vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

322 επισκέπτες, 5 χρήστες
e-akapnos, Doubt, manoslykos, grag, Buliwyf

Twitter

Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 26, 2009, 17:35 »
Προς το παρόν έχω δοκιμάσει μόνο EcoPure Mild και Tobacco (high και medium αντίστοιχα). Καλούτσικα και τα δυο, ειδικά το Tobacco, δεν με γεμίζουν όμως όσο θα ήθελα και ψάχνω και από αλλού... 8)

H Janty ακόμη κλειστή (και το θέλω αυτό το Cappuccino ρε γ@#ώτο...  >:( ), η Totally Wicked δεν μου γεμίζει το μάτι, είπα να δοκιμάσω από ένα άλλο αγγλικό site που βρήκα πρόσφατα: http://www.liberty-flights.co.uk. Έχει και ένα τσιγαράκι που πουλάει, το Chrome Effect DSE 901, καλό θα ήταν κάποιος αν το έχει ελέγξει να μας πει τι λέει και αυτό...

Παρήγγειλα το e-liquid B&H High (18mg), που είχε την καλύτερη περιγραφή για το γούστο μου και περιμένω να δω χρόνο παράδοσης και φυσικά γεύση, ντουμάνι και hit... Από τιμή καλό μου φάνηκε, 14.5 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά που είναι 1.98 στερλίνες για Ελλάδα. Θα κάνω ένα γενικό review μόλις το ατμίσω.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 26, 2009, 19:00 »
Δεν σε πρόλαβα tolisd...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,269.msg2603

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 26, 2009, 20:35 »
Δεν πειράζει φίλε μου, υπάρχει για αυτή την εταιρεία και ο εκπτωτικός κωδικός "roosbeefs;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 27, 2009, 05:09 »
Το τσιγαράκι που έχει το site είναι το γνωστό DSE 901.

Μου κάνει εντύπωση που στη σελίδα με τα έξοδα μεταφοράς λέει:
Delivery of atomizers and batteries is free to anywhere in the world. !!

Πολύ καλή φάση για όσους έχουν GG με 901 ατομάιζερ, ιδίως αν είναι καλύτεροι από αυτούς της Totally Wicked. Έχουν και μεταλλικό χρώμα μάλιστα!

Θα περιμένω με αγωνία τις εντυπώσεις από το B&H για τη γεύση. Από την περιγραφή, φαίνεται ενδιαφέρουσα. Οι τιμές είναι αρκετά καλές πάντως.

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 01, 2009, 11:02 »
Λοιπόν, παρέλαβα χθες το B&H High. Παραγγελία την περασμένη Παρασκευή, παραλαβή Τρίτη, μια χαρά και γρήγορους τους βρίσκω τους Εγγλέζους  :thumpup:

Συσκευασμένο σε μπουκαλάκια των 10ml, βολεύουν πολύ στη μεταφορά, στο dripping και είναι άνετα στο γέμισμα των φίλτρων. Διαθέτει καπάκι ασφαλείας όπως και τα EcoPure. Στη γεύση τώρα: πραγματικού τσιγάρου όντως, πολύ δυνατό throat hit (είναι και high), ένοιωσα για λίγο ότι καπνίζω κανονικό τσιγάρο... ;D :respect: :laugh1:

Το ντουμάνι μου φάνηκε κάπως λιγότερο από αυτό των EcoPure, αλλά νομίζω ότι και το ατομάιζερ μου δεν το έχει ακόμη συνηθίσει και θέλει να του δώσω λίγο χρόνο προσαρμογής, πριν βγάλω ασφαλές συμπέρασμα.


Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 01, 2009, 11:56 »
Όχι το EcoPure βγάζει τον περισσότερο ατμό από όλα τα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 01, 2009, 13:02 »
Όχι το EcoPure βγάζει τον περισσότερο ατμό από όλα τα υγρά.
:thumpup: Σωστος,ecopure και tobacco boost απο janty
Αλλα απο γευση αστα να πανε

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 01, 2009, 13:29 »
Λοιπόν, παρέλαβα χθες το B&H High.Στη γεύση τώρα: πραγματικού τσιγάρου όντως, πολύ δυνατό throat hit (είναι και high), ένοιωσα για λίγο ότι καπνίζω κανονικό τσιγάρο... ;D :respect: :laugh1:
Για πες οταν φτιαξει ο ατμ, ειναι οντως τοσο καλο?
Ειναι σαν πραγματικο τσιγαρο? :lipssealed:
Θα ξαναπαρεις? ::)

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 01, 2009, 14:11 »
Β&Η ειναι γευση Benson&Hedges??

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 01, 2009, 16:35 »
Β&Η ειναι γευση Benson&Hedges??
Ναι. Και καλα... Ειναι σαν το marlborough.
 :))

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 01, 2009, 18:14 »
 ;D
Αυτο που δεν εχω καταλαβει τοσο καιρο,ειναι τι αντιπροσωπευει το RY3.Το'χω απορια μιας κ ειναι η αγαπημενη μ γευση.Νομιζω εχει σχεση με καραμελα αλλα δεν ξερω σιγουρα

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 01, 2009, 18:42 »
Έχει και ελάχιστη καραμέλα.
Είναι το μόνο υγρό που μερικές φορές μου μύρισε... τσιγαρίλα!!

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 01, 2009, 19:06 »
Σωστος :thumpup: αυτο μαζι με camel μυριζουν τσιγαριλα.

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 01, 2009, 22:56 »
Για πες οταν φτιαξει ο ατμ, ειναι οντως τοσο καλο?
Ειναι σαν πραγματικο τσιγαρο? :lipssealed:
Θα ξαναπαρεις? ::)

Έβαλα νέο ατομάιζερ, καθαρό φίλτρο, γέμισμα με το B&H High και... Όταν τραβας χωρίς να το κατεβάσεις κάτω, τρελό ντουμάνι, αν το κατεβάσεις και φυσήξεις, μόνο κάτι ψηλά μένουν. Λες και το ρουφάει μέσα το πνευμόνι όλο  :laugh1: Οπότε, τα Ecopure βγάζουν όντως πιο πολύ ατμό... Βέβαια, λόγω του πολύ δυνατού και άκρως ικανοποιητικού throat hit, δεν μετανοιώνω για την αγορά του. Περιμένω όμως και τα υγρά από Janty για να δω αν θα καταλήξω σε κάτι, η αν θα πάρω κανένα δάνειο για αγορά νέων υγρών... :idiot1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 01, 2009, 23:32 »
Λοιπόν, αφού έκανα 40-50 τζούρες με το νέο ατομάιζερ και το έστρωσα  ;D , ο ατμός πολλαπλασιάστηκε και μπορώ πλέον να πω ότι το B&H είναι εφάμιλλο των Ecopure σε ποσότητα ατμού, αλλά όχι σε πυκνότητα. Εκεί τα Ecopure είναι τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160037 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110821 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515446 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146503 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303315 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530885 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201490 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801709 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11096 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41023 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet