vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

240 επισκέπτες, 10 χρήστες
Alexander20, Buliwyf, gioupi, komos, Lazy Dog, grag, bujinkan, maprix, camber, manoslykos

Twitter

Υγρά σειρά OMNIA

Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά σειρά OMNIA
« στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 00:10 »
καπνικά υγρά 50/50. τα ατμίζω 2 μήνες και έχω κολλήσει μεχρι τώρα δεν έχω βρει άλλο να μου αρέσει από δοκιμές που κάνω.
ατμίζω 2 της σειρας, το red cube με 9αρα νικοτινη για 1,00 αντισταση και jessie με 6αρα νικοτινη για 0,5 αντισταση.
αν υπαρχει ηδη θέμα σόρρυ συγχωνεύτετο αλλά δεν βρήκα κάτι.
τιμή 9 ευρώ τα 30μλ μπουκαλάκι

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 00:58 »
(διαγράφηκε)
φίλε μου υπάρχει άλλο νήμα στο φορουμ για αυτά τα υγρά...
http://vaping.gr/index.php?topic=27485.0.html

Το μήνυμά του είναι μια χαρά εδώ που βρίσκεται για περιγραφή εντυπώσεων και διάλογο μεταξύ των μελών για το θέμα.
Εκείνος είναι εμπορικός πίνακας και είναι μόνο για συγκεκριμένες ερωτήσεις προς τον έμπορο.
Διαβάστε κι αυτό: http://vaping.gr/index.php/topic,6.msg519377.html#msg519377
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2022, 01:30 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 15:56 »
Και το φυστικοβουτυρο τους πολυ καλο!Περαν του δικου τους οτι και αν ειχα δοκιμασει δεν με ειχε ενθουσιασει(με εξαιρεση το grandmaster και το monkey snack!)!Εντονη γευση φυστικιου και με αρωμα στον χωρο σαν καβουρδισμενος ξηρος καρπος!
Το μονο που με ξενερωσε λιγο ειναι οτι ειχα παρει 2 συσκευασιες 35 ml εκαστη και τωρα ειδα οτι βγαινουν 30 ml!
Για τους λατρεις του φυστικοβουτυρου ειναι must παντως!
Α να προσθεσω οτι στο site τους εχουν και αναλυσεις για τα υγρα!
http://omniaeliquids.com/

Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 11:37 »
δοκιμασα  και  τα 4  της  σειρας 

ενα  αρνητικο που  ειδα   σε  ολα  εκτος απο το  red cube 

ειναι  το  χρωμα  , σκουρωχρωμα  υγρα  εως  κατραμι  .....δεν  μου  αρεσε 

το  red cube  ενα  ειδος  virginia blend  .....κακο  δυστηχως  για εμενα  .μου  θυμισε  παλιες  εποχες  hangsen κλπ 

το  φυστικοβουτηρο  βαρυ  πλαδαρο  με κουρασε  γρηγορα 


το    Jessie   με  επνιξε  η  μαλτολη η οτι  γλυκαντικο  βαζει  ...αν  δε βαζει  τοτε  αυτο  την  γλυκαδα   δεν  μπορεσα 

το  hustler     καταφερα  να  κανω  2  μλ  μεχρι  εκει

δυστηχως  δεν  τα  βρηκαμε  .... :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2016, 11:57 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος Mikekats

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 13, 2016, 11:53 »
Εχω δοκιμάσει και τα έξι υγρα της εταιρειας. Τρια καπνικα υγρα με αγαπημενο μου το Hustler και τρια γλυκα υγρά απο τα οποία το two rocks( καραμελα-φουντουκι) μου έχει κάνει ιδιαίτερη εντύπωση. Τα θεωρώ αρκετά ποιοτικά υγρά, έχουν και αναλύσεις και βρίσκω την τιμή σωστή σε αυτούς τους δυσκολους καιρούς που ζούμε.

Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 23, 2016, 21:36 »
Παρεπιμπτώντως έχουν βγει 2 επιπλέον υγρά απο την Οmnia.Λεγονται Smoothie Και Τwo Rocks.Πολυ καλά υγρά φαίνονται και καθολου σκουρόχρωμα.Το πρώτο φραουλό-κρεμοκατάσταση,εξαιρετικο.Το δεύτερο καφές,πραλίνα νομίζω και λίγο μπισκοτάκι μου έβγαλε.Σας τα προτείνω για δοκιμή.Τα υγρά τα δοκίμασα στο IJust 2 μου. <3 ::)

Αποσυνδεδεμένος Shaolin Monk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Ego-T, Gamucci v2
Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 07, 2016, 23:25 »
Από ΟΜΝΙΑ εχω δοκιμάσει μόνο το Two Rocks και κατά τη γνώμη μου είναι εκπληκτικό! Μου άφησε μία αίσθηση πραλίνα φουντούκι αλλά διακριτικά και ευχάριστα. Υγρό για όλη την ώρα. Δεν εχω δοκιμάσει κάτι άλλο από την ΟΜΝΙΑ!

Αποσυνδεδεμένος michael76

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 24, 2016, 23:57 »
Εχει δοκιμασει κανεις το καινουργιο το Tobacco?Το δοκιμασα κ το βρηκα ωραιο σκετο καπνικο-τσιγαρισιο..

Αποσυνδεδεμένος Arcadas

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 16:29 »
Μια χαρα μου φαινετε το tobacco το οποιο το πηρα για το πατερα μπας και κοψει το τσιγαρο. Το πηρα σε 6αρα και παροτι σε ολα τα αλλα τα υγρα με ενοχλει και η 3αρα αυτο μου φαινετε αρκετα ηπιο. Παντος για μεταβαση απο το κανονικο ξαι γθα ολη μερα μου φαινετε αρκετα καλο

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 24, 2017, 03:31 »
To Fresh 'n Crispy μου άρεσε πολύ, πάρα πολύ. Το πολυδιαφημισμένο Jessie καθόλου όμως. Πολύ λουλουδάτο... Το Fresh όμως, πολύ καλό. Πορτοκαλομπισκότο εξαιρετικό

Αποσυνδεδεμένος karga

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 22:47 »
Δοκίμασα και εγώ το Jessie με 9 νικοτίνη και δεν τρελλάθηκα...

Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 18, 2023, 05:44 »
Aς ζωντανεψουμε λιγο το θεμα : H αληθεια ειναι οτι διατηρω μια συμπαθεια στην ΟΜΝΙΑ απο παλια , απο τα πρωτα μου ατμιστικα βηματα συγκεκριμενα: Εκεινη την προ -TPD εποχη με τα ετοιμα τριανταμελα , ειχα στο rotation το Red Cube που ειναι ενα ιδιαιτερο virginia χωρις την συνηθη χορταριλα και με καπως γλυκιες αποληξεις στην επιγευση. Και οριστε που τωρα , την εποχη του shake & vape  (τι απατη κι αυτη θεε μου...) κυκλοφορουν στην αγορα ως Omnia Ichor και τρεις "gourmet" εκδοχες ημι-καπνικων υγρων πολυ ενδιαφερουσες κατα την γνωμη μου: Προσωπικα μου αρεσε πολυ το Kerveros (τα αλλα δυο που επισης δεν με χαλανε , τα ονομαζουν Engelados και Τalos) το οποιο συνδυαζει καπνικη βαση με κρεμα Βαυαριας και καραμελα και που αφηνει μια υποξινη - και καθολου μπουχτιστικη - νοτα στην επιγευση. Μου θυμιζει πολυ το εκπληκτικο (και δυσευρετο πλεον...) Lima της 3baccos - αλλωστε και εγω ο ιδιος στις μιξεις μου χρησιμοποιω πολυ τον συνδυασμο ενος traditional (παει να πει α-γλυκου) καπνικου με Bavarian cream - παντα της Capella - ωστε να βγαλω αυτην την ουτως ειπειν "πουρισια" αισθηση.  Να προσθεσω οτι μιλαμε για αρκετα οικονομικα υγρα με τιμες απολυτως αποδεκτες  που ομως (οσον αφορα τα gourmet) αφηνουν μπολικη (δυστυχως) μακα στις αντιστασεις. Οσοι πιστοι, προσελθετε .
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2023, 07:35 από Antiprosopos »

Αποσυνδεδεμένος Xxristos

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 16, 2024, 21:22 »
Καλησπερα,το καθημερινο μου υγρο ειναι to gandalf και μου προτειναν το jessie και το hustler.
Γνωριζει κανεις αν φερνουν καθολου στο gandalf?
επισης αν εχει δοκιμασει κανεις το talos ασ μας πει πως ειναι γιατι φαινεται ενδιαφερον
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: Υγρά σειρά OMNIA
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 16, 2024, 22:07 »
Οποιος σου προτεινε αυτη τη συσχετιση , εχει πραγματικα πολυ μεγαλη φαντασια.

Το Gandalf ειναι ενα μοναδικο υγρο με ιδιαιτερη πολυπλοκοτητα - θα ελεγα μια συνθεση κλασσικης μουσικης σε επιπεδο συμφωνιας.

Τα δυο υγρα της OMNIA που αναφερεις , ειναι τιμια υγρα  που απευθυνονται κυριως  σε νεοεισερχομενους στον ατμο (η σε κολλημενους στον καπνο!) - που δειχνουν ομως αρκετα "πρωτογονα" σε σχεση με το Gandalf: ας πουμε δυο καλογραμμενα παλιομοδιτικα ροκ κομματια οπου ακους τα βασικα .

Το Jessie ειναι και καλα "καπνος πιπας" με μελι (δηλαδη αρκετα ανθωδες).

Το Hustler ειναι και καλα "πουρισιο" με μελι (δηλαδη αρκετα τασακι).

Κανουν και τα δυο αυτο που υποσχονται με επαρκεια. Επισης ειναι καλυτερα απο τον μεσο ορο των δεκαδων ομοειδων τους.

Τωρα αν οποιος αναφερει "καπνο πιπας" και "μελι" εχει σχεση με το Gandalf , τοτε εγω ειμαι ο Βλαντιμιρ Πουτιν.


Οσον αφορα το Talos , εδω εχουμε υποβαθρο ξανθων καπνων με butterscotch και μπολικο σιροπι καλαμποκιου. Τοσο μπολικο που κατανταει μπουχτιστικο . Προσωπικα προτιμω τα αλλα δυο της σειρας με τα gourmet καπνικα που αναφερω στην προηγουμενη αναρτηση- κυριως τον Κερβερο αλλα και ο Εγκελαδος εν ταξει ειναι. Γουστα ....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2024, 04:25 από Antiprosopos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110464 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159678 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146443 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530715 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801546 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet