vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

285 επισκέπτες, 3 χρήστες
akis91, zalaros, xloupas

Twitter

Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος xristoslamia

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 12:28 »
Παιδια τα  πραγματα ειναι  απλα....Δεν ξερω αν ειμαι απο τους λιγους που το καταφερα αλλα......Καπνιζα απο τα 21  μου  και ειμαι 32  δηλαδη   11 χρονια....
Εκανα μεχρι και  ριγανη οταν  αποκλειστικα σε χιονια για 15 μερες !!!!
Τα τσιγαρα  που εκανα  ηταν αρχικα   marlboro  και κατεληξα να κανω και  leader !!!!!!! (mpliax )
Tα τελευταια   χρόνια ξεκινησα το στριφτο που ηταν old  horborn  και  κατεληξα σε καπνο απο χωραφι απο ενα φιλο...
Στην  δουλεια μου  εβλεπα πολλα ατομα που καπνιζαν  να το ειχαν γυρισει στο  Ηλεκτρονικο.
Δεν  εδινα  σημασια ωσπου πριν  4 μερες ετυχε να ημουν  καπου με ενα φιλο  και εβγαλε Η.Τ   και  μου λεει δοκιμασε..... Με το που ατμισα την  πρωτη τζουρα  ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ  !!!!!!! 
Εχω  εδω και 4 μερες    ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ  ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ  ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ  !
Δεν με ενοχλει  αν καπνιζει  ο αλλος διπλα μου !!!!
Ευχομαι  και  ελπιζω  να το συνεχισω !!!!!!!!!!!!
Ολα  στο μυαλο ειναι  παιδια..... Και  που ξερετε.....Ισως  καποια μερα  κοψω  και το ηλεκτρονικο !!!


Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 08:33 »
Ακριβώς το ίδιο μου είχε συμβεί.. και μένα με τον xristoslamia και σύμφωνο με ότι μας αναφέρει!!

Αποσυνδεδεμένος kwstas151

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #92 στις: Απριλίου 23, 2016, 00:08 »
Η βοήθεια που πήρα από εδώ μέσα.... [...]
Ενδιαφέρουσα και χρήσιμη ανάρτηση......ίσως πρέπει να καρφιτσωθεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2016, 17:15 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Συμφωνω και γραφω για να ζωντανεψει λιγο το νημα!

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Μόλις μπήκα και γω στο κόλπο με το Η.Τ και το πολυ πολυ Κ.Τ να κάνω μια φορά μετα το φαΐ το μεσημέρι Πλέον 

Αποσυνδεδεμένος vasilis78

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #95 στις: Ιουνίου 02, 2016, 01:23 »
ως νεο μέλος στο φόρουμ και νέος χρήστης ΗΤ έχω ένα μεγάλο μπράβο για το ποστ. μετά από 21 χρόνια συστηματικού και φανατικού καπνίσματος έχω ένα μήνα να καπνίσω ΚΤ και νιώθω ότι δεν θέλω να καπνίσω. Είναι κάτι που σε αυτά τα 20 χρόνια καπνίσματος δεν είχε περάσει ποτέ τοσο μεγαλο χρονικο διάστημα χωρίς ΚΤ. Είμαι περήφανος για τον εαυτό μου και ξέρω από την άλλη ότι αυτή είναι μόνο η αρχή και ο δρόμος πολύ μακρύς..

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #96 στις: Ιουνίου 11, 2016, 00:01 »
Εγω παιδιά σχεδον καθόλου δεν κάνω κ.τ , αλλα ένιωσα δυστυχώς γω ανάγκη και αγόρασα πακέτο σήμερα δεν ξερω δεν νιώθω οτι θέλω να κάνω τοσο όσο έκανα αλλα μονο μετα το φαΐ και με τον καφέ γιατί δεν εγω βρει κάποιο υγρό ακόμα που να με καλύπτει σε αυτά 

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #97 στις: Ιουνίου 11, 2016, 00:20 »
NobodyRankXV# Δοκίμασε  να  ατμίσεις σκέτη  βάση  αφού  δεν  έχεις  βρει κάποιο  υγρό να  πηγαίνει  με  το  καφέ  και  μετά το  φαγητό  η  σκέτη  βάση  ταιριάζει  με  όλα!

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #98 στις: Ιουνίου 11, 2016, 00:22 »
Μην ανυσηχεις φιλε μου, και εμεις την εχουμε πατησει και μιλαω για τον εαυτο μου πρωτο απο ολα. Πολλοι ειναι οι παραγοντες που προσωπικα με ωθησαν και αγορασα πακετο καποιες στιγμες που ειχαν πιεση, φοβερο αγχος και νευρα πολλα . Μου συνεβη μια δυο φορες αλλα μετα τελος, διοτι με τιποτε δεν ξαναγυρναω στην μυρωδια και την τσικνιλα του καπνου ......
Προσπαθησε οσο γινεται να αποφευγεις εστω και το ενα τσιγαρο οσο μπορεις.! Ανεβασε νικοτινη, κανε σκετη βαση με ενα αρωμα που σου αρεσει και ειμαι σιγουρος οτι θα το καταφερεις!!!

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #99 στις: Ιουνίου 11, 2016, 01:26 »
Για έναν περίεργο ψυχολογικό λόγο φαντάζομαι, τις τελευταίες μερες που εκτελώ βάρδια βραδινή σε διυληστηριο κανω αρκετά κτ με την αιτιολογία οτι με κρατάει ξύπνιο για το ωράριο μου (20:00-8:00). Εχω φυσικά και το ητ αλλα οταν κάπου γλαρωνω χρειάζομαι το κτ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #100 στις: Ιουνίου 11, 2016, 09:20 »
6 μήνες ατμιστής δεν έχω καπνίσει ούτε ένα κ.τ.Από την αρχή είμαι με 6αρα νικοτίνη και ας κάπνιζα 1 καπνό 50αρη σε 2 1/2 μέρες.Μετά πό 27 χρόνια είπα τέρμα στον καρκίνο και δεν το ξανα ακούμπησα πια.Θέλει μεγάλη δύναμη και αυτή την δύναμη μου την δίνουν τα παιδιά μου.

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #101 στις: Ιουνίου 11, 2016, 17:24 »
Για έναν περίεργο ψυχολογικό λόγο φαντάζομαι, τις τελευταίες μερες που εκτελώ βάρδια βραδινή σε διυληστηριο κανω αρκετά κτ με την αιτιολογία οτι με κρατάει ξύπνιο για το ωράριο μου (20:00-8:00). Εχω φυσικά και το ητ αλλα οταν κάπου γλαρωνω χρειάζομαι το κτ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλε μου παρομοια δουλεια με νυκτερινα κανω κι εγω(security) πραγματικα ειναι δικαιολογια στον εαυτο σου αυτο για το κτ.
Βρες ενα καλο υγρο που σου αρεσει κι ας ειναι ακριβο και πιπιλα το διχως αυριο.Ανεβα ακομα και σε νικοτινη χωρις καμια σκεψη.Οτι κι αν κανεις θα ειναι αμετρητες φορες καλυτερο απ το να ξαναρχισεις το κτ.
Το κλειδι να ξερεις ειναι στο μυαλο σου.Το σκεφτεσαι συνεχεια γι αυτο και το ζητας.Ασχολησου με κατι (κινητο,περιοδικα,βολτες στο χωρο) εχοντας το ΗΤ πιπιλα.Βασικο πολυ επισης ειναι να μην παρεις μαζι σου κτ.Σε λιγες μερες θα εισαι οκ...

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #102 στις: Ιουνίου 11, 2016, 17:31 »
Μπράβο για το ωραίο τοπικ τη Μαρία....
Θα σταθώ εκεί που αναφέρει ότι άρρωστοι ειμασταν και εμείς σαν τους ναρκομανείς τους αλκοολικους...
Εδώ μέσα είναι σαν ένα φόρουμ ψυχοθεραπειας.. Όλα τα παιδιά δίπλα σου να σε βοηθήσουν πιθανόν σε κάθε χαζή ερώτηση που θα έχεις..
Στα νέα πακέτα αν δείτε έχει φωτογραφίες με τις αρρώστιες που προκαλεί το τσιγάρο καρκίνο βουλωμένες αρτηρίες κτλ.. Αηδία σκέτη..
ΜΠΡΆΒΟ σε όλους σας.. Θέλει δύναμη θέλει κουράγιο..
ΜΠΡΑΒΟ σε αυτό το φόρουμ!!!

Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #103 στις: Ιουνίου 11, 2016, 17:41 »
το ατμισμα ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας , αν δεν εισαι μεσα στην αγορα, αν δεν ασχολησε σαν χομπυ με αυτο το αφησες στην ακρη χωρις να το καταλαβεις .. ενα πολυ μικρο ποσοστο ατμιστων ξερουν ακριβως τη θελουν να κανουν μεσω του ατμισματος , το μεγαλυτερο ποσοστο δεν ειναι σε θεση να ξεφυγει απο το τσιγαρο απλα με ενα σετακι και ενα υγρακι .

ποτε δεν ξεφυγαμε , ακομη αρωστοι ειμαστε αλλα η αρωστια αυτη πλεων ξεχνιετε με την ανασχοληση μας στο ηλεκτρονικο τσιγαρο .δεν ειναι τυχαιο που πολλοι ατμιστες μετα απο ενα μεγαλο σοκ ,κακια στιγμη η οτι αλλο γυρνανε παλι στο τσιγαρο

αυτος ο καρκινοσολυνας εχει κατι αλλο μεσα που δε γνωριζω τη ειναι, που σε εθιζει απιστευτα και δυσκολα το κανεις περα αν δεν το βαλεις καλα μεσα σου

Αποσυνδεδεμένος mstranger

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #104 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 20:40 »
Καλησπέρα παιδιά Καινούργιος στο φόρουμ και εγώ Είμαι 39 χρονών και κάπνιζα από μικρό παιδάκι 1 πακέτο την ημέρα Εδώ και δέκα μέρες αφού εξοπλίστηκα κατάλληλα ( λίγο υπερβολικός για καινούργιος ατμιστής αλλά είμαι και μερακλής τι να κάνω χαχααχ μόνο επισκευάσιμους) δεν έχω ανάψει το κολοτσιγαρο. Να είναι καλά τα παιδιά στο μαγαζί που πήγα να πάρω τον εξοπλισμό μου, που μου έδωσαν ένα υγρό το οποίο καλύπτει πλήρως την γεύση και την νικοτίνη που χρειάζεται ο οργανισμός μου (Bebeca 12 mg). Τις πρώτες 2-3 μέρες μόνο είχα ένα περίεργο συναίσθημα. Ενώ έπαιρνα την νικοτίνη από το ΗΤ , ένιωθα οτι κάτι λείπει από τον οργανισμό μου (προφανώς πίσσα και τα υπόλοιπα....) Πλεον 10 μέρες και προχωράω δυνατά .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534347 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59622 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237037 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 465 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478454 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy