεις το μέσα φιλτράκι (το μέσα πλαστικό εννοώ, όχι τον πολυεστέρα), στάζεις μερικές σταγόνες, σκουπίζεις γύρω γύρω και ξαναβάζεις. Κάθε 2-3 γεμίσματα  σκούπιζε καλά και τη μέσα επιφάνεια του έξω "φίλτρου".

Μία ερώτηση, το μέσα πλαστικό στα φιλτράκια σου βγαίνει με απλό φύσηγμα η είναι πολύ σφιχτό και χρειάζεται συνδετήρα;

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Απ: Υγρο στο στομα....
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 26, 2010, 11:46 »
το υγρο δεν προλαβαινει να αποροφηθει απο τον πολυεστερα και χυνεται στο εξωτερικο περιβλιμα με αποτελεσμα να σου ερχεται υγρο.
γιατι δεν βγαζεις απο μεσα το εσωτερικο φυσιγγιο να βγαλεις και τον πολυεστερα και να ριξεις οπως κανουν ολοι;;
   Αφου ξερεις πως γινεται ρε αχιλλεα.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρο στο στομα....
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 26, 2010, 12:47 »
το υγρο δεν προλαβαινει να αποροφηθει απο τον πολυεστερα και χυνεται στο εξωτερικο περιβλιμα με αποτελεσμα να σου ερχεται υγρο.
γιατι δεν βγαζεις απο μεσα το εσωτερικο φυσιγγιο να βγαλεις και τον πολυεστερα και να ριξεις οπως κανουν ολοι;;
   Αφου ξερεις πως γινεται ρε αχιλλεα.


τωρα που εκανα αυτο δεν ερχεται οκ...απλα δεν ηθελα να πλυνω τον πολυεστερα μετα ... νομιζα θα χαλασει..

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρο στο στομα....
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 26, 2010, 13:03 »
ΑΑΑΑΑΑ ΤΕΤΟΙΟ ΥΓΡΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕΣ...ειπα και εγω :-[ :)) ;D

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρο στο στομα....
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 26, 2010, 13:30 »
ΑΑΑΑΑΑ ΤΕΤΟΙΟ ΥΓΡΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕΣ...ειπα και εγω :-[ :)) ;D


ε...τι θα εννοουσα ???   ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρο στο στομα....
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 26, 2010, 16:04 »
Παράθεση
ωρα που εκανα αυτο δεν ερχεται οκ...απλα δεν ηθελα να πλυνω τον πολυεστερα μετα ... νομιζα θα χαλασει..
ο πολυεστέρας δε χαλάει , απλά μετά έχει λιγότερη απορροφητικότητα υγρού
και μετά 2-3 χρήσεις είναι για πέταμα
το πρόβλημα δεν είναι οτί δεν χωράει πολύ υγρό, αλλά κυρίως ότι  αυτό που τέλος πάντων χωράει , δεν το διοχετεύει σωστά στη γέφυρα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitris.gr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Υγρό στο στόμα (?)
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 11:48 »
Καλημέρα σε όλους.

Τι εννοούμε όταν λέμε ότι "μας έρχεται υγρό στο στόμα", σας ρωτάω γιατί εδώ και 2-3 ημέρες όταν ατμίζω έχω ένα κάψιμο στη γλώσσα και στον ουρανίσκο.
Πού μπορεί να οφείλεται αυτό ; ( Φίλτρο (?) ή ατμοποιητής (?) ή και τα δύο )
Υπάρχει περίπτωση να το έχω παρακάνει στο άτμισμα (καταναλώνω λιγότερα από 3-4ml High υγρό την ημέρα)

Τι μπορεί να συμβαίνει ;

 

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Υγρό στο στόμα (?)
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 12:07 »
1. Πιθανότητα  - Αν αισθάνεσε και γεύση καμένου τότε δεν τροφοδοτειται καλά το ατομιζερ με υγρό.
2. Πιθανότητα  - η περιεκτικότητα σε νικοτινη των υγρών σου είναι υψηλή. Κάψιμο στο λαιμό, γλώσσα ουρανίσκο.
3. Πιθανότητα - Νιώθεις οτι κάτι υγρό είναι πάνω στη γλωσσα σου και πρέπει άμεσα να ξεπλύνης το στόμα σου γιατί το κάψιμο στη γλώσσα είναι πολύ δυνατό. Υπερβολικό υγρό στο φίλτρο ή δεν γίνεται  καλή ροή αέρα όταν ρουφάς. Στον ουρανίσκο δεν μου έρχει έρθει ποτέ.
4. Πιθανότητα -Στο αρχικό στάδιο με συνεχή ατμισμα - έντονη ενόχληση στο λαιμό και γλωσσα. Εεεε άφησε το και λίγο

Αποσυνδεδεμένος Dimitris.gr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό στο στόμα (?)
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 12:42 »
1. Γεύση καμένου δεν έχω.
2. Περιεκτικότητα σε νικοτίνη δεν έχω αλλάξει, είναι το πρώτο μπουκαλάκι που καταναλώνω (20ml σε ένα μήνα περίπου). Το "χτύπημα" στο λαιμό είναι αρκετά ικανοποιητικό.
3. Δεν θα το έλεγα ότι νοιώθω υγρό στη γλώσσα, μόνο κάψιμο σε χείλια, γλώσσα και ουρανίσκο. (Μπορεί να το παρακάνω με το υγρό στο φίλτρο.)
4. Δεν θα έλεγα ότι ατμίζω συνέχεια ... αλλά δεν επιμένω κι όλας.  :D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρό στο στόμα (?)
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 12:52 »
Ποιο μοντέλο η.τ. χρησιμοποιείς;

Αποσυνδεδεμένος Dimitris.gr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό στο στόμα (?)
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 12:56 »
Ego

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρό στο στόμα (?)
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 13:03 »
Το πιο πιθανό είναι να "μην σου πάει" το υγρό που χρησιμοποιείς. Αν έχεις κάποιο άλλο, δοκίμασε.
Η άλλη περίπτωση είναι να έρχονται μικρές ποσότητες υγρού στο στόμα κατά το ρούφηγμα:
Α) Μην τραβάς απότομες τζούρες αλλά αργές - απαλές και μακρόσυρτες
Β) Από τη μεριά που ρουφάς, το επιστόμιο έχει μια μικρή τρυπούλα. Βάλε έναν συνδετήρα και βγάλε το μικρό καπακάκι που υπάρχει εκεί και κοίτα μήπως έχει συγκεντρωθεί υγρό σ' αυτή την περιοχή (σκούπισέ το μ΄ένα απορροφητικό χαρτομάντιλο).

Αποσυνδεδεμένος Dimitris.gr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό στο στόμα (?)
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 13:23 »
Το υγρό μου αρέσει αλλά στο μέλλον θα δοκιμάσω κι άλλο.

Οι τζούρες που κάνω είναι αργές και μακρόσυρτες. Προσπαθώ το στόμα μου να είναι όσο το δυνατόν στεγνό για να μην σαλιώνω το επιστόμιο.
Εχω ανοίξει το φίλτρο και έχω σκουπίσει και το εσωτερικό προστατευτικό, έχω φυσίξει το φίλτρο από την πλευρά του επιστομίου για να φύγουν τυχόν υδρατμοί.

Τελικά νομίζω ότι βάζω πολύ υγρό στο φίλτρο (σε καινούργιο φίλτρο έβαλα γύρω στις 12 σταγόνες)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59623 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084870 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy